Kamu Çalışanlarına Özel HALKBANK İhtiyaç Kredisi!

Kamuda görevli 657 doğal olarak işgören ve işçilere Türkiye Halk Bankası minimum %0.08 den daha düşük faizli gereksinim kredisi verilmektedir. 50.000 TL kadar tam 60 ay vadeli olarak tüm kamu çalışanı bu fırsatlardan şartları sağlamaları halinde istifade edebilmektedirler. Bir tek 52 TL bir yasal kesinti ile ve 47 liralık sigorta karşılığında size hususi olarak oluşturulan kredi hesaplamasını güncel olarak ek olarak burada bulabilirsiniz.

Kamu Çalışanlarına Hususi İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Kamuda vazife meydana getiren amir, işgören yada işçiler sizlere müjdeli bir haberimiz var. İhtiyaç kredisi kullanacaksanız eğer bunu öteki bankalara bakılırsa Türkiye Halk Bankasından kullanmanız durumunda fazlaca düşük faiz oranları ile karşılaya bilirsiniz. Mevcut gereksinim kredisi faiz oranlarına bakılırsa minimum %0.08 daha düşük faiz oranları ile bu fırsatı değerlendirmek elinizde. 60 ay vadeli olarak tam 50.000 liraya kadar gereksinim kredinizi anından İnternet üstünden yapacağınız 3 adımlık bir müracaat ile gerçekleştire bilirsiniz. Mevcut kredi faiz oranları her ne kadar olur ise olsun Türkiye Halk Bankası kamuda görevli personele %0.5 ile %20 varan düşük faizler ile gereksinim kredisi vermektedir.

Mesela: 50 bin liraya kadar 60 ay vadeli olarak bu düşük faiz oranlarından MART ayı için ”HIZLI KREDİ” paketi ile %1.07 verilirken sizlere %1.05 faiz ile verilmektedir. Tüm vadeler için durağan(durgun) uygulana faiz miktarına bakılırsa kredi hesaplama örnek tablosu ise şu şekilde oluşur.

HALKBANK Kamuya Hususi Kredi
Miktar 36 Ay 48 Ay 60 Ay
10.000 TL 347,24 TL 278,92 TL 238,53 TL
20.000 TL 694,48 TL 557,83 TL 477,06 TL
30.000 TL 1.041,72 TL 836,75 TL 715,59 TL
40.0000 TL 1.388,96 TL 1.115,66 TL 954,12 TL

Kamu çalışanlarına hususi bu krediye müracaat yapmak için aşağıdaki başlıkta yer edinen adımları uygulamanız yeterlidir.

Kamu Çalışanlarına Hususi İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Kamu personeline hususi olarak hazırlanmış olan ”KAMU ÇALIŞANINA ÖZEL” kredi paketinin başvurusu 3 adım ile İnternet üstünden de sağlanmaktadır. Kredi başvurusunun başlatılabilmesi için ilk olarak halk bank ihtiyac_kredisi_basvurusu adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Sonrasında ise şu adımları yerine sırasıyla getirmeniz kafi olacaktır.

  1. Karşınıza çıkan formdan ”KREDİ TÜRÜ” alanından ”KAMU ÇALIŞANINA ÖZEL” sekmesini girmeniz gerekmektedir.
  2. Sonrasında ihtiyacınız olan kredi miktarını belirtip kredi vadesini de seçtikten sonrasında ”HESAPLA” demeniz gerekmektedir.
  3. Sizlere verilen aylık taksit ödemesini kabul etmeniz halinde ”DEVAM” demeniz ile beraber 2 adıma geçmiş olmuş olursunuz.
  4. Burada ise ”Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı” ve ”Doğum Zamanı ile İletişim Bilgilerinizi” girmeniz gerekmektedir.

Bu detayları sistemin istemesinin amacı sizin kredi notunuzun kontrolünün sağlanmasıdır. Eğer kredi notunuz da herhangi bir problem yok ise kredi başvurunuzun cevabı size cep telefonunuza kısa ileti olacak gelecektir.

Müracaat Sonucu Sonrası Yapılması Gerekilen İşlemler

Yukarıda belirtmiş olduğumuz şeklinde meydana getirilen başvurular ön müracaat olarak kabul edilmektedir. Eğer meydana getirilen ön müracaat işlemlerinde krediniz onaylanırsa kredinizi alabilmeniz için kesinlikle bankaya giderek bir mevduat hesabı açtırmanız gerekmektedir. Eğer ki bir Halkbank mevduat hesabı sahibi iseniz o süre kredinizi hafta sonu dahil alabilirsiniz. Mevduat hesabı sahi olmayanlar ise şu adımları sağlaması gerekir.

  1. Nüfus cüzdanınız ile beraber kendilerine en yakın herhangi bir Halkbank şubesine gitmelidir.
  2. Bireysel satın alan departmanına kendisine gelen kredi onay mesajını göstermelidir.
  3. Daha  sonrasında bireysel satın alan departmanındaki işgören kredi sözleşme formunu sizlere imzalatır.
  4. Ayrıca sizin adınıza açmış olduğu mevduat hesabına kredinizi aktarır.

Eğer ki Türkiye Halk Banka şubesi maaş müşterisi değil iseniz banka sizden maaşınızı e-Devlet üstünden Türkiye Halkbank şubesine nakil etmenizi koşul koşabilir.! Tüm bu işlemler ile uğraşmak istemeyen devlet memurlarımıza tavsiyemiz ise kesinlik ile 4 işlemle ENPARA ‘dan gelir belgesiz kredi alabilirsiniz deki yöntem ile nakit gereksinimlerini sağlamalarıdır.About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>