İşyeri Açma Kredisi (2020 Özel Hibe Desteği)

2020 senesinde kendi iş yerini açmak isteyen 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşları için 50 ile 60 bin TL bağışlama kredi veren tek kurum KOSGEB ‘dir. İşyeri açma kredisi alarak oluşturmak istediğiniz işletme için devlet destekli ihtiyacınız olan tüm gereksinimlerinizi bağışlama ve faizsiz olarak tahsis edebilirsiniz. KOSGEB’in yanı sıra hususi olarak etkinlik gösteren Akbank başta olmak suretiyle devlet kamu bankası olarak Türkiye Halk bankası da iş yeri açmak isteyenler için 12 ay ödemesiz 48 ile 120 ay vadeli kredi olanağı sağlamaktadır. Kurumlardan ve bankalardan iş yeri kurma kredisi iyi mi alabileceğinizi ve sizlerden bu kuruluşlar ne şeklinde şartları talep edeceğini burada bulabilirsiniz.

KOSGEB İş Yeri Açma Kredisi Iyi mi Alınır?

2020 itibarı ile KOSGEB yeni iş yeri kuracak olan girişimciler için bağışlama miktarını 50 bin TL den 60 bin TL çıkardı. Hatta imalat sektöründe yer alacak olan girişimciler için bu oran tam 370.000 TL olmaktadır. Önceleri ”Girişimcilik Destek Programı” olarak verilen bu bağışlama imkanları şimdi ki adı ile ”Girişimciliği Geliştirme Destek” programı olarak verilmektedir. Girişimciliği Geliştirme Destek programı ise altında 2 tane destek programı ile azca ilkin bahsetmiş olduğumuz bağışlama imkanlarını yeni iş yeri açacaklar için vermektedir. Bu programlar ve elde etmiş olduğu bağışlama olanakları ise;

 1. Geleneksel Girişimcilik Destek Programı → 60.000 TL bağışlama
 2. İleri Girişimcilik Destek Programı → 370.000 TL bağışlama

imkanı sağlamaktadır. Yeni iş yeri açacak olan girişimciler için oluşturulan bu her iki programın detaylarını gelin detaylı bir halde inceleyelim.

1- 60 Bin TL Geleneksel Girişimcilik Destek Programı

KOSGEB üstünden yeni iş yeri kuracaklara en fazla 60.000 TL bağışlama olarak verilecek olan destek programının adıdır. Programdan yararlana bilmeniz için ilk olarak şu şartları yerine getirmeniz  kafi olacaktır.

 1. ”Örgün”yada”Uzaktan Eğitim” ile ”Geleneksel Girişimcilik Eğitimi” alarak girişimcilik sertifikası almanız.
 2. Kuracağınız iş fikrinin ne olursa olsun KOSGEB desteklenen sektörler içinde yer alması.!

Bu iki şartı ve adımı sağlamanız halinde aşağıdaki tabloda yer edinen ”Geleneksel Girişimcilik Destek” programı olanaklarından istifade edebilirsiniz.

Tabloda yer almış olduğu şeklinde tüm ”Geleneksel Girişimcilik Destek Programı” dan yararlanacak olanlar iş yerini kurması ile ”Kurum Desteği” olarak  5.000 TL ile 10.000 TL bağışlama alır. Bu;

 • Gerçek kişiler için 5.000 TL
 • Ana para şirketi kuranlar için 10.000 TL

olarak belirlenmiştir. Bunun haricinde birde performans desteği verilmektedir. Bu destek ise iş yerinin açılması ile 1 ile 12 ay arası için 1. performans süreci. İş yerinin 12 ile 24 ay sonu içinde 2. performans süreci olarak 2 şekilde yer almıştır.

 1. Performans Süreci: Bu dönem içinde 1 senelik iş günü ortalama 250 gün olarak ele alır isek. Eğer 1 çalışana haiz olursanız yıl sonunda + 5.000 TL bağışlama alırsınız. Aynı dönem içinde eğer ki 2 ile 3 işçi averajında bir çalışana haiz olur ve primlerini öderseniz bu kez 10.000 lira. Eğer ki aynı dönemde 4 ile 5 çalışan için prim ödemesi yapmış olursanız bu kez en üst destek miktarı olan 20.000 lira bağışlama alırsınız. Böylece iş yerinizin ilk kuruluşun da en fazla 10.000 lira müessese desteği, 20.000 lirada prim ödemelerine rağmen performans desteği olmak kaydı ile 30.000 TL bağışlama alırsınız. Eğer 30 yaşından ufak bir girişimci iseniz yada engelli, hanım, yada gazi yada şehit yakını iseniz + 5.000 TL daha bağışlama alarak toplam bu sefer ilk yıl 35.000 lira bağışlama alırsınız.
 2. Performans Süreci: İkinci performans süreci de aynı 1. performans devrin de olduğu şeklinde prim sistemine gore en fazla 20.000 TL bağışlama vermemektedir. İş yerinin 12 ile 24 ayı içinde tabloda yer edinen 1440 ve üstü prim gününü yakalamanız durumunda 20 bin TL hibeyi alırsınız. Ek olarak gene 30 yaşını geçmemiş girişimci, gazi, engelli, hanım ve şehit yakını iseniz bu dönem sonrasında + 5.000 TL daha bağışlama alır toplamda 25.000 TL bağışlama alırsınız.

24 ay devam eden program sonrasında toplam da elinize 60.000 TL bağışlama geçer. Eğer hiçbir çalışana haiz olmayan düzgüsel bir girişimci iseniz bir tek 5.000 TL bağışlama alırsınız. Gene, hiçbir çalışana haiz olmayan gazi, engelli, hanım yada şehit yakını bir girişimci iseniz bu kez 24 ay sonrasında elinize 15.000 TL bağışlama geçecektir.

2- 370 Bin TL İleri Girişimci Destek Programı

Girişimciliği Geliştirme Destek Programı adı altında yer edinen ”İleri Girişimcilik Destek Programı” 370.000 TL kadar yeni oluşturulan iş yerine bağışlama vermektedir. Programın süre zarfı 2 senedir. Bu programdan yararlanmak isteyenlerin ilk etapta şu şartlara uygun olup, yerine getirmesi gerekmektedir.

 1. İlk olarak ”Geleneksel Girişimcilik Eğitimi” hemen sonra ise ” İleri Girişimcilik Eğitimi” almanız gerekmektedir.
 2. İş fikriniz ”İMALAT” kategorisinde yer edinen ve BURADAKİ listede yer alması gerekmektedir.

Bu iki şartı ve istenilen iş fikrine haiz iseniz işletmenizin etkin olarak 24 aylık süre zarfında ”Geleneksel Girişimcilik Destek Programı” imkanlarından bire bir yararlanırsınız. Ek olarak bu süre zarfı içinde de aşağıdaki tabloda yer edinen desteklerden ”Resmi Gazete Yerli Malı Tebliği” içerinde bulunan teknolojik almanız halinde bağışlama alırsınız.

 • Teknoloji seviyesi düşük olan işletmeler makine alımlarının 100.000 lira için 75.000 TL bağışlama
 • Orta ve Yüksek Teknoloji seviyesi olan işletmeler 20.000 bin TL makine alımları için 150.000 TL bağışlama
 • Yüksel Teknoloji seviyesinde bulunan iş fikirleri ise 300.000 liralık makine alımlarına 225.000 lira bağışlama alırlar.

İleri Girişimcilik Eğitimi ve Geleneksel Girişimcilik Eğitimi iyi mi alınır hepsi ”Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” seti içinde yer almıştır. Peki buraya kadar her isteneni yerine getirdik, iş yerimizi de kendi öz sermayemiz ile kurduk. Başvurumuzu iyi mi yapmalıyız?

Faizsiz İşyeri Açma Kredisi KOSGEB’den Iyi mi Alınır?

Müracaat yapacağımız programa gore ” Girişimcilik Eğitimi ” alanlar. İş yerlerini kendi öz sermayeleri ile kurduktan sonrasında destek programına başvuruda bulunması gerekmektedir. Bunu İnternet ortamından gerçekleştirmesi gerekmektedir. Lütfen şu adımları izleyerek müracaat işleminizi başlatınız.

 • KOSGEB veri tabanına kayıt olmanı gerekmektedir. KOSGEB veri tabanına iyi mi kayıt olacağınızı resimli olarak buradan gerçekleştirebilirsiniz.
 • e-Devlet üzerinden sistemine giriş yaparak ”Geleneksel Girişimcilik Destek Programı” başvurusunda bulununuz.
 • Müracaat da almış olduğunuz biçim ve işletme giderlerini gösteren harcama faturaları ile kendi kurumunuza müracaat ediniz.
 • Size verilen gün ulaştığında işletmenize hususi hazırladığınız yada hazırlattığını iş planı projenizi sunum yapın ve onaylatınız.
 • İş planı projeniz onaylandıktan sonrasında ise; KOBİ beyannamesi ve informasyon dokümanı oluşturmanı ve çıktısını almanız gerekmektedir. Bu işlemleri burayı tıklayarak yapabilirsiniz. 

Müracaat rehberini indirip daha detaylı informasyon alabilirsiniz.

Halkbank İşyeri Açma Kredisi 2020 Fırsatları

Türkiye Halk Bankası tarafınca 2020 senesinde başlatılan seferberlik kapsamında yeni girişimcilik faaliyetinde bulunan ve okumuş olduğu Üniversite yada Çıraklık Halk Eğitim Merkezi mezuniyet belgesi üstüne iş kuracaklara 75 bin TL kadar kredi verilmektedir. 3 ayrı alan için oluşturulan bu krediler için şartlar aşağıdaki gibidir.

 • Kendine güvenen CESUR girişimciler için 36 yaşından gün almamaları durumda ve yüksek okul yada Üniversitede ki okumuş oldukları alana ilişkin iş yeri kurmaları durumda 75.000 TL kredi olanağı sağlanmaktadır. Üstelik 12 ay asla ödemesiz 48 ay da işit aralıklar ile taksit imkanları ile.. Süper dimi..! Bu şartlara haiz ve kuracağınız dükkan için minimum 24 aylık bir de deneyiminiz mevcut ise derhal başvurunuzu yapınız.
 • Usta girişimciler, artık kendi işinizin kurma vakti gelmedi mi.? Halk bankası tahsilli durumunda olan 60 ay ustalık gösterdiği alanda çalmış olduğu ispatlayan girişimciler için ise 30.000 TL kredi imkanı sunmaktadır. 30 yaşını aşmamış olan ustalarımıza sağlanacak bu imkanlarda geri ödemelerde ilk yıl asla taksit yok.!
 • Yeni bir şey mi bulduğunuz.! Tüm mucitlerimize, TUBİTAK vb. kurumlardan bağışlama almaya hak kazanmıştır iseniz ve bulduğunuz buluşa ilişkin patente aldı iseniz 75.000 TL kadar krediniz Halk bankasında sizi bekliyor.

TEB Bankası Yeni İşletme Kuracak Olan Girişimcilere Kredi Veriyor!

Tecim hayatına yeni atılacaklara insanoğlunun ne babası nede eşi dahil güvenmez iken TEB doğrusu Türkiye Iktisat Bankası tecim hayatında 12 ayın altına hizmet sunanlara büyük bir cesaret ile tam 50,000 TL kefilsiz kredi olamak suretiyle arzu edene ise tam 100.000 TL kadar güvence göstermeleri dahilin kredi olanakları sunmaktadır. Üstelik vermiş olduğu bu parayı arzu eden 1 yıl geri ödemesiz olarak sonrasında ise istediği eşit taksitler ile geri ödemeli olarak vermektedir. 36 aydan 60 aya kadar verilen TEB işletme destekleri ile ham madde yada satış yapacağınız ürün alımları için banka teminatlarını dahil kapsamaktadır. Tüm detaylı informasyon BURADA yer almıştır!

TEB MART İHTİYAÇ KREDİSİ VADELERE GÖRE FAİZ ORANI
BANKA 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
TEB %0.89 %0.89 %0.89 %0.89 %0.89

Açılımı Türkiye Ekonomisi Bankası olan finansmanın müracaat işlemlerini hemen buradan bir tek 4 adımda sağlaya bilirsiniz.

Ziraat Bankası Engellilere Hususi İş Yeri Kredisi

Engelli kardeşlerimize ve bu engelli işçi çalıştıran işletmelere Ziraat bankası 60 aya varan engelsiz destek paketi altında ticari hayatlarını desteklemek için kredi imkanı sunmaktadır. Oldukça düşük faiz oranları ile sunulan ”Engelsiz Destek Paketi” yanı sıra engelli yurttaşlarımıza ek olarak bankacılık işlemelerinde de hususi indirimler sağlanmaktadır. Bankanın engelli girişimcilere sunmuş olduğu imkanlar bunlar ile bitmedi! 18 yaşlarında büyük evlatları dahil olmak suretiyle tüm aile fertlerine hususi ayrıcalıklar ile bireysel emeklilik imkanları da sağlanmaktadır. Tüm bu fırsatlardan istifade edebilmeniz için şahsen size en yakın banka şubelerine gitmelisiniz.

İşyeri açmak için özel kredi veren bankalar

İşyeri açmak için hususi kredi veren bankalar

60 Ay Vadeli Bireysel Kredi Kullanarak İş yeri Açabilirsiniz!

Eğer bu saydığımız imkanlardan asla birini değerlendiremiyor iseniz gelir belgesiz ve kefilsiz olarak 2020 da gerekseme kredisini 60 ay vadeli olarak çekebilir, iş yerinizi açabilirsiniz. Aşağıda yer edinen tablodaki kredi fırsatlarından eğer kredi notu değeriniz düşük değil ise 60 (5 yıl) vadeli olarak istifade edebilirsiniz.

 • Mesela, Ziraat Bankası %1.05 faiz oranı ile kredi imkanı sağlamaktadır. Maaşını Ziraat Bankasından alan emekliler için ise bu faiz oranı MART ayı için %0.98 oranındadır. Bu faiz oranlarına gore değişik vadelerdeki kredi hesaplama tablosu ise şu şekilde yer alır.
Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Tablosu
Miktar 36 Ay Ödeme 48 Ay Ödeme 60 Ay Ödeme
10.000 TL 342,32 TL 273,83 TL 233,26 TL
15.000 TL 513,48 TL 410,74 TL 349,90 TL
20.000 TL 684,64 TL 547,65 TL 466,53 TL
25.000 TL 855,80 TL 684,57 TL 583,16 TL
30.000 TL 1.026,96 TL 821,48 TL 699,79 TL
35.000 TL 1.198,12 TL 958,39 TL 816,42 TL
40.000 TL 1.369,28 TL 1.095,31 TL 933,05 TL
45.000 TL 1.540,44 TL 1.232,22 TL 1.049,69 TL
50.000 TL 1.711,60 TL 1.369,13 TL 1.166,32 TL
 • MART ayında en düşük faizler ile bir öteki iş yeri açacaklar için kredi veren bankamız ise 0 dan 60 aya kadar tüm vadelere aylık %0.89 faiz tatbik eden QNB Finansbank’ olmaktadır. Bankanın farkı meblağ ve vadelere gore ödeme tablosu ise gene sizler için şu şekilde oluşur
QNB Finansbank Kredi Hesaplama Tablosu
Miktar 36 Ay Ödeme 48 Ay Ödeme 60 Ay Ödeme
10.000 TL 336,05 TL 267,36 TL 226,59 TL
20.000 TL 672,11 TL 534,73 TL 453,18 TL
30.000 TL 1.008,16 TL 802,09 TL 679,77 TL
40.000 TL 1.344,22 TL 1.069,45 TL 906,36 TL
50.000 TL 1.680,27 TL 1.336,81 TL 1.132,95 TL

QNB Finansbank tarafınca hakkaten inanılmaz bu faiz oranları ile kredi kullanmak için bir tek bu FORMU doldurmanız yeterlidir.

About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>