Kira Öder Gibi Konut Nasıl Alınır? (360 Ay Vadeli)

Kira ödeyerek birikimlerinizi boşa harcamaktan ise kendi evinizi ödemek daha mantıklı değil mi? Kira öder şeklinde konut kredisi veren bankalar ile 10 yıl yada 20 hatta 30 yıl vadeli kredi alarak er yada geç kendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Genel olarak 120 ay vadeler ile alınacak olan mülke kredi imkanı sunan bankalar yapmış olduğu mortgage kampanyaları ile 360 aya kadar ev kredisi imkanını tüketicilere sunmaktadır. Sitemizde tüm konut alacakları ilgilendiren kredi kampanyalarını, müracaat şartlarını ve lüzumlu evrakları bulabilirsiniz.

Kira Öder Şeklinde Ev Sahibi Olmak Oldukca Kolay

Sizlerinde yakından da takip etmiş olduğu şeklinde devletimizde krediler üstüne bir oldukça danışmanlık hizmetleri ve İnternet siteleri açılmıştır. Genel olarak bankalar ile anlaşmalı olarak etkinlik göstererek kredi imkanı sunan İnternet siteleri kredi başvurusu icra eden dan ve müracaat meydana getirilen bankadan işlem tutarı adı altında para almaktadır. Bu niçin den dolayıdır ki alacağınız konut kredisi için yapılacak kredi başvurularının direkt ilgili bankalara yapılması sizin menfaatinize olacaktır. Gelelim aslolan mevzumuz olan kira öder şeklinde konut iyi mi alınır? sorusunun yanıtını bulmaya.. Kıymetli tüketiciler ev alabilmek için iki şartı genel olarak kabul etmeniz gerekmektedir. Bunlar;

 1. Almak istediğinizin evin bedelinin %75 oranı kadarına kredi alabileceğinizi..
 2. Bankalardan ev almak için kredi başvurusu yaptığınızda en fazla 120 ay şu demek oluyor ki 10 yıl geri ödemeli olarak kredi alabileceğin izdir.

Bu iki kriter organik olarak ev almak isteyenlerin ne olursa olsun ceplerinde bir miktar para olması ve 120 ay vadeli geri ödeme şartlarını karşılayacak gelire haiz olmalarını koşul etmektedir. Peki asla cebinizde para yoksa almak istediğiniz evin yüzde yüzüne kredi iyi mi alabilirsiniz yada 120 dan daha uzun vadeli imkanlar dahilinde konut sahibi iyi mi olabilirsiniz? işte bu soruların yanıtı.

30 Yıl Vadeli Konut Kredisi Iyi mi Alınır?

Vatanımızda nerede ise tüm bankalar 120 ay şu demek oluyor ki 10 yıl vadeli konut kredisi imkanları sunarken hususi sermayeli Şekerbank 30 yıl vadeli mortgage ev kredisi olanağı sunmaktadır. 30 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar arasından en ön sıralarda yer edinen Şekerbank en uzun vadeli konut kredisini vatandaşa sunmuş olup kira öder şeklinde kendi evinin sahibi olma şansını getirmiştir. 30 yıl vade uzun gelen vatandaşlar için ise gene Şekerbank arzu edenlere 15 yada 20 yıl vadelerde kredi olanağını sunmaktadır. Kentsel dönüşüm iş ortağı da olan Şekerbank arzu edenlere borç kapama kredisi yada evlilik kredisi imkanları da sunarak vatandaşa nakit gereksinimlerine tam destek sunmaktadır. Çiftçilere ve esnaflara hususi ev almak kredisi imkanı da sunan Şekerbank kredileri hakkında detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

30 Yıl Vadeli Konut Kredisinin Hesaplama Tablosu

Kira ödemekten ise 30 yıl kendi evimi öderim diyorsanız sizlere en uzun vadeli olarak kredi veren banka ile tanıştıralım. Bu bankamız devamlı olarak Çiftçilere Özel Konut Kredisi Veren Bankalar Hangisi? (2 Banka Teklifi) de yer vermiş olduğum bankamız Şekerbank dır. Banka hem düşük hemde oldukça uzun vadeler ile sizlere ev sahibi yapmaktadır. Kendi evinizi kira öder şeklinde haiz olmak istiyorsanız aylık %1.39 faiz oranlarından yararlanarak başvurunuzu direk yapabilirsiniz.

Şekerbank 360 Ay Vadeli Konut Kredisi
Miktar Aylık Ödeme Toplam Maliyet
100.000 TL 1.399,72 TL 503.927,74 TL
125.000 TL 1.749,65 TL 629.910,08 TL
150.000 TL 2.099,58 TL 755.890,79 TL
175.000 TL 2.449,52 TL 881.774,27 TL
200.000 TL 2.799,45 TL 1.007.761,64 TL

Evin Tamamına Kredi İmkanı Sunan Bankalar

Diyelim ki cebinizde hiçbir paranız yok fakat aylık olarak ispatlanabilir tertipli bir gelire sahipsiniz. Tüm bankalara müracaat yapmanıza karşın almak istediğiniz konutun %75 ne kadar kredi olanakları sundu ve sizde bu niçin dolayı ev sahibi olamadınız, o süre sizlere asla peşinatsız konut kredisi iyi mi alınır ve hangi bankalar verir ondan bahsedelim.

Kira öder gibi konut almanın yolu

Kira öder şeklinde konut almanın yolu

Aslına bakarsanız tüm bankalar alınması planlanan iskana haiz evin %75 oranında kredi olanağı sunmaktadır. Yalnız elinizde bir vasıta yada ipotek edebileceğiniz bir tarla, arsa şeklinde bir mala sahipseniz bu malı ipotek ettirerek evin geri kalan %25 oranına gereksinim kredisi kullanabilirsiniz! Asla peşinatsız ev kredisi alabilmeniz için istenilen ipotek kıymeti olan malın, mülkün sizin üzerinizde olması koşul değildir. Size yakın olan eş dost yada akrabanızdan bu mevzuda yardım alarak almak istediğiniz evin yüzde yüzüne ev kredisi rahatlık ile her bankadan alabilirsiniz.

Kira öder şeklinde ev almak isteyenlerden talep edilen lüzumlu evraklar nedir? (örneksiz)

Bankalar ister kamu olsun ister hususi sermayeli kendilerinden her ne tür üstüne kredi kullanmak isterlerse istesinler ne olursa olsun bazı lüzumlu evrakları talep ederler. Buna hayvan alacak olan çiftçilerimiz işletme oluşturmak isteyen esnaflarımız da dahildir. Bankaların ev almak isteyenlerden ilk olarak talep edecekleri lüzumlu evrak iskan raporu hazır evin tapusudur. İskanı olmayan şu demek oluyor ki toprak tapulu olarak bayındır edilmiş olan konutlara bankalar kesinlik ile kredi olanağı sunmamaktadır, asla zorlamayın 🙂 bu niçin dolayıdır ki almak istediğiniz ev sahibi ile pazarlığa girmeden ilkin ilk olarak evin tapusunun olup olmadığını ve hatta tapu üstünde herhangi bir haciz olup olmadığını dahil sorunuz yoksa hevesiniz kursağınız da kalır bizlerden söylemesi.. Tapusu temiz ve sorunsuz almak istediğiniz ev için bankalar birde sizin gelirinize ve kredi notunuz ile ilgileneceklerdir. Eğer karı koca çalışıyor ve hatta ispatlanabilir başka bir gelirde sahipseniz ne olursa olsun bunu bankadaki ilgili işgören ile paylaşınız. Bu almak istediğiniz kredinizin onaylanmasında oldukça ehemmiyet arz edecektir. Bunların haricinde T.C. nüfus belgeniz kredi kullanmanız için kafi olacaktır. Konut kredilerinde bankalar ipotek koydukları için genel anlamda kefil talep etmeyeceklerdir. Bir nevi kefilsiz kredi kullanmış olacaksınız 😉

TOKİ Kira Öder Şeklinde Ev Sahibi Olmak En İyi Yol

Kira öder şeklinde konut sahibi olmanın en kolay yolu kesinlik ile TOKİ’den geçmektedir. İstanbul dahil olmak suretiyle bir oldukça ilimizde 3+1 ve 2+1 daireler icra eden TOKİ 2020 senesinde değişik bir uygulamaya gitmiştir. Bu uygulama le daha önceleri aylık taksit rakamlarına enflasyon oranlarını ekleyen TOKİ artık durağan(durgun) faiz uygulaması ile oldukça daha cazip hale gelmiştir. TOKİ Engelli Başvuru Şartları Nedir? de ek olarak belirtmiş olduğumuz şeklinde genel şartlara uygun tüm vatandaşlar bu fırsattan istifade edebilirler. Peki, TOKİ tarafınca istenilen genel şartlar nedir? Ek olarak 240 ay vadeli olarak uygulamış olduğu faiz oranları ne kadardır?

 • TOKİ Şartları Nedir?
  • İlk koşul ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız
  • TOKİ konutunun başlamış olacağı il yada ilçede minimum 1 yıl ikametgah ediyor olmalısınız yada projenin başlamış olacağı il/ilçe nüfusuna kayıtlı olmanız gerekir
  • TOKİ’den ev almamış olmalısınız
  • Kendi üzerinize yada eşinizin üstüne yada velayetiniz altındaki çocuklarınızın üstünde tapulu ev olaması gerekir
  • 25 yaşını doldurmuş olmalısınız
  • Aylık hane geliriniz asgari ücretin 2 katı üstünde olmaması gerekir.

Bu şartlara sahipseniz kira öder şeklinde TOKİ’den konut almak için ödeme koşullarını da kabul ediyor olmalısınız.

 • Müracaat işlemleri için 1.000 TL ile 2.000 TL arası sonrasında kura çıkmaz ise geri ödemeli para yatırma
 • Kura çıkması durumunda satın alacağınız konutun minimum %10 oranında peşin ödemesinin yapılması

Bu ödeme koşullarını da kabul eden talihli kişilere 240 ay süresince durağan(durgun) aylık %0.49 faizli ev satın alma imkanı bilinmektedir. 60, 120 ve 240 ay vadeli olarak verilecek olan TOKİ kredisinin geri ödeme aylık taksit ödemeleri şu şekildedir.

 • 126.000 TL TOKİ kredisinin 240 ay olarak aylık geri ödeme miktarı durağan(durgun) 894 TL olmaktadır. Toplam geri ödeme miktarı ise 214.560 TL olacaktır.
 • 120 ay vadeli olarak 126.000 TL kullanacakların aylık taksit ödemesi 1.391 TL olacaktır. Toplam geri ödeme miktarınız ise bu kez 166.953 TL olacaktır.
 • 60 ay geri ödemeli olarak TOKİ kredisini 126.000 TL olarak kullanırsanız aylık taksit ödemeniz 2.428 TL olacaktır. Toplam geri ödeme miktarınız ise birazcık daha düşerek 145.734 lira olur.

TOKİ kredisi başvuruları bir tek Ziraat bankası ile Vakıfbank üstünden yapılmaktadır.

About admin

Check Also

0 TL İle Hiç Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Elinde avucunda asla nakit parası olmayan vatandaşların kira ödemek yerine kendi evini ödemeleri en mantıklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

>