Gizli Numaradan Arayanı Bulma Öğrenme Yöntemi (Bedava)

Cep telefonunuzu gizli saklı bir numara arayıp, rahatsız mı ediyor? Bu mevzuda şikayetçi misiniz? Bu servis ile sizi arayan gizli saklı numaraları öğrenebilirsiniz. Ek olarak Adliyeye, Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmadan ilkin sizi arayanın kim bulunduğunu, hangi amaçla rahatsız ettiğini bulmak fazlaca kolay.. İşte detaylar..

Gizli saklı Numaradan Arayanı Bulma Öğrenme Servisi

Turkcell, Vodafone, Bimcell şeklinde operatörler, gizli saklı arama servislerini kullanıcılar tarafınca yönetilebilme özelliği yardımıyla etken etmektedirler. Bu hizmetlerden yararlanmak isteyen vatandaşlar, mobil şebeke sağlayıcı hizmetlerine ulaşarak, gerek mobil uygulamalardan, gerek satın alan hizmetlerinden, gerekse satış bürolarından numaralarını gizleyip/açtırabilirler. Ek olarak kullanmış olduğumuz şebekelerin Gizli saklı Numaradan Arama Kabul Etme yada Etmeme servisleri de mevcuttur. Bu servisleri etken ettiğiniz anda, numarasını gizleyen kişilerin sizi aramasına engel olmuş olursunuz. Engel olmak kolay sadece, gizli saklı numaradan kimin aradığını merak ediyorsanız, o vakit durum başka 😉 Gelin hep beraber numarasını gizleyen vatandaşın kim bulunduğunu öğrenelim.

Vodafone Gizli Numara Öğrenme Servisi

Vodafone Gizli saklı Numara Öğrenme Servisi

Satmaca Detayından Gizli saklı Numara Öğrenme

Tüm operatörlerin müşterileri için sunmuş olduğu bir satmaca detaylandırma servisi mevcuttur. Bu servislerden sizin hangi saatte kimi aradığınız, kimlerden arama aldığınız, bildiri gönderme durumlarınız, internete bağlanma saatleriniz detaylı olarak belirtilmektedir. Turkcell yada öteki operatörlerin bu hizmetlerini kullanarak sizleri kimin aradığını yada kaç dakika görüştüğünüzü görüntüleyebilirsiniz.

Turkcell, Vodafone yada Türk telekom gizli saklı numara öğrenme servisinden yararlanmak için, web sitesinden giriş yapmak zorundasınız. Bu ekrandan satmaca detayı kısmına giriş yaptığınızda sizi arayan gizli saklı numaranın hangi tarih yada saatte aradığını tespit ederek sorgulama yapabilirsiniz.

Gizli Numaradan Arayanı Bulma Öğrenme Servisi

Gizli saklı Numaradan Arayanı Bulma Öğrenme Servisi

Yanda ki görselde Turkcell hattına ilişkin görüşme bilgileri görüntülenmektedir. Bu işlem için Turkcell Bireysel Menüsünden giriş yapınız. Giriş için telefon numaranızı ve şifrenizi girmeniz yeterlidir. Eğer şifrenizi hatırlamıyor iseniz SIFRE yazıp 2222’e kısa bildiri göndermeniz yeterlidir. Bu işlem sonrasında tarafınıza giriş şifreniz mesajla ücretsiz bir şekilde gönderilecektir. Giriş yaptıktan sonrasında sırasıyla Satmaca Analizi ve Detay kısmına giriş yapınız. Detaylar bölümünde tarih ile arama gerçekleştiren numaralar görüntülenecektir.

Gizli Numaradan Arayanı öğrenme servisi

Gizli saklı Numaradan Arayanı öğrenme servisi

Gene aynı şekilde yukarıda ki görselde Avea ve Türk Telekom hattınızın bulunduğunu düşünerek, sizi rahatsız eden kişinin gizli saklı numarasını Online İşlemler / Lira İşlemlerim / Harcama Detayı menüsüne giriş yaparak sorgulayabilirsiniz. İlk giriş esnasında mobil imza kullanabilir yada telefon numarası ve gizyazı girerek, işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız tuş takımınızdan *952# tuşlayarak anında giriş şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Vodafone Gizli saklı Numara Öğrenme Servisi

Vodafone şirketi, gizli saklı numaraları öğrenmek isteyen müşterileri için herhangi bir sorgulama sistemi etken etmemiş. Bu sebeple, vodafone hat kullanıyor iseniz, sizi arayan gizli saklı numaraları öğrenmek için yalnız Savcılığa başvuruda bulunabilirsiniz. Bir tedbir olarak vodafone hattınızı numarasını gizlemiş kişilerin aramasını engelleyebilirsiniz. Bunun için telefonunuzun kısa bildiri menüsünden GIZLI AC yazın 7046′ bildiri gönderin yada 7046 numarayı arayarak yazman menüsünden hattınızı gizli saklı numaralardan aranmaya kapatın.

Vodafone Gizli Numara Öğrenme Servisi

Vodafone Gizli saklı Numara Öğrenme Servisi

Android Markette yada App Store’de bulunan beni kim aramış, gizli saklı numara öğrenme, arayanın kim bulunduğunu bulma şeklinde isimlerle kullanıma sunulan 3. nesil uygulamaların tümü, rehberlere kayıtlı olan numaraları bulabilmektedir. Bu sebeple, sizi arayan kişinin numarasını bilmediğiniz için, bu şekilde bir uygulamadan sorgulama yapmanıza olanak bulunmamaktadır.

Eğer arayan kişinin telefon numarasını biliyorsanız, kim bulunduğunu öğrenmek için Beni kim aramış iyi mi öğrenebilirim  isminde içeriğimizden informasyon alabilirsiniz.

Eğer sizi arayan kişinin kimlik bilgilerini yada adını soyadını biliyorsanız bu kez İsimden telefon numarası bulma servisi kafi olacaktır.

Eğer sizi arayan gizli saklı numarayı tespit edemediyseniz yada Cumhuriyet Başsavcılığına kabahat duyurusunda bulunmak istiyorsanız, bu iş için hukuki temsilciniz (avukatınız) ile görüşebilir yada bir dilekçe ile direk olarak Adalet sarayı’ye kendinizde başvurabilirsiniz. Dilekçenizde rahatsızlığınızı ve kişinin sizi mağdur ettiğini açıklamanız gerekir. Gizli Numara Savcılık Dilekçe Örneğini indirin.

  • PTTCell: *253#
  • Turkcell: *253#
  • Turk Telekom: *253#
  • Vodafone: GIZLI KAPAT yaz 7046’ya gönder.

Ek olarak bu şekilde rahatsız edilmek istemiyorsanız telefonunuzu gizli saklı numaralara da kapatabilirsiniz.


About admin

Check Also

Adımı Değiştirmek İstiyorum 2020 Kanunu ve Maliyeti

İsmini değişiklik yapmak isteyenler için düzenlenen bir kanun bulunmaktadır. İsim değişiklik yapma yasası dahilinde belirli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>