Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 5 Banka 2020 Listesi

Başta PTT olmak suretiyle kamu bankaları olan Ziraat bankası, Vakıfbank, Toplumsal Sigortalar Kurumu yada BAĞ-KUR ile emekli sandığından ve malulen emekli olanlar emekli müşteriler için düzenlemiş olduğu kampanyalar ile emeklilere hususi faizsiz kredi imkanı sunmaya devam edecektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği şeklinde geçtiğimiz yıl emeklilere 1.000 TL. ikramiye ödemeleri yapılmış oldu. Her yıl tertipli olarak bayram öncesinde Ziraat Bankası şubelerinden ve öteki bankalardan emekli ikramiyeleri alınabilmektedir. Emeklilere faizsiz kredi ne süre verilecek? son güncel durum hakkında data almak isteyenler için detaylar haberimizde..

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Sıralaması

  1. Ziraat Katılım,
  2. Vakıf Katılım Bankası,
  3. Kuveyttürk Katılım Bankacılığı,
  4. Türkiye Finans Katılım Bankası,
  5. Albaraka Türk Katılım Bankası

Emekli kredisi çekebilmek için lüzumlu şartlar şunlardır;

  1. Maaşınızın %70 oranını aylık taksitlerin aşmaması
  2. Maaş durumuna bakılırsa başka bankadan kredinizin bulunmaması,
  3. Yaşınızın bankanın belirlediği sınırları aşmaması (75) gerekmektedir.

Emekli kredisi veren bankalar ve faiz oranları aşağıda ki tabloda görüntülenmektedir.

Qnb Finanbank %0,99
İş Bankası 1,14%
TEB 0,95%
İş Bankası %1,14
INGBank   %0,99
Yapı ve Kredi Bankası  1,74%
Güvence Bankası %1,71
Vakıfbank 1,12%
Ziraat Bankası 1,12%
Akbank %1,21
Denizbank %1,09
Fibabanka 1,29%
Enpara 1,86%
Alternatifbank 1,49%

Yukarıda yer edinen faiz oranları değişim göstermektedir. En güncel faizler banka şubesinden öğrenilir.

Bankalar tarafınca belirli aralıklarda düzenlenen kredi kampanyaları ile müşterilerine hususi sıfır faizli kredi verilmektedir. Bu bankalar örnek olarak Ziraat bankasının devlet destekli ziraat ve hayvancılık kredileri gösterilebilir. Emeklilerin tertipli olarak maaşını aldıkları bankalar vasıtasıyla emeklilere hususi olarak da faizsiz kredi verileceği açıklanmıştı. 11 buçuk milyon emekliyi ilgilendiren kredinin verileceği tarih hemen hemen netleşmemiş olsa da  Emeklilere Kredi Veren Bankalardan 10 Kat Finansman ve faizsiz emekli kredilerinin verileceğinin zamanı merakla beklenmektedir.

Ödemelerinin zamanı açıklanmış ve emeklilerin merakla beklediği banka promosyon ödemeleri geçtiğimiz günlerde netleşmişti. Buna bakılırsa bu ödemelerden yararlanacak olan emeklilere hususi sunulan emekli bankacılığı hizmetleri dahilinde emekli aylığını kendi bankalarına taşıyan ve 3 yıl süresince aylığını taşımış olduğu bankadan alacağının sözünü veren emeklilere hususi faizsiz kredi imkanları sunulacaktır.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Sıralaması

Emeklilere faizsiz kredi  veren bankalar

Emeklilerin maaşlarını en oldukca kamu bankalarından almış olduğu düşünülürse Ziraat bankasının Halk Bankasının ve Vakıfbank’ı faizsiz emekli kredisi kampanyasını sunması an meselesidir. Bu sebeple bankalar içinde  ödenecek olan promosyon kampanyaları rekabeti oldukça kızdırmış ve bankalar  gene bu büyük kitleyi maaş müşterisi yapabilmek adına çeşitli kredi kampanyaları düzenlemektedir.

Bu bankalardan öne çıkan altın hediyesi verecek olan bankalar bile bulunmaktadır. Kimi banka 300 TL armağan para verecek kimisi 3 çeyrek altın hediyesi verecek ve hususi sermayeli bankalar ile kamu bankaları içinde Ocak ayında ödenecek promosyon ödemelerinin rekabetleri bankaların yeni kampanya düzenlemeye itmektedir.

Mevzumuz her ne kadar emeklilerin dört gözle beklediği faizsiz krediler olsa da gündem de halen emekli promosyonlarının ödemelerinin ne süre yapılacağı ve ne kadar yapılacağı ön plandadır. 2020 yılı için banka promosyon ödemeleri mevzusuna değinecek olursak bankalar ödemeleri emekli aylığına bakılırsa ödemeler yapmış olacaktır. Her yıl emekliler bankalar içinde en avantajlı bankaları araştırmakta ve bu bankalara maaşlarını taşıma işlemlerini yapmaktadır. Emeklilere 2020 de promosyon ödemesi yapacak olan bankalara emekli aylığınızı taşıyarak tüm bu imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Hazır söz banka promosyonlarından açılmışken devamlı olarak gündemi meşgul eden ve bir türlü antak kalma sağlanamayan emekli maaşlarını alma armağan paralarına değinebiliriz. Kıymetli emekliler nihayet artık bankalardan maaşlarınızı aldığınıza dahil armağan olarak maaşlarınıza bakılırsa armağan promosyon parası alacaksınız. Dikkatinizi çekerek söylemek isterim ki bu para maaş hesabınızı başka bir bankaya taşıdığınız için değil maaşınızı o bankadan 3 yıl süresince almaya taahhüt vermiş olduğunuz için verilecektir! Tek seferde verilmesine karar verilen promosyonlar 2017 yılının 1.2.3. aylarında verilecektir. Buna bakılırsa ise; 1000 TL’ ye kadar emekli maaşı alanlara 300 TL, 1000 TL ile 2000 TL içinde emekli maaşı alana 375 TL, 2000 ila 2001 TL + alan emeklilere tek seferde olacak şekilde 475 TL ödeme yapılacaktır. 2020 senesinde emekli promosyon ödemelerinden yararlanmak için maaşını taşımış olduğu bankadan 3 yıl süresince aylığını alacağına söz vermek ve 2 tane otomatik satmaca ödeme talimatı vermek gerekecektir.

Promosyon ödemeleri meydana getirecek ve bundan dolayı emekli müşterilerine hususi olarak hazırlanan en avantajlı kampanyalar içinde dikkat çeken FIBABANKA faizsiz emekli kredisi hizmetidir. Emeklilere En Uygun Konut Kredisi Veren Bankaları inceleyerek bu bankalardan uygun vade ve faiz oranları ile ilgili detaylı data alabilirsiniz.

FIBABANKA

Fıbabanka 3 bin lira limitli 18 ay vadeli emekli kredisini sıfır faizli olarak verecek ve bu anlamda emekli müşterileri için en avantajlı kredi kampanyası düzenleyen ilk banka olarak dikkat çekmektedir. Emeklilere verilecek olan faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak için bankaların kampanyalarını güncel olacak şekilde sürekl takipederek en vatajlı bankaya ulaşabilirsiniz. 3 bin lira ya kadar faizsiz kredi kullanmak isteyen emekliler Fıbabanka’dan 18 ay vadeli kredi alarak acil nakit gereksinimlerini asla faiz ödemeden karşılayabilirler.

Fıbabanka emekli müşteriler için 12 ay ve 18 ay vadelerde geri ödeme seçenekleri ile sunmuş olduğu bu kredi imkanlarından yararlanacak olan emekliler bir tek belirli bir oranda işlem tutarı ve sigorta bedeli ile ödeyeceklerdir. Gene buna bakılırsa; 3.000 TL faizsiz emekli kredisi olarak 18 ay şu demek oluyor ki 1 yıl 6 ay geri ödemeli çekmek isteyenler toplam 465 TL bir kesinti ile karşılaşılacaktır. Gene 3.000 TL faizsiz emekli kredisi olarak 12 ay şu demek oluyor ki 1 yılda  geri ödemek isteyen emekliler ise 345 TL kesintiyi kullanacakları krediden kesilmesini kabul etmeleri gerekmektedir.

fibabanka

Fibabanka

Denizbank

Denizbank 1000 liraya gereksinim duyan müşterilerine hususi faizsiz ve masrafsız kredi veriyor. Bana 1000 lira yeter diyorsanız hiçbir dosya harcaması  ve sigorta harcaması ödemeden sıfır faizli 1000 lira limitli Denizbank gereksinim kredisine başvurarak asla faiz ödemeden acil nakit ihtiyacınız olan şeyi karşılayabilirsiniz. Denizbank 1000  lira masrafsız faizsiz kredi vermek için kredi başvurusunda bulunan emeklilerde mevduat hesabına iki tane otomatik ödeme talimatı vermeleri haricinde herhangi bir talepte bulunmamaktadır. Ek olarak verilen 2 tane faturanın otomatik ödemesini 1 yıl süresince tertipli durağan(durgun) olarak yapmanız gereklidir.

Denizbank otomatik ödeme talimatınıza sıfır faizli kredi kampanyasını bir tek alan kişi kazanmak amacıyla yapmış olduğu bu faizsiz kredi kampanyasından yararlanacak olanların vermiş olduğu otomatik ödeme talimatları kredi taksitleri geri bitene kadar bozmayacak şekilde yapılmasını istemektedir.  Bu imkandan  1 kere faydalanabilir ve 12 süresince 1.000 TL nin geri ödemesi durağan(durgun) 83 TL olarak yapılacak şekilde kapatılır. Emekliye Maaşının 10 Katına Kadar Kredi İmkanı elde eden bankalar 10 maaş emekli kredisi vermektedir.

Öteki kamu bankalarının yada hususi bankalarının emekli yurttaşlarımız için şuan faizsiz kredi kampanyaları yoktur. Bu şekilde bir destek kamu kuruluşları yada finans kurumlarından bir tek kampanyalar yada projeler ile alınabilir. Mesela Halkbank ustalık belgesi sahibi esnafa bu şekilde bir faizsiz kredi veriyor. Faizsiz kredi veren bankalar genel anlamda katılım bankaları olmaktadır. Bu sebeple katılım bankaları kar oranı oranı ile iş koşturmacasındadır. Sadece şu an itibari ile faizsiz emekli kredisi veren banka yok denecek kadar azdır. Faizli olarak kredi veren ve maaşını bankalarına taşıyan müşterilerine çeşitli imkanlar sunan bankaların kampanyalarını, şartlarını ve faiz oranlarını inceleyelim.

PTT

PTT emeklilere kredi veren bankalar ve kurumlardan bir tanesidir. Yalnız emeklilere değil, gereksinim kredisi almak isteyenlere de çeşitli kampanyalar sunmaktadır. Sadece bu kredi dolaylı yoldan verilmektedir. Şu şekilde anlatalım. Maaşınızı PTT şubelerinden ya da PTT matiklerden alıyorsanız kurumun anlaşmalı olduğu bankaların herhangi birinden kredi çekebilirsiniz. Maaş şartının bulunmasının ana sebebi herhangi bir kefile ya da ipoteğe gerek kalmadan kredi çekilmesini sağlamaktır. PTT’ nin anlaşmalı olduğu bankalardan biri Aktifbank’ tır. Aktifbank emekli müşterilerine maaşlarının PTT’ den almaları koşulu ile 40 bin TL tutarında kredi vermektedir. Başvurular şubeler aracılığı ile kabul edilmektedir. Bu sebeple banka şubesine giderek kredi müracaat formunu doldurmalısınız. Sizden herhangi bir kefil ya da güvence göstermeniz istenmeyecektir.

Anlaşmalı olunan öteki banka ise Şekerbank’ tır. Kredi vadesi 60 ay ve maksimum kredi limiti 36 bin TL olarak belirlenmiştir. Gene kurumdan maaş alma şartı ile yalnızca T.C. kimlik belgesi vasıtasıyla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Sizden herhangi ek bir evrak talep edilmez. Banka kredi başvurunuzu inceleyerek onay verirse yine banka şubesine giderek adınıza yatırılmış olan kredi tutarını çekebilirsiniz.

ptt

PTT anlaşmalı olduğu bankalar aracılığı ile emekli kredisi veriyor. Başvurular PTT şubelerinden kabul ediliyor.

PTT’ nin anlaşmalı olduğu öteki bankalardan biri de Vakıfbank’ tır. Vakıfbank’ ın verdiği emekli kredilerinin limitleri maksimum 20 bin TL olmaktadır. Kredi vadesi 60 ay olarak belirlenmiştir. Kredi çekmek isteyen emekliler için belirlenen bir yaş sınırı vardır. 80 yaşını aşmış emekliler ne yazık ki kredi vermiyor. Kredi vadesi ise 60 ay.

Kuveyttürk

Kuveyt Türk müşterilere faizsiz olarak kredi sunan bankalardan bir tanesidir. Banka kar oranı ile iş koşturmacasındadır. Katılım bankaları ilke gereği belirli bir mal ve hizmet karşılığında kredi vermektedir. Kısaca krediyi hangi şekilde ve nerede kullanacağınızı belgelemek durumundasınız. Emeklilerin de bu katılım bankasından kredi çekebilmeleri için maaşlarını da buradan almaları gerekiyor. Banka mal ve hizmet alımlarının kayıt altına alınabilmesi ve müşterilerine kredi sunabilmek amacı ile bir kart sistemi geliştirmiştir. Sistem şu şekilde iş koşturmacasındadır; Kredi başvurusunda bulunduğunuzda ve çekmek istediğiniz limiti bankaya bildirdiğinizde eğer başvurunuz kabul edilirse banka adınıza bir kart düzenlemektedir. İşte çekmek istediğiniz kredi limiti aslen kartın limiti olarak belirleniyor. 6 aydan 46 aya kadar almak istenilen mal ya da hizmet taksitlendiriliyor.

Örnek bir anlatımla, emekli bankadan 35 bin TL talep etmiş olsun. Sadece kullanımı ihtiyaç duyulan tutarın ise 30 bin TL bulunduğunu farz edelim. Eğer gereksinim kartta bulunan bu 5 bin TL’ yi hiçbir surette kullanmazsa ödeme halletmeye 30 bin TL üstünden başlayacaktır. Kullanılmayan kısım borç hanesinden silinecek ve iade imkanı olacaktır. İhtiyaç kartın kullanım süresi 2 aydır. Kısaca hangi mevzuda kredi kullanılacaksa bu kart üstünden 60 gün içinde bir işlem yapılması gerekiyor.

Halkbank

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi ile emekli müşterilerine destek olmaya devam ediyor. Verilen kredi limiti maksimum 50 bin TL olabilir. Vade miktarı ise 60 aydır. İnternet bankacılığı aracılığı ile kredi başvurusu yapılabiliyor. Ek olarak Emekli ve T.C. kimlik numarası, istenilen kredi miktarı ve gelir miktarı yazılarak 3452′ ye gönderilebiliyor. Halkbank şubelerine giderek de kredi talebinizi bankadaki yetkililere iletebilirsiniz. Faiz oranı ise %1,12 ‘ dir. Kredi detaylarını öğrenmek ve başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası da emeklilere kredi imkanı sunan bankalardan biridir. 5 bin TL’ den 50 bin TL’ ye kredi imkanı bulunmaktadır. Vade ise öteki bankalardan değişik olarak 48 aydır. Kredi başvuruları web bankacılığından, ATM’ lerden, şubelerden ve telefon aracılığı ile yapılabilmektedir. 50 bin TL tutarındaki kredinin faiz oranı %1,14′ dur. 5 bin TL kredide banka 25 TL, 50 bin TL’ de ise 250 TL dosya harcaması talep etmektedir. Kredi talebinde bulunabilmek için maaşınızı Türkiye İş Bankasından almanız gerekiyor. Maaşınızı bu bankadan almıyorsanız emekli müşterilere sunulan değişik kredi imkanlarından faydalanamıyorsunuz. Emekli aylığını bu bankadan alan müşterilerin müracaat esnasında hiçbir evrak, kefil ya da güvence göstermelerine gerek kalmıyor.

türkiye-iş-bankası

Emekli kredisi veren bankalardan biri de Türkiye İş Bankasıdır.

Aktifbank

Aktifbank PTT’ nin anlaşmalı olduğu bankalardan biridir. Üstelik öteki bankalardan değişik olarak sunmuş olduğu kredi limiti 60 bin TL’ dir. Üstelik bu kredi kampanyasından faydalanabilmek için kefil gerekmiyor. Üstelik banka fazladan bir şartın yerine getirilmesini de talep etmiyor. PTT şubeleri aracılığı ile kredi başvurusu da yapılabiliyor. Ek olarak geri ödemeler de kolaylıkla bulunabilecek PTT şubelerine yapılabiliyor. Banka yalnızca 50 TL kredi tahsis tutarı talep ediyor. Faiz oranı ise %2.69′ dur. Öteki bankalara bakıldığında neredeyse faiz oranı iki katıdır. Bu sebeple bankanın gereksinim kredisi daha avantajlı görünüyor. Kredi hesaplama aracı ile tutarı girerek geri ödeme planı hazırlayabilir ve inceleyebilirsiniz.

Akbank

Akbank’ da Emeklilere Hususi İhtiyaç kredisi kampanyası başlatmıştır. Maaşını Akbank’ tan alan müşteriler çekecekleri 10 bin TL kredi için dosya harcaması ödemiyor. Ek olarak kredi faiz oranı %1,21′ dur. Kampanya şartları bir tek emekli müşteriler için geçerlidir. Bankanın isteyeceği evraklar bir tek T.C. kimlik fotokopisi ve lüzumlu görülmesi durumunda adres bildirim belgesi olacaktır. Verilecek olan bu kredinin şartlarını düzenleme yetkisi bankanındır. Lüzumlu görmüş olduğu durumlarda kampanyayı durdurabilir. Kredi vadesi 60 aydır. Vade süresini kısaltmanız durumunda faiz oranı da artacaktır. 12 aya bakılırsa uyarlanacak olan faiz oranı %1,33′ tür. Faiz haricinde fazladan harcamalar ödeyeceğiniz Akbank’ ın emekli kredisine müracaat yapmak için en yakın Akbank şubelerini ziyaret ediniz.

akbank-emekli-kredisi

Akbank emekli kredisi veriyor.

Türk Iktisat Bankası

TEB’ in emekli müşterilerine sağlamış olduğu pek oldukca avantaj bulunmaktadır. Promosyon ödemeleri hakkında bu bağlantıya tıklayarak data alabilirsiniz. Öteki bir kampanya ise maaşını taşıyanlara hususi olarak hazırlanmıştır. Maaşını taşıyarak TEB ailesine katılanlar 3 yıl içinde maaşlarını herhangi bir bankaya taşımayacakları ile ilgili söz vermeleri durumunda promosyon ödemesine ek olarak 100 TL almaya hak kazanıyor. Bu kampanya 2020 yılının sonuna kadar geçerli olacaktır. Bu kampanya ile beraber emekli TEB müşterileri nakit olarak en fazla 1000 TL elde edebilirler. İptal sürecinde olan ya da aslına bakarsanız TEB müşterisi olan kişiler bu imkanlardan yararlanamaz. Ek olarak banka çalışanları için de bu kampanya geçerli olmayacaktır. Detaylı data almak için tıklayınız. Ek olarak emekli kredisi müracaat yapmak için size en yakın TEB şubelerini ziyaret ediniz.

Görüldüğü şeklinde bankaların emekli kredilerinden ve emeklilere sunmuş olduğu çeşitli kampanyalardan yararlanmak için maaş taşıma işlemi yapmanız gerekmektedir. Bu geçirme ile beraber uygun faiz ve vade koşulları ile kredi çekebilirsiniz. 2020 senesinde herhangi bir bankanın emekliye faizsiz kredi temalı kampanyası başlarsa lüzumlu açıklamayı sayfamız üstünden de yapacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

Emekliye Maaşının 10 Katı Kredi Kampanyası

Son günlerde toplumsal medya da ve haber kanallarında emeklilerimize maaş aldıkları bankalardan maaşlarının 10 katı kadar faizsiz kredi verileceğine ilişkin haberler duymuş olabilirsiniz. Bu haberin aslı şudur ki; SGK tarafınca emeklilik hakkı kazanmasına karşın hemen hemen maaş bağlanmayan yurttaşlarımıza ASGARİ ÜCRETİN 3 KATINI GEÇMEYECEK şekilde ön ödeme ödemesine ilişkin bir uygulama yapılması gündeme geldi. Bu uygulama hemen hemen başlamadı sadece eğer yapılırsa dilekçe vermesine karşın 90 gün süresince maaş bağlanamayan kişiler mağdur olmasın diye SGK 3 aylık ön ödeme verecek. Bu ön ödeme tutarı da 2.324 TL. X 3 = 6.972 TL.’yi geçemeyecek.

Bunun haricinde 2 bin TL. maaş alan emeklinin 2 yıl ödemesiz 6.000 TL. emekliye faizsiz kredi alması şeklinde bir durum söz mevzusu değildir. 2020 senesinde da bu yönde meydana getirilen haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Sadece Ziraat, Vakıfbank, Halkbank emeklimize en uygun şartlarda kredi vermeyi sürdürmektedir.


About admin

Check Also

Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

2020 senesinde tüm emeklilere 1.000 TL. tutarında emekli ikramiyesi yatırılacağını bildirdi. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>