Güzel Görünmek İçin 9 Gizli Yöntem (SIR GİBİ)

Hanımefendilerin kendilerine yaptıkları bakımlar saymakla bitmez. Devamlı hanımefendiler güzel görünmek ve bakımlı olmak ister. Erişkinlik dönemlerinde kişinin kendini fark etmesiyle beraber başlamış olan güzel görünme ihtiyacı, ilerleyen yaşlarda da devam etmektedir. Geçmiş yıllara bakıldığında o dönemin şartlarıyla meydana getirilen bakımların bir çok günümüz bayanları tarafınca halen daha uygulanmaktadır. Gül suyu ve kil maskeleri bunun en net örneğidir. Güzel görünmek ve güzel duymak tamamen kişiye kalmış durumlar olup güzel görünmek için birçok yöntem de bulunmaktadır. Tertipli yaşam, tertipli beslenme ve tertipli spor vücut için oldukça önemlidir. Kişinin vücudunun zinde olması motivasyonunu arttırdığından “Mutlu hanım güzeldir, güzel hanım mutludur” diyerek hanımefendilerin güzel görünmek için yapması ihtiyaç duyulan 9 yöntemi açıklıyoruz..

Güzel duymak, güzel görünmek, güzel olmak bunların hepsi kişinin yapabileceklerine bağlıdır. Güzellik mevzu olduğunda kişilerin birçok görüşü de ortaya çıkmaktadır. Tamamen göreceli olan güzellik teriminde kimileri doğallıktan yanayken kimileri de daha değişik yöntemler kullanıyor. Kozmetik ürünler yardımıyla güzel görünmek için birçok makyaj hileleri bulunmakta ve meydana getirilen makyaj hilelerinde kalıcılık sağlanmadığında uzun soluklu kalıcılık için hanımefendiler estetiğe başvuruyor. Estetik ve güzellik mevzusu bir çok hanım tarafınca büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Güzel görünmek; tertipli beslenmek, tertipli spor yapmak doğrusu tertipli yaşam, cilt, saç, el ve ayak bakımları, giyim seçimi ve yerinde uygulanacak makyaj ile mümkün.

1- Sıhhatli Beslen Güzel Görün Mutlu Ol!

Sıhhatli beslenen kişilerin ciltlerinde canlılık ve güzellik oldukca net bir halde fark edilmektedir. Bolca su tüketimi ile cilt kurumalarının önüne geçilmektedir. Hem de su tüketimi metabolizmayı da hızlandırmaktadır. Vitamin açısından yararlı olan sebze ve meyve tüketimi vücudun temel gıda maddelerini karşılamaktadır. Her şeyin aşırısının zararı olan olduğu benzer biçimde hayvansal yağların kullanımı da aşırı olmamalıdır. Fazla tüketilen hayvansal yağların sonucunda sebum üretiminde azalma yaşanmaktadır. Sebum üretimi de ciltle alakalıdır. Vücudun temel gıda gereksinimleri karşılanırken saat aralıklarına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Tertipli ve sıhhatli beslenmede değişik gruptan tüketilen besinlerle vücudun vitamin ve mineral ihtiyacının giderilmesi güzellik açısından oldukça önemlidir. B12 vitamini açısından varlıklı yiyecekler tüketilmesi saç, cilt ve tırnak için gerekliyken, A vitamini ise diş ve diş sağlığı için gereklidir.

2- Tertipli Spor Yap Zinde Kal

Güzel görünmek için tertipli spor yapmanın tesiri oldukça fazladır. Tertipli egzersizlerin vücuda tesirleri saymakla bitmez. Spor meydana getiren kişilerin cilt renkleri daha sıhhatli ve canlı gözüküyor. Güzel bir cilde haiz olmanın başlıca yolu egzersizden geçmiş olduğu için organik güzellik arayışındaki bayanlar tarafınca daima tercih edilir. Tertipli bir halde spora giden ve egzersiz yapanlar daha parlak, sıhhatli ve pembe renkli bir cilde haiz olmaktadır. Ek olarak kasların çalışmasına bağlı olarak ten daha sıkı bir hale gelmektedir. Tüm spor hareketlerini yapmakta şahıs bir çok süre zorlanabilir. Spor salonlarına üyelik açtırıp hemen sonra gidilmemesi hanımlarda oldukca sık karşılaşılmaktadır. Hem yoğun iş temposu hem de çocuk bakımına ek olarak spor için süre bulunamıyor. Kendine ve güzelliğine dikkat etmek illa ki spor salonlarında saatler geçirmek anlamına da gelmiyor. Belirli saat aralıklarında tertipli yürüyüş ya da tertipli koşu rutin hale getirilebilir. Cilt hücreleri oksijenle doldurulabilir ve terleme kanalıyla da gözenekler temizlenebilmektedir. Cildin muntazam emek harcaması kişiye genç ve canlı bir görünüm katmaktadır. Hanımefendilerin büyük çoğunluğunun dert etmiş olduğu selülitlere de tertipli spor ile elveda kabul edebilirsiniz.

3- Hoş Görünmek İçin Cilt Bakımını Unutma (Oldukca Fazla da Abartma)

Cildimiz yaş ilerledikçe değişmekte bunda kullanılan kozmetik ürünlerinin ve beslenme alışkanlıklarının tesiri oldukça fazladır. Cildinin daima güzel görünmesini isteyen kişinin cildinin bakımına dikkat etmesi gerekir. Yanlış kozmetik ürünü kullanmak tahmin edildiğinde daha oldukca fena sonuçlar doğurabilmektedir. Kişiler öncelikle cilt tipini öğrenmeli ve cilt tipine uygun ürünler kullanmalıdır. Yağlı bir cilde haiz olan kişinin alacağı kuru cilt tipine bakılırsa nemlendirici, kişinin cildinde fena etkisinde bırakır yaratabilir bu yüzden kış aylarında kuruyan cilde kullanılacak nemlendirici, kişinin cilt tipine uygun olmalıdır. Doğru meydana getirilen cilt bakımı ve cilt bakım ürünleri parlak ve canlı görünüm sağlar. Cilt zaman içinde değişik sebeplerden dolayı lekelenir, pürüzlenir, yıpranır ve yaşlanır. Bu tesirleri yaşamamak için tertipli bakım gereklidir. Cilt bakımında kişinin cildine nemlendirme, temizleme ve maskeler uygulanmaktadır. Kaybedilen cilt nemi nemlendiriciyle karşılanır, gözenek ve sivilce önlemi içinde temizleme yapılır. Çeşitli maskelerle de güneş lekeleri ve izler yok edilir. Ciltteki ölü deriler temizlenerek cilt yeniliği sağlanır. Tertipli meydana getirilen cilt bakımları siyah nokta ve sivilceleri önlediği benzer biçimde cilt lekelerini, geniş gözenekleri ve ciltteki renk eşitsizliği de giderir. Yağlı yiyecekler, aşırı sigara, aşırı alkol ve aşırı güneşlenmek cildin sağlığı için uzak durulması gerekenlerdir. Güneşe oldukca fazla maruz kalmak cilt hastalığına kadar da gitmektedir. Cilt bakımı tertipli yapıldığı takdirde şahıs, canlı ve pürüzsüz cilt ile kendini güzel bulacaktır.

4- Saç Bakımı Eğer olmazsa Olmazlardan

Bakımlı ve güzel görünmek isteyen hanımefendilerin vazgeçilmezi olan saç bakımı, saçları korur ve canlı meblağ. Giyim ve aksesuar seçimi oldukca iyi olsa da saçların bakımsızlığı bir tüm olarak kişinin kendini beğenmemesine ve rahatsız hissetmesine kadar gidebilir. Yanlış kullanılan ürünler, saçın yoğun ısıya maruz kalması ve renk değişimlerinde saçın yıpranmasıyla saçlar küsebilir, uzamayabilir ve mat bir görünüm oluşabilir. Bu durumlar her kadının korkulu rüyasıdır. Saç bakımı denilince devamlı kuaförlere gidip renk değişimi yapmak değildir. Aksine renk değişimleri saçı olduğundan fazla yıpratır. Duş sonrası saçın taranma şekli ve saçın yanlış kurutulmasıyla yıpranan saçlar aslına bakarsak saçın yapısının ne kadar kırılgan bulunduğunu da gösterir. Saçlara uygun şampuan ve saç kremleri saçın bakımı açısından oldukça önemlidir. Hususi saç maskeleri, saç şekillendiriciler ve dökülme önceliyi kremlere ek olarak belirli aralıklarla saç bakım yağları da kullanılmalıdır. “Saçım uzasın da iyi mi uzarsa uzasın” derseniz saç uzunlukta değişimler görmek yerine ucu çatallaşmış ve bakımsız saç telleri görmeniz daha oldukca mümkündür. Bu yüzden bir tek uzaması için değil bakımlı görünmek için tertipli aralıklarla saçların uçlarından bir miktar kestirilmesi saçı ve kişiyi etkilemektedir. Bakımlı saçlarla güzel görünebilirsiniz.

5- Makyaj Mühim Sadece Fazla Abartma

Makyaj ile güzel görünmek kişinin kullanacağı ürünlerle ve makyaj uygulamaları yakından ilgilidir. Yanlış makyaj ürünleri ve yanlış makyaj kullanımı kişiyi olduğunda da fena izah edebilir. Okul hayatında ve iş hayatında yoğun ve canlı renk kullanımı uygun olmamakta ve şahıs organik güzellikten uzakta kalmaktadır. Iyi mi ki hususi günlerde porselen makyaj uygulaması yerinde olarak kabul görüyorsa günlük makyajda da bir o denli organik ve mütevazi görünüm sağlanabilir. Makyaj hileleriyle yüz bölgesinin çeşitli bölgeleri belirgin hale getirilmiş olduğu benzer biçimde kamufle de edilebilir. Yüz kontör uygulamasıyla yüzde öne çıkması istenilen bölgeler daha belirginleşir. Günlük makyaj, gece makyajı ve porselen makyajı uygulamaları olarak makyaj, zamana ve mekana uygun olarak yapılmalıdır.Günlük makyaj; hafifçe makyaj uygulamalarıyla cilt kusurları pudra ile saklanabilir. Belirgin gözler içinde hafifçe far ve rimel kullanımını günlük makyajda rahatça kullanılır. Dudaklar için ruj seçimi günlük makyajda daha organik olmalı, koyu renk tonlarından uzak durulmalıdır. Gece makyajında; gündüz makyaja kıyasla daha net ve belirgin makyaj malzemeleri kullanılmaktadır. Yüz hatlarının kalıcılığı için ruj rengi ve allık rengi daha koyu olmalıdır. Gece makyajında takma kirpiklere de daha oldukca rastlanır. Gece makyajında güzel görünmek için renk seçiminin iyi olması gerekir. Porselen makyaj ise; gece ve gündüz makyajlarına bakılırsa daha oldukca kapatıcılık özelliği bulunmaktadır. Ciltte bulunan kusurlar porselen makyajla adeta yok tesiri yaratır. Bu etkiyi yaratacak ürünler porselen makyaj ürünleri ve fondötenlerdir. Kişiye uzun soluklu kalıcılık elde eden porselen makyaj çoğu zaman hususi günlerde tercih edilmektedir. Çoğunlukla yapılacak porselen makyaj cildin hava almasını da engellemekte bu yüzden sık sık yapılmamakta. Makyaj ile güzel görünmek için mühim kaide, yerine uygun ve tercihi doğru ürünler kullanmaktır. Makyaj temizleme işlemi makyaj yapımı kadar mühim bulunduğunun altını çiziyor ve makyaj temizlemeyi alışkanlık haline getirilmesini öneriyoruz.

6- Giyim Seçimi (Biçim Falan)

Güzel görünmek evden çıkarken aynaya baktığından kendiniz ne kadar güzel bulursanız gününüz o denli verimli geçer. Şahıs giydirilmiş olduğu giysilerde kendini güzel ve rahat hissetmez ve evden çıkarsa yüksek ihtimalle daha iyi daha güzel giyinmemenin pişmanlığını yaşayabilir. Bir çok hanımefendiler bunda hem düşünce iken saatlerce dolap karşısında vakitlerini geçirmekten de dert yanıyorlar. Gardırobun karşısında uzun bir süre onca kıyafetin içinden giyim seçememesinin en belirgin sebebi ise alışverişte seçtiği kıyafetlerin kendi vücut tipine uygun olmamasıdır. Giyim seçerken kararsız kalmamak bir giydiğini yeniden yeniden değiştirmemek için vücut tipine bakılırsa giyim seçmelisiniz. Almak için alınan kıyafetlerinin bir çok eve gelip dolaba girinceye kadar kişiye güzel gelmektedir. Giysisi vücudunuza bakılırsa seçtikten sonrasında sıra renk seçiminde, renk seçimini kişinin ten ve saç rengine yakışıp yakışmayacağı ve tarza bakılırsa belirlenebilir. Hanımefendiler vücut tiplerine bakılırsa ve stillerine bakılırsa seçim yapmalıdırlar. Fazla kilolarından kurtulamayan kişinin kilolarının kamufle edilmesi gerekirken kısa ve dar parçalar tercih edilmemeli, renk uyumları olmalıdır. Giysisi gösteren aksesuarların kullanımı da yerinde ve uygun olmalıdır. Örnek olarak gold rengi tercih edilen küpe ile gümüş kolye tamamen uyumsuzluğu belirtir ve çanta fermuarının rengine kadar bu detaylara dikkat edilmelidir. Giyim seçiminde yerine bakılırsa ve yaşına bakılırsa giyinmek sizi istediğiniz kadar güzel izah edebilir. 15 yaşlarında bir kızın leopar detaylı giysisi iyi mi yaşına bakılırsa değilse 30’lu 40’lı yaşlarındaki hanımlarında kendi yaş gruplarının giyim tarzına bakılırsa giyim seçmesi gerekir.

7- El-Ayak Bakımına Itina Göster

El ve ayak bakımı güzellik merkezlerinde yapılabildiği benzer biçimde şahıs el ve ayak bakımını evde de uygulayabilir. Daha oldukca duş sonrası meydana getirilen bakım, sıcak su ile derilerin yumuşamasıyla daha etkili sonuçlar sağlamaktadır. El ve ayak bölgesine sürülen bakım kremleri böylelikle daha kolay emilir. Duş haricinde ayaklarına bakım yapmak isteyen kişiler için sıcak su içinde ayaklarını ortalama 20 dakika ya da su soğuyuncaya kadar bekletilmelidir. Duş sonrası vücutta rutubet azalacağından el ve ayak bölgesine nemlendirici krem sürülmelidir. Suda yumuşayan tırnaklara törpü ile biçim verilebilir. Uzun parmaklara yuvarlak, yuvarlak tırnaklara ise köşeli olacak şekilde törpü uygulanabilir. El bakımı denildiğinde zarif, kibar el ve ojeli el akıllara gelse de sürekli oje sürmek tırnağa hava aldırmadığından tırnak sararmasına yol açabilir. Sık sık oje devam eden kişinin ne olursa olsun tırnağını dinlendirmesi gerekir. İnce tip tırnakların en büyük probleminin hafifçe darbe aldığında kırılmasıdır. Kırılmayı önlemek adına tırnak besleyici ürünleri uygulanabilir. Uzun tırnaklar son zamanlarda moda olsa da kişinin güzel görünmesi için modaya değil kendine yakışanı yapmasıdır. Tırnak uzunluğu ve kısalığı el yapısına bakılırsa ayarlanabilir.  Ojede renk seçimi de tercih edilen giysiye uygun olmalıdır. Bazı giysilerde ojelerde zıt görüntü daha güzelken bazende aynı yada yakın tonlar daha güzel bir görüntü yaratmaktadır. Kış aylarında daha oldukca kuruyan ve sertleşen el ve ayak derileri için nemlendirici ne olursa olsun kullanılmalı ve oldukca sertleşen topuklara gece yatmadan ilkin vazelin sürülmelidir. Vazelin yardımıyla sabah topukların yumuşadığını gözle görülecek şekilde olacaktır. Topuk çatlamasın da oluşan sert deri ayak törpüsü yardımıyla tertipli olarak yapıldığında yok edilir. Bu işlem haftada bir kez yapılmalıdır.

8- Güzel duyu ve Güzellik Tercih Meselesi

Şahıs güzel görünmek için tüm yolları deneyip gene de memnun olmadıysa güzel duyu yollarına başvurabilmektedir. Makyaj hileleriyle halledilebilecek yüz kusurları, müddetsiz kalıcı ya da süreli kalıcı olacak şekilde güzel duyu yaptırarak kurtulabilmektedir. Birkaç örnek vermek gerekirse burun görüntüsünü beğenmeyen şahıs kozmetik ürünlerle burununu geçici bir halde istediği benzer biçimde yapabiliyor ya da burun estetiğine başvuruyor. Yüz kontörü uygulamasıyla şahıs yüzünü olduğundan ufak ve bazı hatlarını da belirginleştirebiliyor. Yanak bölgesine uygulanacak kontör ile yanaklar küçültülebiliyor ve elmacık kemikleri ön plana çıkartılıyor. Makyaj malzemeleriyle her gün bu işlemleri yapmaktan sıkılan ve yanaklarının görüntüsünü beğenmeyen kişiler son zamanlarda popüler olan bişektomi öteki adıyla hollywood yanağı estetiğini yaptırıyor. Kaşlarında seyrekleşme ya da biçim bozukluğunu belirli markaların çıkarttığı kaş kalemi ya da kaş farı benzer biçimde ürünlerle kamufle eden kişiler, çözüm için microblading uygulamasıyla kaşlarına üç boyutlu kıl tekniği uygulatarak süreli kalıcılık imkanıyla istediği kaşlara kavuşabiliyor. Dudak yapısı ince ya da zaman içinde bozulan kişiler de kozmetik ürünlerin dudak kalemlerini kullansa da bir çok şahıs tarafınca dudak estetiği de yaptırılmaktadır. Naturel güzellikten yanaysanız ve kendinizde beğenmediğiniz bölgeler var ise estetiğe başvurmadan ilkin makyaj malzemelerini kullanarak bu kusurlarınızı kapatabilirsiniz. Fakat bu ürünleri kullanmadan da kendinizi iyi hissetme istiyorsanız estetiğe başvurabilirsiniz.

Sizce Güzel duyu Güzel Olmanın Yolları Içinde mı?

9- Kalıcı Makyaj Uygulamalarını Deneyebilirsin

Hanımefendilerin bakımlı ve daima makyajlı görünmek istemeleri kalıcı makyajla mümkün hale gelmiştir. Kozmetik ürünleri ile uğraşmak istemeyen bir çok şahıs çözümü kalıcı makyaj uygulamalarında bulmuştur. Bunlar;

  • Kaş kontürü (micropigmentasyon)
  • Dudak kontürü
  • Kalıcı eyeliner
  • İpek kirpik 
  • Kirpik liftingi

güzel görünmek için makyaja dikkat

Kalıcı makyaj yaptırmayı düşünen kişiler kullanılan boya türünü oldukça merak etmektedir. Tamamen organik yapılı boyalarla mikro iğneler ile bölgeye kalıcı renk geçişi sağlanmaktadır. Kullanılan iğneler şahıs hususi ve kullan at olarak uygulanır. Uygulamalardan belirli bir süre ilkin anestezi içerikli krem sürülerek acı en aza indirgenir. Kalıcı makyaj uygulamasını yaptıran bir çok şahıs tarafınca da acı hissinin azca olduğu bilinmektedir. Dövme ile kalıcı makyaj birbirinden farklıdır. İkisi içinde hem teknik anlamında hem de araç-gereç anlamında farklılıklar vardır. Kalıcı makyaj uygulamaları olan kaş kontürü, dudak kontürü ve kalıcı eyeliner işlemlerinde kişinin cilt rengine uygun renkler seçilir güzel, canlı ve genç görünüm sağlanır.


About admin

Check Also

Kepçe Kulak Estetik 2020 Güncel Fiyatları

Yüzde güzel duyu görüntüye haiz olmak için çeşitli estetikler bulunmaktadır. Burun estetiği, göz kapağı estetiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>