Etkileyici İş Yeri Açılışı Nasıl Yapılmalıdır?

Büyük hayaller ve ciddi sermayeler ile kuracağınız iş yerinin açılışının da ne olursa olsun bir o denli ses getirici olması şarttır. İyi bir başlangıç için iyi bir iş yeri açılışı yapmanız sizin kesinlik ile menfaatinize olacaktır. Kusursuz bir halde kuracağınız işletmenizin iyi bir başlangıcı için ne olursa olsun bir o kadarda kusursuz olacak şekilde açılışı olması gerekmektedir. En etkisinde bırakan, ses getirecek iş yeri açılışları için sizlere altın durumunda 5 ana unsurdan bahsedeceğiz. Kısa sürede yatırımını geri çıkarmak isteyenler, bizim yılların vermiş olduğu bu deneyimlerimize ne olursa olsun kulak verin.

Etkisinde bırakan bir iş yerinin açılışı niçin bu kadar önemlidir?

Gelin isterseniz sizlere etkisinde bırakan bir iş yerinin iyi mi açılması gerektiği mevzusunda 5 ana tavsiyeye geçemeden ilkin niçin açılışların bu kadar mühim olduğundan bahsedelim. Bir işletmeninin bilirliğini arttırmak kuşkusuz oldukça önemlidir. Bunu çoğunluk ile işletme sahipleri çeşitli reklam unsurları ile yapmaktadır. Sadece, sonradan yapılacak olan reklamlar kadar ‘da iyi bir açılış eğer doğru yapılır ise size ciddi manada maddi olarak geri dönüşüm elde edecektir. Kusursuz ve etkisinde bırakan (ses getirici) bir açılış ile adınızı çevrenize oldukça kısa sürede duyurabilirsiniz.! Bugüne dek sizlere hep çeşitli işyeri açma kredisi veren bankalar ‘dan yada işletme açacaklar için devletin vermiş olduğu bağışlama desteklerinden bahsettik. Birazcık geç kalsak ‘da kusursuz bir iş yeri açılışı için altın durumunda 5 tavsiyemizi sizler ile paylaşıyoruz.

1- Kesinlikle ustalaşmış bir organizasyon firmasından destek alın!

Profesyonel bir organizasyon firması ile çalışmayı düşünün

Ustalaşmış bir organizasyon şirketi ile emek vermeyi düşünün

Sorunsuz bir açılışın temeli ustalaşmış bir organizasyon firmasından destek almak ile adım atar. Eğer ben kuracağım işletme için sorunsuz bir açılış yapacağım diyorsanız bu desteği almanız koşul.! Bu destek emin olun ki size oldukça fazla bir maliyete mahal olmayacaktır. Organizasyon şirketi sizlere ne şeklinde katkıda bulunur derseniz.

  • Problemsiz bir ses sistemi kurulumu yapmış olacaktır.
  • İşletmenin giriş ve içerisini süsleyecektir
  • Açılış için kurdele ve bandını temin edecektir.
  • Ustalaşmış olarak hazırlanacak konuk davetiyesi
  • Misafirlerinize ikramda bulunacağınız masa, iskemle mevzusunda destek olacaktır.

 iyi bir açılış için ne olursa olsun bu ekipmanlar sizlere lazım olacaktır. Ek olarak, bunların yanında gene misafirlere ikram edeceğiniz kuru pasta, meyve suyu şeklinde çeşitli meşrubatlar içinde size gene aynı şirket destek olabilir.!

2- Toplumca tanınmış olan bir simayı açılış için çağrı edin!

İyi bir iş yeri açılışı için toplumca tanınmış olan bir simayı çağırın

İyi bir iş yeri açılışı için toplumca tanınmış olan bir simayı çağırın

Açılış için kurdele kesimine cemiyet tarafınca saygı uyandıran bir simayı çağrı etmeniz oldukça etkili olacaktır. Bu genel ‘de minik ilçeler ‘de belediye başkanları olmaktadır. Eğer yoğun programından dolayı belediye başkanı katılım gösteremeyecek ise ‘de ne olursa olsun eşinin gelmesi için ısrar eden olun. Yada eşi dahi gelemiyorsa onun temsilen belediye başkan yardımcısını çağrı etmeniz de yararlı olacaktır. Bizim açılışlarımıza Bilecik / Bozüyük belediye başkanı sayın Fatih BAKICI ‘bey katılamamış olsa ‘da ne olursa olsun eşi ve yardımcısını yönlendirmiştir. Bunun ciddi manada yararını işletme olarak görmedik dersek yalan olur. 🙂

3- Medyayı göz ardı etmeyin!

Büyük, minik tüm il ve ilçeler ‘de artık onlarca medya yayını bulunmaktadır. Özellik ile altını çizerek belirtmek isterim ki mahalli gazeteler kadar mahalli İnternet siteleri oldukça daha etkili olarak size ses getirecektir. Bu niçin ‘den dolayı ne olursa olsun mahalli gazeteler kadar mahalli İnternet site sahiplerini ‘de açılış için davetiye gönderin. Medya İnternet yada gazetesine haber olsun diye gelir gene gelecektir. Eğer, oldukça yüksek prestijli bir gazete yada İnternet sitesi ise ne olursa olsun fiyat alın ve bu ses getirici unsuru açılış programınıza dahil ediniz.

4- Içsel değerleri göz ardı etmeyin

Toplumumuz, bir işletmenin dış görünümü ve hizmet kalitesi kadar tinsel değerlere vermiş olduğu değerleri ‘de ne olursa olsun göz önünde bulundurmaktadır. Bu nedenden dolayı, mutlak suret ile açılış programınıza cemiyet tarafınca tanının ve sevilen bir din görevlisini ‘de çağrı etmeyiniz derim. Hem, açılış duası ile açılışı meydana gelen bir işletme kadar daha güzel bir açılış olabilir mi.? Eğer hiçbir din adamını dahi bulamıyorsanız bizim şeklinde abdesti namazı yerinde bir büyüğümüzü çağrı etmeniz oldukça isabetli bir karar olacaktır.

5- Açılış ‘da ürün, fiyat tanıtımınızı yapın!

Etkisinde bırakan bir açılış için o denli oldukça efor harcadıktan sonrasında bunu maddiyata dökmek bizce hakkınız. Onun için hazır medya, eş ve dostlarınız işletmenizde iken bunu ilk günden ticarete çevirmeniz bizce oldukça etik.! Onun için işlemeniz ‘de sergileyeceğiniz ürünleri yada vereceğiniz hizmetler için başta medya olmak suretiyle eş ve dostlarınıza bilgilendirmeler ‘de bulunun. Eğer yapa biliyorsanız, daha evvel bastırmış olduğunuz fiyat ve ürün tanıtım kataloglarını misafirlerinize dağıtınız. Eğer, hazır yiyecek (pasta, börek vb.) üstüne bir işletme kurduysanız ise ne olursa olsun kendi ürünlerinizden misafirlerinize ikram ediniz.! İyi bir iş yeri ve sektör seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar kadar güvenilir olun ki bu saymış olduğumuz etkisinde bırakan açılış için 5 unsur de oldukça önemlidir.!

About admin

Check Also

KGF Kredi Garanti Fonu Nedir? Kimlere Verilir?

KGF kısaca Kredi Güvence Fonu nedir? Sorusuna en fazlaca dört gözle beklenen 30 sual ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>