İPARD 2 Çağrı İlanları Nasıl Takip Edebilir?

TKDK tarafınca 2020 senesinde de devam edecek olan IPARD-2 Programlarını müracaat yapmadan ilkin kesinlikle davet ilanlarının yapılması gerekmektedir. Davet ilanları takip etmeniz ve tam vaktinde müracaat da bulunmanız son aşama ehemmiyet arz etmektedir. Müracaat yapacağınız TEDBİR koduna ilişik pki IPARD 2 davet ilanlarını iyi mi takip edebilirsiniz?

Davet İlan Başvuruları Ne Süre Yapılır?

Tarımsal ve hayvansal alanda desteklenen illerde yapacağınız yatırımlar için %70 oranında devlet desteği imkanı elde eden TKDK başvurularında davet ilanları oldukça önemlidir. Zira davet ilanları yapılmadı sürece hiçbir destek programı için başvuruda bulunamazsınız. Davet ilanları için belli bir tarih daha evvelde belirlenmemiştir. Bu yüzden size asla kimse şu ayda bu yılda bu destek programı için davet yapılacak diyemez. Peki programın etken olup olmadığını belirleyen bu davet ilanlarını iyi mi en sıhhat şekilde takip edebiliriz.

TKDK Resmi Sitesinden Davet Programlarını Takip Edebilirsiniz

Kurum tarafınca oluşturulan destek programlarının etkin olup olmadığını anlamanın bir yolu resmi sitesi üstünden geçmektedir. Kurumun resmi İnternet sitesinde tüm destek programları detaylı bir halde olduğu şeklinde bu programların etken olup olmadığı da belirtilmektedir. Buna bir örnek vermek gerekir ise eğer ilk olarak lütfen http://www.tkdk.gov.tr/ bu adrese giriş yapalım. Daha sonrasında ise oluşturulan İnternet sitesi üstündeki menüden ” PROJE ” sekmesinde yer edinen herhangi bir programa tıklayan. Eğer yaptığınız bu işlemlerde karşınıza şu yada ona benzer ”IPARD 2 Kapsamında Bu Proje İçin Başvur” alınmayacak yazıyor ise asla heveslenmeyin 🙂 Fakat direk programlar sıralanıp yanında da detay sekmesi var ise şansınızı deneyin derim.

Elektronik Posta Kaydı Oluşturarak IPARD Davet Taki Yapabilirsiniz

Hem hayvancılık hemde tarımsal alandaki yatırımlar için sunulacak olan tüm davet ilanlarının yanı sıra kurum tarafınca meydana getirilen tüm değişikleri almanın bana kalır ise en iyi yolu sisteme çalışan bir elektronik posta adresinin kayıt edilmesinden geçmektedir. Yalnız 2 dakika içinde sisteme üye olup tüm yeniliklerden anında haberdar olmak için tek yapmanız ihtiyaç duyulan ilk olarak http://www.tkdk.gov.tr/ bu sayfaya giriş yapmanız ondan sonra ise oluşturulan formu doru bir halde doldurmanız olacaktır.

Eğer gelen bildirimleri almak istemiyorsanız elektronik postaların gelmesi ile size sistemden çıkmanız için işte şunu tıklayınız denilecektir. Oldu ki eğer yanlışlık ile sistemden çıktıysanız da tekrardan sisteme dahil olmak için o vakit http://www.tkdk.gov.tr/Uye/Etkinlestir adresine giriş yapmanız, posta adresinizi doğru bir halde girdikten sonrasında güvenlik kodundan sonrasında gönder demelisiniz.

Mahalli TV ve Gazeteleri Takip Ediniz

IPARD 2 çağrıların takip edilmesi için izlenecek olan öteki bir yol da mahalli Tv ve gazeteleri takip etmekten geçer. Kurum bir davet ilanı başlatmış olduğu vakit tüm TKDK tarafından desteklenen iller deki birimleri tarafınca mahalli tv ve gazetelere program başvurusunun başladığının bildirilmesi için yönerge verilir. Mahalli Müdürlüklerde tüm mahalli TV. ve gazetelere bu bildiriyi yayınlarlar.

 

About admin

Check Also

Devlet’ten Tarım Hazine Arazisi Nasıl Kiralanır?

Ziraat yada da hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz için toplamda 3 milyar 400 milyon hazineye ilişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>