İslami Şartlara Uygun Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar

İslami şartlara uygun faizsiz evlilik kredisi veren bankalar

Helal yollardan bankalardan kredi almak isteyen kardeşlerimiz için İslami şartlara uygun faizsiz evlilik kredisi veren bankaları bu yazımızda yapmış oldukları uygulamalar ile açıklık getirmek istedik. Bilinmiş olduğu suretiyle daha önceleri Devlet destekli evlilik kredisi hakkında bir oldukça makaleler ile sizleri aydınlatmıştık. Özellik ile Ziraat bankası evlilik kredisi yazımızda devletin katkı paylarını rakamlar ile sizlere açıklamıştık. Şuan bahsedeceğimiz kavram ise tamamen değişik olarak hizmet veren caiz yollar ile vadeli ve kar oranlı alarak bankaların düğün yapacaklara helal yollar ile iyi mi kredi olanağı sunduğudur.

Faizsiz evlilik kredisi veren bankalar hakkında bilmeniz gerekenler

Mukaddes bir cemaat işine girecek fakat maddi yönden zayıf olan arkadaşlarımız evliliklerine haram karıştırmadan bankalardan para çekebilirler. Bir oldukça din adamımız ki bunların başlarında Prof.Dr. Nihat HATİPOĞLU ve Cübbeli Ahmet hoca olarak kamuoyunda tanınan Ahmet Mahmut ÜNLÜ hocamızın fetvalarında da açıklık ile onaylama etmiş olduğu usuller ile çekilen paralar caiz olduğu kanısındadırlar. Peki bu bankalar doğrusu faizsiz evlilik kredisi veren bankalar hangileridir.? Devletimizde adını oldukça sıklık ile duymadığınız kanısında olduğumuz katılım bankaları yer almıştır. Bu bankalar faizsiz kredi çarpıcı söz ile vatandaşlara konut, vasıta ve mobilya yada ziynet eşyası alımları için kar paylı olarak finansmanlar sağlamaktadır. Bir tek mal alımları için para olanağı sunan katılım bankaları İslami şartlara uygun helal kredi olanağı sunmaktadır. Usulleri doğru bir halde ilerlemesi durumda katılım bankalarından kullanılan kredinin caiz olduğu kanısında olan hocalarımız, izlenmesi ihtiyaç duyulan yolun şu şekilde olması gerektiği söyledi.

Video

Diyelim ki düğün yapacaksınız ve altın, mobilya ve beyaz eşya şeklinde ürünlere ihtiyacınız bulunmakta. Bu tarz şeyleri vadeli bir halde mağaza tarafınca alamıyorsanız eğer katılım bankalarına başvurarak bu bankaların yetkilileri tüm bu ihtiyacınız olan ürünleri sizin yerine alıp kendilerine borçlandırmaları durumda meydana getirilen işlemler caiz olmaktadır. Kısacası banka yetkilisi ürünleri alacak, kendi karlarını satın aldıkları ürünlere ilave ederek size satması gerekmektedir. Bu şekilde şuan için katılım bankaları hizmet vermekte ve düğün yapacaklara da evlilik kredisi olanağını evlilik finansmanı adı altında sunmaktadır. Devlet ve hususi şahsa ilişkin olan katılım bankaları Ziraat ve Vakıf katılım, Albaraka Türk, Kuveyt Türk ve Türkiye Finans katılım bankalarıdır. Tüm 5 katılım bankasınında kar payları bir birinden neredeyse aynıdır.

Düğün finansman kar oranları ve geri ödeme vadeleri

Düğün finansmanları yuva kuracak olan vatandaşlara 48 ay vadeler ile verilmektedir. Kar oranları %1,35 civarlarından seyretmektedir. Sizler için bir kaç örnek hesaplamalara aşağıda yer verdik.

  • Eğer alacağınız tüm mobilya, beyaz eşya ve altın şeklinde takılar 30,000 TL tutuyor ve bunu 48 ay olarak geri ödeyecekseniz aylık durağan(durgun) olarak 903,98 TL ödemeniz gerekmektedir.
  • Düğün yaparken ürün alımlarında ihtiyacınız olan sayı 20,000 TL ise ve bunu 48 ay olarak geri ödemeyi planlıyorsanız bu kez aylık ödenmesi ihtiyaç duyulan sayı 602,66 TL olacaktır.
  • 10,000 TL kadar bir açığınız bulunuyor ve bunu da 48 ay olarak geri ödeyecekseniz 301,33 TL olarak geri ödeyebilirsiniz.

Güncel olarak düğün finansmanı kar oranlarını ve geri ödeme vadelerine bakılırsa hesaplamaları BURADAN yapabilirsiniz.

Katılım bankalarına düğün kredisi için iyi mi başvurabilirsiniz?

Sitemizde isimlerine yer verdiğimiz katılım bankalarına başvuruları İnternet üstünden yada SMS aracılığı veyahutta var ise iliniz de ilçenizde şube kanalları ile direkt yapabilirsiniz. Kesinlikle fakat ne olursa olsun düğün için yaptığınız alış veriş ürünlerin faturalarını saklayınız. Banka yetkilileri ile bağlantı kurmadan evlilik alış verişine başlamamamız önerilir, baka görevlileri sizden gelir belgesi isteyebilir. Gelir belgesiz kredi veren bankalar hakkında informasyon bu makalemiz den alabilirsiniz. Fazlaca gerekseme duyursa eğer gene banka yetkilisi sizden kefil talebinde bulunacaktır. Bu tamamen kredi notu ve aylık gelir tablonuz bakılırsa talep edilmektedir.

About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>