Engellilere Kredi Veren Bankalar (60.000 TL Hibe Destek)

2020 senenin’da çeşitli sıhhat sebeplerinden dolayı engelli raporu almış olan vatandaşlarımızı toplumsal yaşantılarını en üst seviyede yürütebilmeleri adına kuracakları iş yeri için devletimizden KOSGEB ve İŞKUR aracılığı ile bağışlama alabilirler. Ek olarak gereksinimlerini karşılamak için de bir oldukça bankadan rahatlık ile 2022 maaşlarını göstererek uygun faizler ile kredi kullanabilirler. Özürlü rapor sahipleri için hususi olarak hazırlanmış tüm bu bahsi geçen imkanlara iyi mi başvura bileceğinizi, birimlerin talep etmiş olduğu şartları ile aklınızdaki sorulara yanıt olmaya çalıştık. İŞKUR üstünden 50.000 TL destek paketinin detaylarını da gene burada bulabilirsiniz.

Engellilere Kredi Müjdesi 2020

Bilinmiş olduğu benzer biçimde daha ilkin engelli yurttaşlarımızın bankalardan kredi almaları bir fazlaca zordu. Şimdi ise günümüzde 2022 maaşına haiz tüm engelli yurttaşlarımız özürlü oranları her ne kadar olsa da maaş ekstraları ve nüfus cüzdanları ile müracaat yapmaları durumda rahatlık ile bir oldukça bankadan uygun faiz ve ödeme koşulları ile kredi sahibi olabilmektedirler. Bu finansmanların başlangıcında PTT ve onunla ortaklık içinde olan bir oldukça bankanın yanı sıra Türkiye Iktisat Bankası (TEB) ve Denizbank ile Koç finans en önde gelenler içindedir. Maaş ekstraları kadar daha önceki kredi geçmişiniz de oldukça mühim bulunduğunun altını çizemem gerekmektedir. Ek olarak müracaat yapacağınız kredi limitinde belirleyici husus almış olduğunuz 2022 maaşı miktarı ile doğru orantıda bulunduğunun da belirtmemiz de yarar vardır. Zira bildiğiniz benzer biçimde özürlülük oranına gore verilen maaş oranları değişim göstermektedir. Fakat kendinize ilişkin herhangi bir taşınmazdan kanıtlanabilir bir kira getiriniz mevcut ise bu tüm limitleri ve vadeleri değiştirebilmek için kafi bir niçin olacaktır.

Bu ay sizler için tavsiye edeceğim bankamız 60 ay kadar tüm vadelerde aylık bir tek %0.89 faiz tatbik eden QNB Finansbank gelmektedir. Bankamızdan kredi notunuz sorunsuz ise kolaylıkla aşıda yer edinen olanaklar kapsamında tüketici kredisi kullana bilirsiniz.

QNB Finansbank Hesaplama Tablosu
20.000 TL Hesaplama Tablosu
12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
1.784,62 TL 949,11 TL 672,11 TL 534,73 TL 453,18 TL
30.000 TL Hesaplama Tablosu
12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
2.676,93 TL 1.423,66 TL 1.008,16 TL 802,09 TL 679,77 TL

Bankaya ilişkin bir vadeli veyahutta vadesiz olarak mevduat hesabınız var ise cep telefonunuza Google Play‘den uygulamasını indirerek başvurunuzu derhal yapabilirsiniz.

KOSGEB Engelli Desteği Nedir?

Bankaların engellilere vermiş olduğu kredi imkanlarından bahsettikten sonrasında şimdi kendi işletmesini kuracak olan engellilere bir müjdemiz var.! KOSGEB engelli yardımıyla sizlere fazladan 10.000 TL bağışlama vermektedir. Üstelik artık hem müracaat yapmak hemde eğitimlerini almak oldukça daha kolay. İnternet ortamında asla evinizden çıkmadan bir tek e-Devlet şifresi ile eğitim alabilir, kurumun desteklerin den yararlana bilirsiniz. Pekala, KOSGEB engellilere elde etmiş olduğu destek sunar nedir, ne kadardır.?

✔ ” İleri Girişimcilik Destek Programı ”  kapsamında 370.000 TL

✔ ” Geleneksel Girişimcilik Destek Programı ” kapsamında ise 60.000 TL

Bağışlama kuracağınız işletme için vermektedir.! Eğer sizde,

 1. 18 yaşından büyük
 2. Minimum %40 engelli raporuna haiz
 3. Herhangi bir kabahat örgütü mensubu değilseniz
 4. KOSGEB ‘den bağışlama almadıysanız.
 5. Okur, yazar iseniz,

Bu bağışlama miktarlarından milyonlarca girişimci benzer biçimde istifade edebilirsiniz.

KOSGEB Engelli Hibeleri Almak İçin Ne Yapmalısınız?

KOSGEB tarafınca işletme kuracak olan engelli hibeleri başvuruları için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Fakat, ilk olarak bağışlama almak için yol haritanızı belirlemek için ” İş Fikrinizin ” hangi kategoride yer almadığını bilmeniz gerekmektedir. Buna gore eğer ki;

 • İş fikriniz ”İMALAT” sektöründe içeriyor ise hem ” Geleneksel Girişimcilik Destek Programı ”hemde” İleri Girişimcilik Destek Programı” başvurusu yapabilir.
 • Eğer ki bir tek ”KOSGEB Desteklenen Sektörler” içinde içeriyor ise bir tek ” Geleneksel Girişimcilik Destek Programı ” dan yararlana bilirsiniz.!

İş fikrinizin hangi sektör içinde yer aldığınızı öğrendikten sonrasında ise buna bağlı olarak ”Uzaktan Eğitim” sitemi üstünden ”Girişimcilik Sertifikası” almanız gerekmektedir. Uzaktan eğitim sistemi üstünden sertifika almak için ise e-Devlet şifreniz eğer var ise şu adımları yerine getirmeniz yeterlidir.

KOSGEB Engelli Girişimcilik Kursu Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Daha önceleri engelliler dahil olmak suretiyle tüm girişimcilere ”Girişimcilik Sertifikaları” bir tek ”Örgün Eğitim” üstünden verilmekteydi. Şu demek oluyor ki, dersliklere gitmeniz şarttı. Bunun özellik ile engellilere bir oldukça zahmeti bulunmaktaydı. Bunlar nedir.?

 1. Mecburi olarak eğitim düzenlenen kurumun vermiş olduğu adrese gitmeniz şarttı.
 2. Eğitim başvurusu yapmadan ilkin eğitim almak istediğiniz il yada ilçede eğitimin düzenlenmesini beklemeniz gerekmekteydi.
 3. Eğitim hakkına haiz olmak için ön mülakata girmeniz gerekmekteydi.
 4. Eğitimleri aldıktan sonrasında ”Girişimcilik Sertifikasını” almak için ilgili kuruma gitmeniz gerekmekteydi.

Fakat artık bunlar tamamen tarih oldu. Şimdi bu formalite ve eziyete katlanmadan ”Uzaktan Eğitim” imkanlarından yararlanarak ” Girişimcilik Belgesi ” sahibi olabilirsiniz. Teki yapmanız ihtiyaç duyulan ise şunlardır.

 1. Direkt https://lms.kosgeb.gov.tr/login/login_page/index.html sayfasına girelim.
 2. ”E-devlet İle Giriş” yap diyelim ve e-Devlet girişimizi yapalım. Sayfa bizi direkt ”Uzaktan Eğitim Kursu” sayfasına yönlendirecektir.
 3. Sayfanın en altına inelim. Orada ”Öne Çıkan Eğitimler” de ”Geleneksel Girişimcilik Eğitimi” almak için ”Eğitime Başla” diyelim.
 4. Bizi karşılayan 10 videoyu seyredip sonundaki testleri çözelim.
 5. Eğer ki iş fikriniz ”İleri Girişimcilik Destek Programı” imkanlarından da yararlanmak için uygun ise bu eğitimleri aldıktan sonrasında ”Öne Çıkan Eğitimler” sayfasından ”İleri Girişimcilik Eğitimi” sayfasına gidip oradaki videoları aynı şekilde izleyelim ve testleri çözelim.

Bu adımlar sonrasın sistem anında ”Girişimcilik Sertifikası” oluşturacaktır.!KOSGEB Engellilere Sağlamış olduğu Imtiyaz Nedir?

Daha öncede belirtmiş olduğum benzer biçimde KOSGEB’in oluşturmuş olduğu bağışlama desteğinden engelliler 10.000 TL daha çok istifade etmektedir. Kurum bu ayrıcalığı ”Geleneksel Girişimcilik Destek” programında göstermektedir. Engellilere sağlanan bu ayrıcalığı göstermek için ilk olarak destek programına ilişkin tabloyu sizler ile paylaşmak isterim.

Destek tablomuzda sizlerinde göreceğiniz benzer biçimde bazı rakamlar mevcuttur. Peki, bu rakamlar ne anlama geliyor.!

 1. Kurum desteği kapsamında 5.000 TL hibeyi derhal alabilirsiniz.
 2. 1. Performans süreci olan işletmenin kurulduğu 1 ile 12 ayları arasından en fazla çalıştırdığınız çalışan prim gününü yakalamanız durumunda 20.000 TL bağışlama alırsınız. Aynı dönem sonunda engelli girişimci olduğunuz için +5.000 TL daha bağışlama almaya hak kazanırsınız.
 3. 2. Performans süreci olan 12 ile 24 aylar içinde gene prim gün sayısını yakalarsanız 20.000 TL bağışlama alırsınız. Aynı ayın sonunda ise bu kez gene engelli girişimci olduğunuz için + 5.000 TL daha bağışlama almaya hak kazanırsınız.

Müracaat yapmak için ise, işletmenizi kurmadan ”Girişimcilik Sertifikası” aldı iseniz.

 1. e-Devlet üstünden ”KOBİ Beyannamesi” doldurmanız.
 2. Destek programı başvurusunu yapmanız
 3. İlgili dokümanları kendi kurumunuza elden teslim etmeniz.
 4. KOSGEB İş Planı Projenizi sunmanız kafi olacaktır.

Sonrasında ise aslına bakarsanız kurumda görevli ilgili memurunuz size destek olacaktır. İŞKUR engelli girişimci hibe 50 bin TL oldu detaylı bilgiyi ilgili sayfamızdan öğrene bilirsiniz.!

About admin

Check Also

Market Açmak İsteyen Girişimcilere KOSGEB’ den Hibe!

Şarküteri yada süper yada hiper market açmak isteyen yeni girişimciler bu yılda KOSGEB üstünden devlet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>