Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020 (10 BANKA LİSTESİ)

Para ile para satmak terimi günümüzde faiz olarak açıklanmaktadır. Tüm bankalar faiz karşılığı para verirken bazı kuruluşlar var ki, çeşitli promosyon ve kampanyalar dahilinde faizsiz kredi verirler. Bu kuruluşların şartları ve kriterleri birbirlerine nazaran, başvuran kişiye nazaran ve amaca nazaran farklılıklar izah edebilir. Kişiye nazaran farklılıklar emekli, hanım, adam, girişimci, işgören yada esnaf olması iken, işe nazaran farklılıklar ziraat ve hayvancılık sektörü, girişimcilik, işyeri açma ve mikro faaliyetler olarak sıralanabilir. Her bir paketin ayrı ayrı şartları olduğu benzer biçimde, her müracaat sahibine de onay verilmesi kati değildir. İşte o finansçıların sıralaması ve promosyon paketleri;

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020 Güncel Sıralaması

Türkiye’de katılım bankalarının tümü sıfır faizli finansman sağlamaktadır. Bunun haricinde aşağıda adları yazılı bankalar, çeşit dönemlerde düzenlemiş oldukları mevduat limitleri ve kredi kartı promosyonları dahilinde verirler. Bu uygulamaya rastlayabileceğiniz 10 banka şubesi aşağıda yer almıştır.

 1. T.C. Ziraat Bankası,
 2. İş Bankası,
 3. Türkiye Iktisat Bankası,
 4. ENPARA
 5. Denizbank
 6. Odeabank,
 7. Güvence Bankası
 8. Yapı ve Kredi Bankası
 9. Vakıflar Bank
 10. Halk Bankası

Sektöre Nazaran Verilebilen finansman imkanları genel itibariyle emeklilerimize, esnaflarımıza ve çiftçilerimize sağlanan olanaklardan ibarettir. Daha oldukca kırsal kesimde yaşayan vatandaşlar hükumetin dışa bağımlılığı azaltma adına düzenlemiş olduğu tarımsal finans kaynaklarından yararlanarak düşük faizli yada sıfır faizli finansmandan faydalanırlar. Mesela 2020 senesinde verilecek olan Faizsiz Hayvan Kredisi bu kategorinin en iyi örneğidir. Doğal olarak bununda şartları var. İsterseniz hep beraber inceleyelim.

Sıfır Faizli Kredi Veren Katılım Bankaları 5 Adettir!

Faizsiz Kredi Şartları Nedir?

 1. Hangi bankaya başvurursanız başvurun, programın gerekliliklerini taşımanız gerekir.
 2. Türk vatandaşı olmanız ve ziraat için başvuruyor iseniz kırsal kesimde ikametiniz şarttır.
 3. Çekeceğiniz paranın geri ödemesini güvence altına alabilmek adına;
  • Gelir durumunuzu ispatlayan belgeler,
  • Bankaların istemesi halinde ipotek tesisi için adınıza yada kefilin adına kayıtlı taşınmazlar,
 4. Eğer teşvik Devlet destekli bir programa ilişik ise daha ilkin aynı programdan aynı müracaat mevzusu ile yararlanmamış olmak,
 5. Kredi kayıt bürosunun kaydının tutmuş olduğu findeks hesaplamasına nazaran düşük notunuzun bulunmaması gerekmektedir.

Bilinmiş olduğu suretiyle KKB adı verilen kurum aşağıda adları yazılı olan 9 bankanın birleşmesinden kurulmuştur. Bu kurum kişilerin bankalar nezrinde finansman kaynaklarına yetişme durumunu denetim altında meblağ ve risk belirlemesi yapar. Bahsetmiş olduğunuz 9 kuruluşun adı aşağıda yazmaktadır.

 1. Güvence Bankası,
 2. İş Bankası,
 3. Yapı ve Kredi Bankası,
 4. Ziraat Bankası,
 5. Halkbank,
 6. Ziraat,
 7. Denizbank,
 8. Akbank,
 9. Vakıfbank

BAŞVURU TARİHLERİNİ TAKİP EDİN: Devlet kuruluşu yada hususi finansman şirketi vereceği para için bir duyuru yayınlar ve gerekliliklerini anlatır. Şu yaşlar aralığında, şu şartlar haiz olan gençler, emekliler, öğretmenler, İstanbul’da yaşayanlar yada bayanlar müracaat yapabilir şeklinde duyuru verir. Bu ilanı inceleyin ve şartları öğrenin.

UYGUN ŞEKİLDE BAŞVURU YAPIN: Faizsiz kredi veren bankalar ve kamu kurum ve kuruluşlarına şartlarda anlatılan şekilde (internetten yada şahsen) müracaat işlemlerini gerçekleştirin. Müracaat tarihlerini not alın ve kaçırmayın. Süre dolduğu süre başvurunuz kabul edilmeyecektir.

DOĞRU BİLGİLERE YER VERİN: Çevrimiçi yada çevrimdışı başvurunuzda gerçek ve doğru bilgilerinize yer verin. Düzmece evrak düzenlemenin, yanlış beyanda bulunmanın hak yitirilmesine yol açabileceği benzer biçimde alabilseniz de, ilerleyen süreçte faiziyle beraber geri ödemenize sebep olabileceğini unutmamanız ümidiyle.

faizsiz-kredi-şartları

Faizsiz Kredi Şartları

EVRAKLARINIZI TESLİM EDİN: Ön müracaat tamamlandıktan sonrasında finansçınıza birçok evrak teslim etmeniz gerekecektir. Bunlar kimliğinizi belirten belgeler ile beraber, ödeme yapma gücünüzü ortaya koyan evraklar olabilir. Gerekiyor ise sizden kefilde istenebilir. Eğer meblağlar düşükse sözleşme ve öteki belgeler online işlemler menüsünden de onaylanabilir.

Kâr Oranı Sistemi Faizsiz Çalışan Katılım Bankaları Sıralaması

Vatanımızda bulunan katılım finansçıları 2’ye ayrılır. Bunlar kamuya ilişik olanlar ve olmayanlardır. Şuan etken olarak faaliyette olan toplamda 5 tane katılım bankası mevcuttur. Kamu ve hususi katılımcılar şunlardır;

KAMUSAL OLANLAR;

 1. Vakıf Katılım (DEVLET’E AİTTİR)
 2. Ziraat Katılım (DEVLET’E AİTTİR)

ÖZEL OLANLAR;

 1. Kuveyt Türk Bankası (Sermayesinin büyük kısmı Kuveyt Finans Kuruluşuna aittir)
 2. Albaraka Türk (1984 senesinde kurulan sermayesinin büyük kısmı yabancı ortaklara ilişik olan)
 3. Türkiye Finans (2005 yılından bu yana hizmet verir ve sermayesinin büyük kısmı The National Commercial Banka aittir)


Yukarıda yer almakta olan 5 banka şubesi faiz almak yerine kâr oranı sistemi ile çalışırlar. Müşterilerinin satın almak istedikleri konut, işyeri, otomobil benzer biçimde malları ilkin kendileri satın alıp, belirli kar marjları ile talep sahiplerine satarlar. Bu mevzuda devletimizde helal/haram tartışması yaşanmaktadır. Ortaya çıkan netice ise her iki seçenekte de tüketici harcamasının üstünde geri ödeme yapmaktadır.

Ziraat sektöründe iyi bir ana para ayırıp 1.000 kanatlı satın alıp yumurta yada beyaz et üretmek isteyen yurttaşlarımız için Ziraat ve Tarım Kredi Kooperatifi ortaklığı ile sübvansiyonlu finansman sağlanabilmektedir. 2020 yıllarında da kanatlı yetiştiriciliği için Faizsiz Sübvansiyonlu Finansman paketlerinin artacağı bildirildi.

Faizsiz Dünya Bankası Finansmanı

Türkiye’de hizmet veren yabancı bankaların yada dünya bankasının çeşitli olanlarını Tv kanallarında ve haber sitelerinde duysak da, yabancı finansçılardan sıfır faizli finansman imkanından yararlanma imkanınız sıfıra yakındır. Bazı projeler vardır ki, AB’den alınan desteklerde devletimizde icra edilir. Doğal olarak bu projelerin müracaat yöntemi de yurt dışı değil Türkiye’de faaliyeti başlatan kuruluşun kendisidir.

Faizsiz kredi veren bankalar 2020

Faizsiz Otomobil Finansmanı

Bankalar faiz talep etseler de otomotiv firmaları sıfır otomobillerini satabilmek adına çeşitli kampanyalar düzenlerler. Bu kampanya ve projelerde ki tek amaç daha çok sayıda aracın satılmasıdır. Banka finansçı ile masaya oturarak bir anlaşmaya varır. Meydana getirilen anlaşmanın neticesi firmaya aşağıdaki şekillerde yansımaktadır.

 • 24 ay vede ve 50.000 TL. sıfır faizli kredi,
 • 30.000 TL. 48 ay faizsiz olanak,
 • Yarısı sizden, öteki yarısının faizi bizlerden,
 • Geçen senenin modeli olan araçlarda %5 indirim ve belirli oranda faizsiz finansman

Örnek Faizsiz Otomobil Kredi Kampanyası

Otomobil almak isteyen ve bu işi helal yollardan çözmek isteyen birçok vatandaşımız firmaların kampanyalarını takip etmektedir. Opel, Fiat, Toyota, Ford, Peugeot, Hyundai, Citröen, Mercedes, Volkswagen, Seat, Skoda benzer biçimde dünya devi otomotiv firmalarının bu kampanyalarını 2020 senesinde da görmek mümkündür. Otomotiv firmalarının bazıları ise banka şubeleri ile anlaşmak yerine kendi finansçıları ile çözülmektedir. Her iki koşulda da müracaat işlemlerinde şu sıra takip edilir.

 1. Showroom ziyaret edilir ve vasıta seçilir,
 2. Satış mensubu ile finansmanı hesaplanır,
 3. Müşterinin peşinatı var ise ve kampanya koşulları katılmasına olanak sağlıyor ise faizsiz kısmı için müracaat yapılır,
 4. Finansçı tarafınca talep edilen para direk olarak otomotiv firmasının hesabına yatırılır,
 5. Ödeme planı ile beraber otomobil müşteriye teslim edilir.

Faizsiz Konut Kredisi Sistematiği Nedir? Kâr Oranı~Faiz?

Türkiye’de bir evim, evim evim benzer biçimde çekiliş ve kura ile birikim sistemi ile çalışan firmaları duymuşsunuzdur. Bu firmalar her ay belirli oranlarda durağan(durgun) ödeme yapmanızı sağlarlar ve çekiliş sonucuna nazaran sıralama yaparak size evinizi teslim ederler. Bu firmalar haricinde yukarıda yazılı olan katılım bankaları kâr oranı sistematiğine nazaran çalışırlar ve satın almak istediğiniz evi sizden ilkin alarak size satarlar. Doğal olarak bunun için sizin ön başvurunuz, eksper incelemesi konut finansman talep değerlendirmesi benzer biçimde adımlar da yapılmaktadır. Katılım finansçıları da yoldan geçene finans sağlamazlar.  Faizsiz konut kredisi veren bankalar hakkında bilgilendirme içeriğini okumalısınız.

 1. Satın alınacak ev tespit edilir.
 2. Banka şubesine müracaat yapılır.
 3. Gayrimenkule ilişkin evraklar ve tapular eksper incelemesi için teslim edilir.
 4. Banka eksperi evi inceler ve kıymetini tespit eder.
 5. Bu kıymeti ve kaç para finans sağlanabileceğini müracaat sahibine iletir.
 6. Vatandaşın işine gelirse lüzumlu evrakları imzalar ve banka ile anlaşmaya varır.
 7. Banka evi kendi üstüne satın alır ve kar oranı sözleşmesi gereğince lüzumlu kar oranını belirler.

Emlak GYO Konut Seferberliği

Mesela evin gerçek kıymeti 200.000 TL. idi. Banka bu evi 200.000 TL. peşin para ile alır. Müşterisine evi 250.000 TL.’ye 10 yıl vadeli olarak satar. Müşterinin 100.00 TL. peşinatı bulunduğunu düşünün. Katılım bankası 100 bini alır ve geriye kalan 150 bin lirayı kredilendirir. 150.000 TL. / 120 = 1.250 TL. her ay durağan(durgun) ödeme ile alan kişi ev sahibi olur. İstanbul, İzmir, Ankara benzer biçimde büyük şehirlerimizde Emlak Konut, Sur yapı benzer biçimde yatırım ortaklığı gruplarınca bilhassa 1 yıl benzer biçimde kısa vadelerde belirli meblağlar için faiz konut satışı yapılabilmektedir.  Sadece vade 120 ay olduğu süre bu olanağa haiz olmak kolay değildir.

Kooperatifin ve Ziraat’in sunmuş olduğu fırsatı yukarıda ki videodan seyredebilirsiniz.

PTT Faizsiz Kredi Veriyor mu?

Emeklilerimiz için PTT ve anlaşmalı bankalarca düşük faizli emekli finansmanı sağlanmaktadır. Sadece bu finansmanın asla biri faizsiz değildir. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafınca da maaş müşterisi olan emeklilerimize gereksinim ve konut kredileri verilmektedir. Sadece her birinin azda olsa faizi mevcuttur. Eğer Faize bulaşmadan helal kredi almak istiyorsanız Ziraat Katılım, Vakıf Katılım benzer biçimde katılım bankacılığı hizmetlerine müracaat yaparak kâr oranı esasına dayanan sistemden ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz.


About admin

Check Also

En Çok Puan Kazandıran Avantajlı Kredi Kartları 2020

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren kredi kartları bizlere sağlamış olduğu kolaylıklar ile her geçen gün kullanımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>