İnşaat Kredisi Veren Bankalar (Müteahhitlere Ev Yapma Desteği)

Ev yapmak istiyor sadece finansmana mı gerekseme duyuyorsunuz. İnşaat tamamlama kredisi veren pek oldukca banka bulunmaktadır. Denizbank, Akbank, Vakıfbank benzer biçimde bankaların güncel inşaat kredileri mevcuttur. İçeriğimizden mevzu ile ilgili detaylı informasyon alabilirsiniz.

Ev Yapmak İçin Kredi Veren Bankalar ve Şartları

İnşaat yapanlara, müteahhitlere inşaat kredisi veren  bankalar mevcuttur.  evlerini dekore etmek isteyenlere, bankalar hususi kredi imkanları sunarken bir oldukca banka bir birleri ile rekabet ortamı yaratmıştır. Müracaat yapanlara hususi kredi imkanları sağlamaktadır. Bu krediler öncelikli olarak kamu bankalarından gelirken hususi bankalar ise onları izlemektedir. Kamu bankları, Ziraat bankası, Halk bankası ve Vakıfbank olarak yer alırken Hususi bankalar ise, Türkiye İş bankası, Akbank, Şekerbank olarak yer verilmiştir.  Şimdi bu bankaların inşaat için vermiş oldukları kredilerin açıklamasını yaparak siz kıymetli okurlarımızı aydınlatalım.

finansman

Ev yapmak için kredi veren bankalar bulunmaktadır.

Müteahhitlere İnşaat Kredisi Veren Bankalar

Ziraat bankası, İnşaat meydana getiren müşterileri için kredi imkanı sağlıyor. Bu kredi türünü ise İnşaat tamamlama kredisi olarak adlandıran banka, Evinizin inşaatına bir tuğlada bizlerden sloganı ile müşterileri için 120 aya kadar vade imkanı elde eden Ziraat bankası bu kredi yardımıyla bir oldukca müşterisine ev sahibi olma imkanı da sunmaktadır. Banka bu  kredi imkanını sağlarken bununla birlikte başvuruda bulunan müşterilerinden belirli şartları tamamlamalarını istemektedir. Bu şartlar ise sırayla aşağıda yer verilmiştir.

  • İnşaat halindeki konutun yüzde yetmiş seviyesine ulaşmış olması gerekmektedir.
  • 120 aya varana kadar vade imkanlarından yararlanmış olmaları gerekmektedir.
  • Kredi vadesi süresince yaşam ve konut sigortası yapılmaktadır.
  • İnşaatı için başvuruda bulunmuş olduğunuz gayrimenkul üstüne ipotek yapılmaktadır.
  • Lüzumlu görülürse ek güvence talep edilebilir.

başvuruda bulunmak istediğiniz taktirde, size en yakın Ziraat Bankası şubesine müracaat yapabilir ve detaylı informasyon edinebilirsiniz.

Türkiye Halk Bankası Müteahhitlere İnşaatınıza Destek Veriyor

Türkiye Halk bankası uzun senelerdir hayalini kurmuş olduğunuz evin gerçek olması için size destek veriyor. Hem de banka kendi evinizi hayalinizdeki benzer biçimde inşaa etmenize destek olacaktır. Banka inşaat kredisi için başvuruda bulunan müşterilerine 120 aya varan vade imkanları sunmaktadır. İnşaat seviyesinin yüzde yetmiş olması gerekmektedir. Konut kredisi için verilen ekpertiz değerinin yüzde seksen oranında olması gerekmektedir. 100.000 Liralık kredi başvurusunda bulunan satın alan 120 aylık vade imkanını tercih ettiğinde faiz oranı %1,29 lira olarak belirlenmiştir. Bu kredi için 500 lira da tahsis tutarı eklenecek ve öteki harcamalar ise, 805,76 liradır. Toplamda senelik maliyet oranı ise, 19.7619 olarak belirlenmiştir.

İnşaat kredisi

Bankalar inşaat kredisi veriyor.

Vakıf Bankasından Süratli Bitirme Kredisi

Vakıf bankası müşterileri için kredi inşaat kredisi imkanı verirken bununla birlikte satın alan memnuniyetine de ehemmiyet göstermektedir. Süratli kredi imkanından yararlanan müşterilerimiz hayalini kurmuş oldukları evlerini bu sayede tamamlamış olacaklardır. Bu krediden yararlanan müşteriler inşaatın devamı halinde kredinin bir tek aylık faiz oranlarını ödeyeceklerdir. İnşaat tamamlandıktan sonrasında kredi borcunuzu üyelere hisse ederek ödeyebilirsiniz. İnşaat seviyesinin yüzde yirmi ile yüzde seksen içinde olması gerekmektedir, İnşaat belediye sınırları içinde olması gerekmektedir, Arsa üstünde inşaat adına kayıtlı kat irtifakı tesisi sağlanmış olmalıdır.

Türkiye İş Bankası Konut Tamamlama Kredisi

Türkiye İş bankası konut tamamlama kredisi yardımıyla inşaatınızı tamamlayacak ve hayalinizdeki evi kurmuş olacaksınız. İş bankasının kredi imkanından yararlanmak istediğiniz taktirde 120 aya varana kadar vade olanağına haiz olacaksınız. Kredi için üst limit evin ekspertiz değerinin % 75′i kadar karşılanacaktır. Başvurulan kredinin kaynak kullandırımı destekleme fonu ve banka sigorta muameleleri vergisinden muaftır.

iş-bankası-konut-tamamlama-kredisi

İş Bankası konut tamamlama kredisi

Şekerbank Konut Tamamlama Kredisi

Şekerbank, belirli bir seviyeye kadar yapılmış sadece hemen hemen yapımı sonlanmamış konutlar için kredi imkanı sunmaktadır. Bu krediler ile beraber konutunuzun inşası devam ederken istediğiniz benzer biçimde tasarlayabilirsiniz. Krediler Türk Lirası cinsinden kullanıldırılmaktadır. Kredinin vadesi en fazla 120 ay (10 yıl) olmaktadır. Konuta eskper tarafınca bir kıymet biçilecektir. Belirlenen bu değere bakılırsa kredi limiti hesaplanmaktadır. Eskperin belirlediği değerin en fazla yüzde 60′ ı kadar kredi kullanabilirsiniz. 

Krediyi erken kapatmanız durumunda sizden erken kapatma tutarı tahsit edilecektir. Kredi için kefil gösterme zorunluluğu bulunmamaktadır. Sadece banka lüzumlu görmüş olduğu durumlarda kefil talep edebilmektedir. Ev tadilat ve tamirat kredisi alabilirsiniz.

Sizde Müteahhitlere inşaat kredisi veren bankalar ve şubelerine başvurarak, yatırımınız için finansman imkanı sağlayabilirsiniz. Böylece yarım kalan konutlar tamamlanma imkanı bulacaktır. Ek olarak konut kredisi almak isteyenler 2020 yılı için Ziraat Bankası ve Halkbank tarafınca sunulmaya başlamış olan yüzde 0,98 faizli kredilere müracaat yapabilir. Detaylı bilgiyi banka şubelerinden alabilirsiniz.


About admin

Check Also

Konut Kredisini En Düşük Faizli Yapılandıran Bankalar

Konut kredisi almak isteyenlere müjde. 2020 senesinde konut kredisi faizleri düşmüştür. Ek olarak konut kredisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>