Eşi Vefat Eden Yoksul Kadına Devlet Maaş Bağlıyor

Eşi çeşitli nedenler ile vefat etmiş olan dul hanıma devlet yardım elini uzatarak aylık 250 TL olmak suretiyle iki ayda bir ödemeli 500 TL yardım parası vermeye 2020 itibarıyla adım atmıştır. SYD doğrusu Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafınca organize edilen bu yardım elimden hangi şartlarda ki bayanların istifade edeceği, bilgileri haberimizin devamında.

Müracaat Adresleri ve Lüzumlu Evraklar Nedir?

Eşini çeşitli nedenler ile yitirmiş olan bayanların zor günlerinde yanlarında olan SYD (Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakf ) hanımlarımıza azca dahi olsa aylık maaş bağlamaktadır. Bu sayı 2020 yılı için aylık 250 TL iken iki alık olarak ise 500 TL olmaktadır. Ödemeler iki ayda bir 500 TL olarak dul kalmış T.C. vatandaşı hanımımıza verilmektedir. Başvurular için bir tek T.C. kimlik belgenizin olması yeterlidir. Nüfus cüzdanının haricinde bu haktan yararlanmak için herhangi bir belgeye ihtiyacınız yoktur. Müracaat meydana getirecek olan dul kalmış kadının müracaatını şahsen olarak ikametgah etmiş olduğu il / ilçedeki SYD adresine yapması gerekmektedir. Size en en yakın Sosyal Yardımlaşma Vakıflının adresini kaymakamlığımızdan öğrenebilirsiniz.

Dul Kalmış Kadının Bu Şartlara Uygun Olması Gerekmektedir.!

Çeşitli sebepler ile eşini yitirmiş hanım devletimizden 2 ayda bir olmak suretiyle 500 TL yardım parası alabilmesi için bazı şartlara haiz olması gerekir. Bu şartlar ise şunlardır.

  1. Aile hanesine 484 TL fazla bir gelir girmemesi. (Kayıtlı olarak)
  2. 65 yaş maaşı alıyor olmaması.
  3. Herhangi bir yerde kayılı olarak çalıyor olmaması.
  4. Resmi yada gayri olarak bir adam ile yaşaması halinde kesilecektir.

gerekmektedir. Ek olarak bu imkanlardan şunun altını çizerek belirtmem gerekir ki EŞİNDEN BOŞANMIŞ olanlar yararlanamaz.!

Ödemeler PTT Üstünden Yapılmaktadır

Resmi olarak nikahlı eşini kaybeden dul kalmış hanım eğer belirtilen şartlara uygun ise ve dediğimiz şekilde başvurularını ilgili resmi kurumlara yaparsa 2 ayda bir olmak suretiyle alacakları 500 TL ödemeyi kendilerine en yakın PTT şubesinden SOSYAL YARDIM KARTI ile alabilirler. Dul kalmış hanım bu aylığı şartlar dahilinde almaya devam ederken eğer ileride adres değişikliği yaparlar ise bunu ne olursa olsun SYD bildirmesi ve maaş naklini yapması gerekir. Aksi durumda hak ettikleri dul hanım yardım parasından çekilme edemeye bilirler.

Haber VideomuzAbout admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>