Halk Bankası İşyeri Açma Kredisi Esnaf Kefalet Hesaplama

Halkbankası ile kendi işyerini açmak isteyen, iş oluşturmak, dükkan açmak, dükkanını büyütmek, giyim, besin, tuhafiye, hediyelik eşya, market, bakkal, kasap ve benzeri iş oluşturmak isteyen, bayilik yada franchising almak isteyen, Devlet destekli faizsiz bağışlama kredi ve teşviklerden yararlanmak isteyen, kosgeb kredileri, esnaf ve sanatkarlar kefalet birleşke kredisi çekmek isteyenlere işyeri açma kredilerinden bahsedeceğiz.

Halkbankası iş oluşturmak isteyen girişimcilere bir fazlaca değişik sektörde işyeri açma kredisi veriyor. Bu kredilerden iş oluşturmak isteyen girişimciler için birazcık bahsedelim. Halk bankası tarafınca esnaf ve sanatkârlara hususi olarak verilen krediler  aşağıda belirtilmiştir.

Halkbank faizsiz esnaf kredisi

Halkbank faizsiz esnaf kredisi

Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Birleşke Kefaletiyle Verilen İşyeri Açma Kredisi

Halkbankası bu kredi ile yeni işyeri açmak isteyenler için esnaf ve sanatkârlar koparatif kefaletiyle kredi vermektedir. Bu işyeri kredisinin faiz oranı ile ödeme koşulları kefalet kredisi olması sebebiyle uygundur. 60 aya kadar vade yapılabilir. 3 aylık ve altışar aylık ödeme periyotları ile ödenebilir. Kredi limiti ise bağlı bulunan kooperatife nazaran 150.000 TL’ye kadar belirlenebilmektedir. Bu krediden esnaf ve sanatkârlar odasına kayıtlı bulunan tüm esnaflar ile, işyeri açılışını yaptığını göstererek kooperatife üye olan işyeri açmak isteyen tüm esnaflar yararlanabilir.

İşyeri açma kredisi için gerekli evrakları öğrenerek işletmenizi kurabilir ve yasal izinleri alarak faaliyete başlayabilirsiniz.

Bu kredi ile Kooperetifi üye olmayan esnaflara iş kurma olanağı sağlamaktadır. Bu kredi de 60 aya kadar vadeli alınabilmektedir. Ödeme vadeleri ise 3 ve 6 aylıktır. İşyerinin gelirine nazaran 100.000 TL, 125.000 TL ve 150.000 TL’ye kadar verilebilmektedir.

Halkbankası işyeri açmak isteyenlere sıfır faizli esnaf kredisi vermektedir. Bu kredinin limiti 30.000 TL. olup tüm esnaflar için en uygun kredi nitelikli taşımaktadır.

Eskiyen Meslek Kollarında Etkinlik Gösterenlere Verilen İşyeri Açma Kredisi

Bu kredi eskiyen meslek kollarında etkinlik göstermekte olan esnaf ve sanatkârlar için verilen işyeri açma kredisidir. Bu krediden yararlanmak için aşağıda belirtilen işlerden herhangi birini yapmanız gerekmektedir.

 • El dokuma atölyesi ve el dokuma işleri meydana getirilen iş yeri açmak,
 • Bakır işletmeciliği ve bakır işçiliği meydana getirilen iş oluşturmak,
 • Çini yada çömlek yapımı atölyesi açmak,
 • Sedef kalkma ve ahşap oyma işleri meydana getirilen imalathane oluşturmak,
 • Çarıkçılık, yemenicilik, yada oyacılık işleri yapılmakta olan el işleri atölyesi oluşturmak,
 • Semercilik, yorgancılık, keçecilik, yazmacılık işleri yapılmakta olan atölyelerden herhangi birini açmak,
 • Lüle yada oltu taşı işçiliği yapılmakta olan atölyeden açmak.

Yukarıda yazılı bulunan işlere benzerlik gösteren herhangi bir işyeri açmak için işyeri açma kredisi talebinde bulunmak gerekmektedir. Bu işlere benzerlik gösterdiği Maliye Bakanlığınca tarafınca onay edilen işler için iş oluşturmak kredisi alabilirsiniz. Bu krediden yararlanmak isteyen ve “esnaf vergi muafiyet belgesi” bulunan tüm esnaflar devlet destekli sıfır faizli işyeri açma kredisi kullanabilmektedir. Öteki bir koşul olarak ise KOSGEB‘den işyeri açma kredisi desteği alan esnaflar bu krediden faydalanamazlar.

Ustalık Belgesi Olanlar İçin Faizsiz İşyeri Açma Kredisi

Halkbankası ustalık belgesi sahibi olup yeni iş oluşturmak isteyen girişimcilere hususi faizsiz kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için müracaat zamanı itibariyle minimum üç senelik ustalık belgesini haiz olmanız gerekmektedir. Ek olarak ustalık belgeniz ile ilgili meslek kolunda son bir yıl içinde kendi adınıza işletme kurduğunuzu belgelemeniz şarttır. Dolayısı ile bu krediden ustalık belgesi ile işyeri açma kredisinden yararlanmak için ustalık belgesinde yazılı bulunan sanat hakkında bir işyeri açmış olmanız lüzumlu olup gene kosgeb iş kurma kredisi anlamanız gerekir.

Halkbank iş yeri açmak isteyen esnaf ve sanatkarlara 30.000 TL. sıfır faizli kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak isteyenler, kredi kullanım amacını belirtmeleri ve faaliyette bulunduğunu belgelemeleri gerekmektedir. Bu krediden yararlanmak için Kosgeb girişimci kredisi almamış olmanız gereklidir. Krediden yararlanmak için esnaf ve sanatkarlar kooperatifine başvuruda bulunabilirsiniz.

Ustalık Belgesi Olanlar İçin Faizsiz İşyeri Açma Kredisi

Ustalık Belgesi Olanlar İçin Faizsiz İşyeri Açma Kredisi

Siz de yeni bir proje ile Halkbank’dan  işyeri açma kredisi almak istiyor iseniz, iş kurma projenizin kabul görmesi durumunda 100.000 TL’ye kadar sıfır faizli kredi kullanabilirsiniz. Bu krediden yararlanmak için bir iş projesi hazırlamak ve projesini KOSGEB’e onaylatmak gerekmektedir.

İş yeri açmak için 100.000 TL faizsiz genç girişimci kredisinden yararlanmak için 30 yaşını tamamlamamış olmak şarttır. Ek olarak KOSGEB’den faizsiz kredi kullananlar ve işyeri açılış bağışlama desteği alanlar ile gömü destekli esnaf kredisi kullananlar 100.000 TL faizsiz işyeri açma kredisinden faydalanamazlar.

Halkbank esnaf destek paketi kampanyası dahilinde KOBİ’lere 150.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kredi vermektedir. Halkbank esnaf KOBİ kredisi üç ayda bir dönemsel taksitli olarak ödenebilmektedir.

Halkbank İşyeri Açma Kredisi Iyi mi Alınır?

Halk Bankasının faizsiz kredileri bunlarla da bitmiyor. Halk bankası aşağıda yazılı bulunan meslek kolları içinde işyeri açma kredisi ve Devlet Destekli esnaf kredisi vermektedir.

 • Kahvehane, cafe, kafeterya ve kıraathane açma ve işletme kredisi
 • Kafe ve lokanta ile restaurant işletmecileri için,
 • Dükkan açma ve terzi butik işletmecileri,
 • Mobilya, marangoz ve ağaç işleri için işyeri kredileri,
 • Bakkal, büfe, market, ve süper market vb.
 • Manavlar için,
 • Kırtasiyeciler ve kitapçılar için,
 • Servis şoförleri, otobüsçüler ve taksiciler,
 • Adam ve hanımefendi kuaförü açanlara destek kredisi,
 • Nakliyeciler, kamyoncular ve kamyonetçiler için,
 • Yukarıda yazılı bulunan unutulmuş meslekleri icra edenler için işyeri açma kredisi vermektedir.
Halkbank İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

Halkbank İşyeri Açma Kredisi Iyi mi Alınır?

Halkbankası girişimciler içinde değişik destekleme paketleri ile işyeri açma ve kurma kredileri veriyor. Bu kredilerden anlatmak gerekirse;

 1. Üniversite mezunu olup, edinim kazanılmış olduğu ve eğitimini almış olduğu iş kolunda kendi işyerini açmak isteyen girişimcilere  verilen; Yürekli girişimci Kredisi,
 2. Üniversite mezunu, deneyimsiz, {mezun olduğu} bölümle ilgili kendi işini oluşturmak isteyen, müteşebbis girişimcilere yönelik verilen Genç Girişimci İşyeri Açma Kredisi
 3. Mesleki kuruluşlardan eğitim sertifika/belgesi bulunan ve ilgili iş kolunda edinim sahibi olan ve kendi iş yerini açmak isteyen girişimcilere; Usta Girişimci Kredisi
 4. Teknokentlerde etkinlik gösteren girişimciler, KOSGEB, TÜBİTAK, TTGV benzer biçimde kurumlardan bağışlama almaya hak kazanmış girişimciler ve patent hakkı satın almış/sahibi olan girişimcilere yönelik Icat eden Girişimci Kredisi
 5. Halbank franchising sistemi işyeri açmak yada kendi işini oluşturmak yeni bir franchising faaliyeti göstermek isteyenlere franchise giriş bedeli ödemesi ve işyerinin tüm ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla meydana getirilen harcamalar için finansman Franchising kredisi veriyor. Bu kredi Halkbank bayilik kredisi kapsamında da kullanılabilmektedir.

Bu kredilier bir tek Halkbank’ ın desteği olmayıp devlet tarafınca her alanda desteklemeler verilmekte ve verilmeye devam etmektedir. Sizde kendi işinizi oluşturmak için lüzumlu evrakları hazırlayarak Halkbankası işyeri açma kredisi başvurusu yapabilir, Devlet destekli iş kurma kredisi fırsatlarından yararlanarak kendi işinizi kurabilirsiniz. Hayırlı işler dileğiyle..

Halkbank İşyeri Kredisi İle Karşınızda !

Halkbank ticari faaliyette bulunmayan gerçek kişilerin kiraya verme amacına yönelik 3.kişilerden satın alacakları gayrimenkullerin alışı için finansman sağlıyor. Kredi maksimum 120 aylık olabiliyor. Kredi ekspertiz değerinin %50’si ile sınırlıdır. Müracaat için halkbank başvuru sayfasını ziyaret ediniz. ya da en yakın Halkbank şubesini ziyaret ediniz.


About admin

Check Also

KGF Kredi Garanti Fonu Nedir? Kimlere Verilir?

KGF kısaca Kredi Güvence Fonu nedir? Sorusuna en fazlaca dört gözle beklenen 30 sual ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>