Evlenme Kredileri 2020 Yılı Kampanyaları

Devlet destekli evlilik desteği senesinde da gündeme geldi ve verilmeye başladı. 2020 senesinde da yeni evlenenler devletten destek alarak evlenme kredisi ve yardımı alabilecekler. Türkiye Cumhuriyet ev oluşturmak isteyen, evlenmeyi amaçlayan her insana yardım etmeyi amaçlarken, ev almak isteyen kişiler ise ek olarak bir paketle destekleme yapmaktadır. Denizbank, İşbank, Akbank, QNB Finansbank, Fibabanka tarafınca kredi verilecek. 2020 yılından itibaren %1 faiz oranından düşük 48 ay vadeli evlilik kredisi verilecek.

evlilik-kredisi-sartlari

Evlilik kredisi şartları

Şartları neler?

Günümüzde yaşam şartlarının günden güne zorlaşması sebebiyle evlenmek için krediye gereksinim duyanlar günden güne artıyor. Bu kapsamda, devlet yerleşik aile düzenini desteklemek ve evlenenlere destek olmak için bir projeye imza attı ve artık evlenmek isteyenlere çeyiz hesabı projesi ile kredi verilecek. Hükumet tarafınca başlatılan olan proje kapsamında, evlenenlere çeyiz yardımı adı altında meydana getirilen projede, evlilik hedefleyen gençler, belirlenen bankalarda çeyiz hesabı açtıracaklar.  Devlet destekli çeyiz parası almanın şartları da şöyleki;

 • Minimum 27 yaşlarında olmak,
 • Bankada çeyiz hesabı açtırmak ve birikim yapmak.
 • 3 yıl süresince çeyiz hesabında birikim yapmak,
 • Devlet biriken para miktarına gore 5 bin liraya kadar çeyiz yardımı yapıyor.
 • İşbank çeyiz hesabı yeni evlenenler için değişik bir alternatiftir.

evlilikkredisi tcno1111111 2500 (aylıkgelir) 4411’a gönderin, evlilik kredisi onayınız cebinize gelsin. 

Iyi mi alınır?

Çeyiz hesabında maksimum 25 bin lira para biriktiren gençler, devletten 5 bin lira çeyiz desteği alıyor. Bu destek, bankada meydana getirilen birikim karşılığında veriliyor. Ek olarak sistemde mecburi olarak 3 yıl kalmak gerekiyor. Çeyiz hesabında birikim yapanlar için Evlenme aşamasında % 20 oranında devlet desteği sağlanıyor. Devlet destekli çeyiz yardımı için başvuruda bulunmayan ve evlilik kredisi almak isteyenlerin  için birçok banka tarafınca, uygun faiz ve vade seçenekleri ile bireysel gereksinim kredileri veriliyor. Bazı bankalar ise evlenenler için kredi adlı kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyalar ise, beyaz eşya almak, düğün nişan yada söz yapmak, tatile ve balayına gitmek artık oldukca kolay. Lüzumlu evrakları hazırlayın, bankaya başvurun ve 50.000 TL.  evlilik kredinizi alın. Hepsi bu kadar!

evlilik-kredisi

Evlilik kredisi iyi mi alınır?

Yapı Kredi

Evlenme tarihini belirleyen ve balayı, ev, beyaz eşya, çeyiz şeklinde giderler için paraya gereksinim duyanlara 48 aya varan vadelerle Yapı kredi bankası evlenme kredisi veriyor. Devlet destekli evlilik kredisi için lüzumlu belgeler ise;

 • Maaş durumunuzu gösterir gelir belgesi, şirket ortağı olduğunuz belirten evraklar
 • Esnaflar için vergi levhasının fotokopisi
 • Emekliler için maaş belgeleri
 • Kredi almak isteyen kişinin kira ve benzeri gelirleri mevcut ise, bu gelirlere ilişik belgeler

Müracaat Iyi mi Yapılır?

Bireysel krediler için:

 • İnternet üstünden Kredi Şimdi ile başvurabilirsiniz.
 • SMS ile başvurmak için “Kredi Türü (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Gelirinizi” yazıp 4411’e gönderebilirsiniz. (Örnek 1: Bireysel 12345678901 1000)
 • Size en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret edebilirsiniz.
 • 444 0 444 Yapı Kredi Satın alan İletişim Merkezi kanalı ile başvuruda bulunabilirsiniz.


Halkbank

Halkbank şubelerine gelen damat ve gelin adayları,  derhal HALKBANK şubelerini ziyaret edebilirler. Eğer gelin yada damat kamu mensubu ise, bu kez vade ve faiz oranlarında banka tarafınca daha değişik indirimler yapılabilmektedir. Memurlara hususi kamu personelin kredisine ilişik düşük faiz oranları uygulanabilmektedir.

Kuveyt Türk Bankası

Evlenme tarihinden asgari 3 yıl ilkin para biriktirmeye başlamış olacak gençlere Kuveyt Türk Bankası evlilik hesabı açıyor ve bu hesapta para biriktiren gelin ve damat adaylarına evlenme tarihlerinde kredi imkanı sağlıyor. 36 ay vadeli, 50 bin liraya kadar evlenme kredisi veren banka, tüm düğün masraflarınızı karşılıyor.

Güvence bankası

Türkiye’ nin en acele ve en kolay kredi veren bankası olan GARANTİ bankasında, her ihtiyaca bir çözüm mevcut. Eğer evlenmek isteyen kişiler, Güvence şubelerini ziyaret eder ve evlenme kredisinden yararlanmak istediklerini beyan ederlerse, banka tarafınca en düşük gereksinim ve bireysel krediler ile aynı düşük faiz oranından destek olunmaktadır. Şuan itibariyle %1,09 faiz oranı ile elli bin liraya kadar güvence bankası evlilik kredisi çekilebilmektedir. Güvence evlilik kredisini kullanabilirsiniz.

60 ay vadeli devlet destekli evlilik kredisi kullanabilirsiniz.

CEPTETEB

Şubesiz mobil bankacılığı ile evlilik adaylarına kredi veren TEB, düşük faizli 20 bin lira 12 ay vadeli evlenme destek kredisi, 30 bin lira 24 ay vadeli kredi ve 50 bin lira 36 ay süre ile %1 seviyelerinde evlilik kredisi çekebilirsiniz. İhtiyacınız olan kredi miktarını net olarak hesaplayarak, banka şubesine tüm evlenme harcamalarını beyan etmeniz durumunda Türkiye iktisat bankası tarafınca her ihtiyacınız karşılanacaktır. İsterseniz 2 dakika 35 saniye sürmekte olan HIZLI KREDİ BAŞVURUSU ile web üstünden derhal evlenme kredinizin başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz.

evlilik-kredisi-nasil-alinir

Evlilik kredisi iyi mi alınır?

Lüzumlu belgeler ve evraklar

 • Nüfus cüzdanı yada kimlik yerine geçen belge,
 • Onaylı maaş bordrosu yada aylık net geliri gösteren evraklar,
 • Banka tarafınca talep edilmesi durumunda kefile ilişik yukarıda ki maddelerde ki evraklar,
 • Adınıza kayıtlı bulunan telefon, doğalgaz yada elektrik faturası

istenen belgeler arasındadır. Sizde Akbank, Vakıfbank, Halkbankası, Ziraat, İşbank, TEB, Finansbank şeklinde banka şubelerine uğrayarak, Devlet destekli evlilik kredisi çekebilirsiniz.

Akbank’tan düğün kredisi

Evlilik masraflarınızı karşılamak için kara kara düşünmeyin. Akbank yanınızda. 31 Ağustos evveliyatına kadar geçerli olacak bu kampanya için geç kalmayın! Kampanyada %1,19 faiz oranı ve kredi tutarının %0,5’i tutarında kredi tahsis tutarı 1.000 TL-75.000 TL tutarlarında ve 1-36 ay vadeye kadar geçerlidir.

 • Nüfus cüzdanı yada yeterlik  aslı ve fotoğrafı
 • Lüzumlu olduğu taktirde adres amaçlı belge
 • Gelir belgesi- Maaş bordrosu

Sizde Akbank’tan düğün kredisi almak istiyorsanız Akbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz…

Çeyiz hesabı ile ilgili yazımıza ulaşmak için tıklayınız. Ek olarak ev almak isteyenler devlet katkılı konut hesaplarına müracaat yapabilirler. 2020 senesinde devlet katkısı oranı yüzde 25 olarak belirlenmiştir.


About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>