Esnafa 1 Yıl Ödemesiz İşyeri Destekleme Kredisi 2020

İşletme sahibi Kobilere ve esnafa hususi 1 yıl geri ödemesiz olarak sunulan destek kredileri 2020 senesinde da verilmeye devam ediyor.

Kosgeb 1 yıl geri ödemesiz acil destek kredisi 2020

Vatanımızda son olarak yaşanmış olan zelzele felaketinden etkilenen esnaflara ve Kobilere hususi Acil destek kredisi veriliyor. Elazığ’ da yaşanmış olan zelzele felaketinden etkilenen ve görmüş olduğu ziyanı Kaymakamlık ve  valiliklerde resmi olarak belgeleyen işletme sahibi Kobilere ve esnaflara 100 bin lira tutarında 24 ay vadeli 1 yıl ödemesiz faizsiz kredi desteği sağlanıyor.

Esnafa 1 Yıl Ödemesiz İşyeri Kredisi 2020

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerine ortak olan,  işletme sahiplerinin iş yerlerindeki hammadde ve döner ana para ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla birleşke kefaleti ve kişi kefaleti, ipotek, ticari işletme rehin teminatları gösterilerek 200.000 TL üst limitli 1 ila 5 yıl vadeli olarak işletme kredisi veriliyor.

1 yıl geri ödemesiz olarak Kobilere ve esnaflara TESKOMB tarafınca sağlanan krediler;

 • Aylık eşit taksitli işletme kredisi 200.000 TL üst limitli  12/24 ay vadeli,

 • İstihdamı destekleme kredisi 200.000 TL üst limitli  1 yıl ödemesiz 3 yıl vadeli,
 • Birleşke ihracat tesis kredisi 200.000 TL üst limitli birinci yılı faiz ve ana para ödemesiz 4 yıl vadeli,
 • İskonto kredisi 200.000 TL üst limitli  1/9 ay vadeli sunuluyor.

 • Sürücü esnafa taşıt onarım kredisi 200.000 TL üst limitli işletme kredilerinde 1/4 yıl vadeli iskonto kredilerinde ise 1/9 ay vadeli olarak sunuluyor.

Teskomb Esnaf kredisi Faiz oranları ise;

Bunun yanında;

 • İşyeri Alımına Yönelik kredisi 500.000 TL üst limitli 120 ay vadeli,
 • İşyeri Modernizasyon kredisi işyeri için gereksinim duyulan makine ekipman ve demirbaşların satın alımına yönelik 500.000 TL limitli 60 ay vadeli,
 • Taşıt Alım kredisi 500.000 TL limitli 84 ay vadeli olarak kullandırılıyor.

Halkbank Kobilere Hususi İşyeri Kredisi

Halkbank Kobi Destek paketi kapsamında Kobilerin firmalarının ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kredi desteği sunuyor.

Halkbank 1 yıl ödemesiz işyeri destekleme kredileri ise;


İstihdam Odaklı İşletme Kredisi

Kobilerin ve firmaların istihdam artışı teşvik etmek amacıyla İstihdam Odaklı İşletme Kredisi kapsamında;

 • İmalat sanayinde etkinlik gösteren firmalara kullandırılacak krediler; 1 yılı ödemesiz toplam 5 yıl vadeli, olmak suretiyle  olarak durağan(durgun) ve değişken faiz oranları ile iki tür kredi desteği sağlıyor.
 • Emek yoğun hizmet sektöründe etkinlik gösteren firmalara kullandırılacak krediler; 1 yılı ödemesiz toplam 5 yıl vadeli sunan bankaya kredilerin geri ödemeleri dönemsel yada aylık eşit taksitli olarak gerçekleştiriliyor. Nakit ve Gayrinakdi krediler olmak suretiyle iki tür olarak firmalara sağlanıyor.

Kobi İş Geliştirme Kredisi

Kobilere işlerini geliştirmeleri, büyümeleri ve kapasitelerini artırmaya teşvik etmek amacıyla, 1 yıla varan anapara ödemesiz dönem olmak suretiyle toplam 60 aya varan vadelerle açılacak olan işyeri proje bazında Kobi’lerin ihtiyacına ve kredi değerliliğine gore belirlenen limitlerde aylık eşit taksitli yada 3 ayda bir eşit taksitli olarak Halkbank Kobi Destek paketleri olarak Kobi iş Geliştirme Kredisi oluşturulmuştur.

Franchising Destek Kredisi

Halkbank bayilik kısaca franchising sistemi ile kendi işini oluşturmak ya da mevcut işlerinin yanı sıra yeni bir alanda etkinlik göstermek isteyenlere hususi azami 60 ay vadeli , Artan Eşit Taksitli, 3 ayda ya da 6 ayda bir eşit taksitli, ya da Özgür Taksitli olarak ilk yıla mahsus olmak suretiyle azami 6 ay ödemesiz dönemli olarak kredi desteği sağlıyor.

İmalatçı Kobiler için Yatırım Kredileri

Halkbank İmalat sektörüne hususi yapımcı kobiler için orta ve uzun vadeli yatırım ve işletme kredisi sunuyor. İmalatçı kobiler için yatırım kredisi kapsamında Kobilerin, yatırım, işletme sermayesi benzer biçimde ihtiyaçlarının karşılanması ve bu kapsamda geliştirmeyi tasarladıkları projelerinin desteklenmesi amacıyla yatırım kredisi olarak 3 yılı ödemesiz dönemli toplam 10 yıl vadeli olarak sunulurken,  işletme kredisi olarak da 1 yılı ödemesiz dönemli toplam 5 yıl vadeli olarak kullandırılıyor.

Endüstriyel Ziraat Kredisi

Endüstriyel ziraat kredisi olarak yatırım ve işletme kredisi sunun bankanın 1 yıl geri ödemesiz sunmuş olduğu kredi işletme kredisidir. İşletme kredilerinde eşit taksitli yada 3 ya da 6 ayda bir eşit taksitli ve 3 ya da 6 ayda bir dönemsel taksitli 1 yıl anapara ödemesiz dönem olmak suretiyle toplam 4 yıl vadede sunuluyor.

Kosgeb Kobi Finansman Destek Programı

Kosgeb Kobi Finansman Destek Programı kapsamında etken ve Kosgeb Veri Tabanı’na kayıtlı, Kobi Informasyon Beyannamesi güncel olan ve Kosgeb desteklerinden yasaklı olmayan ve Protokolde tanımlanan Kobilere  kredi gereksinimlerine destek olmak amacıya finansman desteği sunuluyor.

 • İşletme Kredilerinde; 12 ve 18 ay vadede,
 • Makine Teçhizat Kredisinde; 12, 18, 24, 30 ve 36 ay vade imkanı sunuyor.
 • Girişimci İşletmeler içinde en fazla 50.000 TL
 • Stratejik ve Öncelikli Sektörlerdeki İşletmeler için en fazla 500.000 TL  limitli kredi veriyor.

Halkbank Esnaf ve Sanatkarlara Hususi İşyeri Kredisi

Halkbank Esnaf ve Sanatkarlara ESKKK vasıtasıyla sunmuş olduğu işyeri kredileri ise;

 • ESKKK Kefaletiyle Krediler
 • ESKKK Kefaleti Olmaksızın Krediler
 • Sıfır Faizli Esnaf Kredileri
 • Esnaf Yatırım Kredileri sunuyor.

Esnaflara işyeri büyütme ve destekleme kredisi olarak birçok kurum ve kurum tarafınca destek sunar 2020 senesinde da verilmeye devam ediyor. Kamu bankaları içinde esnafın devamlı yanında olan Halkbank işyeri Kobi kredi kampanyaları ile dikkat çekiyor. Halkbankası Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri vasıtasıyla % 50 ve  % 100 faizsiz kredi vermeye hazırlanıyor.


About admin

Check Also

KGF Kredi Garanti Fonu Nedir? Kimlere Verilir?

KGF kısaca Kredi Güvence Fonu nedir? Sorusuna en fazlaca dört gözle beklenen 30 sual ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>