Halkbank Toki Kredisi ile Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun

Tokiden Ev Alacaklar İçin Kredi Desteği

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ya da TOKİ, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’na bağlı, bilhassa toplumsal konut üretimi için kurulmuş olan kamu kuruluşudur. Kurumun amacı; dar ve orta gelirli vatandaşların nitelikli konut ihtiyacını karşılamaktır.12 Şubat 2012 sonu ile toplam 81 il, 800 ilçe ve 2246 şantiyede 524.698 konut yapmıştır. Hedef Türkiye Cumhuriyetinin 100.yılı olan 2023’te toplam 1.000.000 konuttur. Toki; nüfus artışıyla ortaya çıkan konut ihtiyacını karşılayarak tertipli kentleşme amaçlarına hizmet eden ve  dar ve orta gelirli vatandaşlara konut elde eden bir kurumdur. Bununla beraber toki toplu konut üretiminde bulunan işçilerle beraber devletimizde işsizliğin azaltılmasında vazife alır.

Eğer Halkbank yada Ziraat Bankasından toki kredisi çektiyseniz kalan taksitlerinizi ve ödeme bakiyenizi Toki Taksit Sorgulama sayfasından takip edebilirsiniz.

toki-halkbank

Tokiden ev alacaklara kredi desteği sağlanıyor.

Toki ve Halkbank Anlaşması

Halkbank, TOKİ’ye borçlarını tek seferde ödeyerek yüzde 20 indirim fırsatından yararlanmak isteyen konut alıcıları için toki indirim kampanyasını başlatıyor. Borçlarını peşin ödeyenlere %20 indirim uygulanacaktır. Halkbank, toki ye ödemeleri devam eden konut sahiplerine, borçlarını yüzde 20 indirimle kapatma imkanı sunuyor.

Halkbankasının düzenlemiş olduğu %20 indirimli kampanya ile konut alımına aracılık etmiş olduğu müşterilerine bu fırsatı değerlendirebilmeleri için son aşama uygun faiz oranlarıyla kredi kullanma imkânı sunulmaktadır. Müşterilerin gereksinimleri için avantajlı çözümler geliştirmeye bundan sonrasında da devam edecek olan Halkbankası toki indirim kampanyası ile tokinin borcunu ödeyip tapusunu derhal almak isteyenlere uygun faiz oranlarıyla ve taksit avantajlarıyla kredi vermektedir. Satışına aracılık edilen konutlara hususi olarak yalnız Halkbank tarafınca sunulan uygun koşullu krediyi kullananlardan tahsis tutarı ve ekspertiz tutarı de alınmıyor.

Halkbank Devlet Destekli En Uygun Konut Kredisi veriyor. Toki desteği haricinde bordrolu çalışanlara hususi kredi avantajından faydalanabilirsiniz.

Toki İndirim Kampanyası Devam Edecek mi?

Halkbankası eşliğinde toki %20 indirim kampanyasından işyeri ve konut alıcıları yararlanabilir. Aylık yüzde 0,80’den başlamış olan faiz oranları ile artan yada azalan taksitlerle ödeme seçeneklerinden yararlanma imkanı sunulmuştu. Tokinin borcunu ödeyip tapusunu derhal almak isteyenlerin beklediği indirim kampanyası 2020 senesinde tekrardan başlaması beklenmektedir.

Halkbankası toki kredisinden yararlanmak isteyenlerin Halk Bankasına başvurması gerekmektedir.

Devlet destekli ev kredisi alabilirsiniz.

toki-indirim-kampanyası-devam-edecek-mi

Toki indirim kampanyası

İNG Bank Konut Kredisi

Geçen senenin ortalarında döviz kurunda yaşanmış olan artıştan dolayı kredilerin faiz oranları da yükselmişti. Gömü ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafınca meydana getirilen açıklamaya gore Enflasyon İle Topyekün Savaşım Programı dahilinde faiz oranlarında indirime gidildiği duyuruldu. Faiz indiriminin ise yüzde 10 seviyelerinde olması kararlaştırılmıştı. Bazı katılım bankalarında bu indirimlerin gözle görülür bir halde yapıldığı görülmektedir. Bu bankaların başlangıcında İNG Bank gelmektedir.

Konut kredilerinin vadeleri yüksek olduğundan dolayı gerekseme ve taşıt kredilerine gore faiz oranları daha düşüktür. Vatandaşa bu yolla kira öder şeklinde ev sahibi olma imkanı sunulmaktadır. Sadece faiz oranları geçen yıl ile kıyaslandığında gene oldukça yüksektir. Bu sebeple vatandaşımız ne yazık ki kredi almak için bankaların kapısını çalamıyor.

İNG Bank’ ın güncel faiz oranı yüzde 1,91 olmuştur. Bu güne dek en uygun faiz oranları ve geri ödeme koşulları ile kredi veren bankaların başlangıcında Ziraat Bankası’ nı sayıyorduk. Sadece kamu bankalarında faiz oranlarının aslına bakarsanız düşük olduğu öne sürülen nedeni ile o kadar da indirime gidildiğini söylemek mümkün değildir. İNG bank hesaplama aracını kullanarak siz de örnek ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Bazı bankalar tarafınca verilen TOKİ kredisi kampanyalarından da yararlanabilirsiniz.

2020 senesinde da bankalar tarafınca konut kredisi verilmeye devam edecektir. Bankaların faiz oranları yıl sonunda olduğumuz şu dönemlerde düşecek şeklinde görünüyor. Ziraat Bankası ve Halkbank tarafınca verilen konut kredilerinin faiz oranları 0,98′ e çekildi bile.. 500 bin TL üst limitli kredilere müracaat yapmak için banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz.


About admin

Check Also

Konut Kredisini En Düşük Faizli Yapılandıran Bankalar

Konut kredisi almak isteyenlere müjde. 2020 senesinde konut kredisi faizleri düşmüştür. Ek olarak konut kredisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>