Et, Tavuk Döner Nohutlu Pilav Dükkanı Açmak

Azca bir ana para ile esnaf olmak istiyor ve güzel paralar kazanmak istiyorsanız o süre sıkı durun. Bu iş fikri tam da size gore. Üstelik, sizlere yol haritası üstünden Et yada Tavuk yada 3 bir arada nohutlu pilav dükkanı açarsanız maliyetlerinizin bir çoğunu devletten bağışlama olarak geri alabilirsiniz. Bu işi oluşturmak isteyen girişimciler, belediye ve maliyenin istemiş olduğu evraklar ile dizayn ve konseptleri resimlerinizi sizler için bir araya topladık.

Et, Tavuk ve Nohutlu Pilav Dükkanı Açma İş Fikrini Iyi mi?

İlk olarak gelin isterseniz eğrisi ve doğrusu ile Et, Tavuk döner ve nohutlu pilav dükkanı açma iş fikrini bir ele alalım. Bana kalır ise bu iş fikri süper.. Bunun bir fazlaca sebebi var aklıma gelen başlıca sebepleri ise şu şekilde sıralayabilirim.

 1. Maliyet yönünden fazlaca düşük ve devlet tarafınca destek alabiliyorsunuz.
 2. Ustalık belgesi gerekmez.
 3. Yiyecek sektöründe ciddi bir pazara haiz
 4. Her kitle tarafınca beğenilerek tüketilen bir gıda
 5. Sermayesi fazlaca azca.. 10.000 TL sermayeli işler ile yüksek kar elde edebileceğiniz işler içinde en üstte yer almıştır.

Bu 6 niçin sizin bu işi kurmanız için bence yeterlisi ile fazla bir sebep. Sadece, her işte olduğu şeklinde bu işi kurar iken de fazlaca dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan hususlar var. Hadi şimdi bu hususları bir ele alalım.

1- İş Yeri Seçiminiz Oldukça İyi Olmalı!

Giyim ve yiyecek sektörün işletme yer seçiminin fazlaca iyi olması gerekir. Eğer güzel paralar kazanmak istiyorsanız buna fazlaca dikkat etmelisiniz. Bu seçimi yaparken’de şunları dikkate alın lütfen.

 1. Ne olursa olsun iş yeriniz ana cadde üstü yada okul, iş merkezi yada kalabalık devlet dairelerine yakın olmasına itina gösteriniz.
 2. İşletmenizi ferah aydınlık ve çevresinde kirli koku ortamının olmadığı alanlarda seçiniz.!
 3. Tutmuş olduğunuz dükkan eski dahi olsa kesinlikle işletmenizi etkin hale getirmeden ilkin iç dizayn ve konsepttinize fazlaca ehemmiyet veriniz.
 4. Mümkün olmasıyla birlikte zemine sıfır bir dükkan tutunuz. Bir tane dahi merdiven olmamasına fazlaca dikkat ediniz.
 5. Dış mimarisinin heybetli olmasına itina gösteriniz.
 6. Belediyeler tarafınca istenilen özellikte olduğuna dikkat ediniz.

Bu kriterleri eğer göz ardı etmezseniz %50 olarak bu işi tutturursunuz. Fakat bu başlıklardan bir tanesi için hususi alt başlık açacağım.

Döner Dükkanı Dekorasyonu, Dizayn ve Konseptleri Iyi mi Olmalı?

Döner dükkanı açarken dekorasyon ve dizayn ile konsepttiniz aslına bakılır ise işletmenizi kuracağınız yöreye göre farklılık gösterir. Mesela, lüks bir semte kuracağınız bir döner dükkanı dizayn ile kırsal ve varoş bir alanda kuracağız işletme ile aynı olmak zorunda değil. Kırsal bir aralan kuracağınız bir döner dükkanı için fazlaca paralar harcayarak heybetli bir dizayn sağlamanız cebinizde boşa atılacak bir para olacaktır. Fakat, bunun tam tersi şeklinde lüks bir semte kuracağınız rahat, gösterişsiz bir döner dükkanı’da gene size zarar olarak dönecektir. Bu niçin ile sizler için kırsal bir alanda fazlaca fazla bir insan trafiği olmayan yerde kuracağınız bir döner ve pilav dükkanı resmi çektim. Bence bu sistem oldukça kafi.

Döner Dükkanı Dekorasyonu, Dizayn ve Konseptleri Iyi mi Olmalı

Bakın bir de esnafımız kapısının önüne nohutlu pilav tezgahını kurmuş ohh miss miss.. Hem maliyeti düşük bir işletme kurmuş hemde yüksek gelir sağlayacak bir ekmek teknesi kendisine kurmuş.

Döner Nohutlu Pilav Dükkanı Açmak İsteyenlere Konsept

Vallahi ben denedim, süperde olmuş. Nohut pilav + ayran 5 TL. Maliyeti ise 2.5 TL %100 kar.! 😉 Peki, lüks bir semtte kuracağınız döner dükkanının konsept iyi mi olmalı.! He işte bura birazcık zor ve süre gerektiren bir mevzu. Şu sebeple, lüks semtteki müşterileriniz kesinlik ile fazlaca seçici ve iç ve dış görselliğe fazlaca ehemmiyet verenlerden olacaktır. Ek olarak, bir tek dükkanınız iç dış görselliği kafi kalmayıp! çalışanlarınızın’da dış görselliği diksiyonu, müşteriye davranışı fazlaca mühim.!

Lüks Döner Dükkanı Konseptleri

Bu dönerci konseptti bir alış veriş merkezinden alınma. Fakat iç dizayn olarak sizlerde bu şekilde bir dönerci dükkanı kurabilirsiniz. Eğer bayilik almayacaksanız bu dizayn için iyi bir reklamcı ile çalışmanız şarttır.

Döner Dükkanı Açmak İçin Malzemeler, Maliyeti Nedir?

Döner dükkanı açmak için ister lüks olsun ister ise olmasın kesinlikle bir döner tezgahına ihtiyacınız vardır. Bu tezgahın maliyeti ise kalitesine göre farklılık gösterir. 1.000 liradan başlayıp kapasitesine gore 6.000 TL kadar çıkmaktadır. buradaki bağlantıdan size en uygun döner tezgahını taksitli bir halde bulabilirsiniz. Bunun haricinde gene olmaz ise olmazlarınız içinde iç mekanda yer alacak masa iskemle gurubu yer almıştır. Bunu’da bence en uygun olarak gene buradaki bağlantıyı takip ederek tedarik edebilirsiniz. Bir ekibi 500 ile 750 TL içinde kalite bir halde buradan bulabilirsiniz. İç dizayn giderleriniz olarak ise gene dükkanın boyut ölçülerine gore 1.000 lira ile 5.000 lirayı gözden çıkarmanız gerekir. Led ve spot aydınlatmalar, duvar kaplamaları, zemin masraflarınız olacaktır. Dış konsept içinde minimum 1.500 ile 4.000 lira şeklinde bir gideriniz olacak. Onun haricinde soğuk hava dolapları (su, ayran, kola) meşrubatlar için ihtiyacınız kesinlikle olacaktır. Buda 750 lira ile 1.500 TL içinde değişim gösterecektir. Uzun lafın kısası Döner dükkanı açmak için çatal, bıçak, döner kesme bıçağı dahil olmak için minimum 10.000 TL en fazla ise 25.000 lira size bence kafi olacaktır.

Döner Dükkanı Açmak İçin Lüzumlu Evraklar Nedir? (Belediye)

Yiyecek sektöründe esnaf olacaklar için belediye açıkçası birazcık işleri sıkı tutmaktadır. Hali ile insan sağlığını direk etkileyecek bir işletme kuracaksınız. İş Yeri Açmak İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler Nelerdir? diye sorarsanız ”Sıhhi Müesseseler” de yer aldığınızı öncelik ile belirtmem lüzumlu. Buna gore belediye tarafınca sizlerden şu evraklar talep edilir.

Vergi Levhasını çıkarttırarak 2 tane fotokopisi
İlçe Ziraat ve Ormancılık Bakanlığı İşletme Kayıt Belgesi
Binanın bayındır durumunu gösteren belge
Belediye İzin Ruhsatı
Yangın söndürme dolum belgesi
Portöy muayane kartı
Esnaf odasına kayıt belgesi
Ticari sicil gazetesi,imza sirküleri, etkinlik belgesi

Ek olarak, BAĞKUR bildirimizi, Esnaf odası kayıt ve vergi dairesine bildirimlerinizi kesinlikle yapmalısınız. Bunlar içinde bir muhasebeciden destek alabilirsiniz.! Bu işlemler içinde 1.000 ile 2.000 lirayı gözden çıkarmalısınız.!

About admin

Check Also

KOMAGENE Çiğ Köfte Bayilik Açma Şartları (Franchise Fiyat Bedeli)

Kim bilir etsiz pişmemiş köftede en oldukca kampanyaya ve ilave menüye haiz olan bir markadır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>