KGF Kadın Girişimci Destekleri (GÜNCEL)

Hanım girişimcilere  destek veren kurum ve kuruluşlar bulunmaktadır. Devlet tarafınca hanım girişimcilere destek verilmektedir. Hanım girişimcilere Ziraat Bankası vb. bankalar da kredi vermektedir. Şartları taşıyanlar banka şubelerine başvurarak kredi alabilir. KGF tarafınca da hanım girişimcilere destek sağlanıyor. Detaylar içeriğimizde.

Hanım Girişimcilik Destekleri

Kadın girişimcilere destek veren Kosgeb kurumu benzer biçimde Kredi Güvence Fonu da hanım girişimcilere girişimcilik desteği kredisi çıkarmak için destek olacaktır. Hanım girişimcilerin işletmelerini büyütmek ve işletmelerini zor durumdan çıkarmak için ortaklaşa iş içinde oldukları kamu ve hususi bankalara kefil olarak iki yıl geri ödemesiz dönemli toplamda 5 yıl vadeli olarak kredi çıkarılmasına destek olacak bir öteki kurumdur. Hanım girişimcilere bağışlama desteği veren Kosgeb benzer biçimde KGF ortaklaşa iş meydana getiren bankalara başvuruda bulunarak işletme sahibi tüm hanımefendiler kredi desteklerinden yararlanarak isterlerse işyerlerini büyütebilecek isterlerse de işletmeleri için gerekseme duydukları kredi desteğine anında yararlanabileceklerdir.  KGF Hanım girişimci destekleri  KGF nin buradaki görevi hanım girişimciler adına kefil olarak 5 yıl vadelerde kredi çıkarılmasına destek olmaktır.

Kredi Güvence fonu kısaca özetlemek gerekirse KGF kurumu tüm hanım girişimcilere kredi olanakları için talep ettikleri şartları, müracaat adreslerini ve koşullarını yazımızdan öğrenebilirler.

Kredi Güvence Fonu Hanım Destekleri

KGF Kadın girişimci destekleri 2018

KGF Hanım girişimci destekleri

KGF kısaca Kredi Güvence fonu  ufak işletme statüsündeki kobilerin ve işletme sahiplerinin bankalardan çekecekleri krediler için ipotek yetersizliği benzer biçimde durumlarda devreye girmesi ile işletmeye kefil olarak gereksinim duyulan kredinin işletme adına çekilmesi için destek olan bir kurumdur ve bu kurum Bakanlar kurulu sonucu ile kurulmuştur. KGF ile İşbirliği meydana getiren bankalardan KGF teminatı ile KGF Hanım girişimci destekleri kapsamında kredi almak mümkündür.

İşletmelerini mevcut durumundan gelecekte daha da büyütmek isteyen ve ya zor durumda kalan işletmelerinin gerekseme duydukları finansman desteği için bankalara müracaat meydana getiren adam yada hanım girişimciler KGF destekleri ile istedikleri kredilere kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Son yıllarda hanımefendilerin ekonomiye kazandırılması amacıyla hanım girişimci desteklerinin imkanları hem devlet eliyle artırılmış hem de bu benzer biçimde kurumlar KGF hususi ayrıcalık sağlayarak hanım girişimcilerin gerekseme duydukları finansmana erişmede tam destek olmaktadır.

Gömü müsteşarlığı fonu ve KGF hissedarı bankalar ile ortaklaşa sunmuş oldukları bu destek başvuruların şartları ise şöyledir;

Kredi Güvence Fonu Kredi Limiti ve Geri Ödeme Vadesi Nedir?

Hanım girişimciler için kredi imkanı elde eden TOBB, TESK, KOSGEB ve kamu bankaları ile hususi sermayeli bankalar ile ortaklaşa iş içinde olan Kredi Güvence Fonu kısaca KGF hanım girişimcilere gerekseme duydukları kredi almalarına destek olmaktadır. KGF ile sağlanan kredilerin vadeleri 2 yıl geri ödemesiz dönemli olmak suretiyle toplamda 5 yıl vadeli olarak hanım girişimcilere sunulmaktadır.

KGF ile hanım girişimcilere sağlanan 2 yıl ödemesiz toplam 5 yıl vadeli kredinin limiti ise risk grubuna kadar 130 bin TL ‘ına kadar verilmektedir.

Hanım girişimcilerin içinde bulundukları risk gruplarına gore belirlenen limitlerde bankalardan kredi verilmektedir. İlk başvurularda rahatça 85 bin TL kredi alınırken risk gurubuna gore bu miktar 130 bin TL ‘sına kadar çıkabilmektedir. KGF imkanlarından yaralanmak için yapılacak kredi başvurularında 100 lira müracaat tutarı ödeyerek senelik olarak %3 benzer biçimde bir ücret kesintisi ile kredi alınabilmektedir.

kadın-girişimci

KGF bayanlara gerekseme duydukları imkanları sağlamaktadır.

KGF Kredisi Müracaat Şartları Nedir?

Kredi Güvence fonu ile ortaklaşa iş içinde olan kamu ve hususi bankalardan hanım girişimci desteği almak isteyen işletmelerin ne olursa olsun kobi statüsünde olması gereklidir. Kobi statüsünde yer edinen hanım işletmecinin bu kredi desteklerinden yararlanabilme yaş şartı ise 55′ tir.  55 yaşlarında olan hanım girişimci kobi olan işletmesi için KGF ile ortaklaşa iş içinde olan kamu ve hususi bankalara 100 tl müracaat tutarı ödeyerek müracaat yapmaları halinde 5 yıl vadeli en fazla 130 bin TL kredi desteğinden yararlanabilir.

Kobi işletmenin tüzel kişilikte bir işletme olması halinde ise bu destekten yararlanabilmesi için hisselerin minimum % 50 sine kadar söz sahibi olması da istenmektedir. Hanım girişimcinin almış olduğu okul tahsili de KGF için mühim mevzular arasındadır ve hanım girişimcinin minimum ilköğretim okulu mezunu olmasını istemektedir..

Kimler KGF’ye Başvuruda Bulunabilir?

KGF Kredi güvence fonu güvence yetersizliği sebebiyle kredi alamayan KOBİ’lere kefil olur. KGF, KOBİ’lerin finansmana erişimine destek olur. KGF’ ye kimler başvuruda bulunabilir KGF’ye başvuruda bulunacak olan Kobilerin vadesi geçmiş SGK yada vergi borcunun olmaması gerekiyor. Ek olarak İflas, Fesih, İflas erteleme ve Konkordato sürecinde olmayan, bankalarda kanuni takibe intikal etmiş borcu bulunmayan, müracaat evveliyatına gore adam girişimciler için minimum 1 yıldan azca süreyle etkinlik gösteren, Hanım girişimciler için  2 yıldan azca süreyle etkinlik göstermekte olan tüm Hanım girişimciler, Genç girişimciler, esnaf ve sanatkarlar, tarımsal işletmeler ve çiftçiler, özgür meslek mensupları, gömü desteklerinden şarta bağlı olarak kobi olmayan gezi acentaları, vapur inşa işletmeleri, havayolu şirketleri KGF teminatlarına başvurabilir. KGF ile ortaklı oranı olan ortak bankalara ve ortak bankaların finansal kiralama şirketlerine meydana getirilen başvurular kabul edilmektedir.

Ek olarak müracaat meydana getirecek tüm kobilerin finansman erişimi KGF ile kolaylaşacak ve iktisat KGF ile nefes alacaktır.  Kobilere verilecek olan KGF teminatı ile Hanım girişimciler ve hanım esnaflara nefes kredisi başvuruları başlatılmıştır. Kobiler bu sayede senelik % 10 faiz oranlarının altında kredi kullanabilecektir. Güvence yetersizliği sebebiyle kredi kullanamayan kobiler KGF başvuruları yaparak nefes kredisinden yararlanabilirler.

2020 senesinde da girişimci hanımefendiler yukarıda bahsettiğimiz kurumlar tarafınca desteklenmeye devam edecektir.


About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>