En Ucuz 80 Derece Kolonya Fiyatları (GÜNCEL)

Corona virüs kolonya satışlarını artırdı. Virüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla uzmanlar maske kullanımını önermişti. Fakat bir tek maske kullanımı virüsün yayılmasını engellemediği bunun yanında kişisel hijyen kurallarına da uyulması gerektiği açıklandı. Bilhassa el hijyenin virüsün yayılmasını önlediğini kamu spotları ile halkımıza sil baştan temizlik kurallarını öğretilmesi ile sonuçlandı. Yirmibirinci yüzyıla girdik uçan otomobillere binecektik fakat insanlık maalesef temizlik mevzusunda sınıfta kaldı ve el yıkamayı yeni öğrendik 🙁  Hollandalıların yarısından fazlasının el yıkamadığını öğrendiğimiz de yıkıldığımız doğru 🙂 Avrupa medeniyetinin sınıfta kalışını hep beraber izledik. Peki Kolonya virüsü öldürür mü? kolonya tutarları ne kadar? 80 aşama kolonya nedir?, 80 aşama kolonya tutarları ve kolonyanın tesirini sizler için araştırdık.

80 Aşama Kolonyalar Zannedildiği Kadar Etkili mi?

Korona virüsünün devletimizde görülmesinin peşinden kolonya satışları patladı. Korona virüsün yayılmasını önlemek amacıyla birçok kamu spotu oluşturuluyor. Doğal olarak bu önlemlerin yanında kolonyanın dezenfekte açısından hakkaten etkili bir yöntem mi son günlerde bu mevzular çoğunlukla araştırılıyor. Kolonya dezenfekte açısında oldukça etkili fakat kolonyanın bazı özelliklere de haiz olması gerekiyor. Corona virüsünden korunmak için iyi mi kolonya alınmalı? 80 aşama kolonya corona virüsü öldürür mü? Alkol oranı ne kadar olmalı?

Eğer el temizliği için antiseptik dezenfektan almak istiyor iseniz, en ucuz el dezenfektanı tutarları isminde içinde ne olduğu inceleyebilirsiniz.

Kolonya Tutarları Artırılmayacak

Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, COVID-19 salgın riski ile savaşım sürecinde vatandaşların gerekseme ve taleplerinin karşılanabilmesi için hususi sektörle ortaklık ve koordinasyon içinde çalışmaların sürdürüldüğü belirtti.

Bakanlık, bazı kolonya üreticilerinin yapınak ve perakende satış fiyatlarını artırmayacaklarını taahhüt ettiklerini bildirdi.

“Kolonya ve dezenfektan üretiminin hammaddesi etil alkolün üreticilerimize arz edilebilmesi için Gömü ve Maliye Bakanlığı, Tecim Bakanlığı ve Enerji ve Doğal olarak Kaynaklar Bakanlığı ile koordinasyon halinde 13 Mart 2020 tarihinde EPDK’dan benzine etil alkol karıştırılması zorunluluğunun askıya alınmasını talep ettik. EPDK aynı gün tarihindeki toplantısında bu yönde karar aldı. Böylece kolonya ve dezenfektan üretiminde arz güvenliğini mühim seviyede elde etmiş olduk” denildi.

Bu süreçte, etil alkol üreticisi olan Konya Şeker, Türk Şeker, Tezkim ve Tarkim firmalarının arz talep dengesizliği dolayısıyla oluşan fiyat artışlarının önüne geçme mevzusunda ulusal bir duruş sergileyerek, irade gösterdiklerine vurgu yapılmış oldu.

KORONA salgını riskine karşı başta sıhhat emekçileri olmak suretiyle tüm kurumların muhteşem çabaları ve milletin katkılarıyla ulusal bir savaşım yürütülmüş olduğu dönemde, fırsatçılık yapanların da Tecim Bakanlığı’na yakınma edilmesi gerektiği belirtti.

Kolonya 80 Aşama Eğer olmazsa Ne Olur?

Kolonyada ki aşama ihtiva ettiği alkol oranını anlatmaktadır. 80 aşama olan bir kolonya %80 oranında alkol içermektedir. (Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Kolonya) Uzmanlara bakılırsa virüsün yok edilmesinde kolonya oldukça etkilidir.  Virüslerin protein yapısını bozarak içine girip mevcut hücreleri parçalayarak yüzeylerdeki virüsleri yok etmesi için ne olursa olsun kullanılan kolonyanın 80 aşama olması gerekiyor. Virüsün yayılmasını engelleme de kolonya ciddi anlamda işimizi kolaylaştırılarak bir ürün hem kullanımı ergonomik hem de fiyat olarak ucuz. Bu mevzuda kolonyanın standart şartlarına uygun olarak üretilmesi ve kaliteli olması da mühim. Kolonyanın gerçek etil alkol içermesi de kaliteden anlaşıldığı için merdiven altı markası bilinmeyen kolonyalar da uzak durulması gerekiyor. Kolonyaların virüste oldukça etkili olmasından dolayı uzmanlar tarafınca dezenfektan amaçlı önerilmektedir. Peki kolonya alkol oranını azca olduğunda dezenfekte etmez mi? 50 aşama olan kolonyalarda alkol oranının azca olması tesirini azaltıyor ve virüsün hücre çeperlerine nüfus edip oradaki hidrojen bağlarını kıramadığından dolayı virüsü izole edemez hale geliyor. Tüm bu nedenlerden dolayı alınacak kolonyaların kaliteli bilindik marka ve ne olursa olsun 80 aşama olması öneriliyor.Kolonya Dezenfekte Eder mi?

Corona virüsünü etkisiz hale getirmenin en etkili ve kolay yolu kolonya sürmektir.  Kolonyanın virüsü öldürdüğünün açıklaması yapıldıktan sonrasında kolonya satışları birden patladı gitti 🙂 4 aylık kolonya stoğunun 1 günde eritilmesi ile çıkan haberlerden kolonyaya olan talebin ne aşama oldukça bulunduğunu gösteriyor. Kolonyacılar da uzun kuyruklar oluştu ve kolonya siparişine yetişemeyen esnafın ciroları aniden patladı. Hatta tütün işine girenler pişman oldu keşke kolonya işine girseydim diyenler bile oldu. İşin esprisi virüsü kolonya hakkaten öldürüyormuş. Kolonya 80 aşama altında ise hiçbir işe yaramayacağı için 80 aşama ve üstünde kolonya almanız öneriliyor.

Covid 19 virüsüne karşı koruma amaçlı maske almak isterseniz en ucuz N95 maske fiyatları listesini inceleyebilirsiniz.

Kolonya sürünmenin virüsle mücadelede bu kadar etkili olmasının peşinden kolonya satışlarının birden patlaması da en uygun kolonya fiyatlarının nerede bulunduğunu öğrenmek isteyenler çoğaldı. Bizde sizler için kolonya fiyatlarını araştırdık. İşte En ucuz kolonya tutarları ;

80 Aşama En Ucuz Kolonya Tutarları 2020

80 aşama en ucuz kolonya tutarları ise;

  • Akakçe 80 aşama 150 ml kolonya tutarları 12.50 TL’den satışa sunuluyor.
  • Gittigidiyor.com 80 aşama Mini Cep Kolonyası 8.49 TL’ den satışta. 5 adet 49 TL sipariş için verebilirsiniz. Günün fırsatı köşesinde ise 200 ml 6 adet 80 derece kolonyanın satış fiyatı 79.99 TL’dir.
  • Hepsiburada.com da satışa sunulan 35 ml. 80 aşama kolonya tutarları 17.90 TL’ den satışta.
  • 25 TL’ ye kadar satış fiyatından Cimri.com 80 aşama kolonya siparişi vererek verebilirsiniz.
  • Şekersepetim.com‘ da 80 aşama kolonya 19,90 TL fiyatıyla satışta. Ek olarak 25 TL ve 50 TL aralığındaki kolonyaları görüntülemek için tıklayınız.
  • 13,99 TL fiyatıyla en uygun 80 aşama kolonya N11.com da satışta.
  • Berceste 80 aşama limon kolonyası 22.50 TL’ den satışta.
  • Hepenuygun.com‘ da 80 aşama kolonya ise 16.20 TL’ den satışta
  • Doğalecza.com 18.60 TL’ den 80 aşama kolonyaları satışa sunuyor.
  • Toptan kozmetik ise 80 aşama kolonyalar 15.50 TL’ den satışa sunuluyor. 1 lt bidon 80 derece kolonya 22. 50 TL’ den satışta.

El hijyeni mevzusunda uzmanlar oldukça ısrarlı. En azından 14 gün süresince uzmanların görüşlerini dinlemekte yarar var. Okullara ara verilmesi tüm işletmelerin faaliyetlerinin durdurulması şeklinde virüsü önleme çalışmalarına cemiyet olarak uymamız bizim yararımıza olacağından lütfen en azından 14 gün süresince #Evdekalın.. ( Stay Home)


About admin

Check Also

Koronavirüsü Faizsiz Kredi ve Hibe Verilecek mi?

Korona virüs önlemleri her geçen gün artıyor. Bakanlık tarafınca devletimizde 81 ilde Koronavirüs Tedbirleri genelgesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>