Kefilsiz Kredi Kartsız Beyaz Eşya Veren Firmalar

Bir oldukça vatandaşın cebinde kredi kartı olsa da bazılarının limitleri dolduğu için bazıların ise yetersiz bakiyeden dolayı kullanamamaktadır. Kimilerimiz de zamanında düzensiz harcamalarımızdan dolayı kredi kartını kullanmama sonucu alıp rafa kaldırmışızdır. Kimi yurttaşlarımız ise özellik ile yaşı orta sınıfın üstünde yer alanlar kredi kartı asla kullanmamıştır. Yaşamımıza iyice bu kartların girmesi ile artık önceleri elden taksit meydana getiren mağazaların yerini kredi kartlarına geçmesine niçin olmuştur. Güvenli taksitli alışverişin tek adresi olan kredi kartları bahsi geçen durumda olanların tv, buzdolabı, fırın şeklinde beyaz eşya almalarına engel olmuştur. Taki kefilsiz ve kredi kartsız beyaz eşya veren firmaların bu uygulamaya başlamasına dek. Asla peşinatsız olarak senetle yada finansman aracılığı ile tam 60 ay taksit ile teknolojiden beyaz eşyaya alım olanağı sunan firmaları ve ürünlere size verme şartlarını sayfamızda sizler ile paylaştık.

Kredi Kartsız Beyaz Eşya Iyi mi Alınır?

Çeşitli nedenlerden dolayı kredi kartınız olmayabilir. Daha önceleri yalnız nakit yada senetle ile alış veriş imkanı sunan firmalar kredi kartların çıkması ile yalnız bu kartlar ile ürün satma politikasına geçmişlerdi. Daha güvenli olan bu kartların tüm vatandaşlarda olmaması aylık satış cirolarını oldukça ciddi manada etkilemesi ile beraber artık geri adım atmaya tek tek başladıklar. Devletimizde en bilindik markalar olan başta BOCSH, Arçelik ve Vestel kefilsiz ve kredi kartsız evinizin gereksinim duyan tüm beyaz eşya ve teknoloji ürünleri Led, LCD ve plazma TV hatta cep telefonu dahil vermektedir.  Peki bu iyi mi olmaktadır ? işte cevabı..

Mağazalar Iyi mi Kredi Kartsız Ürün Vermektedir?

Beyaz eşya mağazaları tüketiciye iki şekilde beyaz eşya vermektedir. Bunlardan biri 36 aya kadar kredilen dirilerek verilme olanağı biri de senetle ile kefil yolu ile verme yoludur. Şimdi bu her iki yöntemi de bir açalım isterseniz. İlk olarak 36 aya kadar kredi ile iyi mi alınacağını açıklık getirelim. Daha oldukça büyük firmaların kısaca BOSHC & Arçelik & Vestel şeklinde firmaların kullanmış olduğu bir uygulamadır. Bu uygulamanın işleyişi bankalar ile yada PTT  ile antak kalma sağlanması ile gerçekleşmektedir. Daha oldukça PTT ile anlaşan bur tür kurumsal firmalar KKB kredi notu kıymetini göz önünde bulundurarak bu olanağı sunmaktadır. Findeks risk skorunuz eğer 700 ve üstünde ise kısaca riskli gurup da yer almıyorsanız rahatlık ile bir oldukça ürünü PTT aracılığı ile 36 aya kadar vadeli bir halde kefilsiz ve kredi karsız alabilirsiniz. Bu adım oldukça süratli bir halde sağlanmaktadır. Kurumsal firmaların haiz olduğu KKB sorgulama programı ile TC kimlik numaranızdan anında kredi notu değeriniz sorgulanır eğer istenilen seviyede ise dolduracağınız biçim ile arzu ettiğiniz ürüne haiz olmuş olursunuz. Anlayacağınız beyaz eşya mağazası bir nevi bankacılık görevi görmektedir. Hemen sonra siz taksitlerinizi PTT ye ödersiniz. Bunun için alışveriş yapmak istediğiniz beyaz eşya mağazasına nüfus cüzdanınız ile gitmeniz yeterlidir. Taksitler şuan için 36 aya kadar kısaca 3 yıla kadardır. Kredilendirilen ürünlerde vade farkı konulacaktır. Esasen elden de alsanız peşin almadığınız sürece bu farkı öderseniz. Peki fark ne kadar olur ? Derhal kaba taslak hesaplayalım.

Ürün peşin bedeli 1000 TL varsayalım. Aylık averaj olarak uygulanan vade faizi ise 1,20 civarlarında olduğu varsayılırsa ki averaj o şekilde toplam ödeyeceğiniz senelik 70 TL sigorta ile karşılık 1200 TL ‘dir.  Aylık Taksit ise 100 TL civarlarında olacaktır.

Kredi Kartsız Kefilsiz Beyaz Eşya Veren Alış Veriş Mağazaları

Kredi Kartsız Kefilsiz Beyaz Eşya Veren Alış Veriş Mağazaları

Senetle Ürün Iyi mi Verilmektedir?

Öteki bir beyaz eşya veye elektronik ürün ev aleti verilme seçeneği ise senet ile verilme yöntemleridir. Bu yöntem de gene kredi notu ön planda yer almıştır. Kredi notu değerinizin yanı sıra bu yöntemde güvende aranmaktadır. Doğrusu ilk kere bir mağazadan alış veriş yapacaksanız eğer sizden mağazadan daha ilkin alış veriş yapmış bir kefil talep edilebilmektedir. Referans olarak gösterdiğiniz arkadaşınızdan kefillik de talep edilebilmektedir. Bu yöntemde gene vade farkı ne olursa olsun konulacaktır. Doğrusu ürünün sıfır bedeli eğer 1500 TL ise ürün size 1800 TL ye gelecektir. Esasen dolara endeksli olarak ürünler toptancı firmaya geldiği için dolarında devamlı arttığını göz önünde bulundurursak eğer 12 sonunda almış olduğunuz ürün aynı fiyata gelecektir. Senetle ürün almakta da oldukça fazla bir kaybınızın olacağını zannetmiyoruz. Tercih sizin!

Senetle Kredi Kartsız Beyaz Eşya Veren Mağazalar Hangileridir?

Mağazaların senetle yada elden taksitli iyi mi sizlere ürün verdiğini gördük. Talep edilen şartları da gene sizler de gördünüz. Bu şekilde yalnız beyaz eşya almak ile kalmayıp onun yanında mağazada yer edinen cep telefonu, bilgisayar şeklinde bir oldukça elektronik ürünlere de haiz olabilirsiniz. Elden yada senetle ile bu şekilde işlev gösteren mağazaların sıralaması şu şekildedir.

  1. İnternet üstünden de senetle alış veriş imkanı elde eden ilk sırada MUTLU EVİM gelmektedir. Eğer SGK pirimi ile çalışan biri iseniz bu firmanın İnternet sitesi üstünden rahatlık ile senetle alış veriş yapabilirsiniz.
  2. Öz Şanal ‘da İnternet üstünden verilen siparişler için senet düzenlemektedir. Satın alan hizmetleri  0-850-811-55-55
  3. Yiğit Alış Veriş Mağazaları, İnternet üstünden senetle beyaz eşya olmak suretiyle bir oldukça ürünü vermektedir. Satın alan hizmetleri; 0-216-443-19-48

Bunun haricinde bölgenizdeki Arçelik dahil bir oldukça beyaz eşya mağazasından da senetle elden taksit usulü ile beyaz eşyanızı alabilirsiniz.

Faizsiz Beyaz Eşya Kredisi İle Tanışın

Bankaların bir bir çok beyaz alımları için kredi imkanı sağlamaktadır. Özellik ile katılım bankaları faizsiz olarak her türlü beyaz eşya yada elektronik ev aletleri alımları için finansman olanağı sağlamaktadır. Katılım bankalarından yalnız kar oranı adı altında alacağınız finansman ile kredi notunu düşük dahi olsa evinizin her türlü eşyalarının alımlarını sağlaya bilirsiniz. Özellik ile yeni evlenecek çiftler için mükemmel olanak elde eden Katılım Bankası Nedir? BBDK Onaylı 5 banka hangisi? gelin ilk olarak buna bir bakalım.

  1. Vakıf Katılım
  2. Ziraat Katılım
  3. Türkiye Finans
  4. Kuveyt Türk
  5. Albaraka

Bir tek beyaz eşya finansmanı sağlamak ile kalmayan bu bankalar vasıta alımlarından tutunda sizlere konut edinmeye kadar nakit imkanı sağlamaktadır. Beyaz eşya finansmanı olarak eğer ”ALBARAKA KATILIM BANKASI” tercihinde bulunursanız bankanın 60 aya kadar olan kar oranı oranları olarak aşağıdaki tablodan yararlana bilirsiniz.

Bu ay için ALBARAKA 24 aya kadar aylık %0.99 kar oranı uygulamaktadır. 36 aya ise aylık %1.02 tatbik eden bankamız 48 ile 60 ay için aylık %1.08 kar oranı uygulamaktadır.

ALBARAKA
Miktar 24 Ay 36 Ay 60 Ay
5.000 TL 240,67 TL 172,56 TL 120,40 TL
10.000 TL 481,34 TL 345,13 TL 240,81 TL
15.0000 TL 722,01 TL 517,69 TL 361,21 TL
20.0000 TL 962,68 TL 690,25 TL 481,61 TL

ALBAKARA beyaz eşya finansman başvurusunu yapmak ise oldukça kolay.İlk olarak https://www.albaraka.com.tr/hesaplama-araclari.aspx adresine giriş yapalım. Hemen sonra ”FİNANSMAN TÜRÜ SEÇİNİZ”bölümünde ”EŞYA FİNANSMANI” diyelim. Sonrasında hesaplama aracından ihtiyacımız olan nakit hesaplamasını yaparak, aynı sayfanın altında yer edinen ”HEMEN BAŞVUR” butonuna tıklatalım. Oluşturulan formu doldurup müracaat işlemimizi tamamlayabiliriz.

About admin

Check Also

Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Öyleki bir an geliyor ki her ne kadarda kredi kartınızın limiti yetiyor şeklinde gözükse de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>