HALKBANK Esnaf Kredisi Başvuruları Başladı! (2020 Faizleri)

Türkiye Halk bankası da esnafımızı KOBİ kredileri 2020 senesi ile 500 bin TL iş yeri satın alma 200 bin TL de işletme giderleri için düşük faizli krediler ile desteklemektedir. Esnaflar için başlatılan Türkiye HALKBANK düşük kredi müracaat şartları neler bulunduğunu güncel olarak burada bulabilirsiniz. Ek olarak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi  (ESKKK) üyesi olarak yada olmadan Türkiye Halk Bankasından sıfır faizli kredi almanız için lüzumlu evrakların ne işe yaradığını bulabilir ön başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Halkbak Esnaf Kredisi 2020 Başvurusu Iyi mi Yapılır?

Türkiye Halk bankası KOBİ ve esnaflarımıza oluşturmuş olduğu 3 ayrı seçenek ile esnaf kredisi vermektedir. Bunlar; Develet destekli sıfır faizli esnaf kefalet kredisi, Esnaf ve Sanatlar Kredi Kooperatifi ortağı olan ve olmayanlar için oluşturulmuş fazlaca düşük faizli KOBİ kredileridir. Tüm bu kredi paketleri için talep edilen şartları sağlayarak Türkiye Halk bankasına başvurmanız durumda 100 bin TL bağışlama ve 200 bin TL ye kadar ise düşük faizli, 60 ay esnek ödemeli kredi kullanabilirsiniz.

HALKBANK Esnaf Kredisi 2020 Hesaplama Tablosu

Bilinmiş olduğu benzer biçimde vatanımızda bir fazlaca meslek dalı ve bu meslek dallarına gore meslek odaları bulunmaktadır. Esnaf ve Sanatkar Kredi Kooperatifi de bu odalardan bir tanesidir. Devlete bağlı bankalar çiftçilere, esnaflara kısacası tüm üreticilere ülke ekonomisinin canlı durması ve işsizlik seviyesinin artmaması adına bağışlama yada düşük faizli kredi imkanları sunmaktadır. Türkiye Halk bankası da çiftçilerden ziyade KOBİ ve esnafa daha ağırlığı devlet imkanlarını aktarmaktadır. Bahsi geçen niçin ve sebeplerden dolayı  Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi yardımı ile de Türkiye  Halk Bankasından 60 ay kadar kredi kullanabilirsiniz! Ek olarak kullanacağınız bu kredinin ödemelerini 3 ayda 1 olacak şekilde geri ödeye bilirsiniz.! Bankanın vadelere gore faiz oranları şu şekildedir.

 • 1 ile 12 ay vade için senelik faiz oranı %5 aylık ise yalnız %0.41 oranında
 • 12 ile 60 ay vade için ise senelik faiz oranı %6 aylık ise yalnız %0.50 olmaktadır.

Bu faiz oranları ile bankadan Ticari yada Esnaf Meslek Odası üstünden kredi başvurusu yaptığınız da 3 ayda bir geri ödemeniz aşağıdaki tablodaki benzer biçimde olacaktır.

 • 40.000 lira için 3 ayda bir ödemenizin başlangıç taksit tutarı 2.720 Lira, son taksit ödemeniz 2.050 TL olur. Elinize ise net geçecek miktar 37.500 liradır. Kredinizi ödedikten sonrasında ise size verilecek toplam geri ödeme miktarı ise 1.200 TL.
 • 50.000 TL çekecek olan esnafımızın gene 3 ayda 1 olacak şekilde ilk taksit miktarı 3.383 TL son taksit miktarınız ise 2.562 lira olacaktır. Elinize geçecek olan toplam para ise 46.900 liradır.
 • 60.000 Lira çekmek isteyen esnaflarımızın da 3 ayda 1 ödemeli ilk taksit miktarı 4.060 lira son ödemesi 3.075 lira olur ve eline net 56.300 lira geçer.

Öteki meblağlarda hesaplamaları görmek için Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu ‘na göz ata bilirsiniz.!

Düşük faizli ve geri ödeme olanağı esnek olan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi üyeleri bu imkanlarda faydalanarak kredi kullanabilmeleri için ne olursa olsun odanın sınırları içinde etkinlik göstermesi gerekmektedir. Gene bağlı oldukları sicil müdürlüklerine kayıtlı olması ve aşağıdaki lüzumlu belgeler ile şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Kefillerden ve sizden istenilen Esnaf Kefalet Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nedir? diyorsanız ilgili içerikte detaylı bir halde bulabilirsiniz.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi desteği olmak sazın kredi imkanı

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi desteği olmaksızın da Türkiye Halk bankasından devlet hazinesi yardımı ile de esnaf kredisi kullanabilirsiniz. Senelik mali bilançonuz göz önünde bulundurarak gene 60 ay vadeli ve ister aylık isterseniz senede bir yada yılda iki kez geri ödemeli olarak 100 bin TL den 200 bin TL ye kadar ham madde alımları için aşağıdaki lüzumlu evraklar ile müracaat yaparak anında kredi kullanabilirsiniz.

Müracaat İçin Lüzumlu Evraklar Nedir?

Gömü yardımı ile esnaf kredisi müracaat yapmak için Esnaf sanatkarlar odasına yada sicil müdürlüğüne kayıtlı olmanız gerekmektedir. Müracaat yaparken yanınızda

 • Nüfus özgürlük belgenizi
 • Oda kayıt ile sicil tasdikname
 • Vergi levha fotokopi ile başvurmanız gerekmektedir.

Meslek odasına kayıt tutarı 2020 senesinde 713 lira civarlarındadır.!

HALKBANK Esnaf Kredisi Şartları Nedir?

Halk bankası üstünden alınacak olan faiz destekli yada desteksiz tüm kredilerden esnaflardan bazı şartlar aranmaktadır. Aranan bu şartlar aslına bakılır ise tüm bankacalar istenilen genel şartlardır. Bunlar ise;

 1. Kesinlikle kredi notu değerinizin yüksek olması.
 2. İflas bildiriminde olmamış olmanız. (yatırım amaçlı olarak verildiği için)
 3. Lüzumlu olması durumunda kefil ve ipotek sağlamanız.
 4. Devlete vergi borcunuzun bulunmaması.
 5. Minimum 12 aylık esnaf olmanız.

Esnafa Faizsiz Kredi İmkanından Iyi mi Faydalanabilirsiniz?

Yazı başlangıcında da belirttiğimiz benzer biçimde Türkiye Halk bankası devlet imkanlarını KOBİ ve esnaflarımıza iletmek ile yükümlü bir kamusal sermayeli bankadır. Devlet esnafımıza yaşam vermek için 2020 senesinde devam eden destek ile 30 ve 100 bin TL sıfır faizli kredi olanağı sunmaktadır. 100 bin TL faizsiz kredi için 30 yaşını geçmeme şartı aranırken 30 bin TL kredi için herhangi bir yaş sınırı aranmamaktadır. 100 bin TL genç esnaf kredisi başvurusu için KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almanız şarttır!

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvuruları nerelere ve iyi mi yapılır, müracaat tarihleri ve dersler hakkında her şey burada yer almıştır!

100 bin TL faizsiz esnaf kredisi için bağlı olduğunuz odaya dilekçe ile başvurmanız, dilekçenizin oda başkanı tarafınca kabul görülmesi ve Türkiye Halkbank şubesine iletmesi sonrasında 15 gün içinde talebinize yanıt verilecektir.Bu Ay En Düşük Faizli Ticari Kredi Veren Banka

Bilinmiş olduğu benzer biçimde bir fazlaca banka ticari kredi imkanlarını esnaf müşterilerine sağlamaktadır. Ticari geçmişinde bankalar ile münasebeti sorunsuz olanlara 60 aya varan vadeler ile kredi imkanları bankalarca sağlanır. 36 ay ile 60 ay olarak verilen ticari kredilerin vadeleri bankalara gore değişim göstere bilmektedir. Gene aynı şekilde ticari kredilerin faiz oranları bankalara gore ciddi şekilde değişmektedir. Bunu En İyi İşletme Kredisi Veren 2 Banka Hangisi olduğunda da esasen daha önceleri belirtmiştik. Fakat burada sizler için değişik bir mevzuya değinerek tanıtım yapmak istiyoruz. Buda siz esnafımıza meslek odanız üstünden müracaat yapmadan en iyi faiz oranları ile ticari kredi veren bankanın hangisi olduğudur. Sizler için aylık olarak güncellediğimiz faiz oranlarına gore ayın en düşük faizli ticari kredisi veren bankamız 36 aya %0.93 faiz imkanı ile ALBARAKA olmaktadır. Bankanın kredi aylık kredi ödeme ve toplam maliyeti ise şu şekilde oluşur.

ALBARAKA ESNAF KREDİSİ HESAPLAMASI
Miktar 36 Ay Toplam Maliyet
10.000 TL 338,83 TL 12.197,97 TL
15.000 TL 508,25 TL 18.296,81 TL
20.000 TL 677,66 TL 24.395,83 TL
25.000 TL 847,08 TL 30.494,73 TL
30.000 TL 1.016,49 TL 36.593,83 TL
35.000 TL 1.185,91 TL 42.692,62 TL

0-444-56-66 numaralardan da detaylı informasyon alabilirsiniz.

About admin

Check Also

KGF Kredi Garanti Fonu Nedir? Kimlere Verilir?

KGF kısaca Kredi Güvence Fonu nedir? Sorusuna en fazlaca dört gözle beklenen 30 sual ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>