Kepçe Kulak Estetik 2020 Güncel Fiyatları

Yüzde güzel duyu görüntüye haiz olmak için çeşitli estetikler bulunmaktadır. Burun estetiği, göz kapağı estetiği şeklinde estetikleri başlangıcında kulak estetiği gelmekte ve görüntü açısından kulaklarında mesele olan kişiler kulak güzel duyu ameliyatına başvurmaktadır. Güzel duyu kulak ameliyat denilince akla ilk gelen kepçe kulak estetiği öteki adıyla otoplasti gelir. Bu güzel duyu ile kulağın açıları düzeltilir, kulak boyutları büyükse küçülme yapılır ve kulağın kafaya doğru yaklaşması sağlanır. Kepçe kulak ameliyatı yaptırmayı düşünen kişiler için kulak estetiğinin iyi mi yapılacağı, ne şeklinde süreçlerin olacağı ve 2020 senesinde kepçe kulak ameliyatının tutarları hakkında data vereceğiz.

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak ameliyatları iki nedenden dolayı yaptırılmaktadır. İlki kafa ve kulak açısının fazlaca geniş olması diğeri ise kulak kıvrımlarının oluşmamış olmasıdır. Kepçe kulak estetikleri kulağın büyümesinin sona erdiği vakit yapılabilmektedir. 6 yaşın sonunda ameliyatlar gerçekleşebiliyor. Okul süreci öncesinde kepçe kulak ameliyatının yaptırılmış olması çocuğun psikolojisi açısından mühim olabilmekte zira kepçe kulak bazı çocuklarda özgüven eksikliğine yol açabilmektedir. Bu güzel duyu ameliyat ile ruhsal problemler ortadan kalkmaktadır. Bu şekilde olmasına karşın çoğu zaman erişkinlik dönemlerinde yada erişkin dönemlerinde kepçe kulak ameliyatı tercih edilmektedir. Kepçe kulak estetiği hanımefendiler ve erkekler tarafınca toplumsal problemler sebebiyle tercih ediliyor. Erkeklerde saç kestirememe, hanımlarda ise saça istediklerini şekli verememe şeklinde güzel duyu kaygılarla kepçe kulak estetiğine cinsiyet ayrımı gözetmeksizin başvuruluyor. Kepçe kulak güzel duyu ameliyatında çoğu zaman lokal anestezi yapılmakta fakat ameliyata başvuran hasta çocuk ise genel anestezi yöntemi kullanılmaktadır.Kepçe kulak ameliyat süreleri averaj 1 – 1.5 saat sürmektedir. Ameliyatta ek durumların olması ve daha evvel kulak ameliyatı geçirmiş hastalarda bu süre daha çok olabilmektedir. Tüm kulak ameliyatları değişik çeşitlerde olsa da kepçe kulak ameliyatı esnasında kesi kulak arkasından yapılmaktadır. Dışarıdan bakıldığında fark edilme söz mevzusu olmaz. Kulağın arka kısmından oluşturulan kesi yardımıyla başkaları tarafınca gözle görülür bir ize rastlanmamaktadır. Kulağın arka kısmından meydana getirilen kesi ile bir miktar deri çıkartılır ve kıkırdak dokuya ulaşılmaktadır. Kepçe kulak ameliyatlarında fazlaca değişik teknikleri vardır. Klasik kalıcı dikişlerle meydana getirilen güzel duyu tekniği, doku çıkarılmadan kıkırdak hafifçe törpülenir ve kulağa biçim verilmektedir. Kulak yapısı bozulmadan kulak geriye doğru kalıcı dikişlerle katlanır. Kepçe kulak güzel duyu ameliyatlarında iz olabilmekte fakat bu iz kulak arkasında belirli belirsiz şekilde olmaktadır. Bu şekilde olduğundan kimse ameliyat yaptırıldığını anlamaz. Cerrahi müdahaleler dış kulağa yapıldığından orta kulağa ve iç kulağa zarar vermemektedir. Kulak zarı zarar görmez ve işitme yaşanmama durumu söz mevzusu olmaz. Ameliyat yapıldıktan iki gün sonrasında ağrı duyulmaz, birinci ve ikinci gün hafifçe ağrılar olabilmektedir. Kepçe kulak güzel duyu ameliyatı sonrası pansuman ve sargı hastalara hastalık verse de yaşam standardını etkilememektedir.

Kepçe Kulak Güzel duyu Tutarları

2020 yılı kepçe kulak ameliyat tutarları güzel duyu olmak isteyen kişiler tarafınca oldukça merak edilmektedir. Kepçe kulak ameliyat fiyatlarında anestezi uygulama şekli ve ek olarak kulak memesi problemi şeklinde sorunların olup olmaması fiyatlarda değişim yaratmaktadır. Erişkin hastaya lokal anestezi uygulanırken çocuk hastaya da genel anestezi uygulanmakta ve buna nazaran yaş nazaran fiyat değişmektedir. Kepçe kulak fiyatlarını belirlerken hangi hastanede yapılacağı, değişik kulak sorunlarının olup olmaması, tabip hizmet bedeli şeklinde unsurlar kepçe kulak estetiğini belirlemektedir. 2020 yılı kepçe kulak güzel duyu ameliyat tutarları ortalama olarak 6.500 TL – 7.000 TL aralığında olmaktadır. Güncel ve net data için uzman hekimlerin kliniklerinden detaylı data alabilirsiniz.


About admin

Check Also

Güzel Görünmek İçin 9 Gizli Yöntem (SIR GİBİ)

Hanımefendilerin kendilerine yaptıkları bakımlar saymakla bitmez. Devamlı hanımefendiler güzel görünmek ve bakımlı olmak ister. Erişkinlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>