Emekliye PTT Kredisi 2020 Faiz Oranları

PTT 2020 senesinde da emekliye faizsiz kredi vermektedir. PTT yalnız emeklilere değil her insana finansman sağlar ve bunu anlaşmalı olduğu bankalar vasıtası ile yapar. PTT kredi başvurusu yaparak emekli kredisi alabilirsiniz. PTT ile anlaşmalı olan Aktifbank, Vakıfbank benzer biçimde bankalar her yıl emeklilere hususi düzenledikleri kampanyalar dahilinde emeklilere hususi kredisi vermektedir. Bazen bu krediler faizsiz olarak verilse de 2020 senesinde emekliye faizsiz kredi veren banka bulunmamaktadır. İçeriğimizde PTT emekli kredisi hesaplaması yapabilirsiniz.

PTT Emekliye Faizsiz Kredi

PTT geçmiş yıllarda emekli yurttaşlarımızın yanında olmak amacı ile faizsiz kredi kampanyası başlatmıştı. 2020 senesinde PTT ya da herhangi bir bankanın faizsiz kredi kampanyası bulunmamaktadır. PTT geniş bir alan kişi portföyüne haizdir. Müşterilerinin finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile bankalar ile yapılmış bir ekip anlaşmalar bulunmaktadır. Bir tek kredi değil meydana getirilen antak kalma yardımıyla öteki bankacılık işlemleri de kolayca yapılabiliyor. Kredi talebinde bulunmak için ise bankaların sizden kredi talebinde bulunmanız halinde isteyeceği evrakları PTT’ ye sunmak olacaktır. Emekli müşterilerin düzgüsel şartlarda banka şubelerinden kredi alabilmeleri için kredi talebinde bulundukları banka şubelerinden maaş almaları gerekiyor. Sadece PTT kredilerinin değişik bir yönü var ki o da maaşınızı PTT’ den alıyor olmanızdır. Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 5 Banka listesini inceleyerek mevzu ile  ilgili detaylı data alabilirsiniz.

PTT Emekliye Faizsiz Kredi

PTT Emekliye Faizsiz Kredi

PTT’ nin anlaşmalı olduğu bankalar aşağıdaki gibidir;

 • Aktifbank 
 • Vakıfbank 
 • Denizbank 
 • Fibabanka
 • Türk Iktisat Bankası 
 • İNG Bank 
 • Şekerbank 

Aktifbank PTT Emekli Kredisi

PTT ile anlaşmalı olana bankaların başlangıcında Aktifbank gelmektedir. Aktifbank tüm müşterilerine finansman imkanı sunmakta ve N Kolay adını verdiği kredi kampanyaları ile kredi taleplerini kısa sürede cevaplamaktadır. Üstelik herhangi bir kefil ya da koşul gerekmeksizin kredinizi kolayca alabilirsiniz. Aktifbank’ ın PTT kredisine müracaat yapmak için emeklilerin maaşlarını PTT şubelerinden alması gerekir. Kredi talebinde bulunmak için banka şubelerine gitmelerine gerek kalmayacağı benzer biçimde kredi geri ödemesi yapmak için de otomatik ödeme talimatı verebilirler. Emekliye Promosyon Verilecek Mi? adlı içeriğimizden emekli promosyonları ile ilgili güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aktifbank PTT Emekli Kredisi

Aktifbank PTT Emekli Kredisi

Aktifbank PTT kredisinin üst limiti 60 bin TL‘ dir. Faiz oranı ise yüzde 1,98 dir. Vadeler maksimum 60 ay olacaktır. 60 ay vade ile 10 bin TL kredi çekmeniz durumunda aylık taksit meblağ 314.45 TL olacaktır. Gene aynı vade ile 20 bin TL kredi çekmeniz durumunda ise aylık taksit tutarı 628,91 TL olacaktır.

PTT kredisi çekmek için emekliler için belirlenmiş bir yaş sınırı bulunmaktadır. Bu yaş sınırı 83‘ tür. Mesela 80 yaşındaki bir alan kişi 3 yıl vadeli olarak kredi çekebilecektir. 84 yaşını dolduranlar ise kredi alamaz.

PTT emekli kredisi detaylarını öğrenebilir ve çekmek istediğiniz limiti belirleyerek hesaplama aracı yardımı ile örnek ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank da PTT’ nin anlaşmalı olduğu bankalar içinde yer verilmiştir. Vakıfbank’ tan PTT kredisi almak için maaşınızı PTT’ den almanız gerekmektedir. Toplumsal Güvenlik Kurumu’ ndan emekli olan emekliler bu kredilerden yararlanabilir. Vakıfbank PTT kredisinden yararlanmak için kredi başvuruları Vakıfbank ‘ a değil PTT şubelerine yapılacaktır. Başvurunuz lüzumlu araştırmalardan geçirilecek olup kredi almaya uygun görülürseniz bu kredilerden yararlanabilirsiniz. Sadece kredi kullanmanıza engel teşkil edecek herhangi bir durumun olması durumunda kredi kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi

Kredi Özellikleri 

 • Kullandırılacak kredi üst limiti 20 bin TL olmaktadır.
 • Kredi vadesi 36 ay olmaktadır.
 • Banka emekli müşterilerine uygun faiz oranları sunmaktadır.
 • Emekli müşterilerin kredi kullanabilmeleri için 80 yaşlarında olmaları gerekmektedir.
 • Kredi almak isteyenler PTT şubelerinde bulunan müracaat formunu doldurabilir.
 • Banka, kredi detaylarını belirleme hakkına haizdir.

Vakıfbank taksitli ihtiyaç kredisi ile ilgili detaylı data alarak kredi başvurusunda bulunmak için PTT şubelerine gidebilirsiniz. Yaş sınırı 80 olduğundan 78 yaşındaki banka müşterileri sadece 2 yıl vadeli olarak kredi kullanabilecektir. Faiz oranları müşterilere nazaran değişim izah edebilir.

Denizbank PTT Emekli İhtiyaç Kredisi

PTT tarafınca antak kalma sağlanmış olan bankalardan bir tanesi de Denizbank’ tır. Bu krediden yararlanmak için emekli banka müşterilerinin maaşlarını PTT şubelerinden alması gerekmektedir. Kredinin öteki anlaşmalı olan bankalardan değişik bir yönü var. O da kredi tahsis tutarı alınmıyor olmasıdır. Vadeler ise 36 ay olacaktır. Kredi başvurusunda bulunmak için ihtiyaç duyulan tek evrak T.C. kimlik belgesi olmaktadır.

Kredinin özellikleri;

 • Kullandırılacak olan kredi alt limiti 3 bin TL olurken üst limit ise 36 bin TL olmaktadır.
 • Belirlenen faiz oranı yüzde 1,69‘ dir.
 • Banka kullandırılacak olan krediden tahsis tutarı talep etmeyecektir.
 • Emekli müşterinin krediden yararlanması için en fazla 80 yaşlarında olması gerekiyor.
 • Alan kişi özelliklerine nazaran kredi maliyetleri değişim izah edebilir.

81 yaşlarında bir alan kişi kredi çekemeyeceği benzer biçimde 79 yaşındaki bir alan kişi de en fazla  1 yıl vadeli olarak kredi kullanabilecektir.

Denizbank emekli kredisi

Yukarıdaki tabloda örnek bir kredi hesaplaması yapılmıştır. 30 bin TL krediyi 36 ay vadeli olarak çekmeniz durumunda aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.159,67 TL olacaktır. Sadece taksitler vadeleri aşmayacak şekilde emekli müşterilerin maaş durumlarına nazaran de belirlenebilir. Emekli müşterilerin için belirlenecek en yüksek aylık taksit tutarı maaşlarının yüzde 50′ si olmaktadır. Her derde ilaç kredi tahsis tutarı olmayan PTT emekli kredisi ile ilgili bilgileri inceleyebilirsiniz. Denizbank emekli kredisi çekmek için PTT şubelerinde bulunan müracaat formunu doldurmanız gerekmektedir.

İNG Bank PTT Postam Kredisi

PTT ile anlaşmalı olan bankalar içinde İNG Bank’ ı da saymak mümkündür. PTT ile sağlanan antak kalma yalnız emekli müşteriler için değil PTT çalışanları de ilgilendiriyor olmaktadır. Emekli ya da PTT çalışan müşterileri kredilerini PTT işyerlerine giderek alabilirler. Kredi vadesi 60 ay olmakla birlikte çekilecek en yüksek kredi limiti 45 bin TL olmaktadır. Kullandırılacak olan minimum kredi tutarı 2500 TL olurken bu tutarlar çalışan PTT çalışanları ve emekliler için de aynı olmaktadır. Faiz oranları çekilecek olan kredi tutarlarına nazaran değişim gösterecektir.

Maaşını PTT’den alan Emekli Müşterilerimiz için faiz oranı;

 • 3.000 TL’ye kadar %2,74,
 • 3.000 TL ile 10.000 TL  %2,49,
 • 10.000 TL ile 20.000 TL  % 2.39
 • 20.000 TL ve üstü için %2,24 faiz oranları uygulanmaktadır.

Müracaat için talep edilecek olan tek evrak T.C. kimlik belgesinin fotokopisi olacaktır. Emekli müşterilerin kredi kullanabilmeleri için belirlenmiş olan yaş sınırı 75′ tir. 76 yaşındaki bir banka müşterisi kredi kullanamayacağı benzer biçimde 74 yaşındaki bir banka müşterisi de yalnız 1 yıl vadeli olarak kredi kullanabilecektir. Binde beş oranında da kredi tahsis tutarı talep edilecektir.

Kredi işlemlerinden 75 yaşına kadar olan müşterilerimiz yararlanabilir. (Alan kişi yaşı ve kredi vade süresinin toplamı 75 yılı geçemez. Mesela 73 yaşlarında olan bir emekli 3 yıl vadeli kredi alamaz, 2 yıla kadar vadeli kredi alabilir.)

Aşağıdaki tabloda vadelere ve değişen kredi tutarlarına nazaran ödenecek olan aylık taksit miktarları gösterilmektedir.

Ing Emekli kredisi örnek maliyet

İNG Bank kredi postam ile ilgili detaylı data alabilir ve PTT şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

TEB PTT Jet Kredi

PTT’ nin anlaşmalı olduğu öteki bankası ise Türk Iktisat Bankası olmaktadır. Bu krediden PTT çalışanları ve PTT emekli maaş müşterileri yararlanabilmektedir. Kredi başvurusunda bulunmak için ihtiyaç duyulan tek evrak T.C. kimlik belgesi olacak olur TEB PTT kredi almak için de kredi tahsis tutarı talep edilmemektedir. Kredi üst limiti 40 bin  TL olmakla birlikte minimum kullandırılacak olan kredi tutarı ise 2500 TL‘ dir. Kredi vadeleri 3 ay ile 36 ay içinde olmaktadır. PTT Tarım Kart Nasıl Alınır? içeriğimizden çiftçilerimiz için verilen ziraat kart ile ilgili detaylı data alabilirsiniz.

TEB PTT Jet kredi alabilmek için emekli müşteriler için belirlenen yaş şartı 70′ dir. Mesela 69 yaşındaki bir banka müşterisi 1 yıl vadeli, 67 yaşındaki 3 yıl vadeli kredi kullanabileceği benzer biçimde 71 yaşındaki bir müşterinin kredi başvurusu reddedilecektir. Faiz oranları müşteriye nazaran değişim göstermektedir. Kredi almak için PTT şubelerine giderek burada bulunan müracaat formunu doldurabilirsiniz.

Bu bankaların herhangi birinden kredi alabilmek için kredi başvurularını PTT şubelerine yapmanız gerekiyor. Sizden istenen tek evrak ise T.C. kimlik belgenizin fotokopisi olacaktır. Yaş şartını tamamlayanlar faiz oranlarını inceleyerek kendilerine en uygun bankanın PTT kredilerini kullanabilirler.


About admin

Check Also

Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

2020 senesinde tüm emeklilere 1.000 TL. tutarında emekli ikramiyesi yatırılacağını bildirdi. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>