En İyi 6 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020-2021

Değişik bankalarda çeşitli kredi ve kart borçları olanlar tüketiciler, bu borçlarını istemeleri dahilinde tek bir çatı altında toplaya bilirler. 2020-2021 senesinden BDDK sıralamasında yer edinen lisanslı ve naturel olarak izinli bankalar için meydana getirilen düzenleme ile isterlerse tüketiciler aktarma işlemleri 60 ay yapılandırma yapılarak borçların vadesi uzatılıp aylık ödeme rakamlarını’da düşürebilirler. Bankalar tarafınca 100.000 liraya kadar verilen borç kapatma kredisi imkanları kimlere verildiğini tam en iyi 6 bankanın mükemmel fırsatları ile yer verdik.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Değişik bankalarda borçlarını tek bir finansman altına toplamak isteyenlere o anki faiz oranları ile kredi imkanı elde eden bankalar şunlardır.

 1. Akbank
 2. QNB Finansbank
 3. Ziraat Bankası
 4. Şekerbank
 5. Vakıfbank
 6. Denizbank

Bu bankalar değişik bankalarda borçları mevcut olan müşterilerinin borçlarını kapatıp kendilerine tek bir kalem altında olacak şekilde kredi imkanı sağlamaktadır.

Borç Kapatma Geçirme Kredisi Ne Demek? Neler Kapsar?

Borçları tek bir bankaya toplamak için değişik bankalardaki mevcut borçların kapsayan işlemler şeklinde birde kapsamayan işlemlerde vardır.

Borç transferini kapsayan işlemler;

 1. Başka bankalarda olan gereksinim kredileri
 2. Değişik bankalardaki kredi kartı borçları
 3. Değişik bankalarda bulunan vasıta kredileridir.

Borç transferini kapsamayan işlemler;

 • Başka bankalardaki mevduat hesabınıza bağlı EK KART borçlarının kapatılması
 • Değişik bankalara ilişkin konut kredileridir.

Borç Kapatma Geçirme Kredisinin Şartları Nedir?

Daha ilkin değişik faiz oranları ile yada o günkü vade farkı ile çekmiş olduğunuz kredileri şimdiki imkanlar dahilinde borçlarınızı tek bir bankaya toparlayabilirsiniz. Dana önceleri 48 ay olan vadeler 2020 yılı itibarı ile en fazla 60 ay olarak belirlenmiştir. Dolayısı ile tüm borçlarınızı en fazla 60 ay vadeler ile yapılandırabilir siniz. Aynı şekilde önceleri kullanmış olduğunuz kredinin faiz oranı %1.16 yada daha düşük yada daha da fazla olabilir, gene yapılandırma yapılırken işleminin yapıldığı andaki faiz oranları geçerlidir. Bu oranlar ve vade farkları değişim gösterse dahi borç kapatma kredilerinin müracaat şartların da değişmeyen tek şey müracaat sahibine ilişkin Findeks kredi notu değeridir.

Borç kapatma kredisi için müracaat yapıldığı vakit sürecin işleye bilmesi için başka bankadaki borçlarının göz önünde bulundurulmaz iken kesinlikle güncel kredi notu değeriniz sorgulanır. Eğer kredi notunuz risksiz bölgede ise ve gelir beyanınız tüm borçların taksitlerini ödeyecek seviyedeyse işlemler başlatılır.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Değişik bankalarda borçların tek bir bankaya toplanma işleminin başvurusu günümüzde hala ne yazık ki yalnız banka şubelerinden yapılmaktadır. İnternet yada cep telefonu üstünden üzülerek söylemem gerekir ki başvuruda bulunamazsınız. Bu niçin dolayı müracaat yapmak istediğiniz bankayı belirledikten sonrasında mecburen müracaat için ilgili bankanın bireysel iseniz bireysel alan kişi departmanına esnaf iseniz ticari yada KOBİ müşteriler departmanına şahsen olarak başvurmanız gerekir. Dolayısı ile borç kapatma kredisi kimlere verilir diye merak ediyorsanız .? Bu kredi ister aynı ister ise değişik banklarda borçlarını tek bir yere toplamak isteyenlere verilir.!

En iyi 6 borç kapatma kredisi veren banka

En iyi 6 borç kapatma kredisi veren banka

Müracaat yapıldığı vakit banka çalışını sizin öteki bankalara olan borçlarınızı kendi ekranında görecektir. Eğer şartlara uygun iseniz yapmış olduğu küçük bir emek verme sonrasında size ne kadar kredi icap ettiğini hesaplar. Bu hesaplama sonrası aylık ödeme miktarını da sizlere beyan eder. Eğer sizde kabul ederseniz karşı bankalara olan borçlarınızı EFT işlemi ile öder. Ödeme yapıldıktan sonrasında sizin de kesinlikle borçlu olduğunuz bankayı arayarak durumu beyan etmeniz gerekir. Aksi taktirde meydana getirilen EFT’ deki meblağ mevduat hesabınızda askıda kalır. Bu niçin ile EFT işlemi sonrasında kesinlikle mevcut bakiyeniz deki para ile borçların kapatılmasını talep etmelisiniz.

Akbank Borç Kapatma Kredisi İmkanları Mükemmel

Akbank kendi kredi kartı olan Axxes ve öteki bankalara ilişkin kredi kartlarının borçlarını da kapatıp 12 ay vade ile geri ödeme imkanı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra gene değişik bankalardaki kredi borçlarını da Akbank aracılığı ile kapatıp tekrardan yapılandırabilir siniz. Üstelik tüm bu işlemler ÜCRETSİZ.! Banka 2020 yılı için 200 TL ile 20.000 liraya kadar elde etmiş olduğu aktarma kredileri için minimum 8 en fazla ise 12 ay vade uygulamaktadır.

Akbank tarafında borçluların aktarma hizmetinden yararlana bilmesi için müracaat yolu olarak 2 yol kullanıma sunulmuştur.

 1. Akbank Direkt uygulaması
 2. Banka şubeleri bireysel yada KOBİ departmanları

Örnek ödeme planı mevcut kredi faiz oranı bakılırsa:

 • AKBANK MART  faiz oranı %1.51‘dir. 5.000 TL 12 taksit miktarı 467,36 TL olup toplamda geri ödeme miktarı 5.608,30 TL liradır.
 • 10.000 lira 12 ay ödeme planı aylık taksit miktarı 934,71 TL lira olup toplam ödenecek meblağ 11.216,52 TL dır.
 • 15.000 lira geri ödeme miktarı 1.402,07 TL 12 ay vade sonrasında toplam cebinizden çıkan miktar 16.824,83 TL lira olacaktır.
 • 20.000 lira borç kapatma kredisi kullanacak olanın 12 aylık taksit miktarı 1.869,42 TL olup taksit bitince toplam cebinden çıkan miktar 22.433,11 TL olacaktır.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Fırsatları Devam Ediyor!

Herhangi bir hususi yada kamu bankalarında olan kredi borçlarınızı tek bir çatı altına toplamak istiyorsanız bunu Ziraat bankası ile gerçekleştire bilirsiniz. Düşük faiz imkanları sunan Ziraat bankası siz değerli ziyaretçilerimizin birikmiş tüm borçlarını kendisine aktarma ederek 60 aya kadar tekrardan yapılandırma fırsatı sağlamaktadır. Toplam borçlarınız karşılığında kullanacağınız kredi Ziraat tüketici kredisi kapsamında sağlanmaktadır. Daha önceleri sizler için Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Detayları neler bulunduğunu bahsetmiştik, peki borç kapatma kredisinin içinde ne olduğu nedir? biliyor musunuz?

 1. Ziraat borç kapatma kredisinin başvuruları yalnız bankanın ”Bireysel Müşteriler” departmanlarına yapılmaktadır.
 2. Müracaat işlemleri için şu şartlar ve belgeler sizden istenir.
  1. Kredi notunuzun değerinin riskli bölgede olmaması
  2. Çekeceğiniz kredinin borçlarınızın tamamının ödeyecek düzeyde olması. (Aylık taksit ödemeleri maaşınızın %50 oranının geçmemesi)
  3. Gelir belgesi yada maaş yazınız (Maaşınız Ziraat’ten alanlar için istenilmez)
  4. Kimlik yada yeterlik belgesi
  5. Ödenmiş herhangi bir satmaca
 3. Kullandırılacak olan kredi ”Tüketici Kredisi” faiz oranları ile en fazla 60 ay vadeli olarak sizlere sağlanır.

Müracaat şartlarına uygun olan vatandaşlar müracaatlarını Ziraat bireysel departmanına yaptıktan sonrasında ilgili işyar tarafınca tüm borçlarınız hesaplanır. Hemen sonra borç miktarınıza bakılırsa kredi miktarınız hesaplanır. Başvurunuz sisteme girilir. Onay alır ise tüm borçlarınız borçlu olduğunuz bankalar ödenir.

Uygulanan Faiz Oranı, Geri Ödeme Tablosu

 • MART 2020 için Ziraat Bankası borç kapatma kredisi kapsamında ”ÇALIŞANIN ARTI KREDİSİ” kapsamında aylık %0.98 oranında vermektedir.
Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları Tablosu
Miktar 60 Ay Taksit Ödemesi Toplam Geri Ödeme
20.000 TL 466,53 TL 27.991,75 TL
30.000 TL 699,79 TL 41.987,54 TL
40.000 TL 933,05 TL 55.983,44 TL
50.000 TL 1.166,32 TL 69.979,07 TLAbout admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>