İnternet’ten Trafik Cezası Nasıl Ödenir? Güvenilir Ödeme Noktaları

Herhangi bir motorlu taşıta sahipseniz ne olursa olsun günün birinde ben benzer biçimde sizlerde trafik cezası yiyecek sinizdir. Daha önceleri trafik hatalarımızdan dolayı EGM tarafınca kesilen ceza miktarı kadar bir o kadarda vergi dairelerinde yemiş olduğumuz cezayı ödemek için beklenen sıralar canımızı sıkmakta idi. Bolluk şimdi İnternet’ten asla sıra beklemeden fazlaca süratli bir halde bu cezaları ödeme imkanları mevcutta birazcık olsun bozulan moralimiz yerine geliyor. Ek olarak kolay ve süratli bir halde trafik cezalarını ödeme imkanı olduğundan üşengeçliğe vurmayıp toplam ceza tutarının 4/1 daha ucuz ödenmesi de gene bizi mutlu eden bir öteki faktörler içinde yer verilmiştir. Şimdi gelin isterseniz asla vakit kaybetmeden İnternet’ten plakamıza kesilen trafik cezası iyi mi ödenir, resimli hatta videolu olarak bir görelim.

İnternet Üstünden Plakaya Kesilen Trafik Cezası Iyi mi ödenir?

Artık çağımızda satmaca tahsilatlarının da bir bir çok İnternet üstünden gerçekleştirilmektedir. Aynı şekilde trafik cezalarından da tutunda vergi borç ödemeleri dahil artık İnternet aracılığı ile bir fazlaca değişik yöntem ile eğitim edilmektedir. Bu tahsilatı belirlenen ödeme noktaları da aslına bakarsınız İnternet ağı üstünden sağlamaktadır. Bireysellerin de bu imkana süratli bir halde erişebilmesi için bir fazlaca yöntem ile ceza ödeme olanakları sunulmuştur. Sunulan bu imkanlardan kesinlik ile işlem tutarının alınmaması ve evimizden hatta herhangi bir yerde cep telefonumuz ile anında gerçekleştiriyor olmamız birazcık İnternet kullanımına haiz yurttaşlarımızın yüzlerini güldürmektedir. Şimdi sizlere İnternet’ten plakamıza kesilen trafik cezalarının en kolay şekilde iyi mi ödeneceğinden bahsedeceğim. Fakat! bu işlemin sağlana bilmesi için şunların hazır olması gerekmektedir.

  1. Trafik yönetimsel para ceza karar raporu (seri ve sıra numaraları lazım olacaktır.)
  2. Herhangi bir bankaya ilişik mevduat hesabınızda para olan bir İnternet bankacılığı hesabı. (Ben Akbank İnternet bankacılığı ile bu işlemi yapacağım için tercihen Akbank olabilir)

İnternet Üstünden Trafik Cezası Iyi mi Ödenir?

Trafik ceza pusulasında dikkat edilmesi gerekilen alanlar

Trafik ceza pusulasında dikkat edilmesi gerekilen alanlar

İnternet üstünden süratli ve güvenilir bir halde trafik borcunuzu ödemek istiyorsanız ilk ihtiyacınız olan şey herhangi bir bankaya ilişik İnternet bankacılığı ve sonrasında ise kesilen bir ceza tutanağıdır. Bu ikisi mevcut ve mevduat hesabınız da eğer ceza karşılığını ödeyebilecek bir de nakit paranız var ise trafik cezalarınızı asla sıra beklemeden anında işlem parasız bir halde ödeye bilirsiniz. Ceza ödeme işlemine başlamadan ilkin lütfen yanınıza ” TRAFİK İDARİ PARA CEZA KARAR TUTANAĞI ” belgenizi alınız. Sonrasında ise sırasıyla şu işlemleri sağlayınız.

  1. İnternet bankacılığına giriş yapınız.
  2. Sisteme giriş yaptığınız zaman ana menüde ” ÖDEMELER ” hanesini bulunuz.
  3. Bu hanenin altında ” TRAFİK CEZASI ÖDEME ” sekmesini bulun.
  4. Hemen sonra ilk olarak vasıta plakanız sorulacaktır. Ceza yiyen araca ilişik planı numarasını lütfen giriniz.
  5. Arkasından ise ” CEZA PUSULASI ” da yer edinen SERİ VE SIRA NUMARALARI sizlere sorulacaktır. Bu alanlara yandaki fotoğraf de altlarını kırmızı ile özellik ile çizdiğim alanda yer edinen karakterleri doğru bir halde giriniz.
  6. İşlemi ilerlettiğimiz zaman sizden İnternet bankacılığına bakılırsa faklı bilgiler de isteye bilir (ceza tutarı ve işlem zamanı benzer biçimde) eğer bu tür bilgiler istenilir ise lütfen tutanakta yer edinen detayları giriniz.
  7. Son olarak cezanızı eğer benim benzer biçimde erken ödeyecekseniz 4/1 oranında indirimli halini görmüş olacaksınız. Bu alanda işleme onay vererek cezanızı İnternet üstünden güvenilir bir halde ödemiş olmuş olursunuz.

İnternet bankacılığı üstünden trafik cezası ödeme işlemini sizler için yapmış olup bir de video çektim, ümit ederim yararını görmüşsünüzdür.About admin

Check Also

KOSGEB Bursa

KOSGEB Bursa ilimizde 1 il müdürlüğü ve 7 tane ilçe temsilcilikleri ile hem yeni girişimcilere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>