Emeklilere En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar (2020 GÜNCEL)

Emeklimiz ev sahibi olsun diye, birçok banka 2020 senesinde emekli maaşına karşılık konut kredisi vermeye devam etmektedir. Emeklilere En Uygun Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar 2020 senesinde yalnız çalışanlara değil, emeklilerimize de çeşitli avantajlar sunuyor. Gelir belgesini beyan  eden, nüfus cüzdanlarıyla müracaat icra eden TC vatandaşı olsun olmasın her insana bankalar ev almak için finansman desteği sağlamaktadır.

Emekli olmak mortgage için bir engel değildir. Yeter ki geçmişe dayalı bir kredi kartı yada kredi borcu yüzünden kredi notu düşüklüğü benzer biçimde engel taşınmasın. Gelirini beyan edebilen her insana verilen mortgage de güvence alınacak olan evin ipoteğidir. Aslına bakarsanız adı üstünde mortgage ipotekli konut kredisidir. Dolayısıyla ipotek karşılığında emekli, çalışan fark etmez hepimiz  konut kredisi alabilir. Bankalar kişinin geliri yetmiyorsa bir kefil talebinde de bulunmaktadır. Hükumet emeklilerimiz için, promosyon, faizsiz kredi, maaşa hususi fark ödemeleri benzer biçimde birçok kampanyaya imza attı ve 2020 senesinde da bu krediler verilmeye devam edecek.

Emeklilere Konut Kredisi Veriliyor mu?

Emekli maaşının limit  sınırını aşmayan krediye müracaat yapanların talepleri daima onaylanabilir. Bunun için ne olursa olsun maaşın ne olursa olsun konut kredisini kullanılabilir bir düzeyde olması gereklidir. 5 bin lira aile bütçesi olanların 2,500 liralık bir konut kredisi talep etmelerinde bankaların asla biri bir sakınca görmez. Fakat esasen 2,500 lira emekli maaşı alıp birde bu maaşla konut kredisi talebinde bulunursanız bankalar ne olursa olsun ya kefil ya da ek bir güvence talep ederek krediyi kendilerini güvence aldıktan sonrasında küçük bir ihtimal vereceklerdir.

Halkbank Toki Kredisi ile Kira Öder Şeklinde Ev Sahibi Olun! Senelerce kira ödemek yerine, kendi evinizi satın alın ve aylık kira taksitleri benzer biçimde ev taksitlerinizi ödeyin. Kampanyanın ayrıntılarını inceleyin.

Emeklilere 10 maaş kredi promosyonu

Bazı bankalar emekliye kredi vermekten çekinir uzun vadeli ve yüksek limitli kredilerin ödenmesinde bir sakınca görmedikleri müşterilerine vermektense geri kalmazlar. Alınacak kredinin ödemelerinin emekli maaşı ile ödenebilecek olması ve kredi notunun da geçerli olması ile emekliler mortgage alabilirler. Bankalar kredi verirken yalnızca gelir durumunuz bakmazlar bankalar için yaş haddi ve haiz bulunduğunun varlıklar da göz önünde bulundurulur. Bankalar tüm bu kriterleri değerlendirerek  verecekleri kredi tutarını belirlerler. Kredi özgeçmişi, kişinin toplam geliri (kiralar dahil), peşinat, taşınmaz malların özellikleri mortgage verilirken bankalar tarafınca kredi limitini belirlerken göz önüne alınan kriterlerdir.

Günümüzün şartlarında hepimiz emekli ikramiyesi ile bir ev satın almayı hayal eder. Maalesef ki artık ev tutarları dudak uçuklatmaktadır ve emeklilikteki alınan toplu para ev almaya yetmemektedir. Makul bir fiyattan ev bulamayanlar mecburen de olsa bankaların kapılarını aşındırmaktadır.

Emekli ikramiyesinin bir ev satın almaya yetmediğini bilen emekli adayları paralarını toplu şekilde krediyi kapatmak için kullanmak istediklerini bankaya bildirirlerse bankalar erken kapatma durumunda ödeme planlarını ona nazaran ayarlarlar ve bankalardan kredi almak düşünüldüğü benzer biçimde zor olmaz.

EMEKLİ MAAŞINA KONUT KREDİSİ

Emekli maaşının oldukça üstünde bir kredi talebinde ise müşterilerin mal varlıkları göz önüne alınır. Adına kayıtlı tarla, arsa, ev ,otomobil benzer biçimde varlıkları ipotek altına alınır. Genel anlamda ev kredilerinde satın alınacak olan evin ekspertiz değerinin % 75 ine kadar finansman sağlanır sadece geri kalan %25 lik peşinat kısmı da emeklileri düşündürecektir.

Tamamına ev kredisi alamayacakları için % 25 lik peşinatı otomobillerini satarak da kapatabilirler yada birikmiş altın yada dövizleri bozdururakta peşinatı tamamlamak isteyeceklerdir. Ev  almak günümüzde her insanın zorlandığı ve uzun vadeli bir borç yükü altına girerek gelecekteki mali durumunun göz önüne alınarak alınması ihtiyaç duyulan bir karardır. Ev tutarları da almış başını giderken hepimiz fiyatlar hemen hemen yükselmemişken konut sahibi olmayı isteyeceklerdir. Bankaların bu mevzuda yardımları küçümsenemez. Ekspertiz değerinin % 75 ine kadar bile olsa evin değerinin neredeyse tamamına yakın bir kredi vermeleri emeklilerin son zamanlarında rahat etmelerini  sağlamaktadır. Emeklilik yaşlarının 65 bulunduğunu düşünürsek en azından kalan ömrünü kiralarda geçirmeyecek olmaları  ve evlatlarını bir ev bırakacak olmaları büyük bir teselli olmaktadır. En düşük faizli konut kredisi veren 5 banka şubesinin 2020 yılı şartları ile ilgili hazırlamış olduğumuz içerikten detaylı informasyon alabilirsiniz.

EMEKLİYE KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR

Emeklilik ikramiyeleri artık bir ev satın alınacak kadar yüksek olmadığından emekli oluncaya kadar beklemenin de bir anlamı yoktur. Son iki üç yıl içinde emekliliğinize yakın bir mortgage kredisi alarak kira derdinden kurtulur ve kendi evinize daha evvelinde yerleşme fırsatı yakalayabilirsiniz.

emekliye faizsiz kredi 2017

Emeklilere promosyon veren bankaların bir öteki avantajları da faizsiz kredi vermeleridir. Kredilerin emeklilere kolayca verilmesinin sebebi maaşını kendi bankasından almaları ve ödeme planlarına hakim olmalarıdır.

Derli toplu ve durağan(durgun) bir geliri olan emeklilere bankalar asla çekinmeden kredi vereceklerdir. Bankaların dikkat etmiş olduğu tüm özellikleri kendi bünyelerinde barındırmaları emeklileri cazip kılan bir etmendir. Bankaların bu açıdan emeklilere asla düşünmeden kredi vermesi konut kredisinde de bir güzellik yapacakları anlamını taşır. Uzun vadeli kredilerde tek düşündüren yaş sınırı olabilir. Derhal emekli olacak 65 yaşındaki kişiler ev kredisi alarak 10 yıl sonrasında 75 yaşına geleceği düşünüldüğünde emeklilere yaş sınırı açısından da bir engel olmayacaktır.

Bunun için bankaların konut kredilerine müracaat meydana getirecek olan emeklilere kredi veren Ziraat bankasının mortgage ürünün inceleyebilirsiniz.

  • Halkbank,
  • Ziraat Bankası,
  • İş Bankası,
  • Akbank,
  • TEB,
  • INGBank
  • Güvence Bankası,
  • QNB Finansbank,
  • Denizbank Emeklilerimize konut kredisi vermektedir.

Ev almak benzer biçimde bir hayaliniz var ise sizde uygun faiz oranlarını sunan bankalar ile görüşerek 120 aya varan vadeler ile ev sahibi olabilirsiniz. Faiz oranları ile ilgili güncel bir haber de Ziraat Bankası ve Halkbank’ tan geldi. Oluşan konut stokunun eritilmesi amacı ile anlaşmalı olunan inşaat firmalarından yapılacak olan konut alımlarında faiz oranı yüzde 0,98 olacaktır. Yüzde 2 oranına aşan hatta yüzde 3′ leri gören faiz oranlarından sonrasında meydana getirilen bu indirim veli nimet niteliği taşımaktadır. Banka şubelerinden detaylı informasyon alabilirsiniz.

GÜNCEL 2020 yılı konut kredisi faiz oranları üstünden ; Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı % 0,99, Yapı Kredi Bankası %1,09, Güvence Bankası vadelerine nazaran %1,02 ila % 1,16 , Türk Iktisat Bankası %0,99 benzer biçimde faiz oranları ile konut kredisi sunmaktadır. Sizde bu bankalardan 2020 senesinde meydana getirilen faiz indirimlerinden yararlanarak ev sahibi olabilirsiniz.


About admin

Check Also

Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

2020 senesinde tüm emeklilere 1.000 TL. tutarında emekli ikramiyesi yatırılacağını bildirdi. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>