İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2020 (ARAÇ-TARLA-EV)

Eğer sizde kara listedeyseniz ve kredi çekmek için kara kara düşünüyorsanız doğru adrestesiniz. Kara listedekilerin kredi çekmek için kullandığı iki yöntem mevcuttur. Bunlardan biri yüksek gelirli ve güzel bir kredi notuna haiz kefil gösterme yöntemidir. Diğeri ise İpotek ettirecek bir taşınmaza sahipseniz kullanacağınız yöntemdir. Kara listedeyken maaşınız ya da sicilinizde haciz olmasından dolayı kredi çekemeyeceksiniz. Fakat ipotek ettirecek bir gayrimenkul olması durumunda banka ile görüşüp kredi çekme isteğinizi belirtebilirsiniz. Fakat kredi verme inisiyatifinin tamamen bankanın tekelinde bulunduğunu unutmayınız. Ya da yüksek meblağlarla kredi çekmek istiyorsanız  konutunuzu ipotek ettirerek kredi çekme fikri tam da size gore…

Konut ipotekli kredi veren bankalardan bazıları şunlardır;

 1. Ziraat Bankası (GENEL İHTİYAÇLARA %80)
 2. Güvence Bankası (EVİNİ GÖSTERENE MORTGAGE)
 3. Vakıflar Bankası (İPOTEK KARŞILIĞI TAKSİTLİ KREDİ)
 4. TEB,
 5. Halkbank (İPOTEK TEMİNATLI İHTİYAÇ)
 6. Denizbank
 7. HSBC (KENDİ KONUTU)
 8. İş Bankası (60 AY VADELİ)
 9. Qnb Finansbank (120 AY VADE, BORÇ KAPATMA, 1 MİLYON LİRA ÜST LİMİT)

Ziraat Bankası İpotekli Krediler

Ziraat Bankası yüksek tutarlı gereksinimler için ipotekli bireysel kredi imkanı sunan bankalardan biridir. Uzun vade olanakları sunan Ziraat Bankasından kredi çekmek için size en yakın şubeyi ziyaret etmeniz gerekmektedir.

 1. En uzun vade olanağı 60 aydır.
 2. İpotek edilecek gayrimenkulünüzün ekspertiz kıymetini %80 ‘ine kadar kredi çekme imkanınız bulunmaktadır. İmarlı arsa için ekspertiz oranının %50 si, işyeri için ekspertiz kıymetini %75’i kullanılmaktadır.
 3. Kredinize mevzu olan gayrimenkul üstüne ipotek tesis edilecektir.
 4. Krediniz sürecince yaşam,konut ve zelzele sigortası yapılmaktadır.
 5. Banka şubesinin lüzumlu görmesi halinde sizden ek güvence istenebilmektedir.
 6. İpotekli gerekseme kredisi ile ilgili daha çok data almak için tıklayınız.
ziraat-kredi-hesaplama-aracı

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Hesaplama Aracı

Sizde Ziraat Bankasının kredi hesaplama aracını kullanarak çekeceğiniz kredinin tutarını belirterek vade ve faiz hesaplayabilirsiniz. Araç ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar sıralamasında aracınızın yaşına gore kredi kullandıran bankalar yer verilmiştir.

Halkbank Teminatlı İhtiyaç Kredisi

Kredi teminatına konut teminatı karşılığı kullanılan gerekseme kredisidir. Mortgage yasası kapsamında düzenlenmiştir. sizde yüksek tutarlar için ipotekli kredi desteğinden yararlanmak için size en yakın Halkbank şubesini ziyaret ediniz.

halkbankası

Mortgage yasası kapsamında Halkbank gerekseme kredisi vermeye devam ediyor.

 1. İpotek edeceğiniz konut üstüne 1.dereceden ipotek uygulanmaktadır.
 2. Krediden İpotek olarak göstereceğiniz konutun ekspertiz değerinin %80 i kadar yaralanma olanağınız bulunmaktadır.
 3. En fazla kredi vadesi 48 aydır.
 4. 100.000 TL kredinizi aylık 3.095,28 TL taksit tutarı ile 48 ay vade 500 TL tahsis ve 805.76 TL harcama tutarı ödeyerek, %1,52 faiz oranı ile krediden faydalanabilirsiniz.

DenizBank Ev Teminatlı İhtiyaç Kredisi

48 aya varan vade ve düşük faiz oranları ile yüksek tutarlı nakit ihtiyacınız olan şeyi karşılamak için Denizbank’ın sizlere sunmuş olduğu ev teminatlı gerekseme kredisinden faydalanabilirsiniz. Müşteriye konutun ekspertiz değerinin %80’i kadar kredi kullandırılır. Faiz oranları ile ilgili daha çok data almak ve maliyetleri öğrenmek için tıklayınız.

Vakıfbank

Yüksek tutarlı nakit ihtiyacını karşılamak isteyenlerin çoğunlukla kullandığı yöntem ipotek karşılığı taksitle gerekseme kredisi almaktır. 48 aylık vade seçeneği ve 3 aylık dönemlerle ve değişen taksitlerle kredi imkanı Vakıfbank müşterilerine sunulmaktadır. Bu krediden faydalanan kişiye yaşam sigortası yapılmaktadır. Konut sigortası yapılarak her ay tertipli olarak yenilenmektedir. Belirli oranda geliri olan ve danışma açısından pozitif yönde kişilere kullandırılır. Gayrimenkulün ekspertiz değerinin %80 i oranında kredi imkanından faydalanabilmektesiniz.

Yüksek tutarlı nakit ihtiyacınız olan şeyi karşılamak için Vakıf yanınızda…

Müracaat için lüzumlu belgeler;

 1. Nüfus cüzdanı yada sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi
 2. Konutunuzun ekspertiz raporu
 3. İpotek ettireceğiniz gayrimenkulün kat mülkiyeti, kat irtifakı tapusunun fotokopisi
 4. İkametgah ya da borçlu olacak kişinin su, doğalgaz, elektrik faturası  istenmektedir.

Daha çok data için Vakıfbank sayfasını ziyaret ediniz.

Türkiye İş Bankası

Tüketici destek kredisi adı altında İş Bankasının sunmuş olduğu kredi konutun ekspertiz değerinin %50’si ile sınırlıdır. Bu krediden faydalanan banka müşterilerinin konutları ipotek ettirilir. Konut amacı ile kullanılan gayrimenkulün ipotek edilmesi tercih edilmektedir. Arsa ipoteği karşılığı kredinin mevcut imkanları içinde bulunmamaktadır. 1.aşama 1.bayağı ipotek konut üstüne uygulanmaktadır. Bankanın sunmuş olduğu tüketici destek kredileri Banka Sigorta Işlem Vergisinden muaftır.Taksit Tutarınızı bu şekilde hesaplayabilirsiniz;

Daha çok data için tıklayınız.

Akbank

Yüksek tutarlı ihtiyaçlarınız için sizde bir evi güvence göstererek Akbank’ ın sunmuş olduğu gerekseme kredisinden faydalanabilirsiniz. Ücretliler maaş bordrolarını, özgür meslek erbapları vergi levhalarını, şirket ortakları vergi levhalarını yada müessese ilanı fotokopilerini, emekliler banka defterlerini gelir gösterir belge olarak kullanabilirler. Krediden yararlanmak için lüzumlu şartlar;

 1. Reşit olmak
 2. İstihbarat ve riskte olumsuzluk olmaması
 3. Kredi taksitinin ailenin gelirinin %50’sinden fazla olmaması
 4. Konut ve iş yerinin ipotek olarak gösterilmesi

Krediye yaşam sigortası yapılır. Akbank direkt hizmeti ile derhal kredi başvurusu yapmak için tıklayınız.

akbank

Akbank gerekseme kredisi sunmaya devam ediyor…

Güvence Bankası

“Evini gösterene Mortgage” sloganı ile kredi veren Güvence Bankasından sizde konut teminatı göstererek yüksek tutarlarda kredi alabilirsiniz. Kredi TL cinsinden alınmaktadır. 60 ay vade oranı mevcuttur. Güvence göstereceğiniz konutun kendinize ilişik olması gerekmektedir. Genel olarak kefil koşulu aranmaz. Fakat lüzumlu görmüş olduğu durumlarda banka sizden kefil isteyebilmektedir. 24 ay içinde kredi limitinizi kullanabilirsiniz. Durağan(durgun) faizli uygulamalar mevcut olup,durağan(durgun) faizli kredilerde, taksitlerinizin bir ya da birkaçı için erken ödeme talep edildiğinde kalan vade 36 ayı aşmamış ise, ödediğiniz anapara tutarının %1’ini, 36 aydan fazla ise %2’sini geçmeyecek tutarda harcama öğrenim edilir. Faiz oranları hesaplamak için tıklayınız.

HSCB

Haiz olduğunuz ya da ikamet ettiğiniz konutu güvence göstererek HSCB’den kredi çekmek artık oldukça kolay! 60 aya varan vade seçenekleri mevcut olup, tek seferde ve düşük sigorta prim ödemesinden yararlanabilirsiniz.

Kredinizi çekmek istediğinizde sizden istenecek evraklar;

 • Başvuru formu (Şubeden yapılacak başvurular için)
 • Kimlik kartı
 • Gelir belgesi
 • Özgür meslek/işletme sahiplerinden tecim sicil gazetesi
 • Haiz olduğunuz ve ikamet ettiğiniz konutun tapusunun fotokopisi
 • Son aya ilişik SGK bildirgeniz
 • Müracaat formunda belirtilen ev adresine ilişik ve gerçek kişiye ilişik olan son dönem elektrik, su, doğalgaz yada telefon/cep telefon faturasının aslı

50.000 TL’lik örnek kredi için maliyet tablosu aşağıdaki gibidir;

 

Tabloda yer almakta olan maliyet oranlarına faiz ,dosya harcaması , sigorta primleri,  ekspertiz tutarı ve ipotek tesis tutarı dahil edilmiştir.Kredi için yaşam sigortası tutarı hesaplanırken, sigortalının averaj yaşı 45 olarak alınmıştır. Konutun detayları farklılık izah edebilir. HSCB’nin konu ile ilgili sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

TEB

Siz de ev dekorasyonunuz, tadilat ve öteki tüm ihtiyaçlarınız için TEB’in sunmuş olduğu Bireysel Finansman Kredisi’nden faydalanabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz kredi, piyasanın değişken faiz oranlarından etkilenmez ve sabittir. Haiz olduğunuz evin ekspertiz değerinin %60’ı kadar kredi kullanabilirsiniz.

teb

TEB siz kıymetli müşterilerine bireysel finansman kredisi sunuyor.

Asgari faiz oranı %0,5’tir. Azami faiz oranı ise %1,07’tır. Kullandığınız krediden binde 5 oranında kredi tahsis tutarı tahsis edilmektedir. Size en yakın TEB şubesine bağlantıya tıklayarak Size en yakın TEB şubesine bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. TEB’den banka şubesine gitmeden web üstünden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank

Bireysel krediler haricinde KOBİ’lere ev ipotekli kredi sunan bir banka mevcuttur. O da QNB Finansbank’tır. Sizde işinizi büyütmek istiyor ve krediye gerekseme duyuyorsanız 120 ay vadeli uygun faiz oranlı 1.000.000 TL krediniz Finans’ta ! Bu kampanya cirosu 0-20 mio TL olan firmalar için düzenlenmiştir. Kullandırılıcak azami kredi tutarı  1.000.000 TL olmaktadır ve krediniz TL cinsinden olmaktadır. Güvence için konut,arsa yada iş yeri kabul edilmektedir. Konut/iş yerinizin  ekspertiz değerinin %75’i, arsanın ise %50’si tutarında kredi imkanı sunulmaktadır. Gayrimenkulünüze uygun olan sigorta yapılmak zorundadır. Banka değişik bir güvence isteme, teminatınızı kabul etmeme ve iradesi ile değerlendirme mevzusunda hür bulunmaktadır. Detaylı data almak için tıklayınız.

qnb-finansbank

KOBİ’lere ipotek teminatlı ticari kredi Finans’ta !

Finansbank’ın sunmuş olduğu 120 ay vadeli İpotek Teminatlı Taksitli Ticari Kredi’den yararlanmak için en yakın Finansbank şubelerine başvurunuz. Bankalara istendiği durumlarda kefil ya da güvence sunmak yararınıza olacaktır. Bilhassa kredi çekemeyen ev hanımları ya da öğrenciler ipotekli krediler yolu ile finansman gereksinimlerini karşılayabilirler.


About admin

Check Also

En Çok Puan Kazandıran Avantajlı Kredi Kartları 2020

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasına giren kredi kartları bizlere sağlamış olduğu kolaylıklar ile her geçen gün kullanımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>