Halkbank Bedelli Askerlik Kredisi (GÜNCEL)

Bedelli askerlik mevzusu 2020 yılı için de gündemdedir. 2 çeşit bedelli askerlik bulunduğunun altını çizmekte yarar var. İlki dahte denilen döviz karşılığı askerlik hizmeti anlamına gelen yöntemdir. Bu yöntemden yararlanmak için belirli bir süre yurt haricinde çalışmış olmak gerekir. Öteki yöntem ise devlet eli ile düzenlenen ve bedeli gene devlet tarafınca belirlenen tutarın ödenmesi karşılığı askerlik hizmetinin tamamlanması anlamına gelir. Cumhuriyet tarihinde bedelli uygulamalarına toplamda 10 kez rastlanmaktadır. Son olarak bedelli kanunu ise  2 Aralık 2014 tarihinde çıkmıştı.

2020 Yılı Bedelli Askerlik için ödenecek ücret belli oldu. 35 bin TL ilk altı ay için açıklanan sayı oldu. 2020 yılı 2. yarısı için bedelli tutarı ise ondan sonra açıklanacak. 

asker

Bedelli askerlik

Bedelli Askerlik Şartları

Yasalaşana kadar kati olmamakla beraber hükumet kanalından gelen açıklamaları dikkate aldığımızda bedelli askerliğin şartları;

 • 31 Aralık 1995 ve öncesi doğumlu olmak
 • 25 yaşlarında olmak
 • Belirtilecek olan IBAN numaralarına vaktinde tutarı yatırmak
 • Karşılık 35 bin TL
 • Ek olarak askerlik süresi de 21 gündür

2014 senesinde bedelli askerlik yaşı daha yüksekti. Sadece verilen dilekçeler neticesinde en yaygın yaş oranının 25 olduğu göze çarpıyor. Bu sebeple hükumet 25 yaşındaki gençleri de kapsaması için yaş şartında bir indirgeme uygulamayı planlıyor. Askerlik hizmet süresinin ise 28 güne çıkması planlanıyor. İşverenler için bu durumun sorun oluşturup oluşturmayacağı merak ediliyor.

Başvurular askerlik şubelerinden kabul edilecek. Şubeden alınacak belge ile verilen hesap numaralarına tutarlar yatırılacak. Ek olarak geçtiğimiz yıllarda 30 bin TL olan bedelli tutarı da yarıya indirilmiş durumda. Bekleyen 3 milyon kişinin mağduriyetlerinin bu şekilde giderilmesi planlanıyor. Ek olarak bedelli askerlik ile ilgili oldukca fazla negatif yorumlar da yapılıyor. Alınan asker sayısı da belli olduğunda oldukca fazla şahıs dışarıda kalmış oluyor. Meydana getirilen açıklamalara gore 10 yıl süreyle asker alınmasa şu anda bedelli bekleyen kişilerin sadece sona ereceği bildiriliyor. Bu sebeple hükumet bedelli askerliği bir an ilkin yasalaştırmak için lüzumlu emekleri halletmeye hız kesmeden devam ediyor.

Ödemeler peşin kabul edilmiş olduğu için nakit sıkıntısı çeken insanoğlu da çareyi banka kredilerinde arıyor. Bedelli haberlerinin peşinden bankalar krediler hakkında düzenleme halletmeye başladılar. Ek olarak bedelli askerlikte kullanabileceğiniz nakit ihtiyaçlarınız için bankaların verdiği gereksinim kredilerinden de faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası %1,05 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veriyor. 35 bin TL. üstünden bedelli askerlik kredisi için geri ödeme yapılacak miktarları sizler için hesapladık. Ziraat Bankası bu krediden bedelli askerlik için başvuruda bulunan müşterilerini faydalandırmayı hedefliyor.

halk-bankası

Halk Bankasından bedelli askerlik için kredi almak mümkün.

Halk Bankası Bedelli Askerlik Kredisi

Bedelli askerlik hizmetinden faydalanan kişileri mağduriyetten kurtaran bankalardan biri de Halk Bankası’ dır. Halk Bankası 60 aya varan vadeler ve uygun faiz oranları ile müşterilerine gereksinim kredisi vermektedir. Sadece Halk Bankası’ nın da kredi vermek için müşterilerinden istediği bazı şartlar vardır. Ilk olarak kredi çekmek için bankaya bir gelir belgesinin sunulması gerekmektedir. Gelir belgeniz yoksa, işsizseniz ya da sigortasız olarak çalışıyor iseniz banka tarafınca kredi talebiniz reddedilecektir.

Harcama Asgari
Oran
Azami
Oran
Tahsis Tutarı 0.50 % 0.50 %
Aylık Faiz Oranı (1-60 Ay) 1,07 % 1.07 %
Senelik Maliyet Oranı/Senelik Efektif Faiz Oranı (1-48 Ay) 15.3559 % 15.3559 %

Halk Bankasının gereksinim kredileri için belirlediği faiz oranı %1,07′ tür.

Faiz Hesaplama

Halk Bankası %1,07 faiz oranı üstünden 60 ay vade seçenekleri ile gereksinim kredisi vermektedir. 35 bin TL üstünden öteki vade seçenekleri ile hesaplama yaptığımızda;

 • 12 ay vadede %1,07 faiz oranı ile 37.989,36 TL toplam ödeme yapılmaktadır. faiz + 78 TL dosya harcaması tutarı alınmaktadır. Bu koşullarda ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 3.165,78 TL’ dir.
 • 18 ay vadede %1,07 faiz oranı ile 39.423,42 TL toplam ödeme yapılmaktadır. faiz + 78 TL dosya harcaması tutarı talep edilir. Bu durumda ödenecek aylık taksit tutarı 2.190,19 TL’ dir.
 • 24 ay vade %1,07 faiz oranı ile 40.891,92 toplam ödeme yapılmaktadır. faiz+ 78 TL dosya harcaması ödenmesi gerekmektedir. Bu maliyetler göz önünde bulundurularak aylık ödenecek taksit tutarı 1.703,83 TL’ dir.
halkbank

Halk Bankası % 1,73 faiz oranı ile bedelli askerlik kredisi vermektedir.

 • 36 ay vade ile 43.930,44 TL toplam ödeme yapılmaktadır. faiz ödemesi + 78 TL dosya harcaması talep edilir. Bu durumda aylık 1.220,29 TL taksit ödemesi yapılacaktır.
 • 48 ay vade ile 47.103,84 TL toplam ödeme yapılmaktadır. faiz tutarı + 78 TL dosya harcaması talep edilir. Bu durumda 981,33 TL aylık taksit ödemesi yapılacaktır.
 • 60 ay vade ile 50.409,60 TL toplam ödeme yapılmaktadır. faiz tutarı + 78 TL dosya harcaması talep edilir. Bu durumda 840,16 TL aylık taksit ödemesi yapılacaktır.

Müracaat için başvuru formunu doldurmanız ya da size en yakın Halk Bankası şubesini ziyaret etmeniz gerekecektir. Banka gelir belgesi haricinde lüzumlu görmüş olduğu taktirde kefil ya da güvence talep edebilmektedir.

Netice itibari ile vade oranı arttıkça ödeme planında yer edinen taksit tutarları da artış göstermektedir. Bu yüzden en düşük vade ile kredi çekmeniz hem borçlarınızın acele bitmesini hem de extra faiz ödememizi elde edecektir.

2020 senesinde askerlik ile ilgili yeni  düzenlemeler yapılmaktadır. Askerlik süresinin kısaltılarak 9 ay olacağı gündemdedir. 3 ay hepimiz mecburi olarak askerlik meydana getirecek ve kalan 6 aylık sürede ise borçlanabilecektir. Durum netleştiğinde sitemiz üstünden sizleri bilgilendireceğiz. Bankaların 2020 senesinde da bedelli askerlik kredileri devam edecektir.


About admin

Check Also

En Çok Puan Kazandıran Avantajlı Kredi Kartları 2020

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren kredi kartları bizlere sağlamış olduğu kolaylıklar ile her geçen gün kullanımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>