Faizsiz araba kredisi veren bankalar hangileridir

Faizsiz otomobil kredisi veren bankalar hangileridir

İslami şartlara uygun faizsiz otomobil ne şekilde mi alınır? İster sıfır km olsun ister ise ikinci el vasıta olsun faizsiz otomobil kredisi veren bankalar ile caiz kredi alarak otomobil sahibi olabilirsiniz. Devletimizde İslami usullere uygun bir halde etkinlik gösteren bankalar yer verilmiştir. Bunlar; Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, Ziraat ve Vakıf katılım bankalarıdır. İsmi geçen katılım bankalarının faizsiz otomobil kredisi için müracaat koşulları ve şartları, finansman oranları sayfamızda sizler için yer almaktadır.

Faizsiz otomobil kredisi veren bankalar ve müracaat koşulları nedir?

Devletimizde bir oldukca bankacılık modeli yer verilmiştir. Bu banka modellerinin içinde yer edinen bir model de katılım bankacılığıdır. Fonlar ile ayakta duran bu bankalar tüm öteki bankalar benzer biçimde vatandaşlara alacakları ev, otomobil yada beyaz eşya için kredi olanağı sunmakta ve vadeler ile geri ödenmesi imkanı sunmaktadır. Katılım bankaların öteki bankalardan sunmuş olduğu kredi imkanlarını İslami şartlara uygun bir halde sunulmuş olduğu için bir çok din adamları gözünde caiz olarak gözükmektedir. Peki katılım bankaları vermiş olduğu faizsiz otomobil kredisi imkanını iyi mi İslami şartlara uygun bir halde sunmaktadır?

Faizsiz araç kredisi alacaklar bu bankalar harika

Faizsiz vasıta kredisi alacaklar bu bankalar mükemmel

Bilinmiş olduğu benzer biçimde İslam dininde faizcilik haramdır. Her türlü bir mal alım yada satımda faiz işler ise haram olarak kabul edilmektedir. Bunu bilen bazı bankalar doğrusu katılım bankaları vatandaşlara harama bulaşmamaları adına malı değerinde kendileri almakta ve müşterisine kar payını koyarak vadeli bir halde satmaktadır. Başka Prof. Dr. Nihat HATİPOĞLU hocamız olmak suretiyle bir oldukca hoca efendiye gore eğer usuller bu şekilde işler ise bunda her hangi bir sıkıntının olmayacağı kanısındadırlar doğrusu alınan para caiz olarak kabul etmektedirler. Mevzu ile ilgili videoyu da koyalım da kafanız rahat olsun;Faizsiz otomobil kredisi veren bankalara müracaat koşulları ise neredeyse tüm öteki bankalara gore aynı şekildedir fakat dediğimiz benzer biçimde usuller farklıdır. İlk olarak almak istediğiniz arabanın ruhsatı ile katılım bankalarından her hangi birine başvurmanız gerekecektir. ”Katılım bankası nedir hangileri caiz kredi verir” makalemizde tüm sıfır faizli kredi veren bankalara erişim sağlayabilirsiniz. Vasıta ruhsatının yanı sıra gelir belgeniz ve nüfus cüzdanınızın da yanında bulunması gerekmektedir. Tüm bu evraklar tam olduktan sonrasında aracın üstünde her hangi bir rehin doğrusu ipotek olmaması, maaşınızın doğrusu gelirinizin talep edilen paranın geri ödemesine de uygun olması ile vasıta alınır ve vadeler ile size verilir. İşlev bu şekilde sağlanır.

1- Albaraka Türk Katılım finansmanı kar payları

80.000 liralık bir ikinci yada sıfır vasıta alımları için sizden 400 işlem tutarı kesen Albarak Türk 100 bin TL altındaki araçlara %70 finansman imkanı sağlamaktadır. 100.000 lira üstünde sıfır yada ikinci el araçlar da ise satmaca yada kasko değerinin %50 finansman olan Albaraka müşterilerine en fazla 48 ay geri ödeme vadesi sunmaktadır. Kasko bedeli olarak senelik 1.780 lira  da bir işlem tatbik eden bankamızın hesaplaması 34 yaşa gore düzenlenmiştir. Bankaya ilişik güncel vasıta finansmanı hesaplaması => https://www.albaraka.com.tr/arac-finansmani.aspx adresinden de işlem görmektedir.

2- Kuveyt Türk bankasının sıfır ve ikinci el vasıta finansman oranları

Kuveyt Türk bankası sıfır ve ikinci el vasıta alımlarına finansman elde eden bir öteki katılım bankamızdır. Banka 48 ay vadeli olmak suretiyle 8 yaşa kadar 2. el vasıta alımlarına da finansman olmaktadır. Ek olarak motosiklet alımlarına da kaynak elde eden banka 6 yaş ikinci el vasıta alımı için 36 ay 7 yaş ikinci el vasıta alımlarında 24 ve son olarak 8 yaşındaki 2. el araçlar için de 12 ay vade ile geri ödeme olanakları sağlamaktadır. Bankanın parasız satın alan hizmetleri numarası 44-0-123 ‘dur. Finansmanın faiz hesaplama makinesi de => https://www.kuveytturk.com.tr/bireysel/finansmanlar/arac-finansmani adresinde yer verilmiştir.

3- Türkiye Finans otomobil finansman oranları hakkında

Taşıt finansmanı adı altında para imkanı sunan Türkiye Finans arzu edene 48 aya kadar bu olanağı sunmaktadır. Banka işlem tutarı olarak sizler den müracaat meydana getirilen finansmanın %0.50 oranında bir kesinti yapmaktadır. Bu da 10.000 lirada 50 lira yapar. Banka 100.000 liraya kadar olan araçlar da %70 finansman deposu olurken 100.000 liranın üstünde ki başvurularda da %50 size finansman sağlamaktadır. İkinci el vasıta alacaklar için öteki bir oldukca bankaya gore 8 yaşa kadar finansman elde eden Türkiye Finans ağır hasarlı ve PERT kayıtlı araçlara da vasıta teminatı haricinde başka bir güvence gösterilmesi halinde finansman olmaktadır. Bankaya ilişik güncel faiz oranlarının hesaplaması => https://www.turkiyefinans.com.tr/tr-tr/bireysel/tasit-finansmani/sayfalar/tasit-finansmani.aspx

4- Vakıf ve Ziraat katılım bankaları hesaplamaları

Vakıf katılım sıfır ve 5 yaşına kadar ikinci el vasıta alımları için finansman sağlamaktadır. Müracaat yapacağınız finansman için bir tek 125 TL bir tahsis tutarı kesen Vakıf katılım 36 ay vadeli olarak sizlere taşıt finansmanı sağlar. Öteki tüm katılım bankaları dahil olmak suretiyle sizlerden talep edilen lüzumlu evraklar ise şu şekilde tir.

  • Müracaat formu
  • Nüfus cüzdanı yada sürücü belgesinin fotokopisi
  • Gelir belgeniz
  • Sıfır vasıta alacaklardan araca ilişik satmaca
  • 2. el vasıta alımlarında ruhsat fotokopisi
  • Gerek duyulması halinde kefil ve ödenmiş satmaca

gerekmektedir. Vakıf katılıma ilişik vasıta finansmanının kar oranları => https://www.vakifkatilim.com.tr/tr/bireysel/Pages/Tasit-Finansmani.aspx yer verilmiştir.

About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>