Keçi Kredisi Nasıl Alınır? 2020 Küçükbaş Sıfır Faiz!

Tiftik, Saanen, Kilis, Honamlı, Abaza Keçisi yetiştirme kredisi

Devlet destekleri ile, keçi kredisi almak isteyenler, çeşitli Kamu Kurum ve Kuruluşlarına keçi almak için kredi başvurusu yapabilirler. Doğal olarak bu müracaat öncesinde kurum ve kuruluşların lüzumlu prosedürlerini yerine getirmek gerekmektedir. Mesela bir proje gerekebilir. Devletimizde, birkaç kamu kurumu, Devlet destekli bağışlama, geri ödemesiz, faizsiz yada düşük faizli küçükbaş hayvan yetiştiriciliği kredisi vermektedir. IPARD ve IPARD2, TKDK desteklemeleri Ziraat ve Orman Bakanlığı keçi kredisi, Ziraat Bankası keçi ve küçükbaş hayvancılık kredisi olarak keçi yetiştiriciliği meydana getirecek olanlar kredi alabilirler. Bu desteklerden Köye dönüş yapmak isteyenlere, köyüne dönere, 25 ve üstü keçi almak keçi yetiştiriciliği yaparak para kazanmak isteyenler de yararlanabilirler.

KOSGEB HAYVAN ALIMI İÇİN KREDİ VERMEMEKTEDİR DUYURULUR !

Ziraat ve Orman Bakanlığı 30 bin Lira Geri Ödemesiz Keçi Yetiştirme Hibesi

Proje geliştiren çiftçilere Ziraat ve Orman Bakanlığı 30 bin lira geri ödemesiz hayvancılık kredisi veriyor. Üstelik bu krediden yararlanmak için, tarla sahibi olmanız, köyde evinizin olması, şuan itibariyle ÇKS kaydınızın olması, 3-5 yıl geriye dönüş hayvancılık ile uğraşıyor olmak, keçi yetiştiriciliği için herhangi bir sertifika sahibi olmakta gerekmiyor. Üstelik hayvan yetiştiriciliği ile uğraşmak isteyen genç çiftçilerden proje giderleri içinde para almıyor. Hazır proje ile genç ziraatçi kredisine başvurarak, 30  bin lira bağışlama kredi alabiliyorsunuz.

keçi

Keçi kredisi alma şartları

Genç Ziraatçi Küçükbaş Hayvancılık Destekleri

30.000 TL. kredi, hayvan yetiştiriciliği için devasa yükseklikte bir miktar olmasa da, başlangıç için 30 bin lira kafi bir kredi miktarıdır. Bu sebeple hayvan almak isteyenlerin, ziraatçi bağışlama kredi başvurusu yaparak, 30 bin lira geri ödemesiz kredi ile bu işe başlamasını Devletdestekli.com web sitesi olarak tavsiye etmekteyiz. Daha ilkin de söylediğimiz benzer biçimde otuz bin lira keçi yetiştirmek için oldukca fazla bir para olmasa da, asla parası olmayanlara, köyüne yeni dönenlere, hayvan almak isteyenlere can suyu durumunda bir devlet desteğidir.

Genç çiftçilere verilen 30 bin lira keçi kredisinden yararlanmak için çiftçiler aşağıdakileri şartları yerine getirmelidir. Hayvan kredisi şartları ise;

  1. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık projelerinde, işletme proje ölçeğinden minimum % 50 daha büyük kapasiteli olmalıdır.
  2. Toplamda 40 baş küçükbaş hayvan 2 tane adam ve 38 tane dişi hayvan olması şartıyla küçükbaş hayvan yetiştiriciliği projesi ile başvurmak gereklidir. Bu kapasitenin altına kredi verilmez.
  3. Keçi yetiştiriciliği kredisi kapsamında projenin onaylanması durumunda çiftçilere verilecek keçiler TİGEM tarafınca temin edilir.

Ziraat Bankası Keçi Kredisi

Kamu bankası olan Ziraat küçükbaş hayvan yetiştiricilerine kredi veriyor. Ziraat bankası senelerdir ziraatçi ve üreticinin yanında olmaya devam ediyor. Bugünlerde Ziraat Bankası 100 bin lira faizsiz ziraatçi kredisi vermeye hazırlanıyor. Bankanın kredi şartlarını ve detaylarını yakında göreceğiz. Bu krediyi izlemek için Çiftçilere 100 bin lira faizsiz kredi yazımızı takip edebilirsiniz.

  • Ziraat Bankasından keçi kredisi alabilmek için minimum 25 baş keçi almanız, ya da işletmenizde bulunan keçi sayısını bu rakama çıkarmanız,
  • Hayvanların Koyun Keçi Kayıt Sistemine kaydedilmiş olması,
  • Hayvanların 9 ile 24 aylık olması gerekmektedir.

Bu  program 2020 senesinde da devam edecek olup, yatırım döneminde sıfır faizli keçi kredisi, işletme döneminde ise %75 faiz indirimi uygulanmaktadır. Üst limit 15.000.000 TL.’dir. Sizde küçükbaş hayvancılık yapmak için koyun keçi desteği alabilir ve Ziraat Bankası küçükbaş hayvan yetiştirme kredisi ile kendi işinizi kurabilirsiniz. 2020 senesinde da bu krediler için başvurular alınmaya devam edecektir.

Ziraat ve Orman Bakanlığı Destekleri

Ziraat ve Orman Bakanlığı hayvancılık destekleme mevzularından bir tanesi de keçi yetiştiriciliği alanıdır. Koyun ve keçi başına 25 TL destekleme ödemesi yapılacaktır. Mevzuat şartlarına uyanlar  başvurularını yapacaklardır. Bu anlamda destek verilecek olan hayvanların 15 ila 90 aylık ve dişi olmaları gerekmektedir. Başvurular üyesi bulunduğunuz Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birlikleri aracılığı ile kabul edilecektir.

Ek olarak yılda bir kez verilen ve 2020 tarihinde başvuruları yeniden alınacak olan sürü yöneticiliği desteğine de müracaat yapabilirsiniz. Bu bağlamda verilen destekleme 5 bin TL olmaktadır. Kredi başvurusunda bulunmak için size en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ediniz.


About admin

Check Also

Devlet’ten Tarım Hazine Arazisi Nasıl Kiralanır?

Ziraat yada da hayvancılık ile uğraşan çiftçilerimiz için toplamda 3 milyar 400 milyon hazineye ilişik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>