Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar’dan 5 Tanesi

Hiçbir faiz ödemeden almak istedikleri konut için vatandaşlar 2020 senesinde finansman deposu olarak 2 yol izleyebilirler. Bunlardan bir tanesi İslami şartlara uygun kar amaçlı olarak sağlanan bankalar, bir diğeri de tıpkı eminevim projesinde olduğu şeklinde sıfır faizli altın günü usulü verilen konut kredileridir. Her iki faizsiz ev almak isteyenler için düzenlenen bu projelere ilişkin başvurular hakkında bilgiler ve adresler sayfamızda yer almıştır.

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

İlk olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına faizsiz konut kredisi veren bankaları ele alalım devamında ise eminevim projelerinden ve başvuruların iyi mi yapılacağı, şartlarına değiniriz. Devletimizde bankacılık sektörü bir oldukça sınıfta yer almıştır. Aslolan olarak iki başlık altında toplanan bankalar ise;

 1. Mevduat bankaları
 2. Kalkınma ve yatırım bankalarıdır

Bu bankaların içinde kalkınma ve yatırım bankaları adı altında hizmet sunan bankalar ise vatandaşlara fon aracılığı ile faizsiz olarak başta konut olmak suretiyle gereksinim ve vasıta kredisi olanakları sunmaktadır. Kalkınma ve yatırım bankaları ise gene kendi içlerinde ikiye ayrılmaktadır. Bunlar ise;

 • Kamu sermayeli katılım bankaları; Ziraat katılım bankası & Vakıf bank katılım bankası
 • Hususi sermayeli katılım bankaları; Albaraka Türk & Kuveyt Türk & Türkiye Finans katılım bankasıdır.

İster kamu sermayeli olarak kurulan katılım bankası olsun ister hususi sermayeli olarak kurulan katılım bankası olsun her ikisinden de faizsiz konut kredisi alabilirsiniz.

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalara Iyi mi Başvurabilirsiniz?

Yukarıda belirttiğimiz katılı bankalarına aynı öteki bankalar şeklinde ister İnternet üstünden ister iseniz eğer var ise il yada ilçenizde ki şubelerinden direkt başvurabilirsiniz. Sizlere şimdi ilk olarak konut alacak olan vatandaşların müracaat işlemlerini adımlar olarak anlatalım.

 • Almak istediğiniz konuta karar veriniz; İlk adım olarak katılım bankalarından para temin ederek almaya karar verdiğiniz ev için karar veriniz. Bu sonucu vermeden ilkin ne olursa olsun alacağınız evin bedelinin minimum, mesela; 100 bin TL değerinde ise 25 bin TL si kadar paranız yada ona eş kıymet altın yada döviziniz olması gerekmektedir. Bu sayı yüzdelik olarak ele alındığında %25 ne karşılık etmektedir.
 • Almaya karar verdiğiniz evin ne olursa olsun tapusu ve iskanı alınmış olmasına itina gösteriniz, şu sebeple; katılım bankaları da öteki bankalar şeklinde alınacak olan eve ipotek koyacaktır. Bu işlemi sağlayabilmesi içinde evin iskanı alınmış olması şarttır!
 • Tapunuz ve öteki size ilişkin olan belgeler (nüfus cüzdanınız ve aylık gelirinizi gösteren belgeler)  ile katılım bankasına direkt başvurunuz, isterseniz direkt müracaat yapmadan ilkin katılım bankalarının konut finansmanından faizsiz konut kredisi alabilmeye uygun olup olmadığınızı İnternet üstünden ön müracaat ile öğrenebilirsiniz.
 • Sizin ve alınacak olun kutun şartları uygunluğu araştırılır ve her hangi bir engel yoksa gereksinim duyduğunuz para hesabınıza yada ev sahibinin hesabına yatırılır

adımlar tam olarak bu şekilde ilerlemektedir. Peki ne kadar para alırsanız ne kadar ödemeniz aylık olarak olur,

Kullanılan Paranın Kesintiler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sitemizde belirttiğimiz katılım bankaları üstünden konut fonundan para alabilmeniz için bazı harcamaları gözden çıkarmanız gerekmektedir. Bu harcamalar öteki bankalarda da olduğu şeklinde sigorta, ekspertiz şeklinde giderler için meydana getirilen kesintilerdir. Kesintiler bankalara gore değişim gösterse de minimum olarak;

 1. Bilir şahıs (ekspertiz) harcaması 600 TL den başlayarak 1200 TL kadar çıkmakta
 2. Sigorta harcaması ise 160 TL den başlayarak 200 TL kadar çıkmaktadır.
 3. Bazı bankalar eve yalnız DASK yapmak ile yetinmeyip hususi sigorta da yapmak isteyebilir bunların harcamaları ise minimum 180 TL den başlamaktadır.

DASK ve hususi sigorta harcamaları senelik olarak ev alacak olan vatandaştan alınmakta 500 TL ve üstü rakamlarda olan ekspertiz kısaca bilir şahıs parsı ise bir defaya mahsus tüketiciden alınır. Bu kesintilere açıklık getirdikten sonrasında sıra ne kadar para konut fonundan alırsanız ne kadar ödersiniz sorusunun yanıtlama geldi.

Katılım Bankaları Faizsiz Konut Kredisi Vermektedir

Katılım Bankaları Faizsiz Konut Kredisi Vermektedir

Faizsiz konut kredisi geri ödemeleri hakkında bilmeniz gerekenler

Katılım bankalarının fonları üstünden sağlanan paranın geri ödemeleri öteki bankaların konut kredisi faiz oranlarına nerede ise yakın çoğundan ise daha uygundur. 120 aya kadar geri ödeme olanağını da faizsiz konut kredisi veren bankalar vatandaşlara sunmaktadır. Bankaların fonlar aracılığı ile sunmuş olduğu konut finansmanlarının hesaplamaları ise 100 bin TL üstünden ve 120 ay vadeler ile ;

1- Albaraka Türk Katılım bankası: 100 bin TL 120 ay vade aylık ödeme: 2.113.45 TL toplam geri ödenecek olan sayı ise: 253.616,67 TL

2-Kuveyt Türk bankası: 100 bin TL 120 vade ile paranın geri ödemeleri aylık: 1.871,96 TL toplam geri ödeyeceğiniz meblağ 224.635,20 TL olacaktır.

3- Türkiye Finans bankası: 100 Bin TL ve gene 120 ay vade ile aylık ödemeniz bu bankamızdan 2.304,38 TL

4- Ziraat katılım bankası konut fonu: 100 bin TL için aylık geri ödemeniz 2.272,11 TL olacaktır. BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ..!

5- Vakıf katılım bankası konut fonu hesaplama detayları: 100 bin TL 120 ay da aylık 2.113,46 TL toplam ödeyeceğiniz sayı ise 253.615,67 TL olacaktır. Detaylı data hattı =>  0-850-202-1-202

HESAPLAMA ARACI ⇒ https://www.vakifkatilim.com.tr/tr/bireysel/Pages/Finansman-Hesaplama.aspx#

Katılım Bankalarından Faizsiz Kredi Almak Caiz Mi?

Burada katılım bankalarından faizsiz konut kredisi yada vasıta yada gereksinim kredisinin alınmasının tek sebebi sanırım ki helal olmasıdır? peki hakkaten katılım bankaların sizlere sunmuş olduğu bu krediler caz mi? Bu mevzu hakkında bir oldukça fetva videoları ile beraber dinledim. Meydana getirilen fetvalarda eğer usuller İslami şartlara uygun bir halde aşama kaydediyor ise hiçbir sakıncasının olmadığı kanısında. Peki İslami şartlara gore işlemlerin iyi mi ilerlemesi gerekmekte ?

Malı banka sahibi yada banka yetkilisinin alması gerekiyor!

Evet yanlış duymadınız bankadan yada finansal herhangi bir kurumdan para alarak mal sahibi olabilmeniz için malı sizin adınıza banka sahibi yada yetkili şahsın alması ve sonrasında ise kendi kar payını koyarak size vadeli olarak satması gerekmektedir. Mesela bir ev alacaksınız kıymeti 130 bin TL ve sizin cebinizde de 30 bin TL var 100 bin TL bir açığınız bulunmakta bu durumdan dolayı katılım bankalarına müracaat yaptığınız süre banka yetkilisinin evi sizin adınıza pazarlığı yapmış olup ve alması noksan ve malı sizin adınıza aynı değere alıp ( 130 bin TL ) kendi karını koyarak satması gerekmektedir. Din hocaları, başta Prof.Dr. Nihat HATİPOĞLU bu şekilde alınan paranında malında caiz olduğu kanısında işte videosu;Eminevim Projeleri İle ” 0 ” Faizli Ev Sahibi Iyi mi Olunur ?

0 faizli olarak ev sahibi olmanın bir öteki adı da altın günü usulü havuz sistemi ile kurulan finansmanlardan alınan paralardan geçmektedir. Devletimizde bu mevzuda en köklü şirket olan eminevim hem kendi yapmış olduğu evler ile hemde sizin yaşam alanı olarak belirlediğiniz il / ilçelerde istediğiniz evi hiçbir faiz ödemeden alma imkanı sağlamaktadır. Sistem tamamen sizin belirlemiş olduğunuz vade ve verebileceğiniz ön peşinat paraya gore işlemekte ve biçim değiştirmektedir. Eminevim sistemi noter garantili olarak işlemektedir. Verilecek olan para miktarı ve sırala noter önünde çekilen kura ile hak sahiplerine verilmektedir. Eminevim projeleri hakkında daha çok detaylı data almak için → 444-36-46 ← numaralı telefonları arayabilirsiniz. 

About admin

Check Also

MORTGAGE Ziraat Bankası Gurbetçi Kredisi Nasıl Alınır?

Türkiye’nin en düşük faizli bankası namına haiz Ziraat bankası gurbetçi yurttaşlarımıza’da hizmet sağlamaktadır.! Yurt haricinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>