Esnaf Kefalet Kredisi En Üst Limiti Ne Kadar?

Şartların sağlaması durumunda esnaflarımız için bir oldukça kalemde düşük faizli olarak kredi imkanları verilmektedir. Bu kredilerin alt limitleri olmasıyla birlikte bir de üst limitleri vardır. Doğal olarak tüm esnaf alt limitler de lüzumlu belgeleri tanzim edip, şartlara uygun olması durumunda yararlana bilirken, üst limitler ‘den kredi kullana bilmek için ise birazcık daha fedakarlık yapmak zorundalar. Peki! Tecim yada Esnaf odaları aracılığı ile Türkiye Halk Bankası tarafınca verilecek olan ticari vasıta alımı, işletme döner ana para harcamaları yada işyeri alımları için kredi üst limitleri ne kadardır?

Esnaf Kredilerinin Limitleri Ne Kadardır?

Esnaflarımıza oda üstünden müracaat yapıldıkları taktir ‘de bir oldukça alandaki yatırımlar için kredi paketleri Türkiye Halkbank üstünden sağlanmaktadır. Her ne kadarda 1 ile 12 aya kadar kredi faiz oranları durağan(durgun) senelik %4 ise 12 aydan 60 aya kadar da senelik %5 olsa da bu kredilerin paketlerine gore üst limitleri değişim göstermektedir. Son olarak 2020 senesinde meydana getirilen yeni düzenleme ile kredi üst limitleri aşağıdaki hali almıştır.

İşletme Kredilerinin En Üst Miktarı Ne Kadardır?

Büyük ve minik tüm esnafımıza kayıtlı oldukları odaları üstünden müracaat yapmaları halinde ” işletme kredisi ” adı ile kredi verilmektedir. Bu kredinin üst miktarı 200.000 TL (iki yüz bin lira) ‘dır. Esnaflarımıza verilecek olan bu kredi ile tüccarımız işletmesinin gereksinim duyan hammadde ver döner ana para giderlerini karşıla bilmektedirler. İşletme kredileri esnafımıza 1 ile 5 yıl vadeli olarak verilmektedir.! Bu krediden güvence olarak ise esnaflarımız ‘dan şunlar talep edilmektedir.

 • Birleşke kefaleti
 • Çalışan herhangi bir gelir belgesine haiz kişi kefilliği
 • Göç eder, taşınmaz ipotek
 • Ticari işletme rehini

Esnaf Ticari Vasıta Alım Kredisinin Üst Miktarı Ne Kadardır?

Esnaflarımızın işletme kredisinden sonrasında en oldukça talep etmiş olduğu bir öteki kredi paketi ‘de ticari vasıta alım kredileridir. Bu kredi ile şartlara uygun olan esnaflarımız 500.000 lira (Beş yüz bin TL) kadar aşağıdaki cins ve modeldeki vasıta alımlarını sağlaya bilirler.

 • Otobüs
 • Kamyon
 • Minibüs
 • Kamyonet
 • Çekici
 • Taksi (otomobil)

dahil olmak suretiyle plaka ve dolmuş yada taksi hat alımlarına kadar kredi kullana bilmektedirler.! Bu kredi ile esnaflarımız sıfır olduğu benzer biçimde 2.el ticari vasıta alımları içinde istifade edebilmektedirler. Sadece;

 • Sıfır vasıta alımlarında esnafımıza kredi aracın satmaca bedelinin KDV dahil olmak suretiyle satmaca bedeline kadar çıkar iken.,
 • 2. El ticari vasıta alacak olan esnafımıza kredi aracın kasko değerinin %70 kadar çıkmaktadır. (Şu demek oluyor ki KASKO DEĞERİ 100.000 lira olan bir vasıta için her ne kadarda kredi üst limiti 500.000 lira olsa da en fazla 70.000 liraya kadar kredi kullana bilirsiniz.!)
Ticari araç kredisi üst limitleri

Ticari vasıta kredisi üst limitleri

Ticari vasıta kredilerin ‘de vade 60 ayı geçmeyecek şekilde hesaplanmaktadır. İkinci el ve sıfır vasıta alımları için müracaat işlemleri kesinlikle TİCARİ ARAÇ ALINMADAN ÖNCE yapılmalıdır.!

Ticari İşyeri/Dükkan Alımları İçin Kredi Üst Limiti Ne Kadardır?

Her esnafın düşsel işletmesinin kendisinin olmasıdır. İşte bu fırsatta tamda sizler için kendi iş yerini alacak olan esnafa tanınan üst limitli kredinin miktarı 2020 zamanı itibarı ile tam 500.000 (Beş yüz bin Lira). Toplu yada münferit olarak alacağınız iş bölgeleri için odanız üstünden müracaat yaptığınız taktirde 500.000 liraya kadar kredinizi 120 ay (10 Yıl) vadeli olarak kullana bilirsiniz. Bu imkandan da yararlana bilmeniz için gene iş yerinizi satın almadan ilkin kesinlikle başvuruda bulunmanız gerekmektedir. İşyeri kredisi kullanacak olan esnafa verilecek olan nakit dükkanın ekspertiz değerinin en fazla %75 kadar verilmektedir. Şu demek oluyor ki, satın alınacak olan dükkan 300 bin lira ise size 225 bin liraya kadar kredi kullandırılacaktır.

Aylık Eşit Taksit Ödemeli Esnaf Kredileri

Esnaflarımıza verilen bir öteki kredi de aylık eşit ödemeli esnaf kredisidir. Bu kredi bir neyi gereksinim kredisi benzer biçimde olup en üst miktarı ise en fazla 200.000 liradır. Kredinin vadesi ise 12 aylık yada 24 aylık olarak planlanmaktadır. Krediyi kullanacak olan esnaflarımızdan kişi kefalet istenilmektedir. Kefalet problemi olan esnaflarımız KGF Kredi Garanti Fonu başvurusunda buluna bilirler. Ek olarak, kredi için esnafımıza ‘dan ipotek ve ticari işletme rehini ‘de talep edilmektedir.

İskonto Kredisinin Üst Limiti Ne Kadardır?

Esnafımızın kısa vadeli ihtiyaçlarının giderilmesi amacı ile oluşturulmuş olan bir kredi paketidir. Bu niçin ile kredinin vadesi ise en fazla 9 aydır. Kısa süreli işletmenin giderlerinin karşılanması amacı verilen bu paket emre muharrer senetlerin iskontosu şeklinde esnafa kullandırılır. Kredinin teminatı olarak gene odanız ön plana çıkmaktadır. Ek olarak esnafımızdan şahız ve ipotek kıymeti olan bir iyelik istenildiği benzer biçimde ticari işletme rehini ‘de talep edilmektedir. İskonto kredisinin üst limiti ise en fazla 200.000 lira olmaktadır!

Ticari araç yenileme kredi üst limitleri ne kadar

Ticari vasıta yenileme kredi üst limitleri ne kadar

Taşıt Onarım Servis Aracı ve Kamyonet Yenileme Kredileri

Sürücü esnafa sağlanan bu kredi ile ticari taşıtınızın bakım onarım dahil olmak suretiyle lastik ve yedek parça alımlarınızı sağlana bilinmektedir. Bu kredinin üst limiti en fazla 200.000 lira olup, iskonto kredisi şeklinde kullanacaklar için en fazla 9 ay vade verilir iken işletme kredilerinde ise bu vade 5 seneye kadar çıkmaktadır.! Ek olarak, gene sürücü esnafımız eskiyen ticari araçlarını 10 yılı doldurmaları halinde üst limit olarak 200.000 lira kullanabilir 60 ay vadeli olarak geri ödeye bilmektedirler.

Ticari araç bakım onarım kredi üst limitleri

Ticari vasıta bakım onarım kredi üst limitleri

Tüm bu imkanların tüm kesintileri dahil elinize net geçecek rakamın ne kadar bulunduğunu Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu üstünden gore bilirsiniz.!

About admin

Check Also

KGF Kredi Garanti Fonu Nedir? Kimlere Verilir?

KGF kısaca Kredi Güvence Fonu nedir? Sorusuna en fazlaca dört gözle beklenen 30 sual ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>