En Çok Doğuran Kuzulayan Koyun Cinsleri Hangileridir?

Küçükbaş hayvancılık denildiği zaman asla şüphesiz ki her insanın aklına koyun gelmektedir. Sütünden ziyade etinden verim alan çiftçilerimiz koyunculuk hayata geçirmeye başlamadan ilkin küçükbaşın kuzulama özelliklerini dikkate alır. Hali ile bizce ‘de koyunun doğurma sayısını ele almak fazlaca önemlidir. Şimdi ezberleri bozarak yerli romanov eşeysel koyuna alternatif 1 yılda tam 5 kuzulayan koyun cinsini tanıtacağız. İşte karşınızda Türkiye ‘de en fazlaca doğuran koyun eşeysel.

En Oldukca Kuzulayan Koyun Irkı Hangisidir?

En çok kuzulayan koyun cinsi

En fazlaca kuzulayan koyun eşeysel

Girişimci bir çiftçimiz tüm ezberleri bozarak getirmiş olduğu 100 koyundan 14 ayda tam 500 kuzu aldı.! İnanılır şeklinde değil dimi? fakat emin olun ki tüm bu söylediklerimiz doğru. Daha ilkin tekstil işi ile uğraşan sadece batkı eden Bursa ‘daki bir vatandaşımız hayvancılığa girmeye karar verdi. Küçükbaş hayvancılık ‘da doğurganlığın öneminin bilincinde olan Bursalı vatandaşımız Mustafa AYDIN yapmış olduğu araştırmalar neticesinde UKRANYA ‘dan Romanov eşeysel koyun getirtti. Yerli Romanov eşeysel koyunlara nazaran fazlaca daha çok doğum meydana getiren bu ırk 14 ayda iki kere doğrum yaparak sahiplerine 5 tane kuzu veriyor. Bursalı çiftçimizin yaşamış olduğu deneyimlere nazaran ise Ukranya ‘dan gelen bu Romanov eşeysel koyunlar 14 ayda iki kere doğum yapıyor ve üçüz yada dördüz olarak kuzuladığını belirtmektedir.

Romanov Koyun İthalatı Iyi mi Yapılır Diyorsanız?

En çok doğuran koyun cinsi burada

En fazlaca doğuran koyun eşeysel burada

Bursa ‘da çiftçilik meydana getiren Mustafa AYDIN artık taleplere yetişemediğini belirtti. Yurt dışı ithalatından ise yerli olarak ithalat yapacaklar için fazlaca büyük bir kaynak oluşturan bu çiftçimiz üretmiş oldukları Ukranya kökenli Romanov eşeysel koyunları iç piyasaya pazarlamaktadır. Kuzu olarak pazarlama meydana getiren Mustafa AYDIN siparişlerin karşılıklarını en erken 4 ay önceye sıra verebilmektedir. Bu cins koyun almak isteyen ülke geneline ithalat meydana getiren Mustafa AYDIN ‘ın yazışma bilgilerini sizler için araştırma yaparak yetişme şansını yakaladık.

  • Adres: Mustafa AYDIN, Hakimin Çiftliği Gölbaşı Köyü KESTEL / BURSA
  • Cep Telefonu: 0-539–867-32-02
  • Toplumsal Medya Sayfası: Facebook Adresine buradan ulaşa bilirsiniz.
  • YouTUBE kanalında çiftliğe ait videoları buradan izleye bilirsiniz.
  • UKRANYA ‘dan romanov koyun eşeysel ithalat yapmak isteyenler +38 093 109 93 93 numaraları araya bilirler.

Kuzulara ilişik video

Düzgüsel ‘ de çiftçilerimiz tarafınca ramanov eşeysel koyunların minimum 2 en fazlaca 6 kuzu verdiği bilinmektedir. Sadece Ukranya ‘dan gelen bu cins koyunlar 14 ayda iki kere doğurması özelliğinden dolayı dördüz yada beşiz doğurarak size 8 yada 10 kuzu vere bilmektedir. Sahibini varlıklı eden özelliğine haiz bu koyun cinslerinden sizlerde vermiş olduğum bağlantı numaraları üstünden informasyon alabilirsiniz.

Romanov Eşeysel Koyun Tutarları Ne Kadar?

Doğum makinesi olarak da bilenen UKRANYA ramanov eşeysel koyunların tutarları yaşlarına nazaran değişmektedir. Sürü yönetimine uygun olan bu cins koyunlar günde 12 ile 13 km kadar yürüye bilme özelliğine de haiz bulunduğunu belirtmek isteriz. Ek olarak düzgüsel cins koyunlara nazaran etinin de kokmuyor olması ilerleyen dönemler de bu cins koyunlara ilgiliyi fazlası ile arttıracağını, dolayısı ile de birazcık sonrasında sizlere belirteceğimiz fiyatların ileri ki dömenler de artacağını da belirtmek isteriz. İşte UKRANYA romanov koyun cinsinin tutarları,

  • UKRANYA Romanov koyun tutarları 120 ile 190 dolar içinde yer almıştır.
  • Türkiye Romanov koyun tutarları ise kuzu olarak alır iseniz 600 ile 1000 lira, 2 yada 3 yaşlarında koyun olarak almak isterseniz ‘de 1700 ile 2.100 TL içinde yer almıştır.

Direk Ukranya üstünden romanov koyun ithalatı yapmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantı numaralarını değerlendire bilirsiniz.

  • Whatsaap: 0-532-176-90-90
  • Telefon: +38 093 109 93 93

Bizim üzerimizden de ticari mesajlarınızı bıraka bilirsiniz.!

About admin

Check Also

Devlet’ten Tarım Hazine Arazisi Nasıl Kiralanır?

Ziraat yada da hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz için toplamda 3 milyar 400 milyon hazineye ilişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>