Gelir Belgesiz Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar 2020

Bankalar müşterilerinin kredi taleplerini cevaplayabilmek adına kendilerinin bazı şartları yerine getirmelerini talep ederler. Bunlardan bir tanesi de gelir belgesidir. Sadece tertipli geliri olmayanlar bankaya gelir belgesi sunamazlar. Peki gelir belgesiz bankalar kredi verir mi? Sizler için kefilsiz senetsiz kredi veren bankaları kaleme aldık. Maaş bordrosu talep etmeden Odeobank, Ziraat Bankası, Türk Iktisat Bankası şeklinde bankalar kredi veriyor.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

2020 senesinde kredi sicil affı, esnafa faizsiz kredi, emekli promosyonu, GENÇDER projesi derken gelir belgesi ve maaş bordrosu olmayanlara da artık bazı bankalar insaflı davranıyor. Bu yazımızda, gelir belgesiz çalışanlar için kredi veren bankaları sizler için araştırdık.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar Listesini Araştırdık!

İhtiyaç, otomobil ve konut kredisi çekmek için bankaların kapısını çaldığınızda, sizden maaş bordrosu isterler. Bu belgenin istenmesinin amacı, krediyi ödemeye gücünüzün olup olmadığı, aylık taksitleri karşılayıp karşılayamayacağınızın tespit edilmesidir. Hiçbir geliri olmamasına karşın bankalara kredi başvurusunda bulunan kişiler olmasına karşın, bordrosuz, gelir belgesiz çalışan esnaf, ziraatçi şeklinde kişiler ve kendi işini yapmakta olan bu kapsamda maaşı bulunmayan şahıslar da, bu mevzuda mağduriyet yaşamaktadırlar. Bu mağduriyetlerin önlenmesi kapsamında, bordronuz olmadan iyi mi para çekebileceğinizi sizlerle paylaşacağız.

Bilhassa tertipli geliri olmayan kesimler ev hanımları ve öğrencilerdir. Bankalar krediyi güvence altına almak adına müracaat esnasında gelir belgesi talep ediyorlar. Sadece bu kesimlerin gelir belgelerinin olmaması kredi alamayacakları manasına gelmiyor.

KISA BİLGİ: Maaş bordrosu, bordro nedir? Bir iş yerinde belirli dönemler halinde, belirli bir ücret karşılığında çalışan kişilere verilmekte olan, hizmeti karşılığında ne kadar para alacağını bildiren evraklara denmektedir. Memurlar, maaş bordrosu sorgulama servisi olan e-devlet sitesini kullanarak her ay aldıkları maaşları inceleyebilirler.

E bordro sistemi

Gelir Belgesiz Kredi Çekilebilir mi?

Yukarı da anlattığımız şeklinde, Kamu ve Hususi bankaların tümü, yerli ve yabancı mevduat ve katılım bankaları, kişilerin kredi notu ve öteki geçmiş durumları ile borç konumlarını inceleyerek, müracaat sahibi hakkında pozitif yönde yada negatif bir kanıya varabilmektedirler. Sadece gerek bankacılık kurumu, gerekse mevzuat sebebiyle finansman sağlanacak olan müşterinin bir gelir deposu (kazancı) olmalı ve bu kazanç temerrüte düşmeden çekmiş olduğu parayı ödeyebilecek seviyede olması şarttır. Bu durumda olmayan kişilere mevzuat gereğince de kredi verilemez. Esnaf, ziraatçi ve bordrosuz çalışanlar, devamlı çalışmış oldukları bankalardan, hesap işlemlerinin yapıldığı, aylık belirli bir para sirkülasyonu meydana getirilen bankalardan, bu sirkülasyon ve hesaplarında ki parayı göstererek kredi çekebilmektedirler. Bu yöntem haricinde gelir belgesiz ve bordrosuz kredi çekmek için;

 • İpotek tesis ettirmek
 • Kefil göstermek,
 • Ek gelir belgelemek
 • Taahhütte bulunmak gerekmektedir.

Ek gelir maddesine açıklık getirmek isterim. Mesela vakası ev hanımları bakımından ele alacak olursak ev hanımlarının bankalara gelir belgelemeleri güçtür. Fakat çektikleri kredinin taksitlerini karşılayacak kadar kira gelirleri var ise, bankaya kira bordrosu sunarak kredi almaları mümkündür. Ek olarak haiz olduğunuz bir konut, taşıt ya da arsanız var ise bankaların ipotekli ihtiyaç kredisi kampanyalarından da yararlanabilirsiniz.

Odeabank Gelir Belgesiz Kredi

Belirli bir limit dahilinde, paraya gereksinim duyan müşterilerine Odeabank şubelerinde bordrosuz kredi verilebiliyor. Bu işlem için kişinin kredi notunun yüksek olması, daha ilkin herhangi bir finansal işlem sebebiyle kara listeye düşmemiş olması gerekiyor. Her ne kadar web üstünden online müracaat yapılabilse de, kredini operasyon işlemi ve verilip verilmeyeceği, Odeabank şubelerinde belirleniyor. Nakit Hazır Kredi Başvurusu adında olan pakete online müracaat yapılabiliyor. Odeabank gelir belgesiz kredi başvurusu adresini ziyaret edebilirsiniz. 60 aya varan vadeler ile bir tek T.C. kimlik belgeniz ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Tabloda Odeabank gelir belgesiz kredi maliyetleri gösterilmektedir. 36 aya varan vadeler ile %1,49 faiz oranları ile kredinizi çekebilirsiniz. 53 TL kredi tahsis tutarı ile 10 bin TL krediyi 36 ay vadeli olarak çekmeniz durumunda 379 TL aylık taksitler ile kredinizi alabilirsiniz.Gelir belgesi talep etmeyen bankalardan bir tanesi de Odeabank’ tır. İnternet üstünden biçim doldurarak 30 bin TL’ ye varan kredinizi çekebilirsiniz. Bankalara giderek sıra beklemenize gerek kalmayacaktır. Bankadan kredi kartı şeklinde değişik bankacılık ürünleri satın almanıza da gerek kalmamıştır. Banka tarafınca ücretsiz bir şekilde kart sahibi de olmuş olacaksınız. PTT matiklerden kartınız ile paranızı çekebilirsiniz. Para transferi esnasında hiçbir ücret de talep edilmeyecektir.

Aktifbank Kredi bilgileri için tıklayınız.

Güvence Bankası İlk Kredim

Daha ilkin asla kredi çekmediyseniz, Güvence bankasından 36 ay vadeli 100.000 TL. ye kadar bordrosuz kredi alabilirsiniz. Bu avantajdan yararlanabilmek için sicilinizin temiz olması, gerekseme, konut yada otomobil kredisi çekmemiş olmanız, kredi kartı borçlarınızın bulunmaması gerekiyor. İnternetten müracaat gelir belgesiz garanti kredi başvurusu sayfasından yapılıyor. Güvence Bankası gerekseme kredisi faiz oranları şu anda %1,09‘tür.

Türkiye Iktisat Bankası Ergonomik İhtiyaç Kredisi

CEPTETEB ve düşük faiz kampanyaları düzenleyen TEB, müşterilerine evrak, kayıt, belge, imza, senet şeklinde işlemler ile uğraşmamaları için derhal müracaat yapabilecekleri bir kredi paketi sunuyor. Bu kredinin onay aşamasında gene müşterinin daha ilkin ki işlemleri ehemmiyet taşıyor. Kişinin borçlu olmaması, devamlı müşterisi olması, bankaya ilişik kredi kartlarını kullanımı büyük ehemmiyet taşıyor. 12 bin 500 üst limitli krediden yararlanarak ihtiyacınız olan şeyleri karşılayabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası Pratik İhtiyaç Kredisi

Türkiye Iktisat Bankası Ergonomik İhtiyaç Kredisi

https://www.teb.com.tr/sizin-icin/ihtiyac-kredisi/ adresinden müracaat yapabilirsiniz. T.C. kimlik numaranızı 4466’ya göndererek de banka şubelerine gitmeden başvurularınızı yapabilirsiniz.

GEREKLİ TEK BELGE NÜFUS CÜZDANI VEYA EHLİYETTİR.

INGBank Mini Kredi

Dört bin lira civarında bir paraya ihtiyacınız var ise, INGBank mini kredi paketi tam size bakılırsa. Banka eski köye yeni tane getiren kampanyası ile 1 yıl ve 3 yıl aralığında çekilen kredinin %0,5’i oranında dosya harcaması ile her insana kredi veriyor. 36 ay vadeli gelir belgesiz kredi kullanmanız durumunda aylık 167 Türk Lirası geri ödeme yapmanız gerekiyor.

 • Maksimum 5.000 TL. limitlidir.
 • 4 yıl vade yapılır.
 • Şuan ki anlık aylık faiz %1,99 ‘dur.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi

Akbank web bankacılığını indiren yada web tarayıcısından akbank.com.tr adresine girerek online kredi başvurusu icra eden yurttaşlarımız, KKB puanlarımalarının yerinde olması durumunda 40.000 TL.’ye kadar gelir belgesiz kredi çekebiliyorlar. Akbank Mobil uygulamasına Akbank Direkt adı verilmekte olup, bu uygulamada aktivasyon ve gizyazı işlemlerini gerçekleştirdikten sonrasında;

 • Başvurular ve Nakit İhtiyaçlarım;
 • İhtiyaç Kredisi Başvurusu,

ekranını kullanarak 40 bin lira limit ile 48 ay vadeli (4 SENE) maaş bordrosuz kredi çekebilirsiniz.

Kredi Miktarı: 30.000 TL.

Vade: 4 SENE

AYLIK TAKSİT: 867 ,76 TL.

AYLIK FAİZ %1,49

Akbank Gelir Belgesiz Kredi

Akbank Gelir Belgesiz Kredi

Işyar, Ziraatçi ve Esnaf İçin Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

 • Çiftçiler Ziraat ve Hayvancılık alanında Ziraat Bankasından maaş bordrosuz kredi çekebilirler.
 • Esnaf ve sanatkarlar Halkbank şubelerinden bordro olmadan kredi alabilirler.
 • Memurlar Vakıfbank şubelerinden (maaş bankası olması sebebiyle) bordro olmadan kredi çekebilirler.

Eğer bordrosuz çalışan biriyseniz, yukarıda anlatılan yöntemlerle maaş bordrosuz kredi veren bankalara başvuruda bulunabilirsiniz. Yeni gündeme gelen kredi sicil affından yararlanmak içinse derhal sicilinizin bozulmuş olduğu banka şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Sıralaması;

Akbank Direk kredi ile kredi sicili bozuk olmayan vatandaşlar 40 bin liraya kadar mobil uygulama üstünden kredi çekebilirler. Eğer kredi notunuz düşükse Aktifbank’ın NKredi uygulaması ile tanışabilir, kredi notunuzu düşünmeden kolaylıkla kredi çekebilirsiniz. Ek olarak web üstünden başvurulabilecek olan kredilerde gelir belgesi talep edilmemektedir.


About admin

Check Also

En Çok Puan Kazandıran Avantajlı Kredi Kartları 2020

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren kredi kartları bizlere sağlamış olduğu kolaylıklar ile her geçen gün kullanımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>