Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren 17 Banka Hangisi?

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafınca onaylanan riskli yapı için kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar sayfamızda yer verilmiştir. Yıkılmaya yüz tutmuş yapılarınızı Bakanlık tarafınca mutabakata varılan bankalara müracaat yaparak uygun faizli konut kredisi alabilirsiniz. 2020 senesinde antak kalma sağlanan bu 17 bankaya yapacağınız başvurular neticesinde en uygun faiz içeren Mortgage kredisi faiz oranlarından bile daha uygun faizlerde yapılacak olan ev için kredi alabilirsiniz.  Kentsel dönüşüm kredisi vermesi için bakanlıkça antak kalma sağlanan 17 bankanın hangisi olduğu merak ediyorsanız, yanıtını aşağıda bulabilirsiniz.!

Kentsel Dönüşüm Kredisi Iyi mi Alınır?

T.C. Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafınca anlaşmalı olunan bankalardan konut kredisi faiz desteği alabilmeniz için ilk olarak riskli yapıya haiz olmanız gerekmektedir. Depreme dayanıksız, çökmeye yüz tutmuş, kullanım ömrünü tamamlamış bina yada ev sahibi iseniz yada binada daireniz var ise yapacağınız dilekçeli,  başvurunuz ile devletten kentsel dönüşüm desteği alabilmek için ilk adımı atmış olmuş olursunuz.

Kentsel dönüşüm kredi faiz desteği başvurusu dilekçe örneği burada yer verilmiştir!

Devletin sunmuş olduğu kredi faiz desteğinden yararlana bilmeniz için müracaat dilekçenize Bakanlık tarafınca belirleme edinen kurum yada anlaşmalı kuruluşların binanıza yapmış olduğu tektik sonucunda oluşturmuş olduğu ” Riskli Yapıdır ” belgesine ihtiyacınız olacaktır. Müracaat dilekçe örneğini doldurup bulunduğunuz il yada ilçedeki ilgili kurum yada yetkili şirket tarafınca tanzim edilen ” Riskli Yapıdır ” formuna ilaveten başvurunuzu aşağıda yer edinen lüzumlu belgeleri de iliştirerek var ise ilinizde ”Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüklerine” yok ise ”Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine” yapmanız gerekmektedir.

Lüzumlu evraklar / belgeler

 • Konut tapu belgeniz
 • Kimlik belgeniz

Tüm bu adımlar uygulandıktan sonrasında oluşturulan dosya bakanlık tarafınca incelenir ve eğer tamamlanmamış var ise raporlar gönderiye yine düzenlenmesi için iade edilir tam ise süreç il tapu müdürlüğüne gönderilerek devam eder.

Riskli yapı yıkım süreci adımlar halinde animasyon slayt şov ile burada yer verilmiştir, lütfen tıklayınız!

En Uygun Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Anlaşmalı Bankalar

Yukarıdaki adımlar neticesinde yıkılan bina için daire sahipleri T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca antak kalma sağlanan kentsel dönüşüm kredisi veren bankalara müracaat yaparak oldukça uygun faizlerde 120 kadar konut kredisi alabilirler.

Kredi faiz oranları antak kalma sağlanan bankaya nazaran değişim göstermektedir. Faiz oranları o anki en düşük faizli ev kredisinin faiz oranına nazaran % ( yüzdelik ) indirim ile vatandaşa verilmektedir.

 • Türkiye Vakıflar bankası kentsel dönüşüm kredi faiz oranları ve istenilen lüzumlu belgeler burada yer verilmiştir.
 • Türkiye Halk bankası kentsel dönüşüm kredi faiz destekleri hakkında detaylı informasyon burada yer verilmiştir.

Listemizde yer edinen anlaşmalı tüm bakalar müracaat yaparak kredi faiz oranları hakkın da detaylı informasyon alabilirsiniz.

 1. Türkiye İş bankası
 2. Deniz bank
 3. Akbank
 4. Türkiye Finans bankası
 5. Halk bankası
 6. Yapı Kredi
 7. Türkiye Vakıflar bankası
 8. TEB
 9. Bank Asya
 10. Şeker Bank
 11. Güvence Bankası
 12. Kuveyt Türk
 13. Albaraka
 14. Finans bank
 15. Ziraat bankası
 16. Alternatif bank
 17. ING

T.C. Çevre ve Şehircilik bakanlığınca antak kalma sağlanan tüm bankaların güncel sıralaması burada yer verilmiştir.

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Iyi mi Alınır?

Kentsel dönüşüme girmiş olan binada ikametgah eden kiracı yada iyelik sahibi ve hatta riskli yapıda esnaflık icra eden vatandaşa dahil bakanlık tarafınca antak kalma sağlanan  Ziraat bankası hesaplarına kira ve taşınma yardımı yatırılmaktadır. Kira yardımı müracaat işlemleri için riskli yapıda yer edinen mülk sahibi, kiracı ve esnaf iş yeri işletmecisi başvurularını ayrı ayrı yapmak zorundadır. Kira ve taşınma yardımı bakanlık tarafınca antak kalma sağlanan  Ziraat bankasında mülk sahibine 18 ay süresince tertipli olarak daire ve iş yerinde ki kiracıya ise tek seferde toptan olarak tahsis edilmektedir. Kentsel dönüşüm kira yardımlarından çekilme edebilmeniz için istenilen lüzumlu belgeler, müracaat dilekçeleri, ve kira yardım ödeme bedeli detaylı bir şekilde https://www.finansdestegi.com/kentsel-donusum-kira-yardimi-kac-ayda-nasil-alinir-5-sart-nedir/ yer verilmiştir.

Ne Kadar Kentsel Dönüşüm Kredisi Alabilirsiniz?

Kentsel dönüşüm kredisi daire başına olarak hesaplanmaktadır. Buna nazaran bağımsız her bir daire için belirlenen miktar 125.000 liradır. En fazla ise bir bina için toplam 625.000 lira verilmektedir. Buda 5 daire etmektedir. Doğrusu 5 daireli bir apartmanda ki tüm daire sahipleri düşük faiz içeren kentsel dönüşüm kredilerinden yararlana bilmektedir. Kredinin hesaplaması ise devletin vermiş olduğu faiz desteğinin çıkması ile belirlenmektedir. Devletimiz kentsel dönüşüm kredisi almaya gerçek sahibi olanlara;

 • A SINIFI VERİMLİLİK => %0.41
 • B SINIFI VERİMLİLİK => %0.37
 • STANDAR => %0.33

faiz desteği sağlamaktadır. Buna da örnek vermek gerekir ise eğer bankanın düzgüsel de konut kredisi faiz oranı eğer %1.00 ise -041 ile aylık %0.59 dan kentsel dönüşüm kredisi faiz imkanlarından yararlana bilirsiniz.About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>