Hibe Kredi Verilen Traktör Marka ve Modelleri 2020

Traktöre gereksinim duyan yurttaşlarımıza devlet tarafınca traktör alımları için bağışlama verilmektedir. Ek olarak yalnız traktör alımları için değil ziraat makineleri almak için de devlet tarafınca destek verilmektedir. Geçtiğimiz yıllarda TKDK traktör desteği sağlamaktaydı fakat bu yıl verilmiyor. İçeriğimizden devlet teşvikli olarak alınabilecek traktör marka ve modelleri ile kredi hesaplamaları hakkında informasyon alabilirsiniz.

Devletin Destekleme Verdiği Traktör Markaları

Süt üretimi meydana getiren çiftçiler, işletmeler, çiftlikler, süt üretimi meydana getiren çiftçiler, işletmeler, çiftlikler, arıcılık yapanlar, tıbbi ve aromatik nebat üretenler, dış mekan, iç mekan süs bitkisi yetiştiriciliği meydana getiren çiftçiler öteki şartları da taşımak koşulu ile Bağışlama Kredi Verilen Traktör Marka ve Modelleri için başvuruda bulunabilir.

Kırsal kalkınma programı IPARD kapsamıyla traktör alımında devlet destekli bağışlama kredisi verilecektir. Süt üreten tarımsal işletmeler, et üreten tarımsal işletmeler ve çiftlik yatırımlarının çeşitlendirilmesi için traktör alımına % 50 ila % 65 oranında bağışlama desteği verilecektir. TKDK’dan müracaat sahipleri tarafınca hazırlanan projelerle IPARD programı kapsamında en fazla 82 KW ortalama 110 hp gücündeki traktörler için bağışlama desteği alınabilecektir.

Agrifarm, Agripower, AGT, Antonio Carraro, Artrak Superline, Başak, Başkent, Belarus, BMC , Bolinder-Munktell, Bozok, Branson, Carraro, Case IHChery, Claas, David Brown, Deutz, Dexta, Eicher, Erkunt, Farmtrac marka traktörler vatanımızda al bulunmakta olup, daha oldukca Fiat, Ford, Hattat, IMT, International, İşbora, John Deere, Kubota, Landini, Leyland, LS Tractor, Massey Ferguson, New Holland, Same, Steyr, Super Major, Super Yıldız, Tümosan, Türk Traktör ve Universal marka traktörler daha çok bulunmaktadır. Ziraat Bankası traktör kredisinden yararlanmak yada faiz oranlarını öğrenmek için tıklayınız.

devletin hibe verdiği traktör markaları

devletin bağışlama verdiği traktör markaları

Bağışlama Desteğiyle Traktör Alımına Müracaat

Müracaat sahipleri bağışlama ile traktör istifadesinde bulunmak istiyorlarsa  www.tkdk.gov.tr adresinde gösterilen teknik proje hazırlama rehberinde yer edinen traktör için yatırım ölçeği değerlendirme tablosunda belirtilen yatırımına uygun traktör enerjisini belirleyerek ve maksimum izin verilen gücü aşmayacak şekilde traktör alımı talebinde bulunmalıdır. Traktör alımı yatırım mevzularında projenin  bir parçası olarak alınacağından o yatırım mevzusunda belirtilen bağışlama oranında desteklenecektir.

Devlet dönem dönem bağışlama yada teşvik yapacağı vakit eğer ihale usulü yada başka bir yöntem ile traktör firmaları ile görüşerek traktör markalarını belirlerse bu durumda devlet destekli traktör markaları durumu ortaya çıkacaktır.

Yeni ve Kullanılmamış Traktörler İçin Kredi

3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifleri ile proforma satmaca yada satış teklif mektubunun azami %75’ine kadar, durağan(durgun) faizli traktör kredileri kapsamında; Ziraat Bankası ile antak kalma meydana getiren firmalar ve bayileri tarafınca satılan, yeni ve kullanılmamış traktörler için, 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifleri ile, proforma satmaca yada satış teklif mektubunun azami %75’ine kadar, vade sonuna kadar durağan(durgun) faiz garantisi ile yatırım amaçlı traktör kredisi verilmektedir.

Bu krediler ile alacağınız traktörlerin işleyeceğiniz toprağın yapısına uygun olmasına, teknik özelliklerine, markasına, vites ve lastik özelliklerine, yedek bölüme kolay ulaşım şeklinde noktalara dikkat edilmelidir.

traktör-kredisi

Traktör kredisi

İkinci El Traktörler için Devlet Destekli Kredi

Azami 5 yaşındaki traktörler için, 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifleri ile, Kasko bedelinin %75’ine kadar, Durağan(durgun) yada değişken faiz alternatifleri ile yatırım kredisi verilmektedir. Sizde, tarımsal mekanizasyon faaliyetleri kapsamında devlet destekli traktör kredisi ile traktörünüzü yenileyebilir yada yeni bir traktör alabilirsiniz.

Şuan vatanımızda herhangi bir kurum ve kurum traktör alımı için HİBE KREDİ vermemektedir. TKDK ilana çıktığında sitemizde ek olarak yayımlanacaktır. Eğer sıfır kilometre yada ikinci el traktör almak şeklinde bir amacınız var ise aşağıda bulunan iki Devlet bankası size en uygun krediyi elde edecektir. Ek olarak değişik bankalardan gerekseme kredisi alarak da traktör alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak Resmi Gazete’ de gösterilen bildiri ile beraber Ziraat Bankası ve Ziraat Kredi Kooperatifleri tarafınca düşük faizli kredi verileceği duyuru edilmiştir. Bu krediler işletmelerin yatırım dönemlerine ilişkin olmaktadır.

Traktör alımlarında 500 bin TL üst limitli krediler verilmektedir. Yatırım süreci için uygulanacak olan faiz indirim oranı % 25 olacaktır. Yerli makine alımı şartını yerine getirenler için faiz indirimi ise % 50 olacaktır. İkinci el traktör alımlarında ise traktörlerin 8 yaş ya da 8 yaşın altında olması gerekmektedir. Traktör kredisi kullanacak olan işletmelerin hayvancılık (küçükbaş, büyükbaş, kanatlı üretimi), bitkisel üretim çalışmalarından birini yapması gerekmektedir.

Devletdestekli.com olarak, başka hiçbir kurum kuruluşa başvurmamanızı tavsiye ederiz. Saygıyla..


About admin

Check Also

Ecrimisil Hesaplama Tablosu 2020 Fiyatları (Tarım Arazisi – Arsa)

Haksız yere işgal edilen arazilere ödenen tazminat tutarına ecrimisil karşılık adı verilmektedir. Ziraat arazisi olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>