Kira Öder Gibi Aylık Taksitlerle Ev Sahibi Olun! (AYLIK SABİT TAKSİT)

Kira Öder Şeklinde Düşük Faizli Konut Kredisi Çekin!

Kira Öder Şeklinde Ev Almak İstiyorum? Taksit taksit ev iyi mi alınır? Bu soruların yanıtını bekleyen binlerce insana müjdeli haber geldi. Ev almak isteyenlere müjde. Bankadan kredi çekmeden metrekare bazında yada sertifikayla bir evin bölümünü alarak ev sahibi olabilirsiniz. Senelerce kirada oturan yurttaşlarımız ev sahibi olmak için bankalardan konut kredisi çekmek zorunda kalmış olarak ev sahibi olma imgesel kurmaktadır.

İsteyenler artık bankalardan kredi çekmeyecek ve taksitle ev alabilecekler. Ülkemizin ekonomisine can veren konut sektörü geçen senenin başlangıcında yükselen kredi faiz oranları sebebi ile durma noktasına gelmişti. Piyasalara yansıyan bu negatif tablo Ağustos ayından itibaren devlet’in baskıları sonucu bankaların konut kredisi faiz oranlarında yapmış olduğu indirimler ile düzelmiştir. Yıl sonunda bankaların peş peşe gereksinim taşıt ve Ev kredisi faizleri düştü yapılandırma ve refinansman imkanı getirmesiyle nihayet konut alımları hızlandı.

Kira Öder Gibi Düşük Faizli Konut Kredisi Çekin!

Kira Öder Şeklinde Düşük Faizli Konut Kredisi Çekin!

Kira Öder Şeklinde Ev Almak İstiyorum Diyenler Ne Yapmalı?

Bankaların konut kredisi faiz oranları’nda indirime gitmiş olsalar da bazı yurttaşlarımızın bu kredi faiz oranları ile ev almaları mümkün görünmemektedir. Bir ev satın almak isteyen vatandaşın kredi çekebilmesi için alacağı evin minimum % 25 ‘ine tekamül eden rakamın peşinat olarak elinde olması gerekmektedir. Ekonomik sorun çeken yurttaşlarımız bu yüzden kendine ilişik bir ev satın alamamaktadır. Bu sıkıntılara bir çözüm olarak Gayrimenkulde sertifikalı pazarlama tekniği görüşmeleri tamamlanarak resmi gazetede gösterildi.

Gayrimenkulde Sertifikalı ve Metrekare Satışı

Bu uygulanmanın aslolan amacı kentsel dönüşüm projelerinde gereksinim duyulan finansal desteğin sağlanmasıdır. Bu pazarlama tekniğinde devlet ve belediyeler belirlenen bölgedeki kentsel dönüşümleri yaparken isteyenlere metrekare metrekare isteyenlere sertifikayla bir evin bölümlerini satışa sunacak. Satışa sunulacak olan bir evin kıymeti metrekare bazında belirlenecek ve bu metre kareleri istediğiniz kadar alabileceksiniz.

Örnek vermek gerekirse almak istediğiniz evin metrekaresi 1.500 lira olarak belirlendiyse siz bu metrekare değerinde ne kadar yatırım yapmak istiyorsanız o denli metre kare alabilirsiniz. Alacağınız metrekare miktarı kentsel dönüşüm projesi kapsamında meydana getirilen bir evin toplam metrekaresine denk geldiği vakit istediğiniz o metrekaredeki evin sizin olmasını isteyebilirsiniz. Aynı şekilde sertifikalı pazarlama tekniğinde buna benzemektedir. Sertifikalı pazarlama tekniğinde bir evin odaları metrekaresine gore bölünmüştür.

Her oda yada evin öteki bölümleri için ayrı sertifika bulunmaktadır. Sizde elinizde bulunan miktara gore bunlardan istediğinizi alabilirsiniz. Aldığınız sertifikalar toplamda bir daireye denk geldiği vakit sizde istediğiniz bir daireyi alabilirsiniz. Bu sistemde birde kira getirisi bulunmaktadır. Almış olduğunuz metrekare yada sertifika miktarına gore evin kirası ne kadar ise size de o denli getirisi olacaktır.

Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum

Kira Öder Şeklinde Ev Almak İstiyorum

Sistem Iyi mi İşleyecek?

İnsanların yatırım yapmalarını ve ev sahibi olmalarını sağlayacak olan bu sistem uygulanabilir ise oldukça mantıklı ve oldukça ekonomik olacaktır. Ek olarak kentsel dönüşüm projeleri için ayrılması ihtiyaç duyulan bütçenin azalmasına destek olacaktır. Bu uygulamalarda yapılacak projeler bulundukları bölgenin üniversiteleri ile bir emek harcama yaparak yaşam alanları ve lüzumlu koşulların oluşturulması mevzusunda üniversitelerin deneyim ve bilgisinden yararlanılacaktır. İnsanlar için en iyi yaşam koşullarının hazırlanması planlanan bu projeler yardımıyla tam anlamı ile kentsel dönüşümler meydana gelecektir. Bu proje kapsamında etkinlik gösterecek inşaat firmaları bu evlerin satış işlemlerini takip etmesi ve ödemelerinin yapılabilmesi için bir banka ile anlaşmak zorundadır. Bu projelerden ev yada sertifika almak isteyenler ise bankalardan işlemlerini yapacaklardır.

Bu projeler ile  kredi çekmeden taksitle ev alımı yapabileceğiniz benzer biçimde hem de almış olduğunuz sertifikaları borsada yada ikinci el piyasalarında değerlendirebilirsiniz. Elindeki sertifikayı ikinci el piyasalarda satamayanlar ise proje bitimi ile beraber elindeki sertifikaları inşaat firmalarına satabilecekler.

Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum

Kira Öder Şeklinde Ev Almak İstiyorum

Kira Öder Şeklinde Ev Almak İstiyorum Diyenlere  EMLAK GYO Kampanyaları

Kira Öder Şeklinde Ev Almak İstiyorum diyen yurttaş için bir atılımda Emlak GYO’dan geldi. En düşük faizli konut kredisi veren bankalardan daha düşük faiz ve vade oranları ile gündeme gelen Emlak GYO, bu yılda 60 ay vadeli sıfır faizli seçeneği ile evi olmayanlar ümit olacak. Binlerce kişinin ev sahibi olduğu kampanyanın 2020 yıllarında da süreceği umut ediliyor. Taksitle av almak isterim diyen vatandaşımız satışa sunulan 2+1 yada 3+1 evlerden en uygun olanını seçip, kira öder benzer biçimde aylık eşit ve düşük faizli taksitlerini ödemeye başlayacaklar.

Konut kredilerinde aylık ödemelerin yüksek olması sebebiyle ev alamayan ve bu sebeple kira öder benzer biçimde ev almak isterim diyenlere bu proje ile 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi verilecek. Taksitle ev almak isteyenlerin kaçırmamaları ihtiyaç duyulan bir proje bulunduğunu hatırlatır, ev almak isteyenlerin acil etmelerini tavsiye ederiz. Şekerbank tarafınca verilen konut kredilerinin vadeleri 30 yıl olmaktadır. Bankaların faiz oranlarını inceleyerek konut kredisi alabilirsiniz. Ziraat Bankası tarafınca yeni yılda 0,98 faiz oranı ile konut kredisi verilecektir. Firmalarda yer edinen konut stoklarının eritilmesi amacı ile alınan son bilgiye gore Halkbank’ ın da faiz oranlarını 0,98′ e indirileceği duyurulmuştur. Detaylar açıklandığında sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.


About admin

Check Also

Konut Kredisini En Düşük Faizli Yapılandıran Bankalar

Konut kredisi almak isteyenlere müjde. 2020 senesinde konut kredisi faizleri düşmüştür. Ek olarak konut kredisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>