Ev Hanımlarına 60.000 Lira Anında Hibe Kredi (Yeni Destekler)

KOSGEB 2020 senesinde 50 bin ile 60.000 TL  Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı 5 yıl ödemesiz 15 bin TL kendi işini oluşturmak isteyen ev hanımlarına bağışlama kredi vermektedir. Bunun yanı sıra vakıflar üstünden de ev hanımları arkadaşları ile kuracakları minik işletmelere mikro kredi alabilirler. Gelir belgesiz olan ev bayanları kamu sermayeli veyahutta hususi sermayeli bankalardan gerekseme duydukları kredilerden iyi mi istifade edebilirler? Vatanımızda yer edinen hanım girişimciler için devlet destekleri ve banka kredileri bu yazımızda yer verilmiştir. Annelere verilen doğum yardım parası miktarları ve müracaat dilekçe örneği bu yazımıza eklenmiştir.

15.000 TL Deri Ödemesiz Bağışlama Hanımefendilere Hususi!

Türkiye’de girişimci bayanlar erkeklere oranla daha çok devlet tarafınca desteklenmektedir. Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı bir tek ev hanımlarına hususi 15 bin TL bağışlama veri iken, KOSGEB’ de bayanlara %10 ile %20 oranlarında erkeklere nazaran daha çok destek sunar sağlanmaktadır. Bunların yanı sıra gene kurulmuş olan bir oldukca vakıf kendi evinden küçük çaplı olarak üretime meydana getirecek ev hanımlarına mikro kredi adı alında faizsiz kredi imkanları sağlamaktadır. Hanımlarımıza yönelik meydana getirilen bunca desteği karşılıksız bırakmayan ev hanımlarımız, bir oldukca alanda bu sayede başaralı noktalara gelmiştir. Şimdi sizlere bayanlara hususi avantajlar ile verilen teşvikleri açıklayalım.

KOSGEB Ev Hanımlarına Bağışlama 2020 İmkanları Nedir?

Eğer yeni bir iş yeri kuracaksanız bunu KOSGEB üstünden başlayıp hayata geçirmek sizin için emin olun en doğru yol olacaktır. Adam girişimciler dahi yerlerinde olsam kendine ilişkin iş fikirlerini ev hanımı eşlerinin üstünden bunu yapmalarını tavsiye ederim. Bunun sebebi ise Devletimizin hanım girişimcilere elde etmiş olduğu büyük maddi avantajdır. KOSGEB 2020 senesinde her ne kadarda girişimcilik desteklerini ciddi anlamda değiştirmiş olsa bile ev hanımlarına halen 10.000 TL fazladan bağışlama imkanı sağlamaktadır. Bunu sizlerde aşağıdaki ”Girişimciliği Geliştirme Destek Programı” tablosunda rahatlık ile görebilirsiniz.

Sizlerinde görmüş olduğunuz şeklinde kurum sizleri engelli, gazi ve hatta şehit yakınları ile aynı şekilde desteklemektedir. Yeni iş yeri kuracak olan tüm girişimciler için oluşturulan bu programın detaylı anlatımı ben aslına bakarsak Girişimcilik Destek Programı da oldukca detaylı anlatmıştım. Fakat yüzeysel olarak ev hanımlarına bu programın ne şeklinde fazladan avantaj sağladığını tabloda yer edinen değerlere gore bir kere daha buradan anlatmak isterim.

  • Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alarak kendi iş yerini oluşturmak isteyen ev hanımlarına KOSGEB işletmesini kurması ile beraber 5.000 TL bağışlama vermektedir.
  • Hemen sonra işletmesinin 1. ile 12 ay içinde çalıştırmış olduğu sigortalı işçisi sayısına gore de 20.000 liraya kadar bağışlama imkanı sağlamaktadır.
  • Hanım girişimci olduğunuz için iş yerinizin 12 ayını doldurması durumunda sizlere bir 5.000 lira daha bağışlama vermektedir. (Öteki 30 yaş üstü düzgüsel girişimciler bu hibeyi alamazlar.!)
  • İlk yıl toplam 30.000 lira bağışlama alan hanım girişimci ikinci yılda aynı performansı sergilemesi durumunda gene 30.000 TL bağışlama alabilmektedir.

Toplam ‘da ise 30 yaş üstü bir adam girişimci 50.000 TL bağışlama alır iken hanım girişimci onlardan + 10.000 TL daha çok bağışlama alarak 60.000 TL bağışlama KOSGEB üstünden alabilmektedir.!Vakıf ve bakanlıkların destekleri nedir?

Gene aynı şekilde kendi işini oluşturmak isteyen bayanlara başta Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlı başta olmak suretiyle çeşitli bir oldukca vakıf kredi imkanları sağlamaktadır. Bu kredilerin %50 oranı bağışlama olarak verilir iken geri kalan kısmı ise faizsiz olarak verilmektedir. Doğal olarak bu oranlar müracaat yaptığınız kuruma gore değişim göstermektedir. Kısa olarak şartları ile beraber sizlere sunulan bu imkanları tanıtırsak eğer.

Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı destekleri

Bakanlığın kendi işini kuracak olan bayanlara destekleri 15 bin TL kadardır. Bunun yarısına yakını bağışlama kısaca geri ödemesiz olarak hanım girişimciye verilir. Kullanım olduğunuz bu kredi için iş planınız olması gerekmektedir. Kullandığınız kredi için tam 24 ay geri ödeme istenmemektedir. Müracaat işlemleri il yada ilçenizde yer edinen Toplumsal İşler Müdürlüklerine şahsen olarak yapılmaktadır. Bankalardan kredi çekemeyen ev hanımları gene kırsal alanda yapacakları meyvecilik için tam 5 yıl ödemesiz 6 yıl vadeli krediler verilmektedir. Kendine güvenen iş mevzusunda tecrübeye haiz ev hanımları bu fırsatı kaçırmayın deriz..

Mikro kredi ile kendi işletmenizi kurunuz!

5 yada 6 yada 7 kişiden oluşan bir dost gurubuna mı sahipsiniz.↵ Hele birde iş fikrine haiz iseniz size 1.000 TL vakıflardan mikro kredi verilmektedir. Üstelik tamamen faizsiz.! Vatanımızda bir oldukca hanım girişimci mikro kredi ile yola başlayıp ilerleyen dönemlerde büyük işletme sahipleri olmuştur. Mevzuyu daha ilkin detaylı bir halde anlattığımız için bir tek tanıtım videosuna burada yer vereceğim.Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Anlaşmalı olan bir oldukca banka ev hanımları için gerekseme kredisi imkanı sunmaktadır. Ev hanımlarına kredi veren bankalar şartname olarak çalışan bir kefil istemektedir. Eğer ki kefil bulamazsanız güvence olarak banka mülk ipotek talebinde bulunmaktadır.

Mikro kredi ev hanımlarının bütçesine katkı sağlıyor

Mikro kredi ev hanımlarının bütçesine katkı sağlıyor

Yukarıda sizlere belirttiğimiz bu imkanların asla birine haiz değilseniz o vakit sizlere önereceğimiz adımı uygulayın. Günümüzde neredeyse her bankanın İnternet bankacılığı mevcuttur, ilk olarak kredi başvurusu yapmak istediğiniz bankayı belirleyiniz, ondan sonra ilgili bankaya İnternet yada şube kanalları vasıtası ile mevduat hesabı açma talebinde bulununuz, talebiniz daha ilkin bankalar ile bir alışverişiniz olmadığından kredini notunuz bozulmadığı için anında sistem tarafınca kabul görecektir. Hemen sonra İnternet bankacılığına giriş yapınız, iş ile ilgili alanlara öğretmen, hususi sektörde işçi şeklinde meslekler yazmanızı tavsiye ederiz, sonrasında kredi başvurusu sayfasından 15 bin TL kadar kredi başvurunuzu gerçekleştirin, müracaat yaptığınız gerekseme kredisi gün içinde sistem tarafınca onay verilecek ve gene gün içinde belirttiğiniz hesaba yatacaktır. Bu yöntem ile bir oldukca ev hanımı kredi başvurusu yapmış ve uygun faizli kredi imkanlarından faydalanmıştır.

Doğum Yardım Paraları

Sonucunda doğum yardım paraları da ev hanımlarına bağışlama olarak verildiği için 2020 yılı oranlarını bu sayfada belirtmeden geçemeyeceğim. 15.05.2015 zamanı dahil olmak suretiyle ve sonrasında gerçekleşen her doğum için devletimiz bayanlara doğum yardım parası vermektedir. Doğum sayısına gore verilen para miktarı ise;

  • İlk doğum meydana getiren anneye 300
  • ikinci evladı için 400
  • Üçüncü ve sonrası doğumlarda ise 600 TL olarak verilmektedir.

Başvuru dilekçesi ile beraber tüm Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarımız ve mavi kart sahipleri başvurularını Aile ve Toplumsal Politikalar İl Müdürlüklerine yada Toplumsal Hizmet Merkezlerine yapabilirler.

About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>