Kadınlara Kredi Veren Devlet Kurumları ve Bankalar (100 BİN TL.)

Hanım girişimciler için iş yeri kurma kredisi veren tek devlet kurumu Kosgeb‘dir. Her alanda ve her sektörde olduğu benzer biçimde girişimci kredisi almak isteyenler için Uygulamalı Girişimci Eğitimi alınmasını ön şart olarak sunmaktadır. Daha evvelinde eğitim alan kişilerin bu eğitimleri yine almasına gerek kalmamıştır. Fakat eğitim almayan hanım girişimciler eğitim başvurularını, İş-Kur birimlerine ya da bağlı bulundukları il ve ilçelerdeki Kosgeb merkezlerine, şahsen olarak yapmaları gerekmektedir. Girişimcilik eğitimi başvurusunda bulunan hanım girişimcilere minik bir yeterlilik imtihanı yapılmaktadır. Bu testler, müracaat yaptığınız il ya da ilçe birimlerine bakılırsa 20 ya da 30 içinde yer edinen sorulardan oluşmaktadır.

Daha evvelden çıkmış olan imtihan sorusu örneklerine ilgili İnternet sayfalarından ulaşabilirsiniz. Meydana getirilen testleri başarı göstermiş olarak geçen girişimciler Uygulamalı girişimcilik eğitimi almaya hak kazanmış olurlar. Eğitimlerin düzenlenmesi için kafi müracaat sayısının tamamlanması gerekmektedir. Bu şekilde eğitimler kursiyerlere ücretsiz bir şekilde verilmektedir. Planlı olarak düzenlenen eğitim tarihleri Kosgeb’in resmi sitesi üstünden vatandaşlara duyurulur. Bu eğitimleri başarı göstermiş bir halde tamamlayan hanım girişimciler artık iş yerini açabilir pozisyona gelir ve harcamalarını karşılamak için Girişimcilik destek programına müracaat yapabilirler.

KOSGEB

Kosgeb hanım girişimcilere, devlet teşvikli 50 bin TL bağışlama olanağını sunmaktaydı. Bilhassa ev hanımları için büyük fırsatlar ile sunulur. 50 bin TL bağışlama kredi geçtiğimiz yıl yürürlüğe girmiş ve başvuruda bulunan vatandaşlara verilmiştir. Bu yıl da aynı şekilde verilmeye devam ediliyor. Sizler de bu avantajlardan yararlanarak aklınızdaki, hayalinizdeki pastahane, ev yiyecekleri lokantasını, kafeteryayı, ayakkabı dükkanını, güzellik merkezini, giyim mağazasını, kuaförü ya da tuhafiye benzer biçimde aklınıza gelen pek oldukça dükkan için güzel bir halde iş yeri planı hazırlayıp, iş yeri kredisi alabilirsiniz. 2020 senesinde kurum tarafınca girişimcilere verilecek olan destek sunar ile ilgili detaylı informasyon almak için tıklayınız.

Bir oldukça girişimciye olduğu benzer biçimde hanım girişimciye bağışlama imkanı tanıyan Kosgeb bu avantajdan yararlanmak isteyenler için, girişimcilerin uygulamalı girişimcilik sertifikalarını almasını ön koşul olarak sunmuştur. 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşı olan ve sertifikası olmayan tüm hanım girişimciler bu kurslara parasız bir halde katılım sağlayabilirler. Girişimcilik kursu başvurularını kendinize en yakın Kosgeb ya da İş-Kur birimlerine yapabilirsiniz. Kursun toplam süresi 32 saattir. Ders saati  70’den 32 saate düşürülmüştür.

KGF Kadın girişimci destekleri 2017

KGF Hanım girişimci destekleri

Müracaat esnasında yeterlilik imtihanı adı altında küçük bir mülakat yapılmaktadır. Mülakatlardan başarı göstermiş olanlar uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmaya hak kazanırlar. Bu eğitimde %80 devam zorunluluğu söz mevzusu olup, kurslarda başarı göstermiş olan hanım girişimciler Kosgeb genç girişimci destek kredisi olarak malum girişimcilik destek programından faydalanabilirler.

Adım Adım Müracaat

 • Kosgeb veri tabanına kayıt olmak
 • Kobi beyannamesi formu doldurulması
 • Kobi informasyon dokümanı doldurulması
 • İş planı projesi hazırlanması
 • Faturaların tanzim edilmesi
 • İş yeri belgelerinin hazırlanması

Hanım Girişimci Kredisi Avantajları Nedir?

Kendi işinin patronu olmak isteyen hanım girişimciler, Girişimcilik destek programından engelli, gazi, şehit yakını hariç olmak suretiyle daha avantajlı bir halde yararlanırlar. Devlet bir oldukça alanda olduğu benzer biçimde hanımefendileri bu alanda da desteklemeye devam etmektedir. Ve kendi işini oluşturmak isteyen ev hanımlarına kredi olanaklarında teşvik edici ayrıcalıkları hanım girişimciler hizmetine sunmuştur. Özetlemek gerekirse özetleyecek olur isek; Hanım girişimciler, öteki girişimcilere istinaden mevcud desteklerden %20 oranında daha avantajlı olarak faydalanırlar. Mevzuyu matematiksel veriler ile ele alacak olur isek; Düzgüsel bir girişimci bu destekten tam olarak yararlanması için, 55 bin TL harcanması kafi iken, öteki bir girişimci imkanından faydalanması adına 65 bin TL. harcama yapması gerekmektedir.

Bayanlara destek sunan devlet kurumları;

 1. KOSGEB,
 2. TKDK hayvancılık destekleri
 3. Kalkınma Vakıfları,
 4. Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı,
 5. Mikro kredi veren kuruluşlar,
 6. Aile ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı bağlı birimleri
Kadınlara destek sunan devlet kurumları

Bayanlara destek sunan devlet kurumları

Ziraat Bankasının Hususi Paketi

Ziraat bankası girişimci destek paketi ile bayanların ticari yaşamda güçlenmesi içini birbirinden avantajlı bankacılık ürün ve hizmetleri sunulur. Özellikleri; Kredi tahsis tutarında %50 indirim, senelik kart tutarı olmayan kobi kart tahsisi, dış tecim işlemlerinde hususi fiyatlama, güvence mektuplarına hususi komisyon, İnternet ya da mobil bankacılık üstünden meydana getirilen eft ve havalelerde masrafsızlık, 60 aya varan nakit kredilerde ayrıcalıklı fiyatlar, avantajlı pos ve ödeme kaydedici aygıt finansman teklifleri, kendiniz eşiniz ve 18 yaş üstü çocuklarınız için bireysel emeklilik planı teklifleri benzer biçimde kredi özellikleri vardır.

Bayanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ziraat Bankasının Özel Paketi

Ziraat Bankasının Hususi Paketi

hanımefendilere kredi veren bankalar arasındadır. Sizde bağlantılara tıklayarak kolayca kredi fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Bu bankalara başvuracak bayanlarda aranan ilk koşul kredi notunun yüksek olmasıdır. Kara listede sicili bozuk olan bir bayanın kredi alabilmesi oldukça zor olsa gerek. Ev hanımları ise gelir belgesi sunmadığından dolayı kredi almaları oldukça zor olmaktadır. Sadece bankalara sunacakları güvence, kira geliri vb. olması durumunda bankalardan kredi alabilmek mümkün olmaktadır. Ek olarak emekli maaşı olan hanımefendiler, maaş aldıkları bankalara giderek buradan da kredi alabilirler. Sicili bozuk ev hanımlarına kredi imkanı elde eden bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalara da kredi talepleriniz ile gidebilirsiniz.

Ek olarak iş oluşturmak isteyen hanım girişimcilere kaymakamlıklara bağlı olarak etkinlik gösteren Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafınca 15 bin TL girişimci desteği sağlanmaktadır. Hanım girişimciler devlet tarafınca verilen mikro kredilerden de yararlanabilirler. Girişimcilik faaliyetlerinde bulunmak isteyen hanımefendilere Kosgeb tarafınca verilen pek oldukça destek bulunmaktadır. Ziraat ve Orman Bakanlığı tarafınca çiftçilik  yapmak isteyen hanımefendilere yönelik olarak da krediler verilmektedir.

Bu kurumlar haricinde herhangi bir bağışlama ya da yardım yapılmamaktadır. 2020 senesinde girişimci hanımlarımıza bu kurumlar tarafınca destek sunar verilmeye devam edecektir. Dolandırıcılar mevzusunda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.


About admin

Check Also

KOSGEB 300 Bin Lira Faizsiz Kredi 2020 Desteği

Kosgeb girişimcilere ve kobilere finansman desteği sunan kurumlar içinde yer almıştır. Dönem dönem faizsiz kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>