Faizsiz İhtiyaç Kredi Veren Bankalar (FORMALİTESİZ 5 FİNANSMAN)

2020 senesinde tamamen faizsiz olarak 1.000 liradan başlayıp 10.000 liraya kadar 60 ay vadeli gerekseme kredisi kullanmak isteyenlerin iki ana sebebi vardır, bunlardan ilki İslami şartlara uygun olup helal yollardan gereksinimlerini karşılamak, bir diğeri ise kuşkusuz bankalara herhangi bir aldıkları para için karşılık ödememektir. Bu her iki niyet içinde faizsiz (0 faizli) gerekseme kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Vatanımızda Faizsiz İhtiyaç Kedi Veren Bankalar Var mıdır?

Vatanımızda faizsiz gerekseme kredisi verene bankalar var mıdır? evet vardır! Bu vakası yazımızın başlangıcında da belirttiğimiz şeklinde iki şekilde ele alacağız, ilki sıfır faizli kredi veren bankaların sunmuş olduğu paranın İslami şartlara gore caiz olup olmadığını bir diğeri de gene 0 faizli olarak hangi bankaların kredi verdiğine. İlk olarak İslami olarak bu olanağı sunan bankaları tanıtalım.

İslami Şartlara Uygun Olarak 0 Faizli Kredi Verene Bankalar Hakkında

İslami şartlara uygun olarak hizmet sunan devletimizde bankalar yer almıştır. Bu bankalara genel olarak katılım bankaları denilmektedir. Katılım bankaları vatandaşların gereksinimlerini karşılamak adına oluşturdukları fondan kar paylarını da koyarak para olanağı sunmaktadır. İster alınacak olan ev için ister vasıta için veyahutta evin gereksinimleri için bu imkanı sunan bankalardan kredi almak bir oldukça din adamına gore caizdir fakat usuller doğru bir halde ilerler ise.. Peki din adamlarımıza gere kredinin helal olması için usulün iyi mi ilerlemesi gerekmektedir.

  • İster alınacak olan konut olsun ister otomobil yada eşya bunun için duyduğunuz gerekseme kredisi için alımı banka sahibi yada yetkilisinin yapması gerekmektedir! ve aldıktan sonrasında size kendi karlarını koyarak satması gerektirme etmektedir. Örnek vermek gerekir ise; diyelim ki düğün meydana getirecek evleneceksiniz ve eviniz bazı buzdolabı, çamaşır makinesi yada tv şeklinde gereksinimlere ihtiyacı bulunmaktadır ve sizin de bunu alacak bir paranız yok, bunu katılım bankalarından helal yoldan almak istiyorsanız eğer lüzumlu başvuruları yaptıktan sonrasında banka yetkilisinin bu tarz şeyleri sizin adınıza alıp kendi kar payını koyarak size vadeli olarak vermesi caiz olmaktadır. Örnek hesaplama; tüm beyaz eşyalar toplam 10.000 TL tuttu bankanın sigorta harcaması 300 TL işlem tutarı 500 TL vade hesabı 1400 TL (kullanılacak olan vadeye gore bu sayı değişebilir) toplam 12200 TL bankaya vadeli olarak geri ödemeniz gerekmektedir.

İslami şartlara uygun olması için ihmal etmeyin! faizsiz gerekseme kredi veren bankalar dan yalnız mal alımları adına para almalısınız!! Aksi taktirde borçlarını kapamak yada nakit olarak para almak caiz değildir. Mevzu ile ilgili video;Faizsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2020’dan 5 Tane

Meydana getirilen muamelenin doğru olması durumda caiz olan kredi için bankaların yapmış oldukları kesintiler ve kar payları aşağıdaki gibidir;

  1. Albaraka; dayanıklı tüketim finansmanı (gerekseme kredisi) 10.000 TL için 60 ay geri ödeme aylık taksiti 240,81 TL toplam geri ödeme 14.448 TL kesilecek işlem parası 50 TL olmaktadır.
  2. Kuveyt Türk Katlım Bankasının; Eşya finansmanı adı altında vermiş olduğu 20.000 TL için 58 ay vade aylık ödenmesi tutarı 491,12 TL olmaktadır. Finansman tahsis harcaması ise 52.50 TL tir.
  3. Türkiye Finans Katılım Bankası; Kıymetli dostlar bu bankamızda gerekseme kredisini gerekseme finansmanı adı altında vermektedir. Gene hesaplamayı 35.000 TL ve 60 ay geri ödeme seçenekleri ile yaparsak aylık taksit olarak 837,51 Lira ödemeniz olacaktır.
  4. Ziraat Katılım Bankası; Ziraat bankasının katılım fonu olarak kurmuş olduğu bankada gerekseme finansmanından 40.000 TL kullanacakların 60 ay her ay eşit olarak 954,12 TL ödemesi gerekmektedir. Derhal başvurmak için lütfen tıklayınız..
  5. Vakıf katılım bankası: Vakıf katılım beyaz eşya yada mobilya şeklinde evinizin ihtiyaçlarının sağlanması için vermiş olduğu paradan 50 TL kesinti yapmaktadır. Bankanın faiz hesaplama tablosu ise aşağıdaki gibidir.

VAKIF KATILIM ”Beyaz Eşya Finansmanı” olarak müşterilerine 36 ay vadeli elde etmiş olduğu finansmanın kar oranı aylık %1.10 oranındadır. Geri ödeme çizelgesi ise şu şekildedir.

VAKIF Katılım 36 Ay Vadeli Finansman Hesaplama
Miktar Aylık Ödeme Toplam Maliyet
10.000 TL 350,78 TL 12.628,14 TL
15.000 TL 526,17 TL 18.942,20 TL
20.000 TL 701,56 TL 25.256,28 TL
30.000 TL 1.052,34 TL 37.884,41 TL

VAKIF KATILIM güncel olarak 36 ay vadeli vermiş olduğu finansmanın yasal kesintilerini isterseniz detaylı olarak buradan da gore bilirsiniz.

1000 TL Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kıymetli dostlar Akbank olsun İşbank olsun yada Güvence bankası yada adını sayamadığımız tüm bankalar olsun müşterilerine faizsiz gerekseme kredisi imkanını dönemler halinde kampanyalar ile sunmaktadır. Sunulan bu krediler meblağ olarak 2,000 bin yada 3,000 TL geçmemektedir. Genel olarak verilen bu para için ise işlem tutarı kesintileri ve sigorta harcamaları alınmaktadır. Bu rakamlar düzgüsel faizli kredilerde 300 TL şeklinde bir rakama karşılık gelir iken 0 faizli olarak verilen gerekseme kredilerinde kimi zaman 500 TL kimi zaman ise 600 yada 700 TL kadar çıkmaktadır. Bir nevi kredinin faizlerini bu tür kesintiler ile karşılamakta sayı oyunları oynanmaktadır 😉

Kimi zaman ise bankalar hakikaten satın alan edine bilmek için yılbaşı yada bayramlarda veyahutta kendi bünyesine yeni katılacak olan müşterilerine sıfır faizli gerekseme kredisi vermektedir. Buna bir örnek vermek gerektirme ederse yılbaşında tüm müşterilerine 3.000 TL faizsiz olarak 18 ay vadeli olarak veren Fibabanka’yı örnek gösterebiliriz.

Faizsiz ihtiyaç kredi veren bankalar Fibabanka

Faizsiz gerekseme kredi veren bankalar Fibabanka

Sizlerin de bankanın hepimiz ile paylaşmış olduğu çizelgede oldukça azca bir harcama farkı ile iyi mi 3.000 TL kadar faizsiz olarak gerekseme kredisi vermiş bulunduğunu görüyorsunuz. İnanmıyorsunuz.? Buyurun tıklayınız..

 

About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>