Evi Olmayan Yaşadı Taksitle Ev Kampanyası (GÜNCEL)

Konut almak ve ev sahibi olmak isteyen yurttaşlarımıza yönelik olarak devreye konulmuş olan pek fazlaca uygulama bulunmaktadır. Asla evi olmayan yurttaşlarımıza Toki tarafınca uygun fiyatlara konut imkanı sağlanmaktadır. Ek olarak bazı bankaların ev almak isteyen müşterilerine hususi devlet destekli konut kredisi kampanyaları bulunmaktadır. Devlet destekli konut kredisi kredi kullanarak ev sahibi olabileceğiniz şeklinde ilk kere ev alacaklara yönelik olarak faizsiz kredi imkanı sunan bankalar da bulunmaktadır.

Konut Kredisi Çekmeden Ev Almak İsteyenlere Destek

Evi olmayan Yaşadı! Müjde! Ev alana, evi olmayana devlet destek vermektedir. Konut hesabı açtırıp minimum 3 yıl ödeme yapanlara 15 bin TL ye kadar devlet desteği sağlanacaktır. Destekten T.C vatandaşı olan evi olmayanlar ve ilk ve tek konut alanlar yararlanacaktır.  Geçen başlatılan kampanya ile sıfır faizli kredi verilmekteydi. Projeye faizsiz krediyle taksit taksit ev almak isteyen tüm müşteriler başvurabilir.

konut-kredisi

Konut kredisi çekmeden ev alacaklara destek verilecek.

Ev Alanlara Devlet Katkısı

Konut sahibi olamayanlara ilk ve tek ev alımlarında verilmek suretiyle 15 bin TL devlet desteği verilecektir. Poşet yasa kanunu ile yürürlüğe giren destek şartları ev sahibi olmak isteyenler 15 bin TL yardımı alabilmek için bankalardan birikim hesabı açtırıp 3 yıl süre ile sistemde kalmaları ile verilecektir.15 bin TL’ yi geçmemek suretiyle devlet desteği verilecektir. Konutu satın aldıktan sonrasında bankaya başvurarak devletten konut yardımı talep edenlere Devlet katkısı ödenmektedir. Devlet, konut hesabı uygulaması ile vatandaşların tutum yapma alışkanlıklarına katkıda bulunması hedeflenmektedir. Devlet desteğinden  yararlanmak için yaş şartı ise yok, kaç yaşlarında olursanız olun eğer daha ilkin asla ev almamışsanız konut alma hakkından yararlanabiliyorsunuz.

Poşet yasa ile yürürlüğe giren çeyiz yardımı, çocuk yardımı ve konut yardımı şeklinde devlet destekleri bankalarda TL cinsinden hesap açtırmaları ve 3  ila 5 yıl süre ile birikim yapmaları koşulu ile verilecektir. Aileler 18 yaşından minik evlatları için konut hesabı açabilecektir. Devlet desteği isteyen vatandaşın üstüne tapulu herhangi bir evi bulunuyorsa destekten faydalanamayacaktır. Ev alacakların devlet katkısı alabilmesi için 7 Nisan 2015 itibarıyla kendi adına kayıtlı konut sahibi olmaması gerekmektedir. Devlet destekli ev kredisi almak ister misiniz?

Evi Olmayan Yaşadı

Bakanlar kurulu verilecek devlet desteği azami tutarını 3 katına kadar artırmaya yetkili tek kurumdur. Konut alımlarında alınacak devlet yardımı hak sahiplerinin tespitinden ve aktarılacak olan desteğin doğru ve tam hesaplanmasından birikim hesabının bulunmuş olduğu bankalar mesuldür. Haksız olarak yapıldığı tespit edilen devlet katkısı ödemeleri ödendiği tarihten itibaren öğrenim edilmiş olduğu tarihe kadar geçen süreye gecikme zammı oranında hesaplanacak faiz ile beraber bir ay içinde ödenmesi gerektiği Bakanlık tarafınca bir yazı ile bankaya bildirilecek. Bu süre içinde ödeme yapılmaması halinde bu alacaklar, vergi dairesince anılan Kanun hükümlerine gore ilgili bankalardan takip ve öğrenim edilecek.

evi-olmayan-yaşadı-2018-konut-kampanyaları

Evi olmayan yaşadı

Evi Olmayana Devlet Desteği Ödemeleri

Evi olmayanların yararlanacağı ve ilk kere konut alımı yapanlara Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı bütçesine bu amaçla konulmuş olan ödenekten bir kerede karşılanacak ve hak sahibine hesabın bulunmuş olduğu banka vasıtasıyla ödenecektir. Devlet katkısı ödemesi, hesapta biriken toplam tutarın yüzde 20’sini ve azami 15 bin lirayı geçemeyecektir.Sadece devlet katkısı, 15 bin lirayı geçmeyecek ve bu meblağ her yıl, enflasyona gore belirlenen tekrardan değerleme oranı kadar artacaktır.

Emlak GYO tarafınca düzenlenen kampanya dahilinde  ev almak isteyen her insana 60 ay vadeli sıfır faizli ve peşinat ödemenize gore en uygun düşük faizli ev kredisi verilecek. Sizde yeni bir ev almak için Emlak GYO ve Devlet destekli kampanyalardan yararlanabilir, kendi evinize en uygun vade ve faiz alternatifleriyle haiz olabilirsiniz.

Devlet destekli ev kredisi bağlantısından devlet tarafınca konut alacaklara verilecek olan destek sunar ile ilgili detaylı data alabilirsiniz.

Ek olarak EminEvim, Birevim şeklinde firmalar da vatanımızda uygulanan hanım günleri usulü ile faizsiz olarak müşterilerini ev sahibi etmektedir. Bu sistem tamamen yardımlaşma esasına uygun olarak kurulmuştur. Biriken para ile her ay bir satın alan ev sahibi edilir. Taksit sayısı sisteme dahil olan şahıs sayısını gösterir. Taksitlerin yarısına gelindiğinde her insanın ev sahibi olması hedeflenmektedir. (2020 senesinde Emlak GYO tarafınca sıfır faizli konut verilmesi ile ilgili meydana getirilen herhangi bir izahat bulunmamaktadır.) Konut alımları için peşinatsız kredi veren bankaları inceleyebilirsiniz.

2020 YILI EN DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ
BANKA ADI FAİZ ORANI MASRAF
Akbank %0,97 500 TL
Denizbank %1,09 865,20 TL
Güvence Bankası %1,09-%1,17 500,00 TL.
Halkbank %0,94 231 TL.
INGBank %0,99 750 TL.
İş Bankası (sigortasız) %0,99 500 TL.
Şekerbank %1,19 – %1,29 – %1,39 500 TL.
TEB %0,97 500 TL.
Vakıfbank %0,93 %5
Yapı ve Kredi Bankası %0,97-%0,99 500 TL.
Ziraat Bankası %0,94 YOK
Qnb Finansbank %1,23 %0,5
HSBC %0,99-%1,02-%1,14 190 TL.

Yukarıdaki tabloda bankaların güncel konut kredisi faiz oranları yer verilmiştir.

Bankaların konut kredisi faiz oranları gereksinim kredilerine gore daha düşük olmaktadır. Doğal olarak bunun sebebi mortgage kredilerinde vadelerin yüksek olması da olabilir. Sadece gene de geçen yıla oranla faizlerin yüksek seviyelerde arttığı görülmektedir. Bu oranlar ile 2020 senesinde ev almak hakikaten mantıksız bir fiil olacaktır. Devlet yardımıyla ev almak daha muhtemeldir. Sadece devlet bankaları olan Ziraat Bankası ve Halkbank tarafınca yeni dönemde 0,98 faiz oranı ile kredi alınacağı bilinmektedir.


About admin

Check Also

Konut Kredisini En Düşük Faizli Yapılandıran Bankalar

Konut kredisi almak isteyenlere müjde. 2020 senesinde konut kredisi faizleri düşmüştür. Ek olarak konut kredisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>