Halkbank 50.000 TL İhtiyaç Kredisi 5 Paket Halinde Veriyor

2020 yılına Halkbank o şekilde bir hızla girdi ki 50.000 lira gereksinim kredisini 60 ay vadeli olarak 5 paket halinde müşterilerine sağlamış oldu. Daha önceleri bir tek devlet memurlarına hususi gereksinim kredilerinde düşük faiz tatbik eden banka şimdi bir oldukça alana bu olanakları sağlamaktadır. Mevcut banka faiz oranlarına bakılırsa minimum %0,10 ile 0,15 içinde faiz indirimi elde eden Halk Bankası ön başvuruları İnternet üstünden de 3 adımda kabul etmektedir.

Halkbank İhtiyaç Kredisi 5 Paket Halinde Vermektedir!

Satın alan portföyünü genişleten banka devlet memurlarına özel sağlamış olduğu imkanları bir oldukça sektördeki müşterilerine de vermeye adım atmıştır. Devlet bankası olmasından dolayı esasen ciddi bir faiz indirimi ile kredi imkanı elde eden banka, hazırladığı 5 paket ile müşterilerine %0.15 ‘e varan düşük faizler ile kredi imkanları sağlamaktadır. Bu kategoride yer edinen müşteriler ise şu şekilde oluşmaktadır.

 • Maaşını Halkbank ‘tan alanlara hususi: Tertipli olarak aylıklarını bankadan alan müşterilere hususi bir pakettir. Maaşlarını bankadan alanlara hususi minimum %0,10 daha düşük faizler ile bireysel kredi kullandırılmaktadır.
 • Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi: Tüm emekliler için oluşturulmuş bir kredi paketidir. Maaşlarını Halkbank ‘dan almasanız dahi bu kredi paketi ile minimum mevcut kredi faiz oranlarında bakılırsa %0.9 daha düşük kullana bilirsiniz.
 • Kamu Çalışanına Hususi: Kamuda görevli amir, işyar tüm kesim için oluşturulmuş olan bir kredi paketidir. Mevcut gereksinim kredisinin faiz oranlarına bakılırsa %0,5 ile %0,10 varan indirimli faiz uygulanır.
 • Hususi Sektör Çalışanlarına: Hususi sektörde kadrolu yada herhangi bir müteahhit altında SGK ‘lı olarak çalışanlar için oluşturulmuş bir kredi paketidir. Mevcut faiz oranlarına bakılırsa %0,5 varan bir faiz indirimi uygulanmaktadır.
 • Süratli Kredi: Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için oluşturulmuş olan bir kredidir. Adından da belli olduğu benzer biçimde süratli bir halde finansmana ulaşmak isteyenlere sağlanan bir nakdi pakettir.

Halkbank 40.000 TL İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme Planı

Malum vatanımızda devamlı olarak kredi faiz oranları değişim göstermektedir. Özellik ile şu son yıllarda bu dalgalanma sıklık ile yaşanmaktadır. Dolayısı ile bizim net bir halde Halkbank kredi hesaplama işlemindeki faiz oranlarını sizlere söylememiz çokta doğru olmaz. Lakin, güncel faiz oranları ile bankanın 40.000 liraya kadar faiz oranları çerçevesinde hesaplama yapmak isteyenler, aşağıdaki tablodan bakılırsa bilirsiniz.

 • HALKBANK değişik paketler ile müşterilerine kredi imkanı sağlamaktadır. Bu paketler den kabul edilen ”HIZI KREDİ için faiz oranı MART için %1.07 olmaktadır. Ötekiler ise;
  • Maaşını HALKBANK’dan alanlara aylık %0.98
  • Kamu çalışanlarına aylık %1.05
  • {Özel sektör} çalışanlarına aylık %1.05
  • Emekli maaşını alanlar için aylık %0.98

oranlarından kredi faiz uygulanır. Bu faiz oranları ile hesaplama tablosu ise şu şekilde sayfamızda yer alır.

HALKBANK KREDİ PAKETLERİNE GÖRE 60 AY VADELİ HESAPLAMA TABLOSU
Miktar Maaş Müşterisi ve Emekliler Kamu ve Hususi Sektör Çalışanları
5.000 TL 116,63 TL 119,26 TL
10.000 TL 233,26 TL 238,53 TL
15.000 TL 349,90 TL 357,79 TL
20.000 TL 466,53 TL 477,06 TL
30.000 TL 699,79 TL 715,59 TL
40.000 TL 933,05 TL 954,12 TL

Düzgüsel şartlarda eğer Halkbank’dan ipotekli gereksinim kredisi kullanmazsanız en fazla 40.000 TL kadar gereksinim kredisi kullana bileceğinizi lütfen unutmayınız.

Halkbank Kredi Başvurusu Cepten Yapma

Öncelik ile şunu belirtmek isterim ki birazcık sonrasında anlatacağım müracaat işlemleri tamamen ön başvurudur. Bu da şu demek oluyor ki yaptığınız müracaat işlemi kabul edildikten sonrasında banka şubesine giderek bir kaç işlem ve bir kaç belgeyi de imzalamanız gerekmektedir. Sadece İnternet üstünden yada cepten doldurulan formlar aracılığı meydana getirilen başvurular da en mühim olanında ön başvurudur. Ön başvurusu OKEY almış bir kredinin banka tarafınca size verilmeme benzer biçimde bir olasılığı kesinlik ile yoktur. Şimdi hadi 7/24 hafta sonu dahil olmak suretiyle Halkbank gereksinim kredisinin iyi mi İnternet üstünden sağlandığına bir bakalım.

 1. İlk olarak bireysel adresine girmeniz gerekmektedir.
 2. Sonrasında karşınıza çıkan ”KREDİ HESAPLAMA” makinesinden Halkbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama bu görsel de yer almış olduğu benzer biçimde kutucuktan mevcut pozisyonunuzu emareniz.
 3. Derhal altındaki haneden ne kadar gereksinim duyduğunuz rakamı emareniz.
 4. Şimdi ise ”HESAPLA” diyelim. ( Hesapla demeden sonraki işleme geçemezsiniz )
 5. Şimdi ise ”BAŞVUR” diyelim.

Karşımıza kamu çalışanlarına özel yüzde 0.30 indirimli ihtiyaç kredisi deki anlatımımda olduğu benzer biçimde 3 adımlı bir müracaat formu çıkacaktır. Bu müracaat formunu size uygun bir halde aşağıdaki benzer biçimde doldurmanız halinde kredi başvurunuz gerçekleşmiş olacaktır.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Müracaat Formunun Doldurulması

Müracaat formu 3 adımdan oluşur. Tüm bu adımları kesinlikle eksiksiz ve doğru olarak doldurmamız gerekmektedir. Formu oluşturan başlıklar ve açıklamaları sırayla şöyledir.

 1. Kredi Tercihini Yapın: Kredinin türü ve vadesinin belirlendiği sekme ‘tir.
 2. Kimlik Bilgilerini Girin: Müracaat sahibinin kimlik bilgilerinin istendiği alandır. Burada ön başvurunun cevabın teslim edilmesi için bu bilgilerin kesinlikle doğru bir halde girilmesi gerekmektedir.
 3. Müracaat Bilgilerini Tamamlayınız: Son olarak olarak müracaat sahibinin detaylı kontakt bilgilerinin istenildiği bölümdür.
Halkbank 50.000 lira ihtiyaç kredisi başvurusu işlemlerinin sıralaması

Halkbank 50.000 lira gereksinim kredisi başvurusu işlemlerinin sıralaması

Tüm bu alanlar doğru ve eksiksiz bir halde doldurulduğunda, eğer kredi notu değeriniz de pozitif ise yaptığınız müracaat OKEY alır ve banka şubesine giderek, ilgili sözleşme formlarını imzalamanız durumunda paranız kavuşursunuz. 😉About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>