Kira Kontratı İle Kredi Veren 4 Banka Hangisi?

Özellik ile benim benzer biçimde gelir belgesiz olan tüketiciler, eğer kirada bir eviniz yada iş yeri yada ofis seçimi bir yeriniz var ise bankalardan rahatlık ile kira kontratı ile kredi alabilirsiniz. 40.000 liraya rahatlık ile alabileceğiniz bireysel gereksinim kredisini sizlere en uyun şartlar ile elde eden 4 mükemmel bankadan bahsedeceğiz. Ek olarak kira sözleşmesi ile konut kredisi dahi kullana bilirsiniz. Kiralık evinizden alacağınız gelir bir beyan olarak gözüktüğü için bankacılık alanında tüm finansmanların önü sizler için açılacaktır.

Kira Kontratı İle Kredi Alabilmenin İlk Şartı!

Gelir belgesiz bir yurttaş ve kiralık işyeri yada herhangi bir daireye sahipseniz kira kontratı ile bankalardan kredi kullanmanız ilk şartı, kirada olan yere ilişik bir kontratın elinizde olması gerekmektedir. Kiracınız ile beraber karşılıklı olarak oluşturulmuş bir kira kontratınız eğer yoksa banka kiralık eviniz yada iş yeriniz dahi olsa kesinlik ile bunu kabul etmeyecektir. Kira kontratını bankalar aynı maaş yazısı benzer biçimde görüp size kredi verebilmesi için kesinlikle kiracınız ile karşılık olarak doldurulmuş bir kira kontratına ihtiyacınız vardır. Kira kontratların da bankanın en fazlaca dikkat edeceği nokta ise kesinlikle kontratta yer edinen kiranın bedelidir. Bu niçin ile eğer kira kontratı üstünden bankalardan gereksinim yada konut kredisi kullanmayı düşünüyorsanız kira gelirinizi elinizden geldiği kadar yüksek beyan ediniz.!

Kira Kontratı İle Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Kullanabilirsiniz?

 Kira kontratı ile ne kadar gereksinim kredisi kullana bileceğiniz hesaplaması genel olarak 2 kriter üstünden belirlenir. Bunlar:

  1. İlk ve en önemlisi olan kredi notu değerimizdir.
  2. Kontratta yer edinen kiranın miktarıdır.

İlk madde yer edinen kritere eğer haiz değilseniz kira kontratında yer edinen miktar ne kadar fazla olursa olsun kesinlik ile gereksinim kredisi kullanamazsanız.! Hatta! kredi notunuz yükse ise bazı bankalardan kira kontratına dahil gerek kalmaksızın gereksinim kredisi kullana bilirsiniz. Doğal olarak başvurularını İnternet bankacılığı üstünden gerçekleştirmeniz şartı ile. Kira kontratın da yer edinen miktarın önemi ise BDDK tarafınca piyasaya çıkan kanundan dolayı ehemmiyet arz eder. Kanun gereği kullanılacak olan kredinin aylık tutarının aylık ödemesi hane gelirinin %50 miktarını geçmemesi gerekir.

Kira Gelirine Bakılırsa İhtiyaç Kredisi Hesaplama İşlem Tablosu

  1. 1.000 lira bir kira geliri olan bireysel sadece aylık taksit tutarı 500 TL olacak şekilde bir kredi kullana bilir. Günümüz deki gereksinim kredisi faiz oranlarına gore ise 36 ay vadeli olarak ortalama olarak 12.000 lira kredi kullana bilir.!
  2. 2.000 TL bir kira getirisi olan ev, ofis benzer biçimde iş yeri olan yurttaş en fazla aylık taksit ödemesi 1.000 lira olacak şekilde bir gereksinim kredisi kullanabilir. Gene buda demek oluyor ki güncel faiz oranlarına gore 36 ay vadeli olarak en fazla 24.000 lira kredi kullana bilir anlamına gelir.
  3. Son olarak 3.000 TL kira getirisi olan iş yeri yada ev üstünden kullanılacak olan kredinin hesaplamasını yapalım. Aylık ödemeniz 1.500 lirayı geçmemi gerekmektedir. Günümüz faiz oranını göz önünde alırsa en fazla 37.000 ile 39.000 lira içinde bir gereksinim kredisi kullana bilirsiniz.

Kira Kontratı İle İhtiyaç Kredisi Veren En İyi 4 Banka Hangisidir?

Kira kontratı ile ne kadar ve iyi mi gereksinim kredisi kullana bileceğimizi öğrendiğimize gore sizlere sözleşme üstünden en iyi şartlar ile gereksinim kredisi veren 4 bankadan bahsedebiliriz. Aslına bakılır kira kontratı ile tüm bankalar gereksinim kredisi kullandırılır. Bu yüzden tüm bankalarda da kredi vadeleri de gene yasa gereği en fazla 60 ay olduğundan ben sizlere en düşük faizler ile gereksinim kredisi veren bankaları sarılacağım.

  1. ING BANK (Tahsis tutarı yalnız 50 TL)
  2. Ziraat Bankası
  3. Halk Bankası
  4. Vakıfbank

Bu bankalar sizlere öteki bir fazlaca bankaya nazaran fazlaca daha avantajlı olarak kira kontratı ile gereksinim kredisi verecektir.

About admin

Check Also

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 (5 Özel Paket)

Size birisi gelir belgesine haiz değilsiniz diye 2020 senesi içinde ev hanımları da bankalardan kredi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>