Kadın Girişimci Çiftçilere En İyi Hayvan Kredisi Veren 7 Banka

Girişimci hanım girişimci çiftçilerimize bankalar 60 aya varan bireysel krediler ile desteklemektedir. Ayırca 2020 senesinde 4603 sayılı kanunun Cumhurbaşkanı Kararı ile Ziraat bankası hanım çiftçilerimize hayvancılık ve ziraat alanında meydana getirecek oldukları kredi başvurularına extra faiz indirimi sağlanmaktadır. Sübvansiyonlu kredi ile Ziraat bankasından hanım çiftçilerimiz etkinlik kollarına nazaran cari faiz oranları düzgüsel bir ÇKS belgeli çiftçiye senelik %4.5 uygulanırken hanım çiftçimize bu oran %1.35 kadar düşmektedir.

Bayanlara Hayvan Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Bayanların çiftçilik hayatında daha oldukca yer alabilmeleri amacı ile devletimiz bir oldukca teşviklerinde onları daha ön plana tuttuğu aşikardır. Bu hayvancılık alanında da değişmemiş olup ÇKS belgesi sahibi hanım çiftçilerimizin sektöre dahil olmaları için Ziraat Kredi Kooperatifleri ve Ziraat bankasın’dan alacakları her türlü canlı hayvan desteklemelerine dahil edilmişlerdir. Türkiye’de bir tek Ziraat bankası hanım çiftçilere hayvansal yatırımlar için kredi vermemektedir elbet fakat tüm bankaların sizlere sunmuş olduğu kredi faiz oranlarına nazaran nerede ise 4/1 oranında olanak sağlamış olduğu göz önünde bulundurur isek bizce en iyi seçenek hanım çiftçilerimiz için asla kuşkusuz ki Ziraat bankasıdır. Fakat şunu da belirtmem gerekir ki RESMİ GAZETE’DE yer edinen bu olanaklardan yararlanabilmeniz için bazı şartları taşımanız gerekir. Bu şartlar hem alacağınız hayvandaki özellikler hemde hanım çiftçilerin taşıması ihtiyaç duyulan nitelikler olarak ikiye ayrılmaktadır. İlk olarak siz hanım çiftçilerimizde mutlak suret ile olması ihtiyaç duyulan özellikleri isterseniz bir belirtelim, eğer talep edilen şartlara elverişli iseniz ondan sonra almak istediğiniz hayvanda istenilen özellikleri incelersiniz.

Hanım Çiftçiye Kredi Şartlar Nedir?

Hanım çiftçilerimiz her ne kadar da erkeklere oranlar ile devletin daha ön planında yer alsa da üzülerek belirtmem gerekir ki! Ziraat bankası tarafınca kullanılacak olan hayvansal kredi için istenilen şartlar erkekler ile aynıdır. Buna nazaran ise bankamızın sizden istediği şartlar şu şekilde olmaktadır.

 1. Mutlak suret ile hanım çiftçimizin ÇKS belgesine haiz olması şarttır. (ÇKS Belgesi Nasıl Çıkarılır)
 2. Kredi notları riskli alanda yer almamamı gerekmektedir.!
 3. Hanım çiftçilerden ipotek kıymeti olan rehin istenilir. Eğer çiftçimiz hayvancılık ile uğraşıyor ise üzerilerine küpe numaraları ile kayıtlı hayvanları rehin ederek de kredi başvurusunda bulunabilirler.
 4. Kredi miktarına nazaran minimum 2 çalışan olmak kaydı ile eşlerinin onayları ile kefil isteyebilmektedirler.
 5. Nüfus cüzdanı ve adres teyidi için bazı belgeler isteyebilmektedirler.
 6. Devlete vergi borcu yoktur yazısı talep edebilirler. Vergi dairesinden ücretsiz bir şekilde çıkarıla bilir.
 7. Üst (65 en fazla 70) alt yaş (minimum 18) şartı kesinlikle ararlar.

bu şartlar özellik ile belirtmem gerekir ki hayvan kredisi için başka banka seçeneğinde bulunmanız halin de bile istenilmektedir.

Şimdi bu şartları taşıdığınızı var sayarak alacağınız hayvandaki özellikleri isterseniz bir belirtelim.

Alınacak Olan Hayvandaki Özellikler Oldukca Mühim

Hangi hayvancılık sektörü için indirim faiz desteklemelerinden yararlanacak olur iseniz olun kesinlikle alacağınız hayvanda banka bazı şartları arar, bu şartları genel olarak belirtmem gerekir ise, şu şekilde sizlere bir kabaca sıralama oluşturabilirim.

 1. Yurt içinde doğum yapmış olması.
 2. Alınacak sayı miktarı.
 3. Cinsel ve ırkı.
 4. Yaşı ve doğum sayısı.
 5. Küpe numaralarının HAYBİS yada Bakanlık tarafınca sektöre yönelik kurulan seyretme sisteminde yer alması.
 6. Bakanlık sisteminde hayvanların yer alma süreleri.

en göze batan şartlar olarak ön planda yer almıştır. Şimdi tüm hayvancılık sektörü için bu özellikleri de göz önünde bulundurarak şartları sırasıyla belirtelim isterseniz.

Genç Hanım Çiftçilerin Alacakları Hayvan Ne olursa olsun Bu Özelliklere Haiz Olmalıdır!

Sizden almanız ihtiyaç duyulan hayvandaki bu özellikler resmi gazetede yer almış olduğu şeklinde paylaştığımızı lütfen unutmayınız. Buna nazaran ise 27/12/2016 tarih ve 2016/9695 sayılı karara nazaran hayvanlarda aranan özellikler şu şekildedir.

Bayanlara Hayvan Kredisi Veren Bankalar

Bayanlara Hayvan Kredisi Veren Bankalar

 1. Damızlık süt sığırcılığı için alınması ihtiyaç duyulan hayvan sayısı minimum 5 baş olmalı. Hayvan cinsleri ise; Manda, devletimizde dünyaya gelen olmak kaydı ile siyah yada kırmızı alaca holstein yada jersey ırkı. Yaşı minimum 36 aylık ve ilk kere doğum yapmış yada hamile olmalıdır.
 2. Etçil yada Konbine Damızlık Sığır Yetiştiriciliği için alınacak sayı gene minimum 5 baş olmalı ve hayvan ırkları ise, Simental, Hereford, Angus, Şarole, BrownSwiss, Limuzin yada Montbeliard olmalıdır. Yaşları ise minimum 36 aylık ve ilk kere doğum yapmış yada hamile olabilir.
 3. Düve yetiştirecek hanım çiftçilerimiz minimum 50 baş dişi danalar almalıdır. Yaşları ise minimum 4 en fazla 13 aylık olabilir.
 4. Büyükbaş hayvan yetiştirecek olan bayanlarımız kültür ırkı yada melezi olmak kaydı ile minimum 10 baş alım yapmalı ve hayvanların yaşlarının da minimum 48 aylık olması aranır.
 5. Büyükbaş besicilik meydana getirecek olan hanım çiftçilerimiz 10 baş hayvan almalı ve alınacak büyükbaşların bakanlık seyretme sisteminde minimum 3 ay süre ile kayıtlı olması istenilir.
 6. Keçi yada koyun yetiştirecek olan kadınlarımızın minimum koyun için 50 baş keçi için ise 25 başlık bir alım için müracaatta bulunması gerekir. Alınacak olan küçükbaşların devletimizde dünyaya gelen olması ve yaşlarının da 6 ile 24 aylık aralarında olması şarttır.
 7. Kanatlı sektöründe yer almak isteyen hanım çiftçilerimiz ise etlik tavuk için minimum 10 bin tane yumurta tavukçuluğu için ise 7.500 tane alması yeterlidir.

Ziraat Bankası Hanım Ziraatçi Faiz Oranları Nedir?

2020 senesinde meydana getirilen yeni düzenleme ile daha ilkin Ziraat bankası hayvan kredisi faiz oranları durağan(durgun) %4 iken bu yıl için bu oran %100 arttırılarak %8 oranına çıkarılmıştır. Senelik olarak belirlenen bu oranlarda devletimizin elde etmiş olduğu şartlara uygun hanım çiftçilerimize ise oldukca ciddi faiz indirimleri eklenmiştir. 100.000 liraya kadar faizsiz olarak bir oldukca hayvansal mevzulara eklenen desteklemelere ilişkin oranları gösteren tablo şu şekilde oluşmaktadır.

Kadın Çiftçilere Özel Hayvancılık Kredisi Faiz Oran Tablosu

Hanım Çiftçilere Hususi Hayvancılık Kredisi Faiz Oran Tablosu

Burada görmüş olduğunuz destek oranları bankanın senelik belirlemiş olduğu %8 oranı baz alınarak verilmektedir. Şu demek oluyor ki Büyükbaş hayvancılık için kredi kullanmak isteyen bir bayan çiftçimize %50 faiz desteği sonrasında 12 aylık vadelerde uygulanacak olan kredi faiz oranı bir tek %4 olacaktır. Doğal olarak bu oranlara Tarım Kredi Kooperatifi Kredi Maliyet Oranları dahil edilmemiştir.!

Hanım Çiftçiye Kredi Veren Öteki Bankalar Hangileridir?

Ziraat bankasının yanı sıra öteki 6 bankada hanım çiftçilere hayvan yatırımlarına karşılık kredi olanakları sağlar. Bu tarz şeyleri sırasıyla listeler isek,

gelmektedir. Denizbank bireysel tüketici kredileri ile aylık %1.69 faiz oranı ve 60 ay vadeli MART için kredi kullanarak hayvan alacak olan hanım çiftçilerimizin ödeme planı şu şekilde oluşmaktadır.

Denizbank Bireysel Kredi Geri Ödem Takvimi
Miktar 60 Aylık Süresince Taksit Tutarı Toplam Maliyet
15.000 TL 434,45 TL 26.067,09 TL
20.000 TL 579,27 TL 34.755,80 TL
25.000 TL 724,08 TL 43.445,29 TL
30.000 TL 868,90 TL 52.134,08 TL
38.000 TL 1.100,61 TL 66.036,16 TL

Detaylı bilgiyi 0-850-222-08-00 Denizbank alan kişi hizmetlerinden öğrenebilirsiniz. Yada ön başvurunuzu direkt https://bit.ly/385f8UO bu adres üstünden derhal yapabilirsiniz.

About admin

Check Also

Devlet’ten Tarım Hazine Arazisi Nasıl Kiralanır?

Ziraat yada da hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz için toplamda 3 milyar 400 milyon hazineye ilişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>