Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren 10 Banka ve Şartları

Bankalar yüksek limitli kredi verirken müşterilerinden kefil ya da güvence talep ediyor. Yurttaşlarımız ipotekli kredilerin iyi mi alınacağını merak ediyor. İpotekli kredilerden yararlanabilmek için adınıza kayıtlı bir taşınmazın olması gerekiyor. Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Güvence Bankası şeklinde bankalar ev ipotekli gerekseme kredisi veriyor. İçeriğimizden bankaların şartlarına, kredi hesaplamalarına ve müracaat için lüzumlu olan evraklar hakkında detaylı informasyon alabilirsiniz.

İpotekli Kredi Iyi mi Alınır?

Yurttaşlarımızın finansman elde  etmek ve çeşitli gereksinimlerini karşılamak amacı ile başvurduğu ilk yer bankalardır. Bankalar, müşterilerinin her türlü kredi ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile kredi kampanyaları düzenlemektedir. Ev alımları için konut kredisi, vasıta alımları için taşıt kredisi ve bireysel gereksinimler için gerekseme kredileri mevcuttur. İhtiyaç kredilerinin vadeleri Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafınca verilen karar neticesinde 60 aya çıkarılmıştır. Bankadan bankaya değişmekle beraber gerekseme kredilerinin belirli bir limit sınırı bulunmaktadır.

İhtiyaç kredilerinden yararlanmak için kredi notunun yüksek olması ve bankalara tertipli gelir sunmak gerekiyor. Sadece yüksek tutarlı gereksinimler için hepsi kafi olmamakla beraber bankalar ek belge, kefil ya da güvence göstermenizi talep edebilir. Müşterilerinin yüksek tutarlardaki nakit gereksinimlerine çözüm bulmak amacı ile bankalar tarafınca ipotekli gerekseme kredileri geliştirilmiştir.

İpotekli Kredi Nasıl Alınır? 

Haiz olduğunuz bir konutunuz var ise ipotekli kredi alabilirsiniz.

Haiz olduğunuz bir arsa, ev ya da taşıt şeklinde taşır/taşınmaz mallarınızın olması durumunda bu tarz şeyleri ipotek ettirerek yüksek tutarlarda kredi alabilirsiniz. Ilk olarak faiz oranlarını inceleyerek bankalara lüzumlu evraklar ile beraber müracaat yapmanız gerekiyor. Bankalar hakkınızda yapılacak olan tahkikatın pozitif neticelenmesi sonrasında güvence olarak gösterilen mal varlığına ipotek uyguluyor. İpotek, evin satılamayacağı manasına geliyor. Eğer borcunuzu ödeyemezseniz bu durumda güvence olarak gösterdiğiniz mal varlığı satılarak borcun tahsilatı gerçekleştirilecektir.

Evin değerinin belirlenmesi için eksper görevlendirilmektedir. Görevlendirilen eksper, eve gelmiş olarak bir değerleme yapar. Meydana getirilen değerleme sonrası kredi evin genel olarak %80′ ine, bazı bankalarda ise %50′ sine kadar verilmektedir. Mesela konutun ekspertiz kıymeti 100 bin TL ise bu durumda banka tarafınca konuta verilecek olan kredi limiti A bankasında 80 bin TL olurken, B bankasında 50 bin TL olabilmektedir. Kredilerin vadeleri de uzun olduğundan dolayı satın alan krediyi daha azca taksitler ile öder ne bankaya nakit akışı daha kolay olur.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Müracaat Şartları

 • Tertipli gelir : Bankaların kredi vermesi için ilk koşul tertipli gelir beyan edebilmektedir. Çalışanların minimum 6 aylık sigortalı olmaları talep edilir. Ek olarak emekliler maaşlarının 22 katı tutarında kredi çekebilirler. Ev hanımları da eğer üstlerine kayıtlı bir konut var ise, konut teminatlı kredilerden yararlanabilir. Kira geliri şeklinde ek gelirleriniz olması da çekeceğiniz kredi limitini artıran sebepler içinde yer almıştır.
 • Kredi notu : Bankalar, başvuruların peşinden müşterinin hakkında  danışma başlatmaktadır. Eğer müşterinin kredi notu düşükse, bu durumda kredi alması da mümkün olmayacaktır. Bankalar 1300 ve üstünde kredi notuna haiz müşterilerine kredi verirler. Eğer kredi ya da kredi kartı borcunuz var ise borç yapılandırma kredisi alarak borçlarınızdan kurtulabilirsiniz. Yapılandırma, 5 yıl süre içinde kredi skorunuzu yükseltmenizi elde edecektir.
İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

Güvence göstermeniz ve kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor.

 • Güvence : Ev ipotekli kredilerde güvence olarak göstereceğiniz konutun kendinize ya da yakınlarınıza ilişkin olması gerekmektedir. Evli olanlarda eş rızası aranmaktadır.
 • Konut : Ev ipotekli kredilerde gene güvence olarak gösterilecek konutun tapuda konut olarak kayıtlı olması gerekmektedir. İş yeri, depo vb. olarak kullanılabilecek olan taşınmazlar gerekseme kredisi kapsamında değil, ticari krediler statüsünde değerlendirilmektedir.
 • Alım satımda tapu harcı ödenmez. Bir tek tapu işlem tutarı ve ipotek harcaması eğitim edilmektedir.
 • İpotek olarak gösterilecek olan konutta icra takibi var ise, konutun güvence olarak kabul edilmesi de mümkün olmayacaktır.

Ev İpotekli Kredi Veren Bankalar

Ev ipotekli kredi kullanabilmek için bu şartları taşıyanlar aşağıdaki bankalara giderek kredi başvurularını yapabilirler;

 1. Akbank
 2. Vakıfbank
 3. Ziraat Bankası
 4. Güvence Bankası
 5. Burgan Bank
 6. HSBC
 7. Halkbank
 8. İş Bankası
 9. Denizbank
 10. Yapı Kredi

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Konut ipotekli kredi veren bankalardan bir tanesi Akbank’tır. Uzun solukta ve yüksek tutarlarda kredi almak istediğinizde lüzumlu şartları taşıyor olmanız halinde Akbank şubelerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. 18 yaşından büyük olan, istihbaratı pozitif sonuçlanan kişiler kredi alabilmektedir. Gelirin belgelenmesi ve güvence olarak konut gösterilmesi de aranan şartlar içinde yer almıştır. Ek olarak kredi çeken kişiye yaşam sigortası da yapılacaktır. Kredilerin taksit tutarları hane halkı gelirin yarısını geçemez.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Akbank ipotekli gerekseme kredisi veriyor.

Kredi başvurusu için lüzumlu belgeler;

 • T.C. kimlik belgesi
 • İkamet belgesi
 • Gelir belgesi
 • İpotek olarak gösterilecek olan konutun tapusudur. Bu evraklar ile size en yakın Akbank şubelerine giderek kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Eğer bir konuta değil de bir araca haiz  araç ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hakkında detaylı informasyon alabilir ve aracınızı güvence göstererek bu bankalardan yüksek tutarlı kredi çekebilirsiniz.

Vakıfbank İpotek Karşılığı İhtiyaç Kredisi

Yüksek tutarlarda finansman ihtiyacı olanlara kredi verebilecek bankalardan bir tanesi de Vakıfbank olmaktadır. Haiz olduğunuz gayrimenkule ipotek göstererek yüksek tutarlı ve uzun vadelerde kredi kullanabilirsiniz.

 • 60 ay vadeli olarak kredi kullanabilirsiniz.
 • Değişken taksitlerle ya da 3 aylık ödeme dönemleri ile kredinizi kullanabilirsiniz.
 • Ticari nitelikteki kişiler  haricinde, tertipli geliri olan ve istihbaratı pozitif olan gerçek kişiler kredi alabilir.
 • Kredi çekecek olan kişiye yaşam sigortası yapılacaktır.
 • Kredi üst limiti, konutun ekspertiz değerinin %80‘i kadar olmaktadır.
 • Konut paket sigortası yapılacak ve bu sigorta her yıl yenilenecektir.
 • Kredinin faiz oranı %1.05‘tür.
İPOTEK KARŞILIĞI TAKSİTLİ İHTİYAÇ KREDİSİ Alınacak Ücretler Maliyet Oranı
Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı  Kredi Tahsis Tutarı Taşınmaz Rehin Tesis Ekspertiz Tutarı Efektif Senelik Faiz
50.000 TL 60 AY % 1.05 250 TL 354,00 TL 950 TL % 17.5051

Kredi bilgileri hakkında informasyon alabilir ve gerekli evraklar ile beraber size en yakın Vakıfbank şubelerine giderek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Güvence Bankası Evini Gösterene Mortgage

İpotekli kredi veren bankalardan bir tanesi de Güvence Bankası olmaktadır. Bankaya ikamet ettiğiniz konutu güvence göstererek yüksek limitli ve uzun vadelerde kredi almanız mümkün olmaktadır.

Garanti Bankası Evini Gösterene Mortgage

Güvence Bankası Evini Gösterene Mortgage

Kredinin özellikleri 

 • Kredi Türk Lirası cinsinden kullandırılmaktadır.
 • 60 ay vadeli olarak kredi kullanabilirsiniz.
 • Güvence olarak gösterilecek olan konutun kendinize ilişkin olması gerekmektedir.
 • Faiz oranları sabitlendiğinden dolayı daha evvelinde ödeme tutarları ile ilgili informasyon sahibi olmuş olmuş olursunuz.
 • Konutun ekspertiz değerinin en fazla yüzde 50‘si kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • 250 bin Euro ‘ya karşılık eden meblağ kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • Kefil koşulu yoktur. Sadece banka lüzumlu görülmesi durumunda kefil talep edebilmektedir.

Başvuru formunu doldurarak banka şubelerine gitmenize gerek kalmadan ev ipotekli konut kredisi başvurularınızı yapabilirsiniz.

Denizbank Bireysel Finansman Kredisi

Ev ipotekli kredi veren bankalardan bir tanesi de Denizbank’tır. Banka tarafınca evin mi var, kredin var sloganı ile yüksek tutarlarda ipotek yolu ile bireysel tüketici finansmanı sunulmaktadır. 60 ay vadeler ile kredinizi kullanabilirsiniz. Kullandırılacak olan kredi üst limiti, konutun ekspertiz değerinin %80‘i kadar olabilecektir. Banka ev ipoteğinin yanı sıra kefil talebinde de bulunabilmektedir. 0850 222 08 00 numarasını arayarak da detaylı informasyon alabilirsiniz. Faiz oranı %1,42 olarak belirlenmiştir.

Kredi Tutarı  Vade (ay) Aylık Faiz Oranı  Aylık Taksit Tutarı  Kredi Tahsis Tutarı Ücretler Toplamı
50.000 12 1,42 4.581,43 TL 250 TL 653,51  TL
50.000 24 1,52 2.524,12 TL 250 TL 919,55  TL
50.000 36 1,52 1.836,65 TL 250 TL 1.180,37 TL
50.000 48 1,52 1.449.02 TL 250 TL 1.471,15  TL
50.000 60 1,52 1.301,21 TL 250 TL 1.789,99  TL

Size en yakın Denizbank şubelerine giderek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredinizi daha kolay ve düşük taksitler ile ödemek adına en uzun vadeli ihtiyaç kredisi veren bankaları inceleyerek kredinizi bu bankalardan çekebilirsiniz.

Yapı Kredi İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Haiz olduğunuz bir konut var ise ve yüksek tutarlarda kredi kullanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Düşük faiz oranları ile ihtiyacınız olan şeyleri karşılamak istediğinizde, 60 aya varan vadeler ile kredinizi alabilir, düğün yapabilir, tatile çıkabilir ya da değişik ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz. Verilecek olan kredi üst limiti konutun ekspertiz değerinin %50’sini aşamıyor. Mesela güvence olarak gösterdiğiniz konutun değerinin 200 bin TL olarak belirlenmesi durumunda alabileceğiniz kredi üst limiti 100 bin TL. olacaktır.

Ekspertiz tutarı 495 TL, ipotek tesis tutarı olarak ise 185 TL ücret ödersiniz. Faiz oranı ise yüzde 1.24 olarak belirlenmiştir. İpotekli ihtiyaç kredisi veren öteki bankalar hakkında informasyon alabilirsiniz.

Ziraat Bankası İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Bireysel finansman ihtiyaçlarının karşılanması adına yüksek limitli kredi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Ziraat Bankası olmaktadır. Uzun solukta kredi alarak kolay ödeme koşulları ile kredi taksitlerinizi kapatabilirsiniz.

Kredinin özellikleri

 • 60 ay vadelidir. % 1.12 faiz oranlıdır.
 • Kredi üst limiti, konutun ekspertiz değerinin yüzde 80‘i kadar olmaktadır.
 • Konuta ipotek tesisi yapılır.
 • Şube tarafınca lüzumlu görülen hallerde ek güvence talep edilebilir.
 • Kredi kullanan kişiye yaşam sigortası yapılır.
 • İpotek meydana getirilen eve, konut ve mecburi zelzele sigortası yapılabilmektedir.

Halkbank Bireysel Destek Kredisi

Mortgage yasası kapsamında müşterilerin nakit ihtiyaçlarının karşılanması adına yüksek vadede kredi veren bankalardan bir tanesi de Halkbank olmaktadır. Konuta 1. dereceden ipotek tesisi yapılmaktadır. Vade 60 ay olarak belirlenmiştir. Kredi üst limiti konutun ekspertiz değerinin yüzde 80’i kadar olmaktadır. Faiz oranı %1.07 olarak belirlenmiştir. Ekspertiz tutarı olarak 800 TL, ipotek tesis tutarı olarak ise 155,76 TL ödenecektir.

Bireysel Destek Kredisi
Kredi Tutarı Kredi Vadesi Aylık Faiz Oranı Tahsis Tutarı Taksit Tutarı Öteki Harcamalar Senelik Maliyet Oranı
100.000 TL 60 ay 1,07 500 TL 2.366,73 955,76 16,5708

HSBC Kendi Konutuna İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Kendinize ilişkin olan ya da oturduğunuz konutu güvence olarak göstererek 60 ay vadeli olarak kredi kullanabilirsiniz. Müşterinin talebi doğrultusunda yaşam sigortası yapılmaktadır.Müracaat evrakları ile beraber size en yakın HSBC şubelerine giderek başvurularınızı yapabilirsiniz. Faiz oranı %1.40 olarak belirlenmiştir. 60 ay vadeli 50 bin TL. kredinizi aylık 1.305,85 TL taksitler ile kullanabilirsiniz.

HSBC Kendi Konutuna İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

HSBC Kendi Konutuna İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Burgan Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Ev ya da iş yeri teminatı ile kredi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Burgan Bank‘tır. 1 milyon TL’ye kadar, haiz olduğunuz konutu ipotek göstererek kredi alabilirsiniz. Sadece bu krediden yararlanabilmeniz için konutunuzun kendinizin üzerinize olması gerekecektir. Ek olarak konut üstünde herhangi bir şerh olmamasına da dikkat edilecektir. Konutun acil satış tutarının %50’si kadar kredi alabilirsiniz. Evin tapusunun ya da kart irtifakının olması gerekmektedir. Bankanın faiz oranı % 1,10 -%1,22‘tir.

Ödeme tablosu aşağıdaki gibidir;

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı Tahsis Tutarı Ekspertiz Tutarı İpotek Tesis Tutarı
75.000 TL 12 1,10% 6.706 TL 375 TL 1.000 TL 210 TL
75.000 TL 18 1,22% 4.667 TL 375 TL 1.000 TL 210 TL
75.000 TL 24 1,22% 3.624 TL 375 TL 1.000 TL 210 TL
75.000 TL 36 1,22% 2.587 TL 375 TL 1.000 TL 210 TL

Başvuru formunu doldurarak banka şubelerine gitmeden müracaat yapabilirsiniz.

İş Bankası Tüketici Destek Kredisi

Orta düzeyde geliri olan ücretli çalışan ve emekliler için geliştirilmiş olan bir kredi ürünüdür. Haiz olunan konutların ipoteği karşılığında verilir. Konuta 1. aşama ve 1. sıra ipotek tesisi yapılmaktadır. Arsa ipoteği karşılığında kredi kullandırılmamaktadır. Müracaat formu, gelir belgesi ve T.C. kimlik belgesinin fotokopisi ile beraber müracaat yapabilirsiniz. Lüzumlu görülmesi halinde banka tarafınca kefil de talep edilebilmektedir. Kefilin de bahsettiğimiz evraklar ile beraber müracaat yapması gerekmektedir. 147.50 TL ipotek tesis tutarı ödersiniz. %2.20 faiz oranı ile kredinizi kullanmak için size en yakın Türkiye İş Bankası şubelerini ve resmi İnternet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İş Bankası Tüketici Destek Kredisi

İş Bankası Tüketici Destek Kredisi

Eğer paraya ihtiyacınız var ise ve kredi notunuz düşük, güvence gösterecek bir konutunuz yoksa acil para bulma yöntemleri bağlantısından senetle para veren yerlerin kontakt bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Siz kıymetli okurlarımız için ipotekli gerekseme kredisi veren 10 banka şubesini kaleme aldık. Eğer haiz olduğunuz ve kendi namınıza olan bir konutunuz var ise yüksek kredi talepleriniz için ipotekli kredi veren bu bankalara giderek kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. Ek olarak taksitlerinizi tertipli olarak ödemeniz icap ettiğini yeniden hatırlatalım. Yoksa konut satılarak borcun tahsilatı gerçekleşir. Mağdur olmamak adına banka şubeleri ile görüşerek bütçenize gore bir ödeme planı oluşturunuz.


About admin

Check Also

En Çok Puan Kazandıran Avantajlı Kredi Kartları 2020

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren kredi kartları bizlere sağlamış olduğu kolaylıklar ile her geçen gün kullanımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>