Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama (Korona Virüs Faizleri)

Esnaf kefalet kredisi hesaplama işlemi yapmadan ilkin çekeceğiniz miktar ve vade mevzusunda iyi bir hesap yapmanız gerekmektedir. Bu sebeple  esnaf kefalet kredilerinin limitleri çekilen kredi tutarlarına bakılırsa değişim göstermektedir. Kredi şartlarını taşıyarak başvurularını yapabilirler. Kuruma güvence ya da güvence sunmak gerekmektedir. Korona virüs sebebiyle birleşke ve Halkbank vesilesiyle verilen tüm kredilerin yapılandırılması sağlandı. Bunun haricinde Halkbank tüm esnafımıza 25 bin TL. kredi ve 25 bin TL. tutarında ticari kredi kartı hesabı açmaktadır.

 • 6 ay ödemesiz dönem,
 • 36 ay vadeli,
 • Senelik %4,5 maliyetli (4,5/12 = aylık 0,375 maliyet oranı)
 • benzer biçimde özellikleri bulunmaktadır.

Halkbank korona virüs kredisi

 

Esnaflara devlet tarafınca sağlanan bir fazlaca destek bulunduğunu duymuş olmalısınız. Esnaflığa adım attığınız gün sizlere dayatmaca olarak görünen esnaf kefalet ve kredi kooperatifleri tüzel kişiliğiniz ile kamu içinde bir birleşke görevi görerek sizlere çeşitli avantajlar sağlamaktadır. İlk günü ihmal etmeyin ki, üyelik aidatı oldukça sinirinizi bozmuştu. Sadece kooperatifin ayakta durabilmesi için bir ekip ihtiyaçların giderebilmesi için lüzumlu bir şey idi. Her her neyse sözü fazla uzatmadan esnaflarımız için bankaya başvurmak yerine kefaletten iyi mi kredi çekileceğini, başvurudan tutun da parayı elimize alana kadar işleyişin iyi mi devam ettiğin anlatacağım. Arada bir de çekilecek para miktarına bakılırsa hesaplama işlemi yapacağım. Ilkin üye olacağız ki, kredi çekebilmek için talep etme hakkımız olsun!

Esnaf Kefalet Kooperatifine Iyi mi Üye Olunur?

Kıymetli dostlar eğer kooperatife üye olmak istiyorsanız ilkin işletmenizin açılmış olması gerekir, zira kefalet sizden vergi levhanızı ve sicil gazetenizi isteyecektir. Madem mevzuyu açtık, istedikleri belgeleri tam olarak anlatayım.

 • Vergi levhası (Vergi Dairesinden Alınan Resimli Evrak)
 • Kooperatifte doldurduğunuz müracaat dilekçesi
 • Kesinti parası (Merak etmeyin. Elden peşin olarak kefalette tanzim ederler. Bankalara falan gitmenize gerek yok)
Esnaf Kefalet Kooperatifine Nasıl Üye Olunur?

Esnaf Kefalet Kooperatifine Iyi mi Üye Olunur?

SABREDİN! YAKINDA KEFALET ÜYESİ OLACAKSINIZ

Tüm bu işleri tamamladıysanız kooperatifte görevli işyar beyler sizlere bir oda kayıt belgesi verir. İşte bu belgeyi saklayınız. KOSGEB, Halkbank yada benzeri kamu müesseselerinin desteklerine başvururken EKKK Kayıt belgenizi isteyecekler. Bende fotokopi çektirip işyeri klasörünüzün içine bir kaç tane atın. Zira birazdan gideceğiniz belediyeden ruhsat işlemleri için isteyecekler. Doğal olarak bir iki surette muhasebeciniz alacak.

Birleşke üyeliği tamam. Peki şimdi iyi mi kredi çekeceğiz? Reklamlarda gördüğümüz benzer biçimde uygun faizsiz Devlet esnaf desteklerinde faydalanabilecek miyiz?

Esnaf kefalet faizsiz kredi vermemektedir. Bu yönde bir talebiniz var ise, Halk bankasının 3 değişik paketine  başvurmalısınız.

Kıymetli esnaflar; size işin özünü anlatacağım. Aslına bakarsak kefaletin esnafa verebileceği bir maddi bütçesi yoktur. Birleşke bir tek Devlet desteğiyle kefalet sağlamaktadır. Esnafın kredi başvurusu alıp, durumunu araştırırlar. Esnaf çekeceği krediyi geri ödeyebilir mi? Kaç senedir birleşke üyesi? Kaç para alır, kaç para verir? Cirosu ne kadar benzer biçimde araştırma yaparak bir istihbari rapor hazırlar. Bu raporlar birlikte sizin verdiğiniz kredi müracaat evrakın direk olarak Esnafa finansman elde eden Halk Bankasına verir.

esnaf kefalet işletme kredisi

Esnaf kefalet faiz oranları GÖRSELİDİR!

Şu şekilde bir sual gelebilir? Peki bizim orada birleşke yok, o süre napacaz? Nereye başvuracak bu millet! Eğer bu şekilde bir durum söz mevzusu ile kefalet aracılığı olmadan direkt olarak Halkbank Kobi bankacılığına müracaat yapabiliyorsunuz. 7 Değişik paket var. Para lazım diyen esnafa da var, otomobiline lastik alacak esnafa da!

Esnaf Kefalet Verdiği Kredi Limitleri ve Vadeleri

 • 5 SENE VADELi İHTİYAÇ KREDİSİ: Vade 12 ay, 60 ay arasındadır. Çekilebilecek para 200 bini geçemez.
 • 7 SENE VADELİ TİCARİ ARAÇ KREDİSİ: Bir tek ticari vasıta için verilir. 2. El araçlar için kaskonun yüzde yetmişi kadar verilir. Sıfır km. araçlarda hepsini öder. 7 Yıl vade yapılır. 500 bine kadar alınabilir.
 • 10 YIL VADELİ DÜKKAN SATIN ALMA KREDİSİ: Limit 500 bin liraya kadardır. Ekspertizin %75’ini geçmez. Şu demek oluyor ki 500 bin lira %75 ise 666 bin lira tutarında bir dükkan satın alıpta yüzde yetmiş beşini bu krediyle ödeyebilirsiniz.
  • Minik bir hesaplama yapalım. 200 bin liralık bir dükkan alırsanız ve bu dükkana eksper 200 bin kıymet biçerse kooperatiften çekebileceğiniz kredi miktarı 150.000 lira olacaktır. Bu sebeple yüzde yetmiş beşinden fazlasını ödemez. Doğal olarak siz ev alırken yaptığınız benzer biçimde, 200 bin liralık dükkana 200 bin kredi çekebilmek için 266,6 bin lira kıymet biçmesi gerekir. 266/%75 = 200 bin civarı bir kredi alabilirsiniz.
 • 2 SENE VADELİ 200 BİN İHTİYAÇ KREDİSİ: İşletme rehin altına girer. Aylık eşit taksitler ödenir.
 • 9 AY VADELİ İSKONTO KREDİSİ: Sav zamanda geri ödemek için idealdir.
 • NAKLİYECİLER İÇİN 60 AY VADELİ TAŞIT TAMİRAT KREDİLERİ: 1 ila 9 ay içinde vadesi olup, mütevazi onarım işinde geçerlidir.
 • KAMYONET VE SERVİS SATIN ALMAK İÇİN 5 SENE VADE: Eğer okul minibüsü çekiyorsanız yada nakiye işi yapıyorsan, yeni bir otobüs yada kamyonet almak için 200 bin liraya kadar kredi çekebilirsiniz. Doğal olarak bunu çekebilmek için şuan kullandığın arabanın 2010 modelden aşağı olması gerekir. (10 yaş)
Esnaf Kefalet Kredi Limitleri ve Vadeleri

Esnaf Kefalet Kredi Limitleri ve Vadeleri

Esnaf Kefalet Kaç Kefil İstiyor? 1-3-5-7?

Yukarıda anlatılan kredilerin üst limitleri sabittir. İsterseniz trilyonluk esnaf olun alabileceğiniz para bu kadar! Yok Ahmet şunu aldı, Mehmet ağa bunu aldı. Piyasada bu tür söylemleri fazlaca duyuyoruz. Vakası şu şekilde düşünün. Ankara merkezde etkinlik gösteren YILMAZ tecim firmasının senelik cirosu 500 bin liradır. Şirket 10 senedir bu kuruluşa üye olup, KKB puanlaması da süper durumdadır. Şimdi bu şirket kooperatiften 50 bin kredi isterse, talep edilecek kefil şartı, lüzumlu evraklar hipotek vs. daha hafifçe olacaktır. Sadece birde B firmasını düşünelim. Şirket daha bu yıl açılmış olup ibraz edebileceği bir cirosu bulunmamaktadır. Bu şirket ticari vasıta almak için 500.000 TL. para istediğinde bir fazlaca evrak ve kefalet talep edilmektedir. Eğer bu şekilde olmasa, minik bir bakkal açıp geri ödenmeyecek büyük kredileri almak kolay olurdu. Bu yüzden öğrenci bakılırsa değerlendirme, firmaya bakılırsa kredi durumu gerçektir. Bu işin başlangıç boyutu. Daha bir de bankanın istihbari değerlendirmesi var 🙂 İnce hesaplama yapmış olup tablo çizmeye gerek yok.

Halkbank esnaf kredisi için lüzumlu evraklar ile beraber başvurduğunuzda tarafınıza pozitif yönde yada negatif dönüş yapılır.

Bu sebeple genel anlamda birleşke üyesi olan kkb notu yerinde 2 kefil kafidir. Doğal olarak işyar kefillere de sıcak bakılmış olduğu duyulmuştur. Kaç para çekeceksin? Kaç Ayda Geri Ödeyeceksin? Daha ilkin ki kredi notun iyi mi? Bu soruların cevabı sizi kefil şartı sayısına götürecektir. Doğal olarak güvence sunmak da bu mevzuda mühim. Teminatınız kafi görülüyor ise kefil istenmemesi benzer biçimde bir durum da söz mevzusu olabilir.

Esnaf Kredisi İçin Lüzumlu Evraklar Nedir?

Müracaat kooperatife yapılmaktadır. Ihtiyaç duyulan belgeler ve evraklardan bazıları şunlardır.

 1. Kredi çekecek olan işyeri sahibinin kimliği (yeterlik, nüfus cüzdanı vs.)
 2. Eğer ortakları var ise, ortaklarına ilişkin nüfus cüzdanları ve fotokopileri, (ortaksız olmaz)
 3. Esnafın son 6 ay içinde çekilen 2 vesikalık fotoğraf (standart)
 4. Esnafa ilişkin sicil tasdiknameleri, (sicil evrakları)
 5. Sürücü esnaflar için vasıta ruhsat ve fotokopileri (nakliyeciler için)
 6. Nüfus Müdürlüğünden alınan ikametgah belgesi (muhtarlık artık vermiyor)
 7. Dükkanın vergi levhası ve fotokopisi, (standart evrak)
 8. Son 1 senelik cari bilanço evrakları (muhasebeden alabilirsiniz)
 9. Çekilecek kredi için kefalette doldurulan müracaat formu (kooperatifte doldurulacak)
ESKKK Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

ESKKK Kredisi İçin Lüzumlu Evraklar Nedir?

ESKKK Kefil İçin Ihtiyaç duyulan Belgeler ve Evraklar

Esnaf kefalet kooperatifleri düzgüsel şartlarda ortaklarının kredi başvurusu için kefil talebinde bulunmuyor. Bu kredilerden yararlanmak için güvence sunmak gerekiyor. Eğer sunulan güvence kafi eğer olmazsa bu durumda kefil talep edilecektir. Kredi tutarlarının yüksek olması durumunda iki kefil talep edilmektedir. Kefillerin genel olarak esnaf olması istenir. Sadece işyar kefiller de kabul edilir.

 1. Kefilin kimliği ve fotokopisi
 2. Gelir belgesi yada bordroları
 3. Nüfustan alınan ikametgah belgesi
 4. Vergi levhasının fotokopisi

Kefil talep edilmesi durumunda müracaat esnasında kefillerin de bu evraklar ile beraber başvurması gerekiyor.

Esnaf Sanatkarlar Kredi hesaplama Tablosu

Esnafımız 4 yıl vadeli olarak 100 bin TL işletme kredisi almak istiyor. Bu durumda hesaplama aşağıdaki benzer biçimde olacaktır. 4 yıl vadede (48 ay) uygulanacak faiz oranı senelik %5 olacağı için aylık olarak 0,416 olacaktır.

 • Aylık ödeme tutarı : 2.348,06 TL olurken
 • Vade sonunda toplam ödenen meblağ : 112.707,04 TL olacaktır.

Sadece herhangi bir bankadan minimum %2,35 faiz oranı ile kredi kullandığınızı farz edersek;

 • Aylık ödeme tutarı : 3.827,33 TL olurken
 • Vade sonunda toplam ödenen meblağ : 183.711,84 TL olacaktır.

Bu aradaki faiz farkları birleşke kefaleti ile kredi alınması durumunda Gömü ve Maliye Bakanlığı tarafınca karşılanmaktadır.

Esnaf Kefalet Kooperatifi İçin Kredi (5 Yıl) Hesaplama

Esnafımız 5 yıl (60 ay) vadeli olarak olarak kredi almış olsun. Değişen kredi tutarları ile aylık taksit hesaplaması yapalım.

Kredi Tutarı Aylık Taksit
10 bin TL 193,28 TL
20 bin TL 386,57 TL
50 bin TL 966,42 TL
75 bin TL 1.449,63 TL
100 bin TL 1.932,83 TL
125 bin TL 2.416,04 TL
150 bin TL 2.899,25 TL
175 bin TL 3.382,46 TL
200 bin TL 3.865,67 TL

Esnafa 30 Bin TL. Faizsiz Kredi Verilecek mi?

1898 Cumhurbaşkanı kararnamesi ile Resmi Gazete’ de gösterilen düzenlemeye bakılırsa esnaf ve sanatkarlarımızın döner ana para, hammadde alımları, makine ve teçhizat alımları benzer biçimde mevzularda gerek duydukları finansmanın sağlanması amacı ile kendilerine 30 bin TL faizsiz kredi kullandırılacağı açıklandı.

Esnafımız 36 ay vadeli ile bu krediyi kullandığında geri ödeyeceği aylık taksit tutarı 833,33 TL civarında tutuyor. Krediden yararlanmak için bağlı bulunduğunuz esnaf ve kefalet kooperatiflerine gidebilirsiniz. Bu aşamada akıllara 2020 senesinde esnaf kefalet kooperatifleri tarafınca 30 bin TL faizsiz kredi haricinde kredi verilip verilmediği gelebilir.

350 bin esnafımız Halkbank tarafınca meydana getirilen açıklamaya bakılırsa 2020 senesinde 22 milyar TL bütçe ile desteklenecektir.

Halkbank Esnaf Kredisi 2020 Senesinde Devam Ediyor

Halkbank tarafınca meydana getirilen açıklamaya bakılırsa 2020 senesinde esnafımıza faizsiz esnaf kredisi  kullandırılmasına karar verilmiştir. Halen devam eden 3 değişik kategoride sıfır faizli kredi almak mümkündür.

 1. Ustalık belgesi sahipleri,
 2. Kosgeb desteği almaya hak kazananlar,
 3. Eskimiş mesleklerden birini icra edenler

bu desteklere müracaat yapabiliyor.

Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi Adresleri

İL İLÇE/YER ADRES TELEFON
Ankara Ankara Doğanbey Mah. Rüzgarlı Cad. Plevne Sok. Şahlar Han No:5-15 Altındağ   0312 310 80 76
Merkez Birliği Kavaklıdere Mah. Cinnah Cd. No:5 Çankaya   0312 468 53 87
Altındağ Ziraat Mah. Ş.ÖMER HALİSDEMİR BULVARI No:15 D:NO. 4 06110 Altındağ  0312 311 10 13
Bahçelievler Yukarı Bahçelievler Mah. 73. Sk. 20-1 06490 Çankaya  0312 215 32 30
Çankaya Kale Mh. Işıklar Cd. No:6 D:1 06250 Altındağ  0312 311 37 78
Terziler Anafartalar Mah. Şehit Teğmen Kalmaz caddesi Posta Caddesi No:24-15 Altındağ  0312 310 60 41
Yeni Ankara  Mebusevleri Mh. 06580 Çankaya Belirtilmedi
Sincan Mustafa Kemal Atatürk Mah. Melek Sok. 13-1 06936 Sinca  0312 270 10 56
Dikmen Korkutreis Mah. Necatibey Cd. 18-4 06430 Çankaya  0312 232 66 65
Cebeci Erzurum Mah. Talatpaşa Blv No:168 06590 Çankaya
Ulubey Ulubey Mah. Karpuzlu-1 Cd. Altındağ 0312 350 50 85
Servis İşletmecileri Zübeyde Hanım Mah. Söğüt Sk. Altındağ  0312 342 10 61
ESKOB 2.Bölge Gazi Mah. Mümtaz Gümüş Sk. No:18 06560 Yenimahalle  0312 324 19 35
Demetevler Demetgül Mah. İvedik Cd. 06200 Yenimahalle  0312 334 17 70
Mamak  Işıklar Cad. No:14 D:4 Altındağ-Ankara  0312 312 77 20
İstanbul Aksaray Aksaray Mah. Millet Cad. Seza Apt. No:24 D:13 Fatih  0212 534 17 25
Maltepe Maltepe Mah. Bağdat Cad. İsmetbey İş Merkezi No:36 D:374 Zeytinburnu  0216 352 26 40
Ümraniye  Mustafa Kemal Atatürk Mah. Alemdağ Cd. 2-2 34764 Ümraniye  0216 443 88 95
Yeni Avcılar Merkez Mah. Marmara Cad. Ege Apt. No:33 Kat:4 D.14  0212 694 03 06
Eyüp İslambey Mah. İslambey Cd. No:44 Eyüp  0212 563 17 73
Bayrampaşa Yenidoğan Mah. Abdi İpekçi Cad. No:20 Bayrampaşa  0212 565 52 17
Ataşehir İçerenköy Mah. Refah Hoca Cd Ataşehir Belirtilmemiş
Şişli H. Rıfat Paşa Mah. Perpa Perpa Tecim Merkezi D:A Blok No: 623
B.Çekmece Dızdarıye Mah. 1-B Kaleiçi Cd.  0212 883 63 25
Küçükyalı Altıntepe Mah. Bağdat Cd. 80-10 Maltepe   0216 366 63 18
Üsküdar Ahmet Çelebi Mah. Halk Cad. 80-1 Üsküdar   0216 341 52 96
Beşiktaş Sinanpaşa Mah. Hasfırın Cd. No:3 Beşiktaş  0212 227 66 86
Kartal Kordonboyu Mah. Özçin Sok. Hakkıbey İş Hanı No:12 D:7   0216 306 71 08
Esenyurt Yenikent Mah.  0212 622 03 33
Giyimciler Yakuplu Mah. Medilife Hastanesi ACİL Karşışı 67. Sk. NO:4-8 Beylikdüzü  0212 875 39 82
Sefaköy Tevfik Bey Mah. Karakaş Pasaji Karakaş İş Merkezi D:31 Küçükçekmece  0212 579 13 10
Kadıköy Kusdili Cad. 39-3  0212 338 49 11
ISTESOB Kartaltepe Alpay İzer Sk No:12 34145 Bakırköy  0212 660 60 20
İzmir Konak İsmet Kaptan Mah. 1374. Sk. 10 A 35210 Konak  0232 482 20 00
Bornova Gazi Osman Paşa Mah. 5469. Sk. No:43 K:3 Bornova  0232 462 19 11
Buca Vali Rahmi Bey Mah. Uğur Mumcu Cd. No:76 Buca  0232 487 00 10
Merkez Bayraklı Mah. 1921. Sk. Belirtilmedi
İzmir Birlik Akdeniz Mah. Şht. Fetih edilmesi Bey Cd. No: 49 Konak  0232 482 02 62
Adana Şimal Adana Emek Mah. 2-1 41028. Sk. Seyhan  0322 433 14 48
Yüreğir Sarıçam Mah. Kozan Cd. No:212 Yüreğir Belirtilmedi
Seyhan Karasoku Mah. Ali Münif Yeğenağa Cd. No:53 Belirtilmedi
Çukurova Toros Mah. Şehitler Blv 01170 Belirtilmedi
Odalar Birliği Kocavezir Mah.3 32062. Sk. Seyhan  0322 365 10 10
Yeşil Oba Emek Mah. 9 Sulh Blv. Seyhan-Adana  0322 436 22 55
Bursa Bursa Osmangazi Mah. Demirtaşpaşa Mah. İnönü caddesi Yuvam işhanı No:113 Kat 3 D2  0224 273 36 82
Yıldırım Değirmenlikızık Mah. 1. Girne Sk. No:6 16000 Yıldırım  0224 360 15 01
Antalya Kepez Güvenlik Mahallesi 282. Sk. No:16 D:Kat:2 D:2 07030 Muratpaşa 0242 227 21 21
Koneskoop Toros Mahallesi 07985 Konyaaltı Tel yok.
Muratpaşa DumluPınar BulvarıYenidoğan Mah. Arı Apt. No:70-B Kepez 0532 315 33 08
Antalya Balbey Mahallesi No:5 İsmet Paşa Cd. 07040 Muratpaşa Yok.
Konya Karatay Şemsitebrizi Mahallesi Şerafettin Cd. 10-301 42030 Karatay  0332 353 42 78
Konya Birliği Nişantaş Mahallesi Metehan Sk. Esnaf Sarayı No:4 42060 Selçuklu 0332 235 02 92
Şanlıurfa Merkez Beykapusu Mahallesi Divanyolu Cad. No:38 D:2  0414 215 40 24
Gaziantep Şahinbey Ulucanlar Mahallesi İnönü Cd Mevcut değil
Merkez Alaybey Mahallesi Gaziler Cd. No:6 Yazılmadı.
S.s.  Hoşgör Mahallesi Nuri Pazarbaşı Cad. No:5  0342 232 31 44
Karşıyaka Eydibaba Mahallesi Bademci Sk. No:101
Kocaeli İzmit Yenişehir Mahallesi Birlik İş Hanı Merkez İzmit  0262 321 11 63
Mersin Merkez Cami Şerif Mahallesi 5225. Sk. 7-B  0324 238 94 00
İçel Cami Şerif Mahallesi Bilge Sok. No:3 Anamur  0324 814 10 80
Mezitli Menderes Mahallesi Mezitli
Diyarbakır Bölge Bir. Yenişehir Mahallesi Rızvanağa Cad. Hikmetbey Apt. No:1 D:1 Yenişehir  0412 228 28 12
Endüstri Huzurevi Mevlana Halit Mahallesi Öğretmenler Cd. Bağlar
Hatay Antakya Ulucamii Mahallesi Sokullu Sk. No:19 0326 214 17 37
Sakarya Adapazarı Yenidoğan Mahallesi Bosna Cad. No:9 Erenler  0264 271 53 00
A.Karahisar Merkez Burmalı Mahallesi Basın Cad. No:12  0272 212 58 35

Amacınız; Bakkal, cafe, lokanta, ev yiyecekleri salonu, giyim mağazası açmak ise ilkin KOSGEB’e gidin. İlgili personelle görüşün. İşletmeyi açtıktan sonrasında kredi alamayabilirsiniz. Bu hususa dikkat edin. Kefalet bir tek açık olan işletmelere finansman sağlar. Bu sebeple iş kurmadan ilkin müracaat yapamayacağınızı ihmal etmeyin!

Yukarıda yer edinen tabloda Türkiye genelinde ki esnaf kefalet kooperatiflerinin adreslerini ve telefon numaralarını paylaştık. Bu adreslere evraklarınızı tanzim ederek şahsen müracaat yapmış olursanız, görevliler eşliğinde esnaf kefalet kredisi hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz yönetim kurulu tarafınca incelenecek ve kabul edilirse evraklarınız bankaya gönderilecektir. Banka bu aşamadan sonrasında bir soruşturma başlatacaktır. Eğer soruşturma pozitif yönde sonuçlanırsa kredi tutarı hesabınıza yatırılacaktır.

Başka bir kooperatife müracaat yapılabilir mi?

İlk koşul kooperatifin üye olmak olduğundan başka il yada ilçelere aynı anda üye olunamayacağından dolayı, sizlere kefalet sağlayamazlar.

Talebi Reddedilen Tekrardan Müracaat Yapabilir mi?

Esnaf kefalete hangi sebeple talebinizin reddedildiğini sorabilir ve buna bakılırsa atmanız ihtiyaç duyulan adımları planlayabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Veren Banka Müessese Var mı?

Devlet kurumları dönem dönem belirli projeler karşılığında Devlet bankaları vesilesiyle sıfır faizli yada düşük faizli esnaf kredileri vermektedirler. Devlet destekli adlı sayfamızdan bu ilanları takip edebilirsiniz.

Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.


About admin

Check Also

KGF Kredi Garanti Fonu Nedir? Kimlere Verilir?

KGF kısaca Kredi Güvence Fonu nedir? Sorusuna en fazlaca dört gözle beklenen 30 sual ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>