Göz Kapağı Estetik 2020 Yılı Güncel Fiyatları

Göz kapağı ameliyatı ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan değişimlerden dolayı yaptırıldığı benzer biçimde bununla birlikte genç yaşta kişilerinde tercih etmiş olduğu güzel duyu ameliyatlardandır. Göz kapaklarında poşet oluşumu genetik nedenlerden de olabilmektedir. İlerleyen yaşlarda oluşan göz çevresindeki değişimler kişileri olduğundan yaşlı, bitkin gösterebiliyor. Bu bitkin ve yaşlı ifade göz kapağı estetiği yardımıyla ortadan kaldırılmaktadır. Göz kapaklarında yaptırılacak olan güzel duyu ile kişiyi 10 – 15 yıl önceye götürür ve sonucu gözle görülür hal alır. Göz kapağı estetiği yardımıyla ortadan kalkan bitkin ve cansız yüz ifadesiyle kişiler canlı bakışlara gerilmiş sima hatlarına haiz olabilmektedir. Göz kapağı estetiği yaptırıldığında gözleri çevreleyen alanda canlılık yaratılmaktadır. Göz kapağı ameliyatı çoğu zaman bayanlar tarafınca tercih edilse de erkeklerde sıhhat açısında yaptırmaktadır. Güzel duyu ile kırışıklıklar ve sarkmalar cerrahi müdahale sonrası istenen şekli alıyor. Göz kapağı ameliyatının 2020 yılı tutarları estetiğe başvuracak kişiler tarafında merak edilmekte..

Göz Kapağı Estetiği

Son zamanlarda popüler olan burun estetiği, badem göz estetiği ve kepçe kulak estetiklerinden sonrasında gelen göz kapağı estetiği ile genç ve canlı görünüm elde etmek isteyen kişiler göz kapağı ameliyatının araştırmasına giriyor. Göz kapağı ameliyatı ile genç görünüme haiz olmak yanında sıhhat açısından tercih edilmektedir. Sıhhat açısından bakıldığında kolesterol kristallerinin deride birikmesi ve kılcal damarların izlerinin giderilmesi benzer biçimde durumlarda ameliyat yapılabilmektedir. Halk içinde göz kapağı kırışıklıkları, torbalanmasını ve sarkmalarının giderilmesi göz kapağı estetiği ile sağlanmaktadır. Göz kapağı güzel duyu ameliyatı sonrasında şahıs hastanede yatmaz ameliyat sonrasında taburcu olmaktadır. Uzun seneler kalıcıdır. Göz kapağı estetiği ikiye ayrılmaktadır. Bunlar alt göz kapağı estetiği ve üst göz kapağı estetiğidir. Ameliyat esnasında çoğu zaman her göz kapağı için otuz dakika benzer biçimde kısa süre ayrılmaktadır. Güzel duyu işlemlerinde üst göz kapağı için lokal anestezi kullanılırken alt göz kapağı için genel anestezi uygulanmaktadır. Bir tek üst göz kapağı estetiği yapılacaksa lokal anestezi uygulanmaktadır. Ameliyat süresi 45 dakika ve bir saat aralığında sürmektedir. Göz kapağı estetiğinin tıp dilindeki adı blefaroplastidir. Bu güzel duyu işlemi 35 – 70 yaş aralığındaki kişilere uygulanır. Genetik olarak göz kapağında problem olan kişiler genç yaşlarda güzel duyu ameliyatına başvurmaktadır. 20’li yaşlardan sonrasında göz kapağı estetiği gerçekleşmektedir.

Göz kapağı güzel duyu ameliyatları gözün çevresinde bulunan fazla deri ve yağ dokuları çıkarılıp, göz çevresini gerginleştirerek canlı ve dinamik bakışlara kavuşulması sağlanır. Bu güzel duyu yanında botoks işlemi aynı anda yapıldığında fazlaca daha güzel sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Göz kapağı çevresinden çıkarılacak olan doku miktarı çizim ile karar verilmektedir. Alt göz kapağı kirpiklerin derhal altından kesi atılarak deri ve kas aynı anda kaldırılır.  Çıkarılacak olan deri bir tek 1 – 2 mm olmaktadır. Fazla deri çıkartılmaması gerekmekte ve ek işlemler sonucu ameliyat süresi bir buçuk ve iki buçuk saat içinde değişebilmektedir. Meydana getirilen işlemler bittiğinde dikiş, göz kapağının kıvrımına oturtulacaktır. Bu bölgede çizgi ve kıvrımlar olduğundan belirgin olmayan iz oluşur. Çoğu zaman iz emaresi olmamaktadır. Alt göz kapağı estetiği kalıcılık süresi yaşam boyu kalıcılık sağlarken üst göz kapağı ameliyatında kalıcılık ise 5 – 10 senedir.

  • Göz kapağı 4 yapısal katmandan oluşmaktadır;
  1. Deri
  2. Kas
  3. Fasya
  4. Yağ pakeleri

Göz kapağı güzel duyu ameliyatlarında en mühim kısım ise kasın eskisine gore birazcık daha gerginlik olacak şekilde yenilenmesidir. Alt göz kapağından çıkarılacak olan deri hastanın yaşına gore değişim göstermektedir. Bu bölgeden fazlaca fazla doku alınmaması gerekir. Genç yaşta olan hastalardan asla deri çıkartılmadan güzel duyu göz kapağı ameliyatı gerçekleştirilmektedir. Göz kapağı estetiğinde iz kalma durumu söz mevzusu değildir. Güzel duyu ameliyatından sonrasında kızarıklık ve ödem 7 – 10 gün sürmektedir. Öteki ameliyatlarda olduğu benzer biçimde göz kapağı güzel duyu ameliyatında da ameliyat öncesi yedi gün öncesinden sigara içilmesi kesilmeli ve doktorun söyleyeceği ilaçların kullanımı bırakılması gerekmektedir. Çoğu zaman bu ilaçlar kan sulandırıcı ilaçlar olmaktadır. Yedi gün öncesinden dikkat edilmeye başlanan estetikte, ameliyat sonrasında da yedi gün süresince bu kurallara uyulması uzmanlar tarafınca iyileşme süresinin en aza indirgenilmesi için önerilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği 2020 Tutarları

2020 göz kapağı güzel duyu fiyatlarında ameliyatın alt göz kapağı, üst göz kapağı ve ikisininde yapılıp yapılmayacağı fiyatlarda değişim göstermektedir. Bunlara ek olarak anestezi şekli ve prosedürlere bağlı olarak da değişebilmektedir. Göz kapağı güzel duyu tutarları ortalama 5.000 TL ve 6.000 TL civarındadır. Net ve güncel fiyat bilgisini uzman hekimlerden öğrenebilirsiniz.


About admin

Check Also

Kepçe Kulak Estetik 2020 Güncel Fiyatları

Yüzde güzel duyu görüntüye haiz olmak için çeşitli estetikler bulunmaktadır. Burun estetiği, göz kapağı estetiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>