FPK Ev Alma Sistemi Nedir? 8 Başvuru Yapanın Yorumları!

Taksitle ev alma şekilleri ile ev sahibi olmak artık fazlaca kolay. Faizsiz, peşinatsız hem de ufak taksitlerle ev alınır mı sorusunun cevabı Fpk kısaca Fuzulev sistemiyle mümkün. Faizsiz Peşinatsız ve Kredisiz ev sahibi olmak isteyen orta ve düşük gelirli vatandaşlar için Fpk ev alma sistemi nedir, alan kişi yorumları iyi mi, güvenilir mi, avantajları ve hakkında merak ettiğiniz bir fazlaca detay yazımızda.

FPK Ev Alma Sistemi Fuzulev Nedir?

FPK Ev Alma Sistemi Fuzulev Nedir

İnsanlar ⇒ev kredisi kullanarak ve aylık taksitler halinde ödeyerek önceleri bir ev sahibi olabiliyordu. Bu yıl içinde yaşanmış olan ekonomik gelişmeler ve artan kredi faizleri ev almak isteyen bir fazlaca vatandaşı ev almaktan vazgeçirmiştir. Sadece kredi kullanmadan ev sahibi olmanın yollarından kabul edilen Fpk sistemi 2020 ev sahibi olmak isteyenler için bir fırsat olarak görünmekte. Son yıllarda bu şekilde bir fazlaca şirket ev alma kampanyası düzenlemekte. 1992 de Fuzul Otomotiv 2000 senesinde da  gayrimenkul ve inşaat sektöründe etkinlik göstermeye süregelen şirket ‘’Türkiye’de ev sahibi olmayan kimse kalmasın’’ sloganı ile yola çıkarak insanları peşinatsız, kredisiz ve taksitle ev sahibi yapmaktadır. Sizde kira öder şeklinde ev sahibi olmak istiyorsanız bu sistemi tercih edebilir Türkiye’ nin neresinde olursa olsun evinizi alabilirsiniz. Süre Tasarruflu, Durağan(durgun) Teslim Modeli, Tüfe Endeksli Model ve Çekilişsiz Model şeklinde seçenekleri olan ‘Çekilişli Konut Edindirme Sistemi‘ sizin şeklinde ev sahibi olmak isteyen kişiler ile kura çekilerek herkesi ev sahibi yapmaktadır. Daha fazlaca altın gününe benzeyen bu yöntem ile her ay her insanın eşit miktarlarda ödediği taksitle kura sırası olan kişinin evi alınmaktadır. Noter huzurunda çekilen bu kura ile 40, 60, 80, 100, 120, 140, 160, 200 ve 240 kişilik gruplar halinde sizin sıranız ulaştığında de istediğiniz evin sahibi oluyorsunuz. Kura ilk size çıkarsa eviniz alınıyor ve evinizde otururken son kura sahibine ev alınana kadar azca miktarlardaki taksitler şeklinde ödemeye devam ediyorsunuz.

FPK Ev Alma Sisteminin İşleyişi Nedir

FPK Ev Alma Sisteminin İşleyişi Nedir?

Artan kredi faizleri vatandaşı ev almak için değişik yöntemler aramaya firmaları da değişik projeler üretmeye yönlendirmiştir. Devletimizde bu sisteme benzer Eminevim, Birevim şeklinde reklamlarına her yerde rastladığımız bir kaç şirket bulunmaktadır. İşleyişlerine baktığımızda birbirleriyle benzerlik göstermektedirler. Fpk ev alma yöntemi ile ev almak isteyenler;

  • Alacakları evi belirler ve aylık bütçesine uygun ödeme planını belirtirler,
  • Peşinatlı ya da peşinatsız bir seçenek seçilir,
  • Sizin şeklinde ev almak isteyen ve aynı taksit seçeneğine haiz kişiler ile ortak bir sistem oluşturulur,
  • Noter huzurunda çekiliş yapılarak sıralama belirlenir,
  • Aylık taksitler halinde ödemeler başlatılır ve sıraya gore ev teslimatı yapılarak sıranız ulaştığında evinize haiz olmuş olursunuz.

Fpk Ev Müracaat ve Teslimat Süreci

Fpk Ev Müracaat ve Teslimat Süreci

Fpk ev alma yöntemine başvurmak için size en yakın şubesine kimliğiniz ile giderek talebinizi iletebilirsiniz. Faizsiz ve vade farkı olmadan peşinatlı ya da peşinatsız bir seçenek tercih edip taksitleri ödemeye başlarsınız. Kura sırası size ulaştığında ev teslimat için sizden istenen evrakları firmaya ulaştırarak evinizi alma süreci işler. Evrakları firmaya ulaştırdıktan sonrasında firmanın görevlendirdiği ekspertiz eşliğinde evinizin kıymeti belirlenir. Evinizin kıymeti belirlendikten sonrasında ödeme için bir tarih size verilir. Bu sıralamanın arkasından evi alacağınız şahıs ve şirket yetkilisi ile tapu da alım satım işlemi gerçekleştirilir. İnsanların kafasında oluşan bazı sorularda ise; kura son olarak size çıkarsa kira yardımı ile size destek olunmaktadır. Yalnız ev değil arsa, otomobil, dükkan şeklinde öteki gayrimenkul alımı da yapabilirsiniz. Peki aylık ödemelerde aksaklık yaşanması durumunda ne yapacağım diye düşünüyorsanız taksit erteleme ve durdurma seçeneklerini kullanarak bu durumu atlatabilirsiniz.

FPK Ev Alma Sistemi Güvenilir mi Satın alan Yorumları

Ara sıra duyduğumuz dolandırıcılık haberleri hususi sektördeki bu tür firmalara güvensizlik yaratsa da Türkiye genelinde 50 şubesi ve 500 çalışanı olan, senelerdir gayrimenkul sektöründe hizmet veren bu şirket için geçerli değildir. Firmanın sektördeki geçmişi ve bulunmuş olduğu projelerde başarıya ulaşmış olması itimat duymamız için etkili bir noktadır. Şirket ile alakalı ⇒müşteri yorumları oldukça olumludur. Bu tür projelere dahil olurken firmada imzalayacağınız evrak ve işleyiş ile alakalı detaylı data ile güvenilirliğine karar verebilirsiniz. Şirket ile alakalı detaylı bilgiye ⇒https://bit.ly/2PTBlLy adresindeki formu doldurarak size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

About admin

Check Also

İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>