Garanti İnternet Bankacılı İle Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Güvence bankası müşterilerine Findeks sistemi üstünden geçmişe yönelik kredi notu ve çek raporu sorgulama olanağı elde eden ender bankalarımızdan biridir. Ufak bir karşılık karşılığında bu iki danışma sorgulamasını iyi mi yapacağınızı sizler için resimli ve uygulamalı bir halde anlattım.

Güvence İnternet Bankacılığı İle Kredi Notu Sorgulama

Dahan ilkin parasız KKB kredi notu sorgulama şekilleri ile bir oldukça değişik ücretler ile bankacılık da en oldukça dört gözle beklenen KKB kredi notu iyi mi sorgulanır sorularına yanıt olmuştuk. Şimdi ise sıra sizler için edindiğim Güvence bankası İnternet şubesi şifrem ile iyi mi geçmişe yönelik bankacılık istihbaratınızın sorgulanacağı konusunu resimli bir halde anlatmaya geldi. Elinde Güvence İnternet Bireysel girişi için kullanıcı adı ve şifresi olanların işleri birazcık daha banka müşterisi olamayanlara nazaran daha kolay. Eğer Güvence bankasından bir mevduat hesabınız yok ise ve bankanın İnternet sistemi üstünden bir sorgulama sağlamak istiyor iseniz oldukça üzgünüm ki bunu yapmanız nerede ise olanaksız. Banka alan kişi olmayanlar öncelik ile tavsiyem kendilerine bir bankadan mevduat hesabı açmalarıdır. İster TL ister ise dolar yada Avro üstünden açacağınız bu mevduat hesabında ortalama olarak bir 6 TL bulundurmanızda gerekmektedir. Şundan dolayı her bir sorgulama işleminin karşılık bedeli averaj 6 ile 7 TL arasındandır. Mevduat hesabı olanların yada bizim uyarılarımız neticesinde açanların da sisteme giriş yapabilmeleri için ” Parolaya ” gereksinimleri olacaktır. Parolanızı derhal almak için T.C. kimlik numaranızı yada alan kişi numaranızı bilmeniz yeterlidir. Bu iki bilgiyi bilenler parola alma işlemlerini BUARADANKİ adresinden yapabilirler. Mevduat hesabı ve sisteme giriş için parola oluşturanlar KKB kredi notu ve çek riks raporu sorgulamalarını aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirler.

Güvence İnternet Bankacılığı İle Kredi Notu Sorgulama

Artık mevduat hesabımız ve bu hesabımızın içinde de 7 TL yakın bir sorgulama karşılık parası mevcut ise bir kaç adım ile tüm kredi puanımızı kolaylık ile öğrenebiliriz. Bu işlemlerin başlatabilmemiz için ister cep telefonlarımız ile ister ise herhangi bir tablet yada bilgisayar aracılığı ile öncelik ile bu https://www.garanti.com.tr/tr/index.page adrese giriş yapmamız ve ardında resimde de gözüktüğü şeklinde bireysel bölümünü tıklamanız gerekmektedir.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığına Giriş

Güvence Bankası İnternet Bankacılığına Giriş

Bu alanı tıkladığınız zaman site sizden kullanıcı adı (T.C. yada Alan kişi Numarası) ile size hususi parolanızı girmek isteyecektir. Bu girişi yaptığınız zaman eğer işlemleri sisteme kayıtlı cep telefonu haricinde bir ileri teknoloji aleti ile sağlıyor iseniz kesinlikle size gelen onay mesajını alabilmeniz için istemde yer edinen cep telefonunuzun yanınızda olması gerekmektedir. SMS onay menüsüne şimdi sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza gelen güvenlik kodunu girelim ve lütfen devam edelim.

Ana Menüden İlgili Alanın Seçilmesi ve Sorgulamanın Yapılması

Artık tüm belirttiğim adımları sağlamış oldu iseniz Güvence bankasının İnternet bankacılığına giriş yapmış durumda olacaksınız. Bankanın sitesinde bir oldukça işlemler için menülerin mevcut bulunduğunu görüyor olmalısınız. Fakat biz kredi notu sorgulama işlemi yapacağımız için şimdi üst menüden resimde de gözüktüğü şeklinde ilkin ” BAŞVURU ” arkasından KKB RAPORU ” bağlantılarını takip etmeliyiz.

Garanti KKB Menüsüne Giriş

Güvence KKB Menüsüne Giriş

Bu işlemleri yaptığınız zaman yeni bir pencerede iki tane seçenek görmüş olacaksınız. Bu seçeneklerden bir tanesi 5 yıl içinde mevcut kredi danışma raporunuz bir diğeri de çek ile yapmış bulunduğunu danışma raporlarıdır. Biz gene resimde de gözüktüğü şeklinde sol tarafta ” Risk Raporu ” yazan alandaki ” Başvur ” metnine girmemiz gerekmektedir.

Risk Raporu Alanının Seçilmesi

Risk Raporu Alanının Seçilmesi

Sonuca Ulaşmak İçin Son 3 Adım!

Artık Güvence Bankasının İnternet bankacılığı üstünden kredi notunuzu öğrenmek için son 3 adıma girdiniz. Bu adımlar, 1. adım Rapor bilgilerinin girilmesi 2. adım işleme onay vermeniz ve son 3. adım ise işlemin tamamlanması bölümüdür. Bunların içinde en önemlisi ve dikkatli bir halde doldurulması gerekilen adım 1. adım doğrusu rapor bilgilerin doğru bir halde seçilmesidir.

Sorgulama Bilgilerin Girilmesi

Sorgulama Bilgilerin Girilmesi

Bu alanda T.C. kimlik numaranızın ve adres bilgilerinizin doğru bir halde yer alması gerekmektedir. Sayfada sizin de gördüğünüz şeklinde işlem tutarı 2020 senesinde yalnız 10.5 TL bu karşılık hakkaten Tc Kimlik No İle Kredi Notu Sorgulama ücretinden bile ortalama olarak 3 TL daha ucuzdur.!

 

About admin

Check Also

Kaç Kredi Notu Puanına Ne Kadar Kredi Çıkar?

İhtiyaç dahil olmak suretiyle tüm kredilerin çıkmasında belirleyici en mühim unsur asla şüphesiz ki kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>